Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » stř 11. lis 2020 7:27:15

Zdeněk píše:Kterého nikdy nikdo neviděl,

tahle zkušenost je mimo mysl i smyslové vnímání, proto není možné nic vidět, buď je tady Tvá osoba, nebo Bůh, obojí tady nikdy nemůže být najednou. Buď tady může být jen Tvé ego se všemi možnými projekcemi, nebo Tvé pravé Já. Nejsi dva.

Zdeněk píše:Nelze se k Němu tudíž dostat než cestou křížovou, negací, popřením.

Jasně, to osobní, které se vůči Bohu jakkoliv vymezuje, musí zmizet.

ale my kážeme Krista ukřižovaného

Kristus, ve své slabosti ukřižovaný, z Boží moci je živ.

Což se může jevit jako bláznovství, ale může tady být poznání, že to co umírá, není to, co má věčný život.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » stř 11. lis 2020 7:41:48

Zdenku, je možné celým srdcem, myslí i duší, ze vší síly milovat Boha bez kladení si jakýchkoliv podmínek. Je to, jak říká, Ježíš, ze všeho nejdůležitější. Je možné milovat jen tu samotnou Lásku, která je milující, která je milovaným Bohem. A zbytek je možné nechat na ní.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 7:44:14

Což se může jevit jako bláznovství, ale může tady být poznání, že to tělo, které umírá na kříži, není to, co má věčný život.


Jasně že to je bláznovství a sadismus a masochismus,

proměna těla ve světlo s tím nemá vůbec nic společného,

to je stejné pomatení pocitů jako když se Budha vrhnul na askezi a chtěl tělo vyhladovět...

Takto to dopadne když člověk trpí a nemůže se toho zbavit, začne nenávidět tělo...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 7:49:06

Jana píše:Zdenku, je možné celým srdcem, myslí i duší, ze vší síly milovat Boha bez kladení si jakýchkoliv podmínek. Je to, jak říká, Ježíš, ze všeho nejdůležitější. Je možné milovat jen tu samotnou Lásku, která je milující, která je milovaným Bohem. A zbytek je možné nechat na ní.



Možné to je, ale je to dost těžké,

jelikož láska na nižšších úrovních má odstředivou tendenci,

většinou to takto zaměřeného člověka vystřelí do světa a von se pustí do misijní činnosti...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 8:00:27

Uff. Místo abychom rozebírali mystické zkušenosti což je námět této debaty nebo se vyjádřili k https://groflegacytraining.cz/struktura-vycviku/
Píšete s podivnou logikou že channeling je úlet. Přitom ho dělali proroci Kristus i mystikové!
Nebo po mně chcete přednášku o modlitbě. Přitom ani neznáte na ani nechcete znát Nový zákon. Bez jeho znalosti vůbec nelze o duchovních otázkách debatovat.
To vážně nemá cenu...


Tak to jsem z toho jelen,

vony jsou mystický zkušenosti nějak vázaný na nějakej novej zákon ???

Bez této znalosti nemohu jít na holotropní dýchání ?
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » stř 11. lis 2020 8:07:34

vostal petr píše:
Jana píše:Zdenku, je možné celým srdcem, myslí i duší, ze vší síly milovat Boha bez kladení si jakýchkoliv podmínek. Je to, jak říká, Ježíš, ze všeho nejdůležitější. Je možné milovat jen tu samotnou Lásku, která je milující, která je milovaným Bohem. A zbytek je možné nechat na ní.



Možné to je, ale je to dost těžké,

jelikož láska na nižšších úrovních má odstředivou tendenci,

většinou to takto zaměřeného člověka vystřelí do světa a von se pustí do misijní činnosti...


Pro povznesení lásky do vyšších úrovní je dobré začít úplně od začátku jako Drtikol:

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 11. lis 2020 8:22:11

Píšete tu jako o závod, ale stále jsou to jen lidské názory. Znám to z vlastní zkušenosti, také jsem uvažoval jak vy. Až kdo má hodně oslovení Bohem, vidět Ho, vidí tyto věci úplně jiným pohledem. Jako tahle dáma
http://intuice.mysteria.cz/2020/11/kosmicke-vedomi/ To abych trochu naplnil účel této debaty :)
No není to Náádhera??
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 8:33:16

Pro povznesení lásky do vyšších úrovní je dobré začít úplně od začátku jako Drtikol:


A to jako proč ???

To, co jsi napsala výše je popis cesty Bhakti joga od Vacka,

nejsem Vackův žák ale v mnoha případech jsou Vackovi názory logicky správné,

prostě je schopen se podívat jak co funguje a pak napíše tu svoji kuchařku,

samozřejmě ne se vším co Vacek napíše je nějak potřeba souhlasit,

například k madarskému guláši je lepší knedlík a ne rejže...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 8:40:17

No není to Náádhera??


Jak pro koho, mně přijde celej život vcelku jako nádhera, nevím v čem je to lepší než jiné zkušenosti...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 11. lis 2020 8:40:22

Já k Vackovi léta chodil, ale ty jeho meditace nebyly meditace, jen ticho tichoucí, a v něm Bůh nepřebýval... Bůh je dynamická Logika... :)
Ale jednou byl na LSD a to meditace byla, jak sám popisuje... ale asi jen jedna... víc se bál...
-Jak pro koho, mně přijde celej život vcelku jako nádhera, nevím v čem je to lepší než jiné zkušenosti...- tak tos mystický zážitek zjevně neměl, škoda... nepopsatelná nádhera, někdy taky nepopsatelné bolavé ohromení...
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 8:45:00

intago píše:Já k Vackovi léta chodil, ale ty jeho meditace nebyly meditace, jen ticho tichoucí, a v něm Bůh nepřebýval... Bůh je dynamicka a Logika... :)


To víš, džnána je už taková,

ale copak jste tam nedělali prodýchávání těla šakti ?

To je ta dynamika...

Vždyt ti to na Inspiruj psali, že pro ně jsou nejvyššími dary ducha moudrost a klid,

džnánivé jsou na to zaměření, pro mě dary ducha jsou také poněkud jiného rázu než je pouze toto....
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 8:50:50

tak tos mystický zážitek zjevně neměl, škoda... nepopsatelná nádhera, někdy taky nepopsatelné bolavé ohromení...


To nevím, já se o to nějak nezajímám,

jsou to prostě jen vize
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 9:05:15

Vůbec nevím, vo čem bych si měl s bohem povídat a netuším, proč by mě měl řídit jako loutku,

líběj se mně chanelingy Abrahama a Bashara ale nějak nic nového jsem se tam nedozvěděl,

samozřejmě je dobré si přečíst jako je to chápáno z té jejich úrovně,

ale nikdy jsem se po něčem takovém nescháněl a nevyhledával to...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 11. lis 2020 9:09:35

vostal petr píše:
tak tos mystický zážitek zjevně neměl, škoda... nepopsatelná nádhera, někdy taky nepopsatelné bolavé ohromení...


To nevím, já se o to nějak nezajímám,

jsou to prostě jen vize

Nezažil jsi to, a hodnotíš to. fakt marná debata... :( :hm:
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 9:20:11

To alespíš z tvé strany marná debata,

zažil jsi to a plně jsi se s tím ztotožnil a ted tě to ovládá,

nemáš vod toho vodstup...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 11. lis 2020 9:27:41

vostal petr píše:To alespíš z tvé strany marná debata,

zažil jsi to a plně jsi se s tím ztotožnil a ted tě to ovládá,

nemáš vod toho vodstup...

To je přece účelem mystiky. Přijmout Boha a nechat se Jím vést k Němu... není to exotická zábava ani drbárna :D Co asi jiné Kristus dělal a učil?
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » stř 11. lis 2020 9:55:17

intago píše:Píšete tu jako o závod, ale stále jsou to jen lidské názory. Znám to z vlastní zkušenosti, také jsem uvažoval jak vy. Až kdo má hodně oslovení Bohem, vidět Ho, vidí tyto věci úplně jiným pohledem. Jako tahle dáma
http://intuice.mysteria.cz/2020/11/kosmicke-vedomi/ To abych trochu naplnil účel této debaty :)
No není to Náádhera??



Cítila jsem, že ztrácím sebe. Pak jsem pocítila sladkou hrůzu a ztratila své vědomí totožnosti. Nebylo možno se udržet. Hned nato přišla chvíle zanícení, unesení a nadšení tak mohutného, že celý vesmír zůstal klidně stát, jakoby omámen nepopsatelnou majestátností podívané. Vše milující, Jediný, Dokonalý. Všude jen dokonalá Moudrost, Pravda, Láska, Čistota.

Viděla jsem mohutnou vizi atomu, z něhož je vesmír stvořen (pozn.- pravděpodobně kruhy archetypů). Nevím, zda materiálně či duchovně, ale viděla jsem věčné Stvoření, jak Kosmos přechází z pořádku do pořádku. Jaká radost vidět, že nikde není vynechán ani článeček, Vše je na svém místě a Vše přijde ve svém čase. Vesmírný život je naplněn Láskou. Nevím, jak dlouho trval tento mohutný stav unesení, mně se zdálo to být Věčností, třebaže se jednalo o několik okamžiků. Pak nastalo uvolnění a blažené slzy zanícení vytryskly z mých očí. Byla jsem spasena, na velké cestě Vzhůru, kterou musí lidství nastoupit.

Všechna přání mého srdce byla uspokojena, každá otázka odpovězena, řeka došla oceánu. Milovala jsem nesmírně a byla jsem nesmírně milována. Vesmírný příliv mi působil vlny radosti, spokojenosti a tryskal na mne proudy vonného balzámu útěchy. Nekonečná Láska a Něžnost se na mne řinula jako svatý olej uzdravující všechna má zranění, všechny mé bolesti. Jak směšné a dětinské jsou všechny svévole a nespokojenosti v Přítomnosti této jasné a klidné Majestátnosti!

Nerozčiluji se již, jak jsem dříve činívala, ale jsem tichá, i když zřím zármutek celého světa, když vidím tu nízkost, prostřednost a úzkost bez konce. Ach, ten sladký, věčný úsměv Přírody. Nic se k němu nedá přirovnat. Vše bylo, jest a bude dobré.

Byly chvíle, kdy mé cítění bylo zavaleno takovou Silou, že se stávalo bolestivým. Toto extrémní nadšení mě vyčerpávalo, přála jsem si již mít opět všední den. Dívala jsem se starostlivě do budoucna, neboť všechno to štěstí bylo tak úžasné, že jsem je nemohla unést. Ach, my se domníváme, že vidíme skutečnost. Jak jsme slepí, kéž bychom v pravdě viděli!

Jednoho jitra roku 1894 jsem se dívala šťastna a unesena s pohnutím na květiny a tu mi v nitru odpadl jakýsi závoj a já chápala, že i veškeré rostlinstvo má život a vědomí. Měla jsem pocit, že jsem sjednocena s Přírodou, jako bych byla jinou bytostí, oddělenou od druhých a přece současně spojená se Vším. Vím, že pod veškerým neklidem a rozptýleností života je nekonečný oceán Klidu, jejž nemůže nic rozvrátit. Nesmírný vlastní mír Přírody je nade všechno chápání.


Ano, nádherné, to je ONO. A je to stále vědomé, nemizí to, jen tu může být chvilková polapenost do snu iluze oddělenosti. A bez zatemnění iluzí - snem o naší totožnosti - je jasné, že tady není nikdo, kdo by nebyl na téhle dokonalé úrovni, vždyť jiná ve skutečnosti neexistuje.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 10:09:53

To je přece účelem mystiky. Přijmout Boha a nechat se Jím vést k Němu... není to exotická zábava ani drbárna :D Co asi jiné Kristus dělal a učil?


Tak to nevím, já se vo něj nezajímám...

Vůbec netuším proč bych se měl nechat řídit bohem ???

Většinou z toho pak lidi dost blbnou a jsou tím posedlí

To mně nepřijde jako nějaká výhoda ani pro mě a ani pro něj...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 11. lis 2020 10:47:51

Ano, nádherné, to je ONO.


Kdepak, ego je nádhera,

ikdyž u něterých lidí asi ne,

paradox, humor a změna je asi děsí,

s tou změnou se nemůžou furt nějak vyrovnat...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 11. lis 2020 11:08:54

Jano-jenže to byla vůle Boha, že tu zdánlivou oddělenost vytvořil a ještě dlouhou dobu bude u každého...
Vostal- a proč tedy píšeš na tuhle debatu?? Copak já píšu na debatu o francouzské gramatice, když neumím ani slovo francouzsky? :D

Kámoš našel na fb zážitek jedné dívky, která pomocí psychedelik zažívala mystické stavy. Jenže pak ji božské v tripu vyzvalo, aby už to nedělala tak často a tak silnými dávkami, nebo bude mít potíže... A ona se ptá, co s tím.
Hned jí napsal, že jí pomůže. První krok by měl být naučit jí komunikaci s božským nejen v tripu. Pak už jí božské samo vysvětlí jak dál...
Škoda že tu takový nikdo není abych měl opravdu zajímavou a užitečnou práci. Vám tu říkám totéž co před 2 lety. Copak budu muset se příště zase opakovat?
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 17:50:13

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků