MUDr. Soňa Peková

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Pedriito » úte 02. led 2024 13:22:30

Vostálník píše:
Ego je tedy vlastně tím stvořitelem, ale v trochu jiné podobě.



No jasně,

jenže jako ego již nemá ony schopnosti jako tvůrce ega (UV)

takže nemůže udělat čelem zad a nakráčet tam odkud přišlo,

nemá "energii"

je připoutáno energeticky k tělu atd.

proto taky Maharadž popisuje duchovní růst jako dostatek energie UVNITŘ I NAVENEK....



To je problém meditace,

ti kdo meditují meditují špatně a nemaj energii,

tedy mám na mysli energii duchovní a ne energii na lámání skal,

tedy světlo,

to pak jen sedí a nic se neděje, žádný pokrok...


To není názor z mý hlavy, to mám od Brahmana když jsem se jej ptal proč lidé sedí roky v RM ašrámu a poctivě meditují a nemá to žádný efekt...

Meditace je uvolňení pozornosti od připoutaností. A co ona udělá, alarmuje se a sedne do ticha.. a je z toho kontakt s ryzoztí dosud netušené. Výtrysk světla do vědomí. A tohle Mudrc nevím zda zná.
Pedriito
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. led 2024 13:22:59

Vostálník píše:PS.

Takže pak to ten Maharadž říká špatně,

a známku duchovního pokroku je DOSTATEK SVĚTLA UVNITŘ I NA VENEK,

vono energie na rozdávání může mít kdejakej serfař jako třeba Jana nebo já,

stačí mít "štasnou myšlenku" a ta vás nese jako vlna ...


Světlo je taky energie. :)
Návštěvník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Vostálník » úte 02. led 2024 13:23:16

Tak se to může jevit z pohledu ega. Ale UV žádnou potřebu nemá, ani potřebu uvědomit si sama sebe - a to přes nějaké jedince.


No potřebu zrovna nemá,

tedy tou "potřebou" je prostě jen karmický zákon,

což je v jen vyjádření věčného a neměnného ovšem v pohybu,

ono i UV je "odrazem" neměnného V...
Vostálník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Vostálník » úte 02. led 2024 13:24:40

Světlo je taky energie.


No jistě, jen není energie jako energie...
Vostálník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. led 2024 13:31:02

Vostálník píše:
Tak se to může jevit z pohledu ega. Ale UV žádnou potřebu nemá, ani potřebu uvědomit si sama sebe - a to přes nějaké jedince.


No potřebu zrovna nemá,

tedy tou "potřebou" je prostě jen karmický zákon,

což je v jen vyjádření věčného a neměnného ovšem v pohybu,

ono i UV je "odrazem" neměnného V...


Karmický zákon je založený na tom, že existuje nějaký začátek. Ale co když žádný začátek neexistuje? Z tohoto pohledu je pak karmický zákon koncept, který má smysl jen po určitou dobu duchovního vývoje jedince.
Návštěvník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Pedriito » úte 02. led 2024 13:43:34

Ale mě zajímá s kým se bavím, a nebude-li trdlo jako ty, tak to bude o pohodě.
Pedriito
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Pedriito » úte 02. led 2024 13:45:37

To bylo k tomu Mudrcovi :-)
Pedriito
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Pedriito » úte 02. led 2024 13:50:53

Pokud si tu někdo hraje na Soňu Pekovou, tak se mi to vůbec nelíbí. Ale pokud by to byla ona sama, tak bych na ní třeba změnil názor.
Pedriito
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. led 2024 13:51:33

Mě by taktéž zajímalo, proč se drží anonymity. Asi má k tomu důvod. Otázka - jaký.
Návštěvník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. led 2024 13:53:08

Pedriito píše:Pokud si tu někdo hraje na Soňu Pekovou, tak se mi to vůbec nelíbí. Ale pokud by to byla ona sama, tak bych na ní třeba změnil názor.

Ťuk ťuk na paličku? Peková to určitě není a nikdo si tady na ni nehraje, jak tě mohla tahle zhovadilost napadnout?
Návštěvník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Vostálník » úte 02. led 2024 14:02:46

Karmický zákon je založený na tom, že existuje nějaký začátek. Ale co když žádný začátek neexistuje? Z tohoto pohledu je pak karmický zákon koncept, který má smysl jen po určitou dobu duchovního vývoje jedince.


Všechno je odrazem Já a jeho aspektů,

a vše funguje jako Slunce, je zde síla odstředivá a dostředivá,

přičemž to pak vyjádřeno v aspektech Já je Blaženost a Světlo,

takže se stalo jen to, že to co bylo dříve "párou" se stalo "ledem"

ale stále je to H2O

A stejně tak se Přítomnost Ted a Tady (věčnost a neměnnost) stala časem a prostorem,

a tam může být začátek i konec...

Jako učitý "kompromis" mez věčností a časem je pak přítomný okamžik, ted to co je právě ted, čas bez plynutí času...


Ty duchovní koncepty to vždy nějak popíší v různých úrovních...


Vcelku je to jedno, jestli začátek existuje nebo neexistuje nebo je neustále přítomen jako přítomný okamžik ted,

záleží jen z jaké úrovně se to nahédne či případne rovnou uvědomí jako stav prožívání...
Vostálník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Vostálník » úte 02. led 2024 14:06:01

Je to podobné jako s tím středem Vesmíru,

je prostě všude,

protože to co bylo miniaturní se prostě jen roztáhlo do obrovských rozměrů,

takže at jde kam jdeš stále jsi ve středu Vesmíru jen je ten střed nyní obrovských rozměrů...
Vostálník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Prdriito » úte 02. led 2024 14:06:41

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Pokud si tu někdo hraje na Soňu Pekovou, tak se mi to vůbec nelíbí. Ale pokud by to byla ona sama, tak bych na ní třeba změnil názor.

Ťuk ťuk na paličku? Peková to určitě není a nikdo si tady na ni nehraje, jak tě mohla tahle zhovadilost napadnout?

Holt napadla. Páč jsme na jejím vlákně a někdo, se tu jal vykat. To většinou místní nedělají.
Prdriito
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. led 2024 14:08:39

Pedriito píše:Ale mě zajímá s kým se bavím, a nebude-li trdlo jako ty, tak to bude o pohodě.

To trdlo jsi ty, nikdo krom tvého Já tady není.
Návštěvník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Pedriito » úte 02. led 2024 14:14:30

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Ale mě zajímá s kým se bavím, a nebude-li trdlo jako ty, tak to bude o pohodě.

To trdlo jsi ty, nikdo krom tvého Já tady není.

Já mám hodně dětí.
Pedriito
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Vostálník » úte 02. led 2024 14:15:24

Z tohoto pohledu je pak karmický zákon koncept, který má smysl jen po určitou dobu duchovního vývoje jedince.


To nemám příliš v lásce,

obzvláště když někdo napíše že nikdy žádnej projev neexistoval apd.

To je jen vyjádření určité úrovně uvědomění kdy se pak jiné úrovně onačí jako nějaký omyl či chyba,

tedy se pak tvrdí že led a voda jsou špatně a správně je leda pára...

Jenže i ten led a voda jsou také tou H2O...

POPROZATÍM SE JEŠTĚ NESTALO, ŽE BY NĚKDO OSVÍCENÝ AŽ DO ÚPLNÉHO ROZPUŠTĚNÍ PROJEVU SI POPLET HOVNO S ŘÍZKEM,

POKUD JDE VO ŽRÁDLO TAK JE KAŽDEJ SCHOPEN SVĚTLÝCH CHVILEK A NECPE SE HOVNAMA ALE ŘÍZKAMA,

TAKŽE Z TOHO LZE ODVODIT ŽE PLATÍ VŠECHNY ÚROVNĚ NAJEDNOU I PRO TY VELEOSVÍCENÝ PAKA...
Vostálník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. led 2024 14:15:29

Vostálník píše:
Karmický zákon je založený na tom, že existuje nějaký začátek. Ale co když žádný začátek neexistuje? Z tohoto pohledu je pak karmický zákon koncept, který má smysl jen po určitou dobu duchovního vývoje jedince.


Všechno je odrazem Já a jeho aspektů,

a vše funguje jako Slunce, je zde síla odstředivá a dostředivá,

přičemž to pak vyjádřeno v aspektech Já je Blaženost a Světlo,

takže se stalo jen to, že to co bylo dříve "párou" se stalo "ledem"

ale stále je to H2O

A stejně tak se Přítomnost Ted a Tady (věčnost a neměnnost) stala časem a prostorem,

a tam může být začátek i konec...

Jako učitý "kompromis" mez věčností a časem je pak přítomný okamžik, ted to co je právě ted, čas bez plynutí času...


Ty duchovní koncepty to vždy nějak popíší v různých úrovních...


Vcelku je to jedno, jestli začátek existuje nebo neexistuje nebo je neustále přítomen jako přítomný okamžik ted,

záleží jen z jaké úrovně se to nahédne či případne rovnou uvědomí jako stav prožívání...



Karmický zákon je koncept, který se týká příčiny a následku našich činů. Je založen na předpokladu, že každý čin má svůj původ a následek. Ale co když žádný začátek opravdu neexistuje? Co když je existence cyklická nebo nekonečná? V tomto kontextu by karmický zákon mohl být chápán jako koncept, který má smysl jen po určitou dobu duchovního vývoje jedince. Jakmile jedinec dosáhne určité úrovně uvědomění, může překročit karmický zákon a dosáhnout stavu, který je mimo příčinu a následek.

Vše v našem vesmíru je odrazem našeho vnitřního Já a jeho aspektů. Stejně jako Slunce, které má odstředivou a dostředivou sílu, tak i naše Já má různé aspekty, jako je Blaženost a Světlo. Tento koncept také naznačuje, že vše, co existuje, je ve své podstatě stejné - stejně jako led a pára jsou obě formy H2O. Takže i když se naše vnímání reality může měnit (jako když se led mění na páru), v základu je vše stále stejné.

Čas a prostor jsou jen formy, které přijímá naše věčná a neměnná přítomnost. Ať už existuje začátek nebo ne, je to jen otázka perspektivy. Z hlediska věčnosti je každý okamžik začátkem i koncem.
Návštěvník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Pedriito » úte 02. led 2024 14:20:43

Karma je pouhá gravitace. A čas.
Pedriito
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Vostálník » úte 02. led 2024 14:21:21

To trdlo jsi ty, nikdo krom tvého Já tady není.


Tvé Já neexistuje,

a pokud ano, pak jako ego,

to má své já,

jinak to Já není ani mé a ani tvé...


Takže správně má být (pro ty pitomá ega co to nevědí)

To trdlo jsi ty, nikdo krom Já tady není.


i když ani to není zas až taková pravda, je to jen určitý náhled a i voblbenost,

a jako třešínka na dortu je tady něco či někdo uvědoměn jako nějak "ty"
Vostálník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. led 2024 14:22:01

Vostálník píše:
Z tohoto pohledu je pak karmický zákon koncept, který má smysl jen po určitou dobu duchovního vývoje jedince.


To nemám příliš v lásce,

obzvláště když někdo napíše že nikdy žádnej projev neexistoval apd.

To je jen vyjádření určité úrovně uvědomění kdy se pak jiné úrovně onačí jako nějaký omyl či chyba,

tedy se pak tvrdí že led a voda jsou špatně a správně je leda pára...

Jenže i ten led a voda jsou také tou H2O...

POPROZATÍM SE JEŠTĚ NESTALO, ŽE BY NĚKDO OSVÍCENÝ AŽ DO ÚPLNÉHO ROZPUŠTĚNÍ PROJEVU SI POPLET HOVNO S ŘÍZKEM,

POKUD JDE VO ŽRÁDLO TAK JE KAŽDEJ SCHOPEN SVĚTLÝCH CHVILEK A NECPE SE HOVNAMA ALE ŘÍZKAMA,

TAKŽE Z TOHO LZE ODVODIT ŽE PLATÍ VŠECHNY ÚROVNĚ NAJEDNOU I PRO TY VELEOSVÍCENÝ PAKA...


Rozumím vašim myšlenkám a souhlasím, že každá úroveň uvědomění má svou hodnotu a platnost. Když mluvíme o duchovním vývoji, není správné ani nesprávné, je to jen otázka perspektivy a úrovně uvědomění.

Když říkáme, že “karmický zákon má smysl jen po určitou dobu duchovního vývoje jedince”, neznamená to, že je chybný nebo nesprávný. Spíše to znamená, že jak se naše uvědomění rozšiřuje, naše porozumění a interpretace těchto konceptů se mohou měnit.

Stejně tak, když mluvíme o ledu (ego) a páře (pravé Já), neznamená to, že led je špatný a pára je správná. Jsou to jen různé formy stejné podstaty (H2O), které představují různé stavy naší existence a uvědomění.

A konečně, souhlasím s vaším názorem, že i když může někdo dosáhnout velké úrovně osvícení, stále existují praktické aspekty života, které vyžadují naši pozornost a uvědomění. To je důležitá součást naší lidské zkušenosti.

Děkuji za sdílení vašich myšlenek a otevření této hluboké a inspirativní diskuse!
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků