MUDr. Soňa Peková

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod miroslav » úte 18. črc 2023 17:01:37

Tak jsem to poslouchal,
No. Jediné pozitivní na tom je že je upřímná.
Jinak je dobře, že vědu pověsila na hřebík, protože to pro ni opravdu není.

Je to to pocitové fantazírování - povznášení se vlastními fantaziemi, ve který plete všechno dohromady.
Ty seš taky taková?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3650
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » úte 18. črc 2023 17:49:24

Asi ano, doufám, že s tím nemáš problém :) , v každém případě mi od počátku doby covidí mluví z duše.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » úte 18. črc 2023 19:56:48

Na vlákně Společenská situace je zamyšlení dalšího poblouzněného vědce, nositele Nobelovy ceny za ekonomiku.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » ned 27. srp 2023 23:49:36

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » pon 27. lis 2023 13:16:37

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod miroslav » pon 27. lis 2023 23:34:06

Tahle Peková, to je teda fantasta. Co všechno je schopna si vymyslet nebo zbaštit. Oni se na tom Goša zřejmě sdružují podobně zaměření lidé.
Pro vědu se takový člověk rozhodně nehodí. Je snad ještě větší pošuk než Jana. Rozdíl je, že Jana je taková skálopevná a chodí nejspíš i k doktorovi a Peková je zase taková pojašená vrtule.

Ty to vidíš podobně Taro jako Peková?

Taky tě doktoři ohrožují a tak se jim vyhýbáš?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3650
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod miroslav » pon 27. lis 2023 23:59:02

Oko do duše okno

Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3650
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » úte 28. lis 2023 0:18:48

miroslav píše:Tahle Peková, to je teda fantasta. Co všechno je schopna si vymyslet nebo zbaštit. Oni se na tom Goša zřejmě sdružují podobně zaměření lidé.
Pro vědu se takový člověk rozhodně nehodí. Je snad ještě větší pošuk než Jana. Rozdíl je, že Jana je taková skálopevná a chodí nejspíš i k doktorovi a Peková je zase taková pojašená vrtule.

Ty to vidíš podobně Taro jako Peková?

Taky tě doktoři ohrožují a tak se jim vyhýbáš?

Drahý Miroslave.
Soňa Peková mi mluví od počátku, co jsem ji zaregistrovala a to bylo v době akutní covidí, z duše.
Akorát to ještě nežiju, jako ona, že bych byla 100% ulítlá a přesvědčená nebo naopak, v tom, o čem v tomto videu hovoří.
Neumím to ještě žít.
Pořád ve mě ještě převažuje spíše ten strach, obavy, "blbá nálada" atd., neumím se radovat z dnešní doby, z toho, že tady jsme atd., prostě neumím a je to tak.... :-)
No tož tak.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » úte 28. lis 2023 0:22:22

A to, že oko je okno do duše, je svatá pravda :-)

Škoda, že ty se našeho setkání bojíš jako čert kříže, bo asi tušíš, že bych na první pohled poznala, co jsi zač. :-)

To mi připomnělo naše první setkání s jáčkem, před xxxx lety, kdy jsme se měli vidět poprvé.
V Brně. Skupinka lidí z tehdejšího setkávání se na internetu.... a on prý byl před našim setkáním nervózní, jako sáňky v létě :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » úte 28. lis 2023 0:23:42

Blízcí se vždy potkají....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod miroslav » úte 28. lis 2023 15:13:53

Tara píše:
Škoda, že ty se našeho setkání bojíš jako čert kříže, bo asi tušíš, že bych na první pohled poznala, co jsi zač. :-)


:what:
viewtopic.php?f=145&t=3745&start=80#p195519
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3650
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » úte 28. lis 2023 15:57:05

miroslav píše:
Tara píše:
Škoda, že ty se našeho setkání bojíš jako čert kříže, bo asi tušíš, že bych na první pohled poznala, co jsi zač. :-)


:what:
viewtopic.php?f=145&t=3745&start=80#p195519

:-)
Já nemám ve vínku být veselej člověk. Co si pamatuji, i jako děcko jsem spíše byla zádumčivější, přemýšlející typ, než veselý :-)
Dokonce ani když se napiju :-)
To se uzavřu do svého světa, který ztratí hrany těžkosti, okovy, které nohy vížou se na chvíli otupí a je mi dobře s hudbou, obrazně "pod peřinkou ticha"...

Takže, Miroslave, máš zbytečné obavy, že bych nebyla veselá, poněvadž protože veselost není mou silnou stránkou :-), i když se o to někdy třeba jáčko pokusí, je to na chvilku poplatnou impulsu :-)
Např. jeho slova - budeš se bavit u dílů Mistra a Markétky.
No, já na to koukala až do konce, všechny díly a byla jsem spíše zmatená, co tím vším chtěl básník říct a proč takové zmatky a zápletky.
Takže v klidu.

Ale už to setkání neřeš. Není vůbec důležité. Jak jsem psala, pokud se někdo s někým má setkat, něco se má stát, tak to tak bude, pokud ne, tak ne :-)
Blízcí se potkají, lépe řečeno potkávají a budou potkávat i bez osobní, fyzické přítomnosti :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » úte 28. lis 2023 18:39:12

Hele, hele, hele, nechcete se vy dvá bavit o soucitu (a je to velmi zajímavé téma) na vlákně Soucit?
Jednak aby to nezapadlo a jednak, abychom tím moc nezředili vlákno S. Peková.

Mimochodem, pokud si někdo to poslední video se Soňou Pekovou poslech celé až do konce, spíše ke konci Soňa mluví také o soucitu (nemohu odejít, zůstanou tady sami, budou smutní, zlehčila to: kdo mi zaleje rostliny ve skleníku atd.). Celé to video je hodně přínosné, vysvětluje zákonitosti, které se dějí ve 3D realitě, tedy v té hmotné rovině, mluví o 5D realitě, o přechodu, skoku do 5D reality již bez nutnosti, aby tělo zemřelo a zrodilo se jiné vědomí, jiná identita.. Zdůrazňuje, jak je důležité žít to, že žiješ, "kopeš" jen a jen za sebe (nemáš žádnou povinnost chovat se podle očekávání někoho druhého, byť by to byl manžel, dítě a že je to velmi těžké :-)), nejdůležitější je být sám sebou bez obviňování se a hlavně bez přítomnosti strachu, protože strach je nejmocnější zbraní entit, které chtějí manipulovat, držet v poslušnosti, mít moc nad ostatními....
A tady to celé je o tzv. nelítostném soucitu, který možná, hmmmmm, má na mysli Miroslav.....
Být sám sebou, znát sám sebe, žít jako jeden z odlesků Stvořitele, chápat všechny souvislosti, znát svůj Zdroj (Peková používá výraz Stvořitel) a pokud toto víš, každou svou buňkou těla, mysli, vědomí, žiješ to, pak vidíš i toho smluvně řečeno druhého, čím on žije, jak to má, čím se popř. trápí nebo povznáší, byť je to jen jeho klam....

Mě velice pomohl svými slovy kdysi Petr Velechovský (Modrá alfa, dříve tuším Zlatá mysl), který když si vyslechl, jak se trápím ve svých 40-ti letech ve vztahu s mamkou, se mě zeptal: "A proč jsi to nechala tak dalece zajít?" Úplně mě tou otázkou zasáhl, jako by mě bimnul kladivem po hlavě.... a já na to: "Protože ji nechci ublížit." A on: "Pamatuj si, nikdy nikomu nemůžeš ublížit, pokud to není tvým úmyslem" a poodešel k jinému nešťastníkovi, který se zase trápil něčím jiným.... :-)
To je ten "nelítostný soucit".... Hodně mi tehdy pomohl.

Takže miláčkové, Janičko, jestli bys byla tak hodná a co se týká SOUCITU - přehodila na vlákno Soucit. Ale vlastně se nic nestane, ani když to tu zůstane. Tak jak chcete....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Jana » úte 28. lis 2023 18:43:44

Dobře, přesouvám to tam.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7282
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod miroslav » úte 28. lis 2023 19:58:59

Tara píše:"Pamatuj si, nikdy nikomu nemůžeš ublížit, pokud to není tvým úmyslem"


To není tak úplně pravda. Třeba když nedáváš pozor a zabiješ nebo ochromíš někoho autem na přechodu.
Nebo pedofil, když zneužívá dítě, také si neuvědomuje, že mu tím ubližuje, dělá to z lásky.
Nebo když narkoman nabízí v dobrém úmyslu nenarkomanovi drogu s tím, že je to super - on to tak zatím vidí a cítí.
atd.
Ani v jednom případě není úmyslem ublížit.

Je pravda, že není tvojí povinností se chovat, tak jak druhý očekává. Stejně tak není tvojí povinností se chovat jinak než druhý očekává.

Ta Peková například odmítla sdělit o chorobách svých předků při těhotenské prohlídce. Dělá se to pro statistiku, ze které je možno pak nacházet souvislosti, dědičnost poruch atd. To slouží vědě, poznání a případné prevenci - pokud třeba někdo nebude chtít aby se mu narodilo mongoloidní nebo autistické nebo retardované dítě.
Nedělá se to kvůli Pekové, ale pro vědu a zdraví všech. ONA ale se tomu hrdinně "vyhnula" a ještě se tím chlubí. Proč?
Protože tomu nerozumí a asi si myslí, že tím bojuje proti lékařství - byznysu a to ona přece nepotřebuje.
To jen drobný příklad, jak s takovou ženskou je nejspíš těžké vyjít nebo se s ní o něčem normálně bavit.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3650
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Tara » úte 28. lis 2023 20:44:40

miroslav píše:
Tara píše:"Pamatuj si, nikdy nikomu nemůžeš ublížit, pokud to není tvým úmyslem"


To není tak úplně pravda. Třeba když nedáváš pozor a zabiješ nebo ochromíš někoho autem na přechodu.
Nebo pedofil, když zneužívá dítě, také si neuvědomuje, že mu tím ubližuje, dělá to z lásky.
Nebo když narkoman nabízí v dobrém úmyslu nenarkomanovi drogu s tím, že je to super - on to tak zatím vidí a cítí.
atd.
Ani v jednom případě není úmyslem ublížit.

Je pravda, že není tvojí povinností se chovat, tak jak druhý očekává. Stejně tak není tvojí povinností se chovat jinak než druhý očekává.

Ta Peková například odmítla sdělit o chorobách svých předků při těhotenské prohlídce. Dělá se to pro statistiku, ze které je možno pak nacházet souvislosti, dědičnost poruch atd. To slouží vědě, poznání a případné prevenci - pokud třeba někdo nebude chtít aby se mu narodilo mongoloidní nebo autistické nebo retardované dítě.
Nedělá se to kvůli Pekové, ale pro vědu a zdraví všech. ONA ale se tomu hrdinně "vyhnula" a ještě se tím chlubí. Proč?
Protože tomu nerozumí a asi si myslí, že tím bojuje proti lékařství - byznysu a to ona přece nepotřebuje.
To jen drobný příklad, jak s takovou ženskou je nejspíš těžké vyjít nebo se s ní o něčem normálně bavit.

Miroslave, ty předjímáš.Co když ne to (nedám se očkovat a tak umřu), nedá se testovat, odmítne vyplnit nějaký dotazník, přitom by to mohlo pomoct těm dalším atd.
Tohle je všechno ve jménu a jménem strachu, že by se NĚCO mohlo stát, kdybych ne to.... chybí ta důvěra v to, že jdu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, má vnitřní intuice, hlas mi říká, že je vše v dokonalém pořádku a tak, jak má být, bych měla něco, co je se mnou naopak ve vnitřním rozporu....

K tomu nabízení drogy jinému, ublížení druhému autem při nepozornosti atd. , v mém případě nevědomému hraní role dítěte, i když už jsem byla dávno dospělá a měla vlastní rodinu, a mamka "musela" hrát stále pečující roli matky, byť dospělé dceři.... - není, nebylo mým úmyslem - nebylo to VĚDOMÉ -hrát tuto roli, nebylo úmyslem druhému ublížit mou nepozorností na přechodu....

K tomu, co nyní chci vyjádřit, existuje nějaký výrok z Bible, ale bohužel si ho nepamatuji přesně, jak zní..... něco s hříchem.... něco jako není hřích něco, ale hříchem je něco....

Nemám teď prostor pro to přesné vyjádření hledat a zkomolit to nechci....

Pokud by někdo výrok, který mám na mysli, znal, budu za něj vděčná....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod miroslav » úte 28. lis 2023 21:19:40

Nevědomost hříchu nečiní.

To ale neznamená, že nemůžeme z nevědomosti neúmyslně - někomu ublížit.
Třeba když ho přesvědčíme aby své děti nenechal očkovat a ono pak to dítě chytne obrnu a je pak chromé, nebo záškrt a pak umře atd.
Není to "hřích" tj. vědomé úmyslné ublížení, ale ublížení z nevědomosti, nedbalosti, z hlouposti - z přesvědčení atd.

Ale údajně jsme si před narozením sami napsali scénář našeho života, včetně všeho utrpení a příkoří a zapomněli na to.

Tomu Peková uvěřila - když to někdo někde říkal nebo to vymyslela a poznala sama?

Myslím, že by se jí to líbilo, kdyby to tak bylo, tak tomu věří.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3650
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 28. lis 2023 21:36:24

miroslav píše:
Ta Peková například odmítla sdělit o chorobách svých předků při těhotenské prohlídce.


A dobře udělala. :yes: Nechce se podílet na té mašinerii, kde jde jen o byznys. Ty to musíš hájit, protože v tom máš akcie, jak jsi psal.
Návštěvník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 28. lis 2023 21:46:12

miroslav píše:Ale údajně jsme si před narozením sami napsali scénář našeho života, včetně všeho utrpení a příkoří a zapomněli na to.

Tomu Peková uvěřila - když to někdo někde říkal nebo to vymyslela a poznala sama?

Myslím, že by se jí to líbilo, kdyby to tak bylo, tak tomu věří.


Tohle si myslet, není tak špatné. Člověk pak vědomě přebírá zodpovědnost za svůj život a necítí se jako obět.
Návštěvník
 

Re: MUDr. Soňa Peková

Nový příspěvekod miroslav » úte 28. lis 2023 22:35:37

Návštěvník píše:
miroslav píše:Ale údajně jsme si před narozením sami napsali scénář našeho života, včetně všeho utrpení a příkoří a zapomněli na to.

Tomu Peková uvěřila - když to někdo někde říkal nebo to vymyslela a poznala sama?

Myslím, že by se jí to líbilo, kdyby to tak bylo, tak tomu věří.


Tohle si myslet, není tak špatné. Člověk pak vědomě přebírá zodpovědnost za svůj život a necítí se jako obět.


Ono to pak může svádět třeba k takovým extrémům, jako třeba že Židé si pro sebe naplánovali ty koncentrační tábory a holokaust. A rakovinu má ten, kdo ji chce mít, jenom o tom neví, že si to naplánoval. Takže by se vlastně neměly žádné nemoci ani léčit, ani lovit topící se z vody. Ušetřili bychom za plavčíky, doktory, nemocnice a nemusel by být ani nějaký penicilin atd.
Ano může to být pro život užitečné tomu věřit, ale neznamená to, že je to tak je. Tohle užitečné věření je funkcí různých náboženství - dát lidem zdravé, pro psychickou stabilitu jednotlivců i celé společnosti prospěšné odpovědi, i když jsou to více méně pohádky.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3650
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků