Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod Spar » stř 08. srp 2012 18:04:58

Ahoj!

Prosím o radu : ))

Budu již brzy potřebovat občas dojíždět do Prahy a jelikož bydlím teď hooooodně daleko a dojíždění by bylo příliš komplikované...
Chtěl bych si koupit malý domek nebo chatu (celoročně obyvatelnou), někde ve Středočeském kraji.

Přímo do Prahy nechci, mám rád moc venkov a klid.

Ideálně co hledám je kopcovité prostředí jako u nás v pohraničí. Máme tu nadmořskou výšku kolem 600 metrů, je tu pahorkatina. Nádherné zdravé lesy, pole, louky.
Jinak tu chcípl pes, příroda je jediný velký plus co tu je. Kvalita cest i pohlednost některých domů je nic moc. Jako by se tu zastavil čas. Je tu klidné prostředí nezasažené spěchem moderní doby a velkých měst.
Takže skromnost kraje není takové velké mínus : )))

Lidé kteří se stěhují do hor jsou prostě milovníci hor, přírody atd.


Ty z vás, kteří trochu znají nebo žijí ve středočeském kraji, chci poprosit o tipy na obce, které se vám zdají že je v okolí pěkná příroda.
Nemusí to být přímo dechberoucí krása přírody.
Když by jste přijeli tady k nám, tak by jste řekli že tu dávají lišky dobrou noc : ))) A podobný krásný liškov hledám v okolí Prahy : )))

Budu si osobně projíždět ty místa a hledat "to pravé" : )))

Důležité je aby to nebylo příliš daleko od Prahy. Ideálně do 60km. To kvůli spojení.

Děkuji za tipy : )))
Spar
 


Re: Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 09. srp 2012 16:18:54

Berounsko
Křivoklátsko
Návštěvník
 

Re: Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod Morkovcová Zuzana » pát 10. srp 2012 17:16:22

Dobrý den,
zasílám Vám odpověď na Váš moc hezký inzerát.
Bydlím v nádherném prostředí Posázaví u Týnce nad Sázavou a je zde na prodej domek,velmi
hezký,ještě není zcela dokončen, ale jinak novostavba. Je zde, jak si přejete, pahorkatina s nádherným výhledem,veškerá občanská vybavenost,
výlety lodí po Sázavě,cyklostezky,procházky. Do Prahy 27km. Nevím, jaký domek přesně hledáte a kolik financí chcete "obětovat", tak se
kdyžtak ozvěte. Přeji hezký a pohodový víkend. zdravím Morkovcová Zuzana, zuzkam2005@seznam.cz, 723 935034
Morkovcová Zuzana
 

Re: Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod Elka » sob 04. led 2020 13:23:41

Dobrý den, tak určitě by bylo fajn se porozhlédnout po nějakých těch realitních portálech. Ale my jsme si třeba nechali postavit domek nový. Chtěli jsme co nejvíce nízkoenergetické stavbu, tak jsme oslovili tuhle firmu a už si skoro rok spokojeně bydlíme.
Elka
 

Re: Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod OndraVy » stř 17. čer 2020 11:55:14

Elka píše:Dobrý den, tak určitě by bylo fajn se porozhlédnout po nějakých těch realitních portálech. Ale my jsme si třeba nechali postavit domek nový. Chtěli jsme co nejvíce nízkoenergetické stavbu, tak jsme oslovili tuhle firmu a už si skoro rok spokojeně bydlíme.
Ahoj, co se takhle podívat na dřevěné chaty? Jako obydlí na venkově je taková krásná dřevěná chatka můj sen :) Doporučuji podívat se na https://www.youtube.com/watch?v=-ELcM80l-Hw
OndraVy
 

Re: Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod Kayun » pát 14. srp 2020 9:37:14

Tak v okolí Prahy do 60km je dost pěkných a klidných míst třeba kousek za českým brodem v údolí řeky šembery, a nebo směr jih směr Benešov podél Vltavy sou určitě taky pěkná a klidná místa. Jako my bydlíme na vesnici kousek od Kolína domeček jsme teda pořídily tady bydlíme cestou k lesu takže máme taky klid ale když chcem někam za dech beroucí krásou tak musíme sednout do auta a vyrazit někam na výlet. Ale nevím jak se pohybují ceny třeba v těch CHKO, myslím že to nebude nejlevnější třeba taková chaticka v českým ráji.
Kayun
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 13. pro 2019 14:21:02

Re: Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod Lukáš » sob 19. pro 2020 12:32:03

Zdravím a jak jste dopadl? Jako vím že kousek od Říčan je taková pěkná příroda podel říčky Šembery dost často tam jezdíme na výlety je tam v okolí spousty lesů a do Prahy to je co by člověk kamenem dohodil. My teda bydlíme víc v centru v podobné novostavbě ale dost často jezdíme s dětma na výlety na hory na chatu a nebo jen do přírody. Chatu máme kousek od Vrchlabí takže taky vlastně na horách pod Krkonoši a když mužem tak jsme na chatě s rodinou.
Lukáš
 

Re: Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod honzakery » čtv 19. srp 2021 13:03:51

Něco pěkného najít, tak okamžitě nechám postavit dřevěnou chatu od https://www.deltasvratka.cz/
honzakery
 

Re: Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod Vostálník » ned 22. srp 2021 17:16:21

Tak hlavně hledat něco co je poblíž vlaku,

každodenní cestování do Prahy znamená poskakování v zácpách a kolonách a hledání volného parkování,

to je snad důležitější než kopcovitý terén a nadmořská výška _

dobré vlakové spojení...
Vostálník
 

Re: Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod Terka 9292 » stř 29. čer 2022 14:00:15

Pokud jsem to správně pochopila, tak hledáte spíše něco na venkově, než na vesnici a s tím bohužel neporadím. Středočeský kraj úplně v oblibě nemám, tím rozhodně nechci říct, že se mi v něm nelíbí, ale na Moravě jsem prostě raději :) Asi je to jen o zvyku, ale prostě to tak mám. V Praze jsem teď viděla nějaké byty zde - https://www.eurobydleni.cz/byty/praha/pronajem//, ale osobně mi Praha k srdci vůbec nepřirostla, i přesto, že je to město s moc pěknou architekturu i historií.
Terka 9292
 

Re: Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod Vostálník » stř 29. čer 2022 15:38:13

No ale nemáš ty tak trošku zpoždění s tou dobrou radou,

cca asi 10 let ???

No ale jak se říká "Pozdě, ale přece "

Ale já to chápu, my moraváci jsme takoví poněkud zpomalenější oproti čechům,

to je dáno tou rovinou že nikam nespěcháme,

zatímco v čechách je více kopců než rovin,

takže češi furt někam spěchaj, páč trpěj nedostatkem "prostoru"

z čehož jsou zákonitě vystresovaní...


Proto také je nejslavnějším moravským pořekadlem je rada že "pospíchat se má pomalu"
Vostálník
 

Re: Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod Zika » čtv 14. črc 2022 7:47:43

Vostálník píše:Tak hlavně hledat něco co je poblíž vlaku,

každodenní cestování do Prahy znamená poskakování v zácpách a kolonách a hledání volného parkování,

to je snad důležitější než kopcovitý terén a nadmořská výška _

dobré vlakové spojení...

Jako souhlas Praha je na tohle šílená jezdíme do Prahy jednou za čas máme tam nějaké nebytové prostory (kancelář) a když tam člověk jede kolem 4-6h tak musí počítat se zácpami a když chce zaparkovat někde v centru tak nemá nárok, najít fialovou zónu kde by se dalo zaparkovat já teda občas parkuji tady když jedem do Prahy třeba na víkend nebo na více dní, jinak taky bydlíme s rodinou na vesnici u Kolína a spokojenost lepší vzduch, klid, zahrádka, kousek do lesa, dostatek parkování, atd samá pozitiva. :) Ale chápu že někdo potřebuje ruch velkoměsta, mě osobně to stačí jednou za měsíc na víkend do Prahy.
Zika
 

Re: Pěkné klidné místo k bydlení ve Středočeském kraji

Nový příspěvekod Špacír » pát 15. črc 2022 16:10:00

Jdi do hausbootu :-)

Platíš jen za kotviště. Ale doporučoval bych tam kolo, co měl Saturnin
Špacír
 


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků