Manipulace, svoboda slova a myšlení

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. bře 2022 15:00:08

miroslav píše:Lež není názor, říká nový zmocněnec pro dezinformace


Můj názor je jiný než tvůj, tak ho prohlásím za lež a je vystaráno. :crazy:
Návštěvník
 

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod miroslav » pon 28. bře 2022 19:14:45

Návštěvník píše:
miroslav píše:Lež není názor, říká nový zmocněnec pro dezinformace


Můj názor je jiný než tvůj, tak ho prohlásím za lež a je vystaráno. :crazy:


Takhle to dělají hlupáci a nebo vědomí lháři.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 29. bře 2022 9:07:23

Návštěvník
 

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Pelvan » pát 01. dub 2022 14:35:34

https://www.youtube.com/watch?v=48ErO-rm1e8
R. Fico: Najprv som Slovák, potom Európan a až nakoniec Naťák
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 01. dub 2022 17:12:27

Pelvan píše:https://www.youtube.com/watch?v=48ErO-rm1e8
R. Fico: Najprv som Slovák, potom Európan a až nakoniec Naťák

Nacionalismus bují všude, to bude mít Putin ještě hodně práce. :crazy:
Návštěvník
 

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 03. dub 2022 13:46:55

A jaké informace mají v Číně:
Návštěvník
 

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Vopičák » čtv 07. dub 2022 9:47:27

Video jen pro silné povahy, jsem zvědav, kdo ho dokouká až do konce.

Vopičák
 

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Tara. » pát 08. dub 2022 11:54:41


Tara.
 

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod miroslav » pát 08. dub 2022 18:09:47

Krásné, já také miluju ruskou klasickou literaturu, básně.
V té době zřejmě Nohavica netušil, že ten Putin s poker face je schopen bombardovat a zabíjet bratry Ukrajince...
To Dostojevský, Tolstoj, Puškin atd. by nejspíš nepodporovali...
Podobně jako německá kultura, filosofie, hudba (Bethoven, Shopenhauer, Goethe atd.) neznamená, že jsou kvůli Hitlerovi nějak špatné či bezcenné...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Réza » stř 13. dub 2022 10:47:38

Odhalovat lži je možné a jeto potřeba a je potřeba říkat, že je možné se nad jakýmkoliv tvrzením zamyslet a oddělit zrno pravdy od lži.
Zahlcení lžmi může způsobit pocit, že nemá smysl po pravdě pátrat. Že lžou všichni a tak je jedno, co šířím dál. Přišlo to mailem nebo na fb od přítele, zní to zajímavě, konzracerzně, tak proč nešířit dál na vic s výzvou zamyslete se. Hle senzační odhalení. Zamyslete se! Ale do hloubky se ten, kdo to šíří nezamyslel.

V této reportáži, je otázka, zda mohou propagandě nevěřit Rusové, kteří informačně nejsou krmeni něčím jiným. Ale co našinci, kteří mají informační volnost? V závěru reportáže je to i o nich.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/110 ... st/905479/
Réza
 

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Tara » pát 13. kvě 2022 8:44:19

Jen pro silnější žaludky, pro můj ne.

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Tara » sob 28. kvě 2022 10:35:51

Za doslova skandální označila Trikolora chování ministrů Mariana Jurečky (KDU-ČSL) a Martina Kupky (ODS) před zahájením superdebaty v televizi CNN Prima News. Ministři si totiž na soukromé televizi vynutili „stopku“ pro dotazy, které podle původního scénáře měl diskutujícím politikům položit mimo jiné i ekonomický expert Trikolory Miroslav Ševčík. Televizi pohrozili, že pokud by měli čelit jeho dotazům, z debaty odejdou.

„Odvedli nás do separátní místnosti a bylo nám sděleno, že pan Jurečka a pan Kupka nesouhlasí s tím, abychom jim položili dotazy. Pokud jim, panu Jurečkovi a panu Kupkovi, nebude vyhověno, tak že odejdou ze studia,“ popsal okolnosti incidentu Miroslav Ševčík, děkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze. „Troufnu si říct, že kdyby tam tito dva současní ministři nebyli, tak se možná i méně ztrapnili,“ rýpl si Ševčík do Jurečky s Kupkou při pohledu na procentuální výsledek hlasování diváků.

„Je zřejmé, že některým politikům vadí názory běžných občanů, a možná se zhlédli i v nově vybudovaném ‚cenzorském úřadu‘ při Úřadu vlády a pravděpodobně jim pan vrchní cenzor poradil, aby se nás v diskusi tímto způsobem zbavili. Zažil jsem i 80. léta minulého století a tato situace mi je velmi připomněla,“ kroutí hlavou docent Ševčík.

Proti chování politiků i televize se ohradila také předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová. „Považuji za naprosto skandální, že vládní ministři diktují soukromé televizi podmínky, kdo jim smí či nesmí klást otázky. Čeho se bojí? Za zcela nestandardní a politováníhodné považuji i to, že jim produkce Primy vyhověla. Rozhodně budu požadovat po Primě vysvětlení,“ uvedla Majerová, podle které není normální, aby produkce pozvala za nějakým účelem do studia hosty, dvě hodiny je nechala čekat a následně jim pak oznámila, že nic domluveného neplatí, protože se ministři bojí nepříjemných otázek.

„Chápu, že na svoje koryta čekali pánové ze SPOLU dlouho, jsou teď na koni a myslí si, že můžou vše, ale takovéto praktiky jsou dle mého názoru těžce za hranou,“ dodala Majerová.

„Chtěl jsem se jich mimo jiné zeptat i na otázku, jestli považují za normální, že naši producenti jsou schopni i v dnešní době vyrábět jednu kilowatthodinu elektřiny za náklady kolem 50 haléřů až jedné koruny, a domácnosti v Česku za kilowatthodinu mají platit 11 až 12 Kč. A firmy v některých případech ještě více,“ prozradil Ševčík, na co se politiků chtěl ptát.


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... RvRaTbu-dA
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod miroslav » sob 28. kvě 2022 11:15:22

Tara píše:
„Chtěl jsem se jich mimo jiné zeptat i na otázku, jestli považují za normální, že naši producenti jsou schopni i v dnešní době vyrábět jednu kilowatthodinu elektřiny za náklady kolem 50 haléřů až jedné koruny, a domácnosti v Česku za kilowatthodinu mají platit 11 až 12 Kč. A firmy v některých případech ještě více,“ prozradil Ševčík, na co se politiků chtěl ptát.



Se divím, že to pan Šefčík nechápe, proč to tak je.
Producenti elektřiny jsou soukromé firmy a ty prodávají za ceny na burze a ne za svoje náklady. Teď realizují elektrárenské firmy zisk jindy zase ztrátu - jako třeba uhelné doly na Ostravsku, které se kvůli tomu začaly zavírat - když tržby začaly být nižší, než náklady.
Hlavním producentem elektřiny je ČEZ, prodává elektřinu i do zahraničí, ČEZ je z většiny státní firma a tak zisky jdou do státní kasy.
U těch nestátních si musejí - když se jim daří - dělat rezervy na obnovu technologií, protože mají jen omezenou životnost, jako vše.

Možná to uvedení ministři také nechápou, tak nejsou schopni to vysvětlit. Ale že Ševčík se takhle hloupě ptá, to je na pováženou. To je nejspíš ta manipulace s povědomím lidí, využívající hlouposti ministrů.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Tara » sob 28. kvě 2022 11:51:53

miroslav píše:
Tara píše:
„Chtěl jsem se jich mimo jiné zeptat i na otázku, jestli považují za normální, že naši producenti jsou schopni i v dnešní době vyrábět jednu kilowatthodinu elektřiny za náklady kolem 50 haléřů až jedné koruny, a domácnosti v Česku za kilowatthodinu mají platit 11 až 12 Kč. A firmy v některých případech ještě více,“ prozradil Ševčík, na co se politiků chtěl ptát.



Se divím, že to pan Šefčík nechápe, proč to tak je.
Producenti elektřiny jsou soukromé firmy a ty prodávají za ceny na burze a ne za svoje náklady. Teď realizují elektrárenské firmy zisk jindy zase ztrátu - jako třeba uhelné doly na Ostravsku, které se kvůli tomu začaly zavírat - když tržby začaly být nižší, než náklady.
Hlavním producentem elektřiny je ČEZ, prodává elektřinu i do zahraničí, ČEZ je z většiny státní firma a tak zisky jdou do státní kasy.
U těch nestátních si musejí - když se jim daří - dělat rezervy na obnovu technologií, protože mají jen omezenou životnost, jako vše.

Možná to uvedení ministři také nechápou, tak nejsou schopni to vysvětlit. Ale že Ševčík se takhle hloupě ptá, to je na pováženou. To je nejspíš ta manipulace s povědomím lidí, využívající hlouposti ministrů.

Selský rozum mi říká, že nejdříve pokryji domácí potřebu a přebytek vyvážím.
To, co místní mocipáni dělají se státní kasou a hospodařením všeobecně, se nedá ani komentovat...

Taky je otázka, za KOLIK elektřinu prodáme a za KOLIK, ji pro spotřebu našich lidí zpátky odkoupíme...., někde jsem četla, že ji odkupujeme za čtyřnásobek dráž, než ji prodáváme a to už v dnešní době může být i za více....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Vostálník » sob 28. kvě 2022 15:56:42

To já jsem na tu naši malou demokratickou republičku hrdej,

za třicet let jsme dohnali západ alespon z poloviny,

tedy máme západní ceny jen prozatím máme východní platy,

takže doháníme západ jak se dá...

Brečím já snad že mě cigarety stojej 5 euro ???


Nebrečím, ale jsem štastnej že z toho plyne 80% ceny do státní kasy,

páč když budeme mít všichni všechno dohromady tak budeme mít moc,

nejspíš to ale platí jen o bídě...
Vostálník
 

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod miroslav » čtv 13. říj 2022 19:48:31

Pro ty, co ještě nedovedou rozeznat rozdíl mezi názorem a dezinformací:

Lhát se nevyplácí. Hvězda amerických dezinformátorů musí zaplatit přes 24 miliard

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » pát 14. říj 2022 12:13:30

Třeba se to vyplácí,

třeba vydělal víc, než ted musí zaplatit,

a díky soudu kterýmu viditelně jeblo při stanovování pokuty bude vydělávat ještě více...
VOSTÁLNÍK
 

Re: Manipulace, svoboda slova a myšlení

Nový příspěvekod Vostálník » sob 15. říj 2022 12:18:14

Vopičák píše:Video jen pro silné povahy, jsem zvědav, kdo ho dokouká až do konce.



NO TO JE DEBIL,

proč si raději nepoloží otázku, proč lidé nevěří státem řízeným médiím.

tím si docela ušetří zbytečný sraní hoven vo nějakých dezinformačních webech...
Vostálník
 

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků