Téma teorie

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Téma teorie

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » pát 14. dub 2023 13:26:50

Intelektuálský pindy.
Blb teoreticky ví, jak žít, ale jeho život stojí za růži, pozná se podle toho, že věčně nadává. Neblb nadávat nepotřebuje, umí žít, jak mu to vyhovuje.



To je nepochybně moc hezká teorie,

taková pocitářská,

a podle toho to i vypadá, když pocitářský blb splácne pocitářskou teorii

To že někdo nenadává neznamená, že jeho život stojí za h o v n o a už vůbec to neznamenáže nemá nějaké emoce,

většinou to jen znamená že to je dobře vychovaná vopice, čili zcivilizovaná,

a tudíž emoce potláčí nebot ve společnosti jsou posuzovány negativně.

Takže tento blábol nedokazuje vůbec nic, leda tak to že jeho autor je blb,

což rozhodně není nadávání nýbrž konstatování jeho inteligenčních schopností...

Zřejmě kromě toto, že jde o blba jde i o dobře vycvičenou opici...


Ale jsou i lepší teorie slovutných mistrů které si v ničem nezadají v hlouposti s tou předchozí :

"Ty nejsi mysl." Pokud víš, že nejsi mysl, jaký je rozdíl mezi tím, jestli je zaneprázdněná nebo tichá?

Ty nejsi mysl."

Sri Nisargadatta Maharaj



To je moc hezká teorie,

takže když si mysl myslí (ví) že není mysl,

pak si může myslet cokoliv jen libo,

nebot čím více myslí, tím více se myslí že nemyslí.

Takto zblblá mysl si pak může myslet cokoliv (nebot nemyslí) takže si může myslet že třeba neexistuje,

že je láska nebo nic, případně že je iluze,

a dokonce může kohokoliv posílat do prdele !!!


Takže běžte do p r d e l e,

já nejsem mysl, já jsem nic (nebo třeba Napoleon)

:yeah:


Tak to zkusíme ještě jednou, paradoxně :

Když víte, že nejste mysl ale že i mysl je Já,

tak není rozdíl mezi tím, jestli je zaneprázněná nebo klidná :

je-li mysl klidná, pak nic nevíte a ani nevíte že je mysl klidná,

a to znamená že ego není činné (nikoliv ovšem nutně že je osvícené)

a je-li mysl činná, tak víte že ego je činné a funguje na podkladě připoutaností


A to je asi tak všechno,

někdy je zde ztotožnování a někdy zde není,

a to vše je (Já) Vědomí (at již v klidu či pohybu)

a vy jste toto všechno

Abs. Vědomí, Uni. vědomí a osobní uvědomění..



Pak jsou zde ještě další srandovní teorie,

jako že všechno je láska
(oblíbený katolický blábol sloužící k sebevoblbování a schovávání svinstev ze nějakou tu lásku k něčemu)


že všechno je iluzorní (takže iluzorní teorie o iluzi, na tom se dá brusil pěkně dokola a dokolečka)


a nejsrandovnější je teoreie že všechno je Vědomí,

to je ohromná legrace, nebot pak si lze imaginovat osobní světy, ztotožnovat se s žádoucím a potlačovat nežádoucí,

jenže konec srandy nastává v okamžiku kolektivní karmy,

to už pak taková legranda není,

když třeba vypukne válka a vás do ní naženou...
VOSTÁLNÍK
 

Re: Téma teorie

Nový příspěvekod miroslav » pát 14. dub 2023 20:14:49

Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Téma teorie

Nový příspěvekod Víneboneví » pát 14. dub 2023 23:16:40

Že na sebe práskneš, že jsi blb, neobhájíš tím, že to někdo na sebe nepráskne.
Víneboneví
 

Re: Téma teorie

Nový příspěvekod Jana » sob 15. dub 2023 9:56:17

jenže konec srandy nastává v okamžiku kolektivní karmy,

to už pak taková legranda není,

když třeba vypukne válka a vás do ní naženou...


Je možné, čistě teoreticky, že Tě někdo ve válce zastřelí a během pár vteřin to máš za sebou, je možné, že válku ve zdraví přežiješ, nebo se vrátíš bez nohy, bez ruky... On takový "konec" může vypadat i úplně jinak. Je možné například onemocnět a umírat několik let, je možné zemřít stářím a sledovat postupně, jak tělo chátrá a jde nenávratně do kytek.. Možné je všechno možné. Prakticky to může být všelijak. Je možné si v téhle chvíli představovat ty nejhorší teorie a prožívat přítomnost s mrtvolným potem strachu z toho, co bude. A nebo také vůbec ne. Je možné užívat si to, co právě je, s vděčností, s radostí beze strachu z představ, co by mohlo možná být.

Vhled do celé minulosti lidstva, do všech inkarnací, je jako sen, v téhle chvíli je jasné, že nic z toho, co se jeví, že bylo, se právě teď tady doopravdy neděje. Jak říká houba: "Já už jsem vlastně umřela mockrát...Není to zas tak velký rozdíl."

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Téma teorie

Nový příspěvekod vostal petr » pon 17. dub 2023 19:21:28

Je možné, čistě teoreticky, že Tě někdo ve válce zastřelí a během pár vteřin to máš za sebou, je možné, že válku ve zdraví přežiješ, nebo se vrátíš bez nohy, bez ruky... On takový "konec" může vypadat i úplně jinak. Je možné například onemocnět a umírat několik let, je možné zemřít stářím a sledovat postupně, jak tělo chátrá a jde nenávratně do kytek.. Možné je všechno možné. Prakticky to může být všelijak. Je možné si v téhle chvíli představovat ty nejhorší teorie a prožívat přítomnost s mrtvolným potem strachu z toho, co bude. A nebo také vůbec ne. Je možné užívat si to, co právě je, s vděčností, s radostí beze strachu z představ, co by mohlo možná být.

Vhled do celé minulosti lidstva, do všech inkarnací, je jako sen, v téhle chvíli je jasné, že nic z toho, co se jeví, že bylo, se právě teď tady doopravdy neděje. Jak říká houba: "Já už jsem vlastně umřela mockrát...Není to zas tak velký rozdíl."


Takže čím pitomější svět,tím je to dle tebe asi lepší,

páč ty jsi už umírala bůhví kolikrát..

Ty vaše voblbovačky nějakejma inkarnacema a nesmrtelností ovšem tendle projev jaksi nevylepšej,

a ten projev je dohromady Já,

a ne žádný pitomý iluzorní h o v n o,

jak si ty představuješ...


Svůj vled si tedy srč do pr de le, když je to jen pitomej sen...

Pro mě to je ovšem Já !!!
vostal petr
 

Re: Téma teorie

Nový příspěvekod vostal petr » pon 17. dub 2023 19:23:39

Je možné, čistě teoreticky, že Tě někdo ve válce zastřelí a během pár vteřin to máš za sebou, je možné, že válku ve zdraví přežiješ, nebo se vrátíš bez nohy, bez ruky... On takový "konec" může vypadat i úplně jinak. Je možné například onemocnět a umírat několik let, je možné zemřít stářím a sledovat postupně, jak tělo chátrá a jde nenávratně do kytek.. Možné je všechno možné. Prakticky to může být všelijak. Je možné si v téhle chvíli představovat ty nejhorší teorie a prožívat přítomnost s mrtvolným potem strachu z toho, co bude. A nebo také vůbec ne. Je možné užívat si to, co právě je, s vděčností, s radostí beze strachu z představ, co by mohlo možná být.

Vhled do celé minulosti lidstva, do všech inkarnací, je jako sen, v téhle chvíli je jasné, že nic z toho, co se jeví, že bylo, se právě teď tady doopravdy neděje. Jak říká houba: "Já už jsem vlastně umřela mockrát...Není to zas tak velký rozdíl."


Takže čím pitomější svět,tím je to dle tebe asi lepší,

páč ty jsi už umírala bůhví kolikrát..

Ty vaše voblbovačky nějakejma inkarnacema a nesmrtelností ovšem tendle projev jaksi nevylepšej,

a ten projev je dohromady Já,

a ne žádný pitomý iluzorní h o v n o,

jak si ty představuješ...


Svůj vled si tedy srč do pr de le, když je to jen pitomej sen...

Pro mě to je ovšem Já !!!
vostal petr
 

Re: Téma teorie

Nový příspěvekod vostal petr » pon 17. dub 2023 19:24:56

Víneboneví píše:Že na sebe práskneš, že jsi blb, neobhájíš tím, že to někdo na sebe nepráskne.


Zalez do prdele debilní sráči !

Cokoliv vypotíš ty zmrde je leda h o v n o..
vostal petr
 

Re: Téma teorie

Nový příspěvekod vostal petr » pon 17. dub 2023 19:28:15

Myslíš si pablbe, když si dáš nick Víneboneví,

že se s tebou budu bavit h o v a d o p i t o n ý ???

Ty víš h o v n o, t o se ale ví ...
vostal petr
 


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků