MUDr. Soňa Peková

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod miroslav » úte 28. lis 2023 22:44:17

Návštěvník píše:
miroslav píše:
Ta Peková například odmítla sdělit o chorobách svých předků při těhotenské prohlídce.


A dobře udělala. :yes: Nechce se podílet na té mašinerii, kde jde jen o byznys. Ty to musíš hájit, protože v tom máš akcie, jak jsi psal.


Já nic hájit nemusím, mohu akcie prodat a koupi si jiné - třeba ČEZu.
Přijde mi ale, že lékařská věda včetně farmacie je pro život jednotlivce dobrá a potřebná. Na druhou stranu bychom se bez lékařství a farmacie na zemi nepřemnožili a přeživší populace by byla zdravější, mladší a odolnější. To je fakt.
A bez rozvoje fyziky by nám nehrozilo vyhubení jadernými zbraněmi.
Ale vývoj asi nezastavíme, natož aby se podařilo dobrovolně vrátit lidstvo zpět na stromy.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3650
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » pát 29. pro 2023 19:41:59

Rozhovor s MUDr. Soňou Pekovou, Ph.D. – 3. část

„Prohraje ten, kdo si takzvaně dá bobek do kalhot dříve, než je to nutné,“ říká molekulární genetička Soňa Peková v závěrečné části našeho rozhovoru. Pokračovali jsme v otázkách ohledně švejkování a toho, zda nám Jaroslav Hašek před 100 lety dal dobrý návod, jak přežít dnešní dobu. Podle Soni Pekové má systém standardní postup pro zotročení člověka a když se tomuto systému člověk nepoddá, systém se vyčerpá a půjde jinudy. „Užívejte si to absurdní divadlo, které tady teď probíhá. Sledujte všechno se zájmem a bavte se tím,“ vzkazuje Soňa Peková.

(pouhých16 minut...)

https://www.svedomi-naroda.cz/2023/12/2 ... VXoCNByPPs
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod miroslav » pát 29. pro 2023 23:30:32

Tara píše:Podle Soni Pekové má systém standardní postup pro zotročení člověka a když se tomuto systému člověk nepoddá, systém se vyčerpá a půjde jinudy.


Jak kde

„Sláva Kyjevské Rusi, do prd… s Novoruskem.“ Dva ruští básníci jdou za verše do vězení


Moskevský soud poslal ve čtvrtek dva mladé ruské básníky na sedm, respektive pět a půl roku za mříže za veřejné předčítání básní kritických k ruské válce na Ukrajině. Jde o další z dlouhé řady důkazů o tom, že ventilování opozičních názorů se v současném Rusku netoleruje.
„Sláva Kyjevské Rusi. (…) Jděte do pr… s Novoruskem!“ Tak zakončil 25. září 2022 dnes třicetiletý ruský básník Arťom Kamardyn veřejné předčítání svých veršů na moskevském Triumfálním náměstí. O rok a čtvrt později, 28. prosince 2023, si za tento čin u moskevského soudu vyslechl trest sedmi let za mřížemi.

Kyjevská Rus byl slovanský státní útvar s metropolí v Kyjevě, který existoval v 9. až 11. století a zahrnoval i značný díl dnešní evropské části Ruska. Jako Novorusko označuje současná moskevská propaganda území na východě Ukrajiny, jehož část aktuálně kontroluje ruská armáda.

Vedle Kamardyna poslali moskevští soudci za mříže také jeho kolegu Jegora Štovbu (23), který se předčítání rovněž zúčastnil. K němu byl tribunál o něco shovívavější a vyměřil mu „jen“ pět a půl roku.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3650
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod miroslav » pát 29. pro 2023 23:32:31

P.S. Cítíš se být zotročená nebo zotročovaná?
Já tedy ne.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3650
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » pát 29. pro 2023 23:46:46

miroslav píše:P.S. Cítíš se být zotročená nebo zotročovaná?
Já tedy ne.

Myslíš, že se Soňa Peková cítí být zotročena nebo zotročovaná?

No tak vidíš...

Hele, máš ještě někde ten obrázek Pána Ohně? Pokud ano, byla bych ráda za znovupodeleni se :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 30. pro 2023 0:56:15

miroslav píše:
Tara píše:Podle Soni Pekové má systém standardní postup pro zotročení člověka a když se tomuto systému člověk nepoddá, systém se vyčerpá a půjde jinudy.


Jak kde

„Sláva Kyjevské Rusi, do prd… s Novoruskem.“ Dva ruští básníci jdou za verše do vězení


Moskevský soud poslal ve čtvrtek dva mladé ruské básníky na sedm, respektive pět a půl roku za mříže za veřejné předčítání básní kritických k ruské válce na Ukrajině. Jde o další z dlouhé řady důkazů o tom, že ventilování opozičních názorů se v současném Rusku netoleruje.


Předpokládám, že kdyby ta z práce vyhozená učitelka dělala přednášky na veřejnosti, jak to vidí s válkou na Ukrajině, tak by ji také zavřeli. Prostě by se ventilovaní jejích opozičních názorů v současném Česku netolerovalo. Ted ji znovu ženou před soud.
Návštěvník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Vostálník » sob 30. pro 2023 1:25:09

miroslav píše:P.S. Cítíš se být zotročená nebo zotročovaná?
Já tedy ne.


Pokud se v otroctví narodíš a žiješ v něm celý život a všichni vokolo jsou otroci,

těžko můžeš soudit či se cítit zotročeně,

prostě nic jiného neznáš a tak se ti to líbí...


Otroctví je svým způsobem velmi pohodlná věc,

nemusíš nic moc řešit co je správně a co špatně, tvůj pán ti to řekne,

tvůj pán se taky postará o tvé zdraví, ale MUSÍŠ si to zaplatit povinně sám,

tvůj pán se také postará abys nechcípnul hlady a dá ti životní minimum,

také se postará o to, aby se o tebe produktivní generace postarala až budeš stár,

tak jako ty jsi se povinně staral o předchozí generaci,

aby takto produktivní generaci nějak nerušilo v práci, ta starost o staré rodiče...

Tvůj pán se postará o tvé bezpečí čímž se zároven postará o to, abys nečinil co nemáš,

to je taková dvousečná zbran jak na tvou ochranu tak na ochranu před tebou...

Tvůj pán ti vymyje mozek ideologií že bez něj to prostě nejde, nebot bez něj by se votroci pozabíjeli,

a tak raději miluješ bezpečí otroctví nežli nebezpečí svobody,

páč jsi uvěřil předtavě že bez pána byste se navzájem pozabíjeli...



A tak jdeš, zvolíš si pána a platíš mu cca 60% ba i více z toho co vyděláš a cítiš se nesmírně svoboden...
Vostálník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Vostálník » sob 30. pro 2023 1:49:35

Stát funguje na dvou principech :

organizovaném násilí

a

idologickém šíření strachu


Ani jedno z toho nepovažuji za moc přínosný duchovní princip,

to je dobrý leda pro ty opice...
Vostálník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Vostálník » sob 30. pro 2023 1:55:31

Navíc je to celé namířené proti spontaneitě života neustálým vytvářením nových a nových zákonů,

jak říkal Ježíš o farizejích a zákonících :

plemeno zmijí, sami nevstupují a druhým zabranují...
Vostálník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 30. pro 2023 6:08:36

miroslav píše:P.S. Cítíš se být zotročená nebo zotročovaná?
Já tedy ne.


Duchovní osvícení je stav, kdy jedinec dosáhne hlubokého pochopení reality, které překračuje běžné vnímání světa. Toto pochopení může zahrnovat uvědomění si jednoty všeho života, přijetí smrti jako součásti života, nebo pochopení, že pravda a štěstí jsou vnitřní stavy, které nejsou ovlivněny vnějšími okolnostmi. Toto osvícení může vést k pocitu svobody, protože jedinec není ovlivněn strachem, touhou nebo jinými negativními emocemi.

Na druhé straně, politická svoboda se týká práva jedince na účast v politickém procesu, včetně práva volit, svobody projevu a práva na spravedlivý soud. Pokud jsou tato práva omezena, jedinci se mohou cítit nesvobodní nebo dokonce zotročení.

Duchovní svoboda a politická svoboda jsou dvě odlišné kategorie. Duchovní osvícení, jak je často chápáno, je stav vnitřní svobody, který není ovlivněn vnějšími okolnostmi. To znamená, že jedinec, který dosáhl duchovního osvícení, může cítit vnitřní mír a svobodu, i když žije v politicky represivním režimu.

Na druhé straně, někteří lidé by mohli argumentovat, že skutečná svoboda zahrnuje jak vnitřní, tak vnější svobodu, a že život v represivním režimu by mohl omezovat jedincovu schopnost žít autentický život v souladu s jeho nebo jejími hodnotami.


Pravdivý svět je ten, který je bez duality, kde vnitřní a vnější jsou jedno a totéž. V tomto stavu, koncepty jako represe nebo svoboda nemají význam, protože neexistuje žádný jiný, kdo by mohl někoho potlačovat nebo osvobodit.

Na druhé straně, svět duality je svět, ve kterém žijeme většinu našeho každodenního života. Je to svět, kde existují protiklady jako svoboda a represe, dobro a zlo, já a ostatní. V tomto světě, represe a svoboda jsou velmi reálné a mají význam.

Z pohledu duchovního osvícení, jednota bytí může být považována za pravdivější. Ale z hlediska každodenního života a sociální interakce, svět duality může být považován za pravdivější.

Je důležité respektovat a uznávat tuto zdánlivou dualitu, zatímco si uvědomujeme, že na nejhlubší úrovni jsme všichni jedno.

I když víme, že film je jen série obrázků na plátně, stále se můžeme ponořit do příběhu a prožívat radost a smutek postav. Stejně tak, i když pochopíme, že vše je jedno, stále můžeme a měli bychom se plně účastnit života a prožívat jeho radosti a výzvy.

Skutečná svoboda pochází z pochopení naší pravé podstaty jako bytí, které je v základu všeho existence. Toto pochopení může vést k pocitu vnitřní svobody, který je nezávislý na vnějších okolnostech.

Nicméně, ve světě duality se můžeme setkat s výzvami a obtížemi, včetně pocitu nesvobody, které můžeme použít jako příležitosti pro hlubší pochopení a růst a poznávat, že zdroj nesvobody je v našich myslích, nikoli ve vnějším světě.

Naše připoutanost k iluzi “já” a “můj” vede k utrpení a pocitu nesvobody. Když se osvobodíme od těchto iluzí a pochopíme naši pravou podstatu jako bytí, které je v základu všeho existence, můžeme dosáhnout skutečné svobody.

Mysl vytváří iluzi “já”, které jedná a prožívá různé zkušenosti a vzniká tak koncept konatele. Ale v nejhlubší realitě, “já” neexistuje a všechny akce se dějí samy od sebe.

Pokud přijmeme tuto perspektivu, pak otázka politické svobody může vypadat jinak. Pokud neexistuje žádný konatel, pak neexistuje nikdo, kdo by mohl být svobodný nebo nesvobodný. Všechny akce, včetně politických akcí, se dějí samy od sebe.

Nicméně, je důležité si uvědomit, že tato perspektiva je velmi odlišná od běžného způsobu, jakým vnímáme svět. Většina lidí se identifikuje s jejich “já” a cítí, že mají volnou vůli k jednání. Pro tyto lidi, otázky politické svobody a nesvobody jsou velmi reálné a důležité.

Takže zatímco osvícení poskytuje osvobozující perspektivu, je také důležité respektovat a uznávat běžné zkušenosti a starosti lidí. Duchovní pochopení a každodenní život nejsou vzájemně vylučující, ale mohou se navzájem doplňovat a obohacovat.
Návštěvník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » sob 30. pro 2023 10:24:41

Návštěvník píše:
miroslav píše:P.S. Cítíš se být zotročená nebo zotročovaná?
Já tedy ne.


Duchovní osvícení je stav, kdy jedinec dosáhne hlubokého pochopení reality, které překračuje běžné vnímání světa. Toto pochopení může zahrnovat uvědomění si jednoty všeho života, přijetí smrti jako součásti života, nebo pochopení, že pravda a štěstí jsou vnitřní stavy, které nejsou ovlivněny vnějšími okolnostmi. Toto osvícení může vést k pocitu svobody, protože jedinec není ovlivněn strachem, touhou nebo jinými negativními emocemi.

Na druhé straně, politická svoboda se týká práva jedince na účast v politickém procesu, včetně práva volit, svobody projevu a práva na spravedlivý soud. Pokud jsou tato práva omezena, jedinci se mohou cítit nesvobodní nebo dokonce zotročení.

Duchovní svoboda a politická svoboda jsou dvě odlišné kategorie. Duchovní osvícení, jak je často chápáno, je stav vnitřní svobody, který není ovlivněn vnějšími okolnostmi. To znamená, že jedinec, který dosáhl duchovního osvícení, může cítit vnitřní mír a svobodu, i když žije v politicky represivním režimu.

Na druhé straně, někteří lidé by mohli argumentovat, že skutečná svoboda zahrnuje jak vnitřní, tak vnější svobodu, a že život v represivním režimu by mohl omezovat jedincovu schopnost žít autentický život v souladu s jeho nebo jejími hodnotami.


Pravdivý svět je ten, který je bez duality, kde vnitřní a vnější jsou jedno a totéž. V tomto stavu, koncepty jako represe nebo svoboda nemají význam, protože neexistuje žádný jiný, kdo by mohl někoho potlačovat nebo osvobodit.

Na druhé straně, svět duality je svět, ve kterém žijeme většinu našeho každodenního života. Je to svět, kde existují protiklady jako svoboda a represe, dobro a zlo, já a ostatní. V tomto světě, represe a svoboda jsou velmi reálné a mají význam.

Z pohledu duchovního osvícení, jednota bytí může být považována za pravdivější. Ale z hlediska každodenního života a sociální interakce, svět duality může být považován za pravdivější.

Je důležité respektovat a uznávat tuto zdánlivou dualitu, zatímco si uvědomujeme, že na nejhlubší úrovni jsme všichni jedno.

I když víme, že film je jen série obrázků na plátně, stále se můžeme ponořit do příběhu a prožívat radost a smutek postav. Stejně tak, i když pochopíme, že vše je jedno, stále můžeme a měli bychom se plně účastnit života a prožívat jeho radosti a výzvy.

Skutečná svoboda pochází z pochopení naší pravé podstaty jako bytí, které je v základu všeho existence. Toto pochopení může vést k pocitu vnitřní svobody, který je nezávislý na vnějších okolnostech.

Nicméně, ve světě duality se můžeme setkat s výzvami a obtížemi, včetně pocitu nesvobody, které můžeme použít jako příležitosti pro hlubší pochopení a růst a poznávat, že zdroj nesvobody je v našich myslích, nikoli ve vnějším světě.

Naše připoutanost k iluzi “já” a “můj” vede k utrpení a pocitu nesvobody. Když se osvobodíme od těchto iluzí a pochopíme naši pravou podstatu jako bytí, které je v základu všeho existence, můžeme dosáhnout skutečné svobody.

Mysl vytváří iluzi “já”, které jedná a prožívá různé zkušenosti a vzniká tak koncept konatele. Ale v nejhlubší realitě, “já” neexistuje a všechny akce se dějí samy od sebe.

Pokud přijmeme tuto perspektivu, pak otázka politické svobody může vypadat jinak. Pokud neexistuje žádný konatel, pak neexistuje nikdo, kdo by mohl být svobodný nebo nesvobodný. Všechny akce, včetně politických akcí, se dějí samy od sebe.

Nicméně, je důležité si uvědomit, že tato perspektiva je velmi odlišná od běžného způsobu, jakým vnímáme svět. Většina lidí se identifikuje s jejich “já” a cítí, že mají volnou vůli k jednání. Pro tyto lidi, otázky politické svobody a nesvobody jsou velmi reálné a důležité.

Takže zatímco osvícení poskytuje osvobozující perspektivu, je také důležité respektovat a uznávat běžné zkušenosti a starosti lidí. Duchovní pochopení a každodenní život nejsou vzájemně vylučující, ale mohou se navzájem doplňovat a obohacovat.

Díky, už dlouho tu nezazněla takto moudrá slova :-) Návštěvníku, to ty sám nebo to je citace odněkud?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » sob 30. pro 2023 10:29:07

Podobně jako včerejší psaní o Šakti, to je jedna vůně... A na tu mám nos... A podle nosa poznáš kosa, se říká u nás na Moravě :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Mudrc » sob 30. pro 2023 10:45:52

Takhle?

Obrázek

:D

Já jenom abyste se mírnili a nenadávali pak někomu, že je zfetovanej, no.
Mudrc
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » sob 30. pro 2023 11:04:08

Hele, v klidku:-) když píšu o vůní, je to vůně moudrosti a té je jako šafránu. A mám na ni nos, no. Ty dva příspěvky o svobodě - nesvobodě a včerejší o Šakti psala jedna ruka. Jsou psány z místa sjednocení protikladů, táhne se v nich krásně a zřetelně tzv. červená nit, která pomáhá pochopení a to je velmi vzácné.
Jsou celkově konzistentní a ten, kdo je psal, prostě Ví.
Ale už dost, aby si o sobě moc nemyslel / a.
:-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod miroslav » sob 30. pro 2023 11:19:39

Tara píše:Ty dva příspěvky o svobodě - nesvobodě a včerejší o Šakti psala jedna ruka.

..a jedna ruka jak známo netleská. :hm:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3650
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara. » sob 30. pro 2023 11:24:09

miroslav píše:
Tara píše:Ty dva příspěvky o svobodě - nesvobodě a včerejší o Šakti psala jedna ruka.

..a jedna ruka jak známo netleská. :hm:

No šak :)
Tara.
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Mudrc » sob 30. pro 2023 11:29:59

Omámení slovy není realizace toho, co slova označují. Netvrdím že jsem realizovaný, ale tohle tvrdím, no. Ukázání prostě není ukazované. Směrovka PRAHA není Praha.

Já byl nedávno tak omámen rozhovorem s umělou inteligencí, že jsem jí začal připitoměle uctivě vykat (i když to bylo trochu schválně, byl jsem zvědavý jestli to ovlivní její odpovědi). A pak jsem si řekl, to není možný, a začal študovat jak to vlastně vzniklo a to přímo od toho, kterej umělou inteligenci vymýšlel, byl u jejího zrodu. A ta uctivost mě nějak přešla.

Ženský se prostě balí tak, že se oblbnou slovama. Chlapi jsou trošku samostatnější.
Mudrc
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Pedro. » sob 30. pro 2023 11:51:40

Mudrc píše:Omámení slovy není realizace toho, co slova označují. Netvrdím že jsem realizovaný, ale tohle tvrdím, no. Ukázání prostě není ukazované. Směrovka PRAHA není Praha.

Já byl nedávno tak omámen rozhovorem s umělou inteligencí, že jsem jí začal připitoměle uctivě vykat (i když to bylo trochu schválně, byl jsem zvědavý jestli to ovlivní její odpovědi). A pak jsem si řekl, to není možný, a začal študovat jak to vlastně vzniklo a to přímo od toho, kterej umělou inteligenci vymýšlel, byl u jejího zrodu. A ta uctivost mě nějak přešla.

Ženský se prostě balí tak, že se oblbnou slovama. Chlapi jsou trošku samostatnější.

Já už to zkoumal od dob C64, chytla mě idea naprogramovat si někoho, s kým se můžu inteligentně bavit. :D

Když se koukneš na to, na jakých procesech to stojí, tak to hodíš do koše.

Problem nastane až inženýr vyoperuje mozek a napojí ho na periferie...
Pedro.
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » sob 30. pro 2023 13:10:55

Tak tady máš mudrci rozhovor s chlapem. Emilem Pálešem. Vědcem a filozofem.


Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Mudrc » sob 30. pro 2023 16:10:26

Tara píše:Tak tady máš mudrci rozhovor s chlapem. Emilem Pálešem. Vědcem a filozofem.



No nevim no... mi přijde takovej jako teoretik... s entusiasmem leklé ryby. :)

Hle třeba na Františka Klapku, to je inspirace:

Mudrc
 

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků