Život

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:) :( ;) :P 8) :D :'-( :knock: :green: :sos: :confused: :yes: :phew: :crazy: :what: :yeah: :hm:
Zobrazit další smajlíky
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je zapnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Pokud si přejete přidat jednu nebo více příloh, vyplňte následující údaje.

Rozšířit náhled Přehled tématu: Život

Re: Život

Příspěvek od dodo » čtv 21. črc 2022 15:08:29

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » úte 12. črc 2022 19:55:56

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » úte 05. črc 2022 15:07:56

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » ned 03. črc 2022 13:36:16S věkem může přijít sebevědomí a svoboda uvědomit si, kdo skutečně jsme. Jak stárneme, rosteme do hlubšího druhu krásy, která si razí cestu zevnitř ven. Je to autentičtější krása, protože vyzařuje zevnitř. Pojďme tedy slavit dobře prožité životy. A pociťujte štěstí, že se každé ráno probudíte, abyste ocenili, co nový den nabízí.

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » úte 14. čer 2022 15:12:58

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » úte 14. čer 2022 12:51:07

Re: Život

Příspěvek od Vostálník » pon 30. kvě 2022 0:02:02

Jaký je účel tohoto lidského života?
Vrátit se domů.


No jo,

lidi prostě dělaj pitomosti,

tak třeba jedou na dovolenou a to proto, protože se chtějí vrátit domů,

tak udělaj přímo vopak toho, co chtějí...


Mnohem více se mně líbí to, co říká Karl Renz,

že jsme tady proto, protože tady nemůžeme nebýt,

čímž vlastně říká, že doma jsme právě tady a ne někde jinde...

S tím bude mít určitě pár lidiček problém páč je tady k mání to utrpení, nemoc a smrt,

což se jim jeví jako že nejsou doma...

A tak raději popřou tu svět a tu sebe, aby to tady pro ně bylo přijatelnější a takto se "vrátili domů"


Já jsem tady tedy na rekreaci a pokud to má někdo nějak jinak,

tak to už je pak jeho boj a volba...

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » ned 29. kvě 2022 14:42:27

Obrázek

Jaký je účel tohoto lidského života?
Vrátit se domů.

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » ned 29. kvě 2022 14:40:08

Většinu času žijeme život a nevážíme si toho, co máme, lidí kolem nás, přírody, všeho, co máme, nejsme schopni vidět ve skutečném světle. Teprve když to ztratíme, začneme si vážit všeho, co máme.
Člověk by řekl, že kontrast je potřeba, abychom se mohli probudit a vidět, co skutečně máme. Pochopení kontrastu nás přibližuje k vděčnosti za všechno a také nám umožňuje nežit v úzkém prostoru mysli.

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » pát 20. kvě 2022 17:17:36

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » stř 11. kvě 2022 7:25:36

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » sob 07. kvě 2022 16:30:13

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » ned 24. dub 2022 17:23:49


české titulky

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » pát 22. dub 2022 10:25:33"Největší potřebou člověka je být potřebný. Pokud vás někdo potřebuje, cítíte se uspokojeni. Ale pokud vás potřebuje celá existence, pak vaše blaženost nemá mezí. A tato existence potřebuje i malé stéblo trávy stejně jako tu největší hvězdu. O nerovnosti nemůže být řeč. Nikdo Tě nemůže nahradit. Pokud tam nejsi, pak existence bude něčím méně a zůstane vždy něčím méně -- nikdy nebude plná. Ten pocit -- že celá tato nesmírná existence potřebuje Tebe - vezme z Tebe všechno utrpení. Poprvé jsi se vrátil domů."

Osho

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » ned 13. bře 2022 23:02:37

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » pon 07. bře 2022 22:21:25

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » stř 02. bře 2022 13:52:17

Sebepéče v době stresové aneb Jak neztrácet nervy z aktuálního dění

Dalo by se říct, že život v Evropě se během jednoho čtvrtečního rána změnil k nepoznání. Před dvěma lety jsme čelili první covidové vlně, nyní prožíváme další psychicky náročné období. Aktuální situace není pro nikoho lehká, a abychom byli schopni pomáhat ostatním, musíme nejprve takříkajíc nasadit kyslíkovou masku sami sobě. Jak si zachovat vnitřní klid, když čelíte náročné životní situaci?

Dávkujte si média

Je dobré být v obraze, nicméně informace z médií, byste si měli patřičně dávkovat. Zkuste si proto nastavit přesný čas, který denně věnujete konzumaci zpráv. Ty totiž v posledních dnech nejsou vůbec pozitivní a neustálé sledování novinek a aktuálního dění vás během dne může udržovat v nepřetržitém napětí. Dejte si například půl hodinu ráno a druhou půl hodinu odpoledne, kdy se podíváte, co je nového. Večer se zprávám spíše vyhýbejte, a to kvůli zachování klidného spánku. Jak už bylo řečeno výše, těžko pomůžete sami sobě nebo ostatním, pokud budete v psychické nebo fyzické nepohodě. A to by nedostatek spánku způsobený rozrušením během usínání, mohl způsobit.

A poslední věc k médiím, dávejte si pozor nejen na to, jaký typ informací konzumací sledujete, ale především z jakých zdrojů novinky přijímáte. Internetem nyní proudí velká dávka dezinformací a neověřených dat, které by vám akorát mohly na stresu ještě více přidat.

Dech, klid a nohy na zemi

Dýchání je skvělým pomocníkem při snaze o nastolení vnitřního klidu. Pokud prožíváte nějakou vypjatou situaci, snadno se stane, že takzvaně zapomenete dýchat nebo máte naopak dech výrazně zrychlený. V takový moment se na chvíli zastavte, zaměřte se na sebe a věnujte si pár hlubokých nádechů a výdechů. Při té příležitosti si také srovnejte držení těla.

Pokud sedíte, zkuste se narovnat a položit obě plosky nohou na zem. Shrbený sed se zkříženýma rukama na prsou, ve vás může ještě více podporovat pocit úzkosti. Narovnejte záda a ruce složte do klína. Můžete zavřít oči a rovnou zapojit vědomý dech, zároveň na sebe ale netlačte a nesnažte si ze svého nitra vynutit stoický klid, když se na to necítíte. Zkrátka a dobře pokuste se o malou vědomou relaxaci, díky které se uzemníte, uvolníte a zároveň trochu uklidníte.

TIP: Lékem na dlouhodobý stres pro vás můžou být techniky [url=mindfulness]mindfulness[/url]. Stejně tak ale můžete využít online terapeutických služeb například Hedepy či Terap.io.

Nepanikařte, ale pomáhejte

Mnohé z nás zaskočil nejen strach, ale také pocit paniky a bezmoci. Tyto pocity jsou silně paralyzující a mohou nás uvrhnout i do hluboké deprese, úzkostí či panické ataky. Jak tomu předejít? Nepřemýšlejte v globálním měřítku, nepřemítejte nad katastrofickými scénáři a celosvětovým dopadem, ale zkuste se zaměřit na lokální pomoc.

Během několika málo dní se objevilo hned několik dobročinných sbírek, na které můžete přispět. Ukrajinu také můžete podpořit zasláním nejrůznějších předmětů v podobě trvanlivých potravin, teplého oblečení nebo dětského vybavení.

Zapátrejte na internetu nebo sociálních sítích, zjistěte, co se u vás v okolí zrovna děje a přineste věci, které nepotřebujete. Pomůžete nejen ukrajinskému lidu, ale také své psychice. Obrátit se také můžete přímo na organizace, jako je například Člověk v tísni, Donio, nebo Červený kříž.

Podporujte ostatní

Jedno je jisté, rozhodně v tom nejste sami. Veškeré nepříjemné pocity, které nyní prožíváte jsou naprosto v pořádku. Hněv, panika, úzkost, strach, obavy o své blízké. To všechno nepociťujete jen vy, ale velmi pravděpodobně i většina lidí kolem vás. Podporujte proto kromě sebe také ostatní. Vyslechněte svoje kolegy či nejbližší, povzbuďte je milým slovem, zajděte společně na kávu nebo procházku a pobavte se nejen o aktuálním dění, ale třeba o všedním životě. Sdílení sbližuje, a to nejen ve světě internetu a sociálních sítí, ale také v tom klasickém „offline“ světě. Milé slovo, podpora a pochopení jsou nyní potřeba víc než kdy jindy.
VERONIKA LECHNEROVÁ

Re: Život

Příspěvek od Návštěvník » ned 20. úno 2022 9:40:54Zameť si svoje srdce, ukliď si v hlavě a nech duši ať to pilotuje

Re: Život

Příspěvek od info@pomozmedetem.cz » ned 30. led 2022 13:55:55

Jak najít radost být sám sebou:
https://youtu.be/xTnJ3DeILCM

Tohle by mohlo pomoct :-) :)

Re: Život

Příspěvek od salmo1cz. » pon 24. led 2022 10:16:19

Njn.kdysi jsem bydlel v paneláku, kde je velmi suché klima a akvária byla přirozeným zvlhčovačem.
Nyní v bytovce staršího data výstavby je vlhkosti spíše nadbytek (50%) akvárium by byla šílenost.
Nicméně bydlím 20 metrů od řeky, kam se vlévá čistý potok, takže jsem si pořídil podvodní kameru a tím je mi i tento ,, svět" i nadále přístupný. ;)

Nahoru

cron