Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. lis 2020 11:38:38

intago píše:Nakonec je k nám Bůh milosrdný, smrtnost covidu je malá. Kdyby upravil ebolu, co řádí v Kongu, mohla by tu pozabíjet statisíce lidí, stejně tak jako mory ve středověku, či španělská chřipka před sto lety... Ale AIDS už také zabil miliony lidí a je i u nás... Vždy si poradí, nemá problém. Jen laici si myslí, že nezvládá hříšnost lidstva...
Jo a ještě jeden fakt jsem praxí 28 let zjistil. Že modlit se k Bohu o něco téměř nemá smysl. Lidská přání nebere vážně, jede si vlastní program... jako my bychom se starali o přání kdekterého mravence... Ale říkejte to věřícím. Ale už jsem vás asi vystrašil víc jak pandemie. Tak pardon, budu muset zas na pár let zmizet...


V roce 2012 všichni blábolili o změně a konci času,

no a ted tu změnu maj a jsou z toho všichni vyděšení a hroutí se jim svět,

prostě jen změna, vývoj,

jakejpak hřích a jiný hlouposti co se lidem honí v hlavách...
Návštěvník
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod lklknml » stř 04. lis 2020 11:40:13

V knize Mistr Eckhart a středověká mystika se na str. 225 píše:Bůh je světlo, k němuž není žádný přístup. K Bohu není žádný přístup. Kdo teprve vychází a přibývá v milosti a světle, ten se ještě nikdy k Bohu nedostal.

Také se tam Mistr Eckhart vyjadřuje o intazích jako o oslech (a vyjadřuje naději, že i oni se snad nějakou boží milostí dostanou do Království nebeského), ale zatím jsem tu citaci nenašel . :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 11:41:52

Prostě to nejde, máme to zablokované...


No jasně a to je právě ta možnost, to je ta dokonalost že jsi dokonale nedokonalý...

Asi to jinak moc udělat nejde při té dokonalosti absolutna vo který píšeš...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 11:44:46

Zdeněk píše:
V knize Mistr Eckhart a středověká mystika se na str. 225 píše:Bůh je světlo, k němuž není žádný přístup. K Bohu není žádný přístup. Kdo teprve vychází a přibývá v milosti a světle, ten se ještě nikdy k Bohu nedostal.

Také se tam Mistr Eckhart vyjadřuje o intazích jako o oslech (a vyjadřuje naději, že i oni se snad nějakou boží milostí dostanou do Království nebeského), ale zatím jsem tu citaci nenašel . :)


Jenom abys nedopadnul jako Zeman s Peroutkou kterej prý o Hitlerovi tvrdil, že je ten gentleman...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 11:52:01

V knize Mistr Eckhart a středověká mystika se na str. 225 píše:
Bůh je světlo, k němuž není žádný přístup. K Bohu není žádný přístup. Kdo teprve vychází a přibývá v milosti a světle, ten se ještě nikdy k Bohu nedostal.


To je důležitá informace,

řekl bych že obzvláště pak pro období smrti,

aby jeden pak nedopadnul jako ta muška kroužící kolem žárovky ke které je pudově přitahována....
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 12:00:39

Jinak to je vůbec dobrá kapitola,

díky tobě jsem si ji aspon připomněl,

člověk se tady furt jen plácá s nějakými emocionalisty a jejich problémy s emocemi a pozapomíná na světlo...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 12:15:03

vostal petr píše:
Prostě to nejde, máme to zablokované...


No jasně a to je právě ta možnost, to je ta dokonalost že jsi dokonale nedokonalý...

Asi to jinak moc udělat nejde při té dokonalosti absolutna vo který píšeš...

Tak nepiš, že můžeš vše jak Bůh. Ukaž mi teleportaci a levitaci please. Pár mystiků to trochu umělo. Já znal jednoho, co ve stoje na hrudi udržel i svou dceru. I telce byl...
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 12:17:43

Zdeněk píše:
V knize Mistr Eckhart a středověká mystika se na str. 225 píše:Bůh je světlo, k němuž není žádný přístup. K Bohu není žádný přístup. Kdo teprve vychází a přibývá v milosti a světle, ten se ještě nikdy k Bohu nedostal.

Také se tam Mistr Eckhart vyjadřuje o intazích jako o oslech (a vyjadřuje naději, že i oni se snad nějakou boží milostí dostanou do Království nebeského), ale zatím jsem tu citaci nenašel . :)

Do toho nemá co někdo z lidí kecat, to je věc Boha který můj proces řídí. Ostatně nikdy se nedostaneme až k Němu, ale k Jeho podřízeným, Nadjá, božské já, bohové, božstva atd... Jak ve firmě, hierarchie, ale my dole... :D
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 12:31:52

Tak nepiš, že můžeš vše jak Bůh.


No jasně že můžeš a to na naprosto stejném principu jako to dělá bůh,

jenže pouze ve svém soukromém světě který si vytvoříš a v kterém se pak uvědomíš...

Vždyt to dělá kdekdo....
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 12:36:39

Do toho nemá co někdo z lidí kecat, to je věc Boha který můj proces řídí.


Proč bych do toho nemohl kecat ?

Mě bůh řídí abych do toho kecal, ten bůh je ale lump, tobě říká že ti do toho nemá nikdo kecat a mně říká abych ti do toho kecal,

jestli von není taktrošku rozpolcenej...


Bejt tebou dával bych si bacha na toho boha, Ježíše taky bůh řídil a moc dobře to s ním nedopadlo,

ti který řídí bůh dost často umírají předčasně, ještě dříve než ti kuřáci...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 12:38:25

vostal petr píše:
Tak nepiš, že můžeš vše jak Bůh.


No jasně že můžeš a to na naprosto stejném principu jako to dělá bůh,

jenže pouze ve svém soukromém světě který si vytvoříš a v kterém se pak uvědomíš...

Vždyt to dělá kdekdo....

můžeš si leda vymýšlet co chceš, případně si to vizualizovat, ale to je moc málo.
Ted slyším, že v dalším státě USA je povoleno rekreační použití marihuany. Podle mne je pouze pro posvátné účely, není to na hraní laikům, ale aspon psychedelika smyjí svůj odér ze strachu lidí, kteří o tom ví prt. Learyho kvůli cigaretě zavřeli a když utekl z basy, honili ho po celém světě, až ho zabásli a seděl. Prezident Nixon o něm řekl, že je to nejnebezpečnější muž na světě. Boží prostoto... :D
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 12:43:20

vostal petr píše:
Do toho nemá co někdo z lidí kecat, to je věc Boha který můj proces řídí.


Proč bych do toho nemohl kecat ?

Mě bůh řídí abych do toho kecal, ten bůh je ale lump, tobě říká že ti do toho nemá nikdo kecat a mně říká abych ti do toho kecal,

jestli von není taktrošku rozpolcenej...


Bejt tebou dával bych si bacha na toho boha, Ježíše taky bůh řídil a moc dobře to s ním nedopadlo,


ti který řídí bůh dost často umírají předčasně, ještě dříve než ti kuřáci...

Koukám jsi Nový Zákon a bibli vůbec nepochopil. Máš v tom guláš... Udělal to správně, už v SZ to bylo předpovězeno. Bez smrti Krista by křestanství nebylo...
A kdo ti to radí, to zjevně nevíš... Je to velká věda... Boha online zjevně nemáš, sorry.

Napínavé volební finále: Trump se prohlásil za vítěze, více volitelů ale zatím získal Biden. Koukáte na to trapné divadlo? ta Amerika, to je úpadek civilizace online...
https://www.lidovky.cz/svet/biden-v-den ... anici_liev
A Angláni s tím jejich brexitem taky. :(
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 13:06:37

Koukám jsi Nový Zákon a bibli vůbec nepochopil. Máš v tom guláš... Udělal to správně, už v SZ to bylo předpovězeno. Bez smrti Krista by křestanství nebylo...


No a co ?

Vo co bychom asi tak přišli tím že by nebylo křestanství ???

Vo dva tisíce let blábolení hloupostí vo lásce a vo strašení peklem a voblbování nákým královstvím a páchání ničemností ve jménu lásky ???

Přišli bychom taky vo magory které vede bůh, což by byla neuvěřitelná škoda...

V takový číně vo těhle pitomostech nic nevědí, páč tam mají k dispozici vlastní pitomosti..
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 13:10:28

A kdo ti to radí, to zjevně nevíš...


Mně radí moje ego, to je dostačující,

zatímco jiným radí prej bůh,

zřejmě i Bůh si otevřel poradnu zdarma...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 13:12:12

Koukáte na to trapné divadlo?


Ne, mně to stačí úplně tady...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 13:20:11

vostal petr píše:
Koukám jsi Nový Zákon a bibli vůbec nepochopil. Máš v tom guláš... Udělal to správně, už v SZ to bylo předpovězeno. Bez smrti Krista by křestanství nebylo...


No a co ?

Vo co bychom asi tak přišli tím že by nebylo křestanství ???

Vo dva tisíce let blábolení hloupostí vo lásce a vo strašení peklem a voblbování nákým královstvím a páchání ničemností ve jménu lásky ???

Přišli bychom taky vo magory které vede bůh, což by byla neuvěřitelná škoda...

V takový číně vo těhle pitomostech nic nevědí, páč tam mají k dispozici vlastní pitomosti..

zapomínáš, že Kristus mnohokrát upozornoval na nebezpečí farizejství, to prosáklo celou církví... pokrytectví
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 13:22:47

vostal petr píše:
A kdo ti to radí, to zjevně nevíš...


Mně radí moje ego, to je dostačující,

zatímco jiným radí prej bůh,

zřejmě i Bůh si otevřel poradnu zdarma...

Fajn, že ses přiznal, ostatne je to jasné už dávno. Ale proč se tedy zabýváš duchovností a mystikou? Ta je přece koncem egoismu. Zjevně nemá cenu se s tebou bavit, to je jasná zpráva... Tak mne už neoslovuj, díky...
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 13:25:47

Já na nic nezapomínám,

to je Ježíšův problém a jeho průser že si představoval jak tou svoji láskou vylepší mojžíšský zákoník,

takže jsme to díky jemu dotáhli od kamenování na upalování,

inu pokrok jen tak nezastavíš...

A hlavně nezapomínám na komunismus a fašismus, přímé to pokračovatele židokatolické filozofie vyvolených národů a božích království plné štastnýc lidiček....
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 13:32:59

Zjevně nemá cenu se s tebou bavit, to je jasná zpráva...


No to nemá,

u mě rozhodně nic cenného nezískáš,

to bys byl na špatný adrese, s tím musíš jinam


Ale proč se tedy zabýváš duchovností a mystikou?


Protože mám hezké ego,

zatímco mnozí to mají naopak a zajímají se vo to proto, protože mají vošklivé ego a chtějí se jej zbavit...

To jsou dva takové různé protikladné duchovní koncepty, jednou ego rozvíjíš a podruhé se ho chceš zbavit...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 13:37:35

Tak mne už neoslovuj, díky...


No já ti nevím, já bych řekl že ty určitě potřebuješ poradit,

radit druhým je pro mě voblíbenou činností a činím tak zcela zdarma,

prostě jsem skoro jak ten tvůj Bůh...
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků