SPOLEČNOST

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:) :( ;) :P 8) :D :'-( :knock: :green: :sos: :confused: :yes: :phew: :crazy: :what: :yeah: :hm:
Zobrazit další smajlíky
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Pokud si přejete přidat jednu nebo více příloh, vyplňte následující údaje.

Rozšířit náhled Přehled tématu: SPOLEČNOST

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od vostal petr » pon 16. lis 2020 0:11:28

A hele,

koukám co je na anarchistickým foru, a vono o vztahu,

to by tě mohlo zajímat

Autor: Ondrášeček
Čas: 2020-11-16 00:00:02
V komplikovaném vztahu se státem
Vztah je určitá forma směny, která vzniká mezi dvěma subjekty. Jakmile mi někdo říká, že jeho vztah je komplikovaný, cítím, že něco je špatně. Komplikovanost značí ambivalenci - na jednu stranu mu vztah dává jisté emocionální uspokojení, na druhou stranu je zde faktor nejistoty. Osoba v takovém vztahu se často bojí komunikovat své potřeby anebo neví, co od svého protějšku má čekat. To v nezdravé míře škodí psychice. Z toho vyplývá, že je poměrně ideální, když každý vztah má konkrétní funkci a podobu. Přátelský znamená emoční oporu, pracovní kupříkladu kooperaci. Mnoho vztahů je k instituci - pokud mám vztah s obchodem, obchod mi poskytuje zboží a já jemu finanční ohodnocení. Takové vztahy jsou přínosné, protože víme, co od nich čekáme, jak trvalé jsou, co zhruba je očekáváno od nás i za jakých podmínek je můžeme ukončit. Jakmile na nás někdo třeba jen vyvíjí nátlak, abychom vztah neopouštěli, cítíme, že je něco v nepořádku, neboť dotyčný nerespektuje, že nám vztah nadále nevyhovuje.

Není jasné, co přesně my chceme od státu a co stát chce od nás. Každý člověk má na stát tak unikátní požadavky, že je velmi těžké určit, které budou naplněny a které smeteny ze stolu. Je nepředvídatelný a neproniknutelný. Nevíme, co udělá za rok, a ovlivníme to jen málo. A co je nejdůležitější, vztah s ním nelze ukončit, do našeho života bude zasahovat přes naše přání. Přestože je vztah se státem do takové míry komplikovaný, spousta lidí se na něj fixuje a očekává, že napraví jejich životy. Já je lituji, protože mi přijde, že akorát vytvářejí příležitost pro další zklamání. Myslím, že řešením je podobné vztahy zatratit a navázat ty jednoznačné a oboustranně prospěšné.

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od vostal petr » ned 15. lis 2020 23:59:38

naivní anarchisti


Jaks na to přišel, to si myslíš že se lidé nebudou bránit pokud je někdo napadne ?

Že jako budou nastavovat druhou tvář a případně snad pomohou zloději vynášet lup z baráku, jak si to představoval Ježíšek ?

Tak na to zapomen...

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od vostal petr » ned 15. lis 2020 23:39:56

Jako třeba že bude anarchie, volit se nebude a budou naivní anarchisti a gangy, ozbrojené bojůvky a mafie, které budou vládnout druhým právem silnějšího?
Co si kdo urve, to bude mít. Silnější pes bude jebat.


A dneska je to jako jiný ???

Tak si kup brejle slepejši, po ulici běhaj vozbrojení fízláci, státní mafiáni vybíraj výpalný jen si jdeš něco koupit (DPH)

ozbrojené bojůvky lobují pomocí peněz v parlamentu aby zákony byly takový a takový, a vládne právo silnějšího nebo snad nevíš o čem je ta demokracie ?


Tak proč doprdele z toho obžalováváš anarchisty a ne ten tvůj posranej stát, kterej todle všechno zastřešuje a uzákonuje,

a já ti povím proč, protože si pako,

když tě kope do prdele stát tak je to OK ale kdyby tě kopla do prdele mafie tak to už nebude Ok

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od miroslav » ned 15. lis 2020 20:25:00

vostal petr píše:No já se rozhodně nepřipojím, jednak je venku pěkně hnusně,

a za druhé si myslím, že co si lidé při posledních volbách zvolili, to by si taky měli pěkně vyžrat,

i když samozřejmě stávkovat si mohou jak je jim libo....

Vono totiž jít k volbám a pak jaksi nesouhlasit s tím kdo vyhrál a s tím jak to řídí,

to mně fakt přijde jaksi poněkud mimo...


Na jako správnej anarchista ještě nevíš jak to v demokracii chodí.
Většina z těch co jdou volit, si někoho zvolí a většinou jsou s ním spokojeni. Menšina, která volila ty, co se pak neúčastní vlády, jsou z principu nespokojení stejně jako opozice, kterou volili.
To je dialektický střet názorů, kde většina je spokojená - třeba já a menšina je nespokojená. Mělo by to snad být obráceně?
Nebo si myslíš že je nějaké řešení, kdy budou spokojeni všichni?
Jako třeba že bude anarchie, volit se nebude a budou naivní anarchisti a gangy, ozbrojené bojůvky a mafie, které budou vládnout druhým právem silnějšího?
Co si kdo urve, to bude mít. Silnější pes bude jebat. Tak to chodí v přírodě a ještě dlouho potom to takhle chodilo i mezi lidmi, než se zrodila ve starém Řecku demokracie.

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od vostal petr » ned 15. lis 2020 17:53:26

No já se rozhodně nepřipojím, jednak je venku pěkně hnusně,

a za druhé si myslím, že co si lidé při posledních volbách zvolili, to by si taky měli pěkně vyžrat,

i když samozřejmě stávkovat si mohou jak je jim libo....

Vono totiž jít k volbám a pak jaksi nesouhlasit s tím kdo vyhrál a s tím jak to řídí,

to mně fakt přijde jaksi poněkud mimo...

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Tara » ned 15. lis 2020 16:06:03

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od vostal petr » sob 14. lis 2020 12:35:10

Pokud to ale přijmete, značně to otřese světem, ve kterém žijete, protože tak ztratíte veškeré (alespoň zdánlivé) jistoty. Pak totiž zjistíte, že svět není černý a bílý, ale jen černý a černější...


Kdyby lidé furt přiblble nemoralizovali,

tj. nefantazírovali,

snadno by pochopili základy vesmíru a tak i lidské společnosti,

tedy to co ví každej pes, totiž :

"Že sinější pes jebe"


Ale vono je pro většinu lidí přijatelnější to sebevoblbování...

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Zdeněk » sob 14. lis 2020 12:25:07

No, 5G v sobě zahrnuje i nižší frekvence, ale o ty nejde, DVB-T2 využívá frekvenci v řádu stovek Mhz, kdežto Pro 5G budou určena i další pásma, například 66-71 GHz.
Giga (G) = 1 000 000 000, Mega (M) = 1 000 000
A to je teda sakra rozdíl, Tománek je chytrej jak rádio...

Mimochodem, Architects & Engineers, neznamená vědci a inženýři... v tom se umělec taky plete...

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Tara » sob 14. lis 2020 11:08:45

Líbí se mi úvahy tohoto pána :-) A těším se na pokračování této úvahy.

z FB

Jan Tománek, 13.11.2020

Cui bono – komu to tedy prospívá? (I.)

V souvislosti s covidem rezonuje v mediálním prostoru stále více otázka – jak je to všechno možné? A jako odpověď se vynořují spousty konspiračních teorií. Základní otázka spousty lidí totiž zní – opravdu jsou všichni tak zaslepení strachem a jednají tak hloupě? To přeci není možné, někdo to snad musí všechno řídit...

Pojďme se tedy trochu na ty konspirační teorie podívat.

V první řadě tu máme konspirační řeči, které někomu z nějakého důvodu vyhovují (často třeba ruské straně) – to jsou spiknutí ohledně Billa Gatese, George Sorose, nebo třeba Warrena Buffeta. Ale shodou okolností právě tito pánové rozdávají na dobročinnost, školství jedny z největších částek na světě.
Právě Warren Buffet je chlapík, který jezdí ve staré toyotě a většinu svého astronomického mění rozdává.
https://www.czechcrunch.cz/.../legendarni-investor.../
Stejně tak Bill Gates se svou nadací - https://www.idnes.cz/.../gates-charita- ... icrosoft...
A rovněž tak nadace George Sorose - Open Society Fund – který podporuje vědu a vzdělání opět miliardovými částkami (konkrétně 1,2 miliardy USD) - https://www.opensocietyfoundations.org
Nedám za ty pány samozřejmě ruku do ohně, ale předpokládejme, že filantropové (přesto tvrdí obchodníci), kteří hlásají, že by bohatí měli platit ještě vyšší daně, rozdávat více svých peněz a oni sami dobrovolně věnují velké množství svého majetku ostatním, za komplotem s covidem asi nestojí - je to podle mě prostě hloupost.

Druhá kategorie konspiračních teorií jsou naprosté kraviny, na jejichž vyvrácení stačí většinou pár slov, nebo jediná věta, a přesto se jimi statisíce lidí po celém světě zcela vážně denně zabývají.

Američané nebyli na Měsíci – na Měsíci je US vlajka a laserový odpovídač, kterým se měří od roku 1969 vzdálenost a testuje třeba rychlost světla. Navíc, jako první by křičeli Rusové, kdyby to nebyla pravda...
Země je placatá – stačí popoletět kousek dál a přesvědčit se...
Chemtrails – kdyby v leteckém benzínu nějaká konspirační příměs byla, jistě by nepřežila teplotu hoření v leteckém motoru (1800°C) a navíc, komu z „mocných“ by prospělo ničit si prostředí, ve kterém také žijí... ?
5G sítě – jsou pouze rychlejší data (úplně stejná, jako jsou v mobilu teď) a pouze využívají pásmo – tedy vlny, na kterých u nás ještě nedávno vysílala digitální televize (proto také přechod z DVB-T na DVB-T2).
Čipy v testovací covid sadě – nejmenší dosud vyrobené čipy (tedy ty s velikostí pod milimetr) nemají napájení, natož aby byly schopné cokoli někam daleko vysílat. A při představě, jak vám postarší sestřička na Bulovce cpe do nosu něco většího, je pouze hloupě úsměvná.

A třetí kategorie konspiračních teorií jsou ty, které už tak jednoznačné nejsou. A většinou mají jedno společné – zatajování a spoustu vládní špíny.
Sem určitě patří vražda JFK se všemi podivnostmi o jediném střelci, kouzelné kulce a desítkách dalších nesrovnalostí.

Další podobně smradlavá věc je 11. září – nesrovnalostí je vlastně víc, než je objasněno v oficiálním vládním vysvětlení. Důkazů o řízeném odstřelu budov je tolik a je to tak do nebe volající, že to přesahuje „konspiraci“ pár bláznů. Doporučuji projít například tyto stránky – kde je podepsáno přes 3500 vědců a inženýrů z celého světa, kteří předkládají poměrně silné důkazy, ze kterých docela mrazí. https://www.ae911truth.org

Ale zajímá to někoho?

Pro mě osobně, pro tyto „alternativní“ teorie mluví jednodušší fakta. Ta „konspirační“ vysvětlení jsou totiž paradoxně ve výsledku daleko přesvědčivější a logičtější, než ta „oficiální“ vládní, často krkolomná. A pravidlo Occamovy břitvy je neúprosné – pravdivá bývá většinou ta nejméně komplikovaná teorie.

Jediná ale zůstává otázka, jestli by se dala podobná věc tak dlouho a před tolika lidmi utajit – počet zainteresovaných by musel být opravdu velký. Ale třeba jednou někdo promluví.
Nebo možná už dávno mluví - a což je horší - média to vůbec nezajímá...

Na druhou stranu, lidé nechtějí pravdu znát a věří raději té mediální realitě a nechávají si svůj „čistý“ život s pivkem a televizí. Dokonalý příklad je válka v Iráku a její rozpoutání Bushovou administrativou na základě zprávy jednoho informátora a pár zinscenovaných fotek chemických zbraní. Ty se ale nikdy nenašly, i když dnes se už mluví o tom, že se snad našly, ale je to utajené... Ale lidem je to jedno – miliony mrtvých, zničená země a pravdu nikdo nezná. Vlastně ji ani není bohužel v dnešním postmoderním světě, kde je pravd vždy několik, asi ani možné dohledat. Možná už ani ta objektivní pravda neexistuje.

Znám soustu lidí, kteří zcela nekriticky přijímají Ameriku a velice dobře vidí, jaké je Rusko prohnilá a zkorumpovaná diktatura. Pak jsem se setkal i s několika zarytými Rusofily, kteří zase vidí šílený dluh USA, který si sám tiskne nekryté peníze a dělá prasárny typu, Hiroshima, Vietnam, Irák a 11. září, kteří ale zas nekriticky nenechají dopustit na Rusko.

Já sám nevím úplně, čemu věřit – ono je totiž šílené si připustit, že by ty „světonázory“ mohly být pravdivé zároveň oba. Ale podle mě opravdu jsou - tedy, že zároveň skutečně platí A i B.
Pokud to ale přijmete, značně to otřese světem, ve kterém žijete, protože tak ztratíte veškeré (alespoň zdánlivé) jistoty. Pak totiž zjistíte, že svět není černý a bílý, ale jen černý a černější...
Kdo má média – ten má totiž dnes pravdu. To je bohužel současný svět.
A tím se pomalu dostáváme ke covidu, kde všichni vidíme, co vlastně pouze média během jediného roku způsobila...
(pokračování příště – utíkám na kolo


Jeho stránky: https://www.tomanek.com/?fbclid=IwAR0_U ... yRkiFSer-g

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Zdeněk » čtv 12. lis 2020 22:27:54Připomínám, že TOP09, Piráti a další pakáž prosazují korespondenční volbu (bizárbaba Pekarová dokonce i po amerických volbách).

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od vostal petr » úte 10. lis 2020 8:13:39

Záměr vlády komě těch miliardových kšeftíků je přece jednoduchý,

mít dostatek kapacit v nemocnicích,

proto promořování musí probíhat postupně a ne že se všichni najednou nakazíme...

Proto taky není žádoucí promořovat právě ted mladou generaci, i když to může být z dlouhodobého hlediska žádoucí...

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Tara » pon 09. lis 2020 22:12:44

Jan Tománek, 9.11.2020

"To je ta politika naší vlády – lži, zatajování, ignorace, neschopnost, nebo možná skrytý záměr rozsévat strach, aby nebylo vládě vidět pod prsty v miliardových kšeftech.
Netuším.
Ale výsledkem jsou jen ZBYTEČNĚ zavřené školy, udušená ekonomika, krachující firmy, poničené sociální vztahy, psychika lidí a produktivní populace a děti sedící doma.
Ať je důvod jakýkoli – ať neschopnost, nebo záměr, ale v žádném případě to není vina lidí, kteří podle vlády „málo dodržují opatření, a proto je třeba ještě přitvrdit!“
Některé teorie navíc mluví o tom, že čím dříve se nakazí a promoří mladá populace, která je teď zavřená a které covid téměř neškodí, dokáže díky tomu později ochránit šíření na ty starší rizikové.
A u nás se děje přesně to opačné... tedy možná další zbyteční mrtví, díky dalšímu špatnému rozhodnutí.
Myslím, že už opravu není na co čekat!
Zkuste napsat svému poslanci na spřátelené výzvě http://www.vratmedetidoskoly.cz , nebo podpořte naši výzvu https://www.zdraveforum.cz
Ale mám pocit, že ani jedna z výzev už nepomůže, protože těžko můžeme chtít po prolhané a neschopné vládě, která sleduje pouze své zájmy a obchody, aby zjednala nápravu toho, co sama dalšími a dalšími činy ještě prohlubuje.
Reálně se bojím jediného, že pokud média nezmění svou rétoriku strachu a pozměněné reality, polovina lidí se bude stále bát, aniž k tomu je reálný důvod a druhá polovina brzy může vyjít do ulic.
A pak bude teprve důvod ke strachu...


celý článek:
http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-tomanek.php...

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Tara » pon 09. lis 2020 22:08:39

Z FB, Michal Bartoš

Zavládl celosvětový chaos. Tak je to vždy, když se mění řád. Již mnoho let zde všichni mluvíme o tom, že se něco musí stát, že už to takto dále nejde. Život dále už není takto udržitelný. Teď “to” přišlo. Ale jinak než jsme si představovali a mnoho lidí tomu odmítá uvěřit. Nechtějí věřit, že už nic nebude jako před Covid obdobím. Stále si myslí, že budeme pár týdnů doma a pak se vše vrátí do starých kolejí... Neochota vnímat a cítit realitu dneška, se projeví tvrdým probuzením v budoucnu.

Stále hledáme “pastýře”, který by vedl stádo dále. Kdokoli! Nasloucháme úzce zaměřeným odborníkům, jejichž postupy zabíjejí společnost na mnoha úrovních. Ekonomicky, sociálně, v oblasti našich svobod, v kvalitě života jako celku. Dopadá to i na naše děti. Nevadí! Hlavně ať je vše jako dřív, ať nás někdo vede. Oni přeci vědí jak, oni nás přeci zachrání a my zase budeme žít postaru. Neudržitelným způsobem života jako před tím. V dnešní době se jen násobně ukazuje to, co jsme nebyli ochotni vidět dříve. A ani teď nejsme ochotni vnímat pod tlakem okolností realitu.
V nové éře se nastavují nová pravidla!! To je důležité si uvědomit!! Svobody, které dnes obětujeme, nám v budoucnu nikdo zpět, jen tak z dobrého rozmaru, nevrátí. Stejně tak ekonomické a hospodářské dopady všech dnešních opatření. Máme dojem, že někdo v budoucnu přijde a vše zaplatí. Půl bilionu? Bilion? Nebo dva a půl bilionu? Řecká cesta. To je jedno! To se nějak udělá! Teď hlavně buďme v klidu a čekejme, až se vrátí staré pořádky. Naši “pastýři” nás vedou a bude to dobré. Poslouchejme!! Vydržme!!

Děti tento rok už čtyři měsíce nejsou ve škole, kvalita života všech je zploštěná směrem ke sledování křivky nakažených (ani ne nemocných), neumírá více lidí než v minulých letech a přesto jsou zavřené obchody a je zákaz nočního vycházení, jako při ebole, moru, nebo válce. My chceme věřit, že je to tak normální. Nevšimli jsme si, že je zde nástroj na proměnu společnosti - globální nástroj.
Dnes už se válka nevede jako dříve, žádné tanky a zbraně. Vědomí lidí postoupilo. V dnešní technologické době je možné vzít lidem svobodu mnohem “humánnějším” způsobem, který nevytváří tak velký odpor.
Ne všude ale lidé podléhají stejně. Jaké si to v konkrétní zemi udělají, takové to mají. Příklady zde jsou. My v Česku však raději hledíme tam, kde se taky rádi drží starých pořádků a touhy po návratu bývalých časů. Ty už ale nikdy nepřijdou!! A je to dobře. Vše v životě jde dál směrem dopředu a život nás jednou za čas (právě v době velkých změn) osvědčuje a prověřuje, zda po svobodě opravdu toužíme a zda si ji zasloužíme - naposledy tomu tak bylo před 31 lety - 17.11.

Ano Covid-19 je zde. Pojďme se s ním naučit žít. Je na každém jednom z nás jak chce utvářet svůj život. Zda poslouchat kolektivní příkazy, nebo jasně vyjádřit, že existují i jiné možnosti. Jiné cesty. Jiné názory, než uplatňuje vláda a že je třeba širší diskuze ve společnosti, kterou tvoříme všichni. Momentálně je zde poměrně tuhá totalita názorů úzké skupiny osob a vlivových skupin za nimi. To není demokracie! To není svoboda!

Pokud máme být slyšet pojďme do ulic. Je to naše demokratické právo a pojistka. Spontánně, bez tribun. Pouze svoji živou, poklidnou přítomností v ulicích dát jasný signál, že takto žít nechceme! Blíží se 17. listopad. To je ideální datum. Pojďme zažehnout plamen naší svobody tento den. Příliš mnoho dalších příležitostí mít nebudeme.Připojte se a sdílejte událost 17.11. 2020. Pokud to tak cítíte:
https://fb.me/e/3OAW7RwRz

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Zdeněk » ned 08. lis 2020 15:16:12

Návštěvník píše:

Některým lidem už z toho zřejmě hrabe. Srážka s realitou pak nebude příjemná.

Většina Američanů ví/tuší, že to nebyl Oswald, kdo zabil Kennedyho, nebo že 911 nebylo dílo středověkých primitivů odněkud z afghánských děr. A přesto jede byznys as usual, nějaké volební podvůdky na Trumpa jsou proti tomu prkotina (ostatně, ani Trump není zrovna svatý).

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Návštěvník » ned 08. lis 2020 11:36:41

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Zdeněk » sob 07. lis 2020 18:03:55

Další válku Trump nezačal, neb veřejné mínění je proti (vždyť žádnou novodobou nevyhráli, utratili spoustu peněz a nic za to nedostali, jak Trump hlásal).

Chléb a hry, toť předúpadkové heslo říše římské (nepochybné korupční Bidenovo chování na Ukrajině je dnešnímu amíkovi lhostejné). Ekonomické úspěchy jsou za Trumpa zjevné a tu hru, ty emoce, dobře supluje coby televizní šoumen ve své válce proti zlým médiím. Když vyhraje, neudělá proti svým pánům nic (především by ho zabili) a jeho voliče to zpacifikuje (jsou oproti hlupákům z BLM nebezpečnější).

Tudíž bych si tipunul, že vládci mírně preferují Trumpa (mají pod palcem oba).

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Tara » sob 07. lis 2020 15:47:58

Já nemám skoro žádné informace toho typu, co psal Zdeněk o Trumpovi nebo tom druhém, já to prostě tak mám, že aniž vím proč, tak jsem na straně toho a toho... :what:

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Petra. » sob 07. lis 2020 14:59:39

:(
Israel se obává, že když vyhraje Biden, přijde nová válka - zřejmě s Iránem.
Zato Irán se už těší, že vyhraje Biden.

https://www.krone.at/2267354

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Petra. » sob 07. lis 2020 14:36:08

Tara píše:
Zdeněk píše:Tů du důdududů du, tu du dů dů dů du. Takhle si čechoameričan Pali Greksa na konci videa radostně prospěvuje. Neboť to Donald svým geniálním trumfem v rukávu všem ještě nandá.
:what:
https://www.facebook.com/10000523840865 ... 676607397/

Tož uvidíme :-)
Tu du důdůdůdů :-)

Fandím Trumpovi (psala jsem Trungpovi :-)))))

Včera u nás byla na návštěva dcera s přítelem a bavili jsme se i o prezidenských volbách v USA a byla jsem jediná, která fandí Trumpovi, oni všichni fandí tomu druhému, který na mě působí jako slizký had... :-)
Nechápali moji volbu, Trumpovi nemohou přijít na jméno, no, já, popravdě zase nechápu je... :-)


Když přijde Biden, tak zase USA bude vést války ve jménu demokracie, aby mohl růst americký zbrojní průmysl. To holt Trump nedělal.
Nevím, jestli bych volila Trumpa, ale Bidena bych nevolila v žádném případě. Trumpa vidím jako mnohem menší zlo.

Re: SPOLEČNOST

Příspěvek od Zdeněk » sob 07. lis 2020 13:51:24

Zdeněk píše:Intago, ukaž, že jsi prorok a dej nám proroctví :!:

Intago se neozývá, dovolil bych si prorokovat slova proroka:

1. všechno je jinak
2. já (Intago) dělám mystiku už 20 let
3. stejně je to s váma zbytečný

Nahoru

cron