Láska je smyslem a účelem duality

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Pedriito » pát 19. dub 2024 11:26:05

Jana píše:
Pedriito píše:Vidíš Miroslave, léta jsme žili v bludu!


Jestliže je Tvůj svět jiný, než svět Probuzených, tak samozřejmě v bludu žiješ.

A jsem tomu vděčen a rád. :-) Páč i kdyby "váš svět" (svět Dodů a Jan) měl na zlaté bráně diamanty napsáno "ADVAIŤANŮ RÁJ", ani chlup bych tam nestrčil.
Pedriito
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod .Petra » pát 19. dub 2024 11:32:54

Jana píše:
.Petra píše:
Rozsoudit by to mohl jen probuzený, kterého jak Miroslav, tak ty, uznáváte. Jinak jsou to všechno jen domněnky - pravdivé nebo nepravdivé.


Ano, tohle je naprosto skvělý předpoklad.

To znamená, jestliže všichni Probuzení se shodují na tomtéž a Miroslav říká něco jiného,


Ne, to by mohl posoudit jen ten probuzený, jestli opravdu poznáváte, o čem mluví. :)
.Petra
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Jana » pát 19. dub 2024 11:41:36

Pedriito píše:
Jana píše:
Pedriito píše:Vidíš Miroslave, léta jsme žili v bludu!


Jestliže je Tvůj svět jiný, než svět Probuzených, tak samozřejmě v bludu žiješ.

A jsem tomu vděčen a rád. :-) Páč i kdyby "váš svět" (svět Dodů a Jan) měl na zlaté bráně diamanty napsáno "ADVAIŤANŮ RÁJ", ani chlup bych tam nestrčil.


To je v pořádku, tak potom není důvod, abys tady na tomhle webu troloval a rozptyloval se od mamonu, kterým Tě ten, co se sjednotil s ďáblem provází. Musel bys být hodně naivní, kdybys ani netušil, kam tohle povede. Stopy, k jakému peklu se stejným průvodcem dospěl nebožtík Petr, nalezneš tady i na Inspiruj.

Je to, Petře, v pořádku, máš právo si prožít cokoliv si prožít potřebuješ. Ve světě Probuzených peklo neexistuje a Honzam je v něm Božím, ve Tvém světě si prožít peklo samo sebou můžeš a máš právo do něj směřovat.

Ale pak se nediv, že tady je IP adresa, odkud se line trolování, banována.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Jana » pát 19. dub 2024 11:44:38

.Petra píše:
Jana píše:
.Petra píše:
Rozsoudit by to mohl jen probuzený, kterého jak Miroslav, tak ty, uznáváte. Jinak jsou to všechno jen domněnky - pravdivé nebo nepravdivé.


Ano, tohle je naprosto skvělý předpoklad.

To znamená, jestliže všichni Probuzení se shodují na tomtéž a Miroslav říká něco jiného,


Ne, to by mohl posoudit jen ten probuzený, jestli opravdu poznáváte, o čem mluví. :)


Jestliže je tady poznání, o čem Probuzený mluví, tak žádné potvrzení nepotřebujeme.

Stačí jen jeho promluva a každý může sám určit, na kolik mu jsou slova Probuzených jasná a souznívají s tím, co poznává jako pravdu.

Ten, kdo to, o čem Probuzený mluví, nepoznává jako pravdu a domnívá se, že Probuzený občas blábolí, samo sebou nemá šanci rozsuzovat druhé.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 19. dub 2024 11:56:21

Slovy Hanse Ledwinky:

Děti, co jste to zase provedli...


V zásadě ale zapomínáte na moudrá slova: "Podle plodů poznáte je..."

a tak se úplně zbytečně trápíte... i navzájem.

Například: láska není intelektuální prvek, má v intelektu své odrazy, někdy i obrazy, ale skutečná láska pramení mimo sféru intelektu. Takže je úplně nesmyslné snažit se lásku vysvětlovat slovy, pojmy a definicemi, různé výčty také lásku nepřináší, a výčty jsou navíc podbarvené podhoubím té které mysli, takže se navzájem, i slovně, liší. Protože mysl pracuje jen s vlastními odrazy té - myslí nepojmutelné - lásky, co člověk, to odraz/názor. Cesta do srdce je cesta sjednocování se s podstatou a také je to cesta opouštění osobního pohledu - tedy i všech možných pojmů a definic.
Lásku je potřeba žít - a ne ji zdůvodňovat.

Anebo: sat-čit-ánanda je prožitek osobní, láska je v základu prožitek na osobě nezávislý. V rámci osoby je možné mezi těmi dvěma pojmy položit rovnítko, ale láska právě tou složkou "nad osobou" dosahuje tam, kam sat-čit-ánanda nikdy dosáhnout nemůže. Kdyby toto vysvětlení nestačilo, tak - lásku lze darovat druhému, sat-čit-ananda je tak osobní, že je nepředatelná.

Některé pohledy jsou ale poněkud složitější, protože i když intuitivně vnímají spojitost Duálního pohledu v Jednotě, snaží se to intelektem získat jakýsi nadhled.
Třeba se poštěstí, když to mysl uvidí i takto napsané, že možná i zjistí, že to nejde.
Není totiž cílem být nade vším - je to na dlouhou diskuzi, ale Svědek Já není tím konečným cílem - je ale nepominutelným nutným krokem. A stejně tak Advaita je vlastně jen postoj a není to skutečná forma existence.

Existence jako taková stojí na principu Tady a Teď, a v rámci tohoto principu se jen "manifestují" různé formy Existence.
V propojení toho Sat a Čit vznikají spirály příčin a následků, které vytváří na jedné straně individuální touhy po ztotožňování se s viděnými předměty, většinou v touze je prožívat, a na druhé straně zase vytváří komplementární touhu po zklidnění, po primární dokonalosti neúčastného bytí.
Propojením uvědomění si současné dvojakosti (Duality) všeho projeveného vede k Ánanda. Ten stav je známý všem bytostem, není však všemi bytostmi vnímán stejně a také není trvalý. Je to hlavně proto, protože je vnímán a pozorován v oddělenosti - v individuální mysli. Mysl si z počátku sama "myslí", že jde o určitou formu "odměny", a proto po tomto stavu touží a zoufale se snaží napodobovat rady, které pro ni samu nesou stopy této "odměny". Existuje skupina, která si představuje, že tento stav Sat-Čit-Ánanda umožňuje vládu nad projeveným světem. Jiná skupina v tomto stavu vidí odstranění všech strastí života. Další v tom vidí vynikající předmět obchodu. A tak dále ...
Témeř ale žádná skupina však nevidí, že Ánanda není odměnou, ale je přípravou na sebedestrukci oddělenosti individuality od pomyslného oceánu skutečné Existence. A právě to uvědomění si neskutečnosti individuálního pohledu, a následné i nutnosti sebeoběti individuální mysli, vede k tomu hledanému stavu vnitřního klidu a míru.
Návštěvník
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod .Petra » pát 19. dub 2024 12:07:09

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše:
Ano, tohle je naprosto skvělý předpoklad.

To znamená, jestliže všichni Probuzení se shodují na tomtéž a Miroslav říká něco jiného,


Ne, to by mohl posoudit jen ten probuzený, jestli opravdu poznáváte, o čem mluví. :)


Jestliže je tady poznání, o čem Probuzený mluví, tak žádné potvrzení nepotřebujeme.



Každý si může myslet, že poznává, o čem probuzený mluví. Ale jestli to tak opravdu je, by mu mohl potvrdit jen probuzený.

Jestliže si to myslí sám pro sebe, nevznikne problém, ale jestli se tak chce prosadit u ostatních, tak jde o to, jestli mu to někdo bude věřit nebo ne. Když se je snaží uhádat, tak je to důkaz, že probuzený není.
.Petra
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod .Petra » pát 19. dub 2024 12:13:30

Návštěvník píše:
Slovy Hanse Ledwinky:

Děti, co jste to zase provedli...


V zásadě ale zapomínáte na moudrá slova: "Podle plodů poznáte je..."



Naopak, každý posuzuje právě podle plodů. Akorát každý vnímá ty plody podle svého nastavení - tedy rozdílně. :)
.Petra
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Pedriito » pát 19. dub 2024 12:13:59

Jana píše:
Pedriito píše:
Jana píše:Jestliže je Tvůj svět jiný, než svět Probuzených, tak samozřejmě v bludu žiješ.

A jsem tomu vděčen a rád. :-) Páč i kdyby "váš svět" (svět Dodů a Jan) měl na zlaté bráně diamanty napsáno "ADVAIŤANŮ RÁJ", ani chlup bych tam nestrčil.


To je v pořádku, tak potom není důvod, abys tady na tomhle webu troloval a rozptyloval se od mamonu, kterým Tě ten, co se sjednotil s ďáblem provází. Musel bys být hodně naivní, kdybys ani netušil, kam tohle povede. Stopy, k jakému peklu se stejným průvodcem dospěl nebožtík Petr nalezneš tady i na Inspiruj.

Je to, Petře, v pořádku, máš právo si prožít cokoliv si prožít potřebuješ. Ve světě Probuzených peklo neexistuje a Honzam je v něm Božím, ve Tvém světě si prožít peklo samo sebou můžeš a máš právo do něj směřovat.

Ale pak se nediv, že tady je IP adresa, odkud se line trolování, banována.


:D "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá".. evidentně máme jiné anténky na závislosti, podmíněnosti, trolování, hru, poselství probuzených, i obcování s ďáblem...

A nevím proč mažeš rozchechtané smajlíky... No vlastně jo, ale to je fuk. :)
Pedriito
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 19. dub 2024 12:18:50

.Petra píše:
Návštěvník píše:
Slovy Hanse Ledwinky:

Děti, co jste to zase provedli...


V zásadě ale zapomínáte na moudrá slova: "Podle plodů poznáte je..."



Naopak, každý posuzuje právě podle plodů. Akorát každý vnímá ty plody podle svého nastavení - tedy rozdílně. :)


Tak nějak to vypadalo, že tě tato témata nezajímají...

Plod je plod - pokud si ho někdo plete s květenstvím, měl by přestat být tak netrpělivý - neboˇtaké je psáno: "Trpělivost plody přináší..."
Návštěvník
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Tara » pát 19. dub 2024 12:22:24

Každý si může myslet, že poznává, o čem probuzený mluví. Ale jestli to tak opravdu je, by mu mohl potvrdit jen probuzený.

Jestliže si to myslí sám pro sebe, nevznikne problém, ale jestli se tak chce prosadit u ostatních, tak jde o to, jestli mu to někdo bude věřit nebo ne. Když se je snaží uhádat, tak je to důkaz, že probuzený není.

Tak jako Miroslav se svým úvažkem na zádech, Pedritem.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod dodo » pát 19. dub 2024 12:31:12

miroslav píše:
Jana píše:
Rozdíl mezi Tebou, Miroslave, a Dodem je ten, že jemu jsou jasné všechny ty citace Probuzených, proto nemá problém ani s tím, co tady píšu.


To je nějaké divné. Já jsem myslel, že jsme všichni tou nejvyšší Pravdou a že tedy mezi námi žádný rozdíl není a nemůže být.
Ty jsi změnila názor nebo jen dáváš přednost dívání se přes filtry tvé mysli? :(


Tak vidíš to, to je zas presne to čím sa prezentuješ ako nevedomý a zároveň o tom, ako som ti písal o tvojich diskusných manévroch.

Samozrejme že si najvyššou Pravdou, si Boh, akurát máš len teraz tú blbú karmu, Miroslave. :D To trefne najskôr komusi podobnému tebe, povedal ktorýsi Prebudený ...
dodo
 
Příspěvky: 713
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod miroslav » pát 19. dub 2024 12:35:11

Nevím jak kdo, ale já probuzený nejsem.
Spím spánkem spravedlivých.

A sny spravedlivých nekoupíš. :(

Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 19. dub 2024 12:38:09

Tara píše:
Každý si může myslet, že poznává, o čem probuzený mluví. Ale jestli to tak opravdu je, by mu mohl potvrdit jen probuzený.

Jestliže si to myslí sám pro sebe, nevznikne problém, ale jestli se tak chce prosadit u ostatních, tak jde o to, jestli mu to někdo bude věřit nebo ne. Když se je snaží uhádat, tak je to důkaz, že probuzený není.

Tak jako Miroslav se svým úvažkem na zádech, Pedritem.


A Jana s Dodem.

Nevzbuzují dojem, že by byli probuzení. Jen se pořád hádají. Jana podrážděně a agresivně, Miroslav klidně a chladně. Podle svého nastavení.

Škoda, že do toho tahají slova těch, kterých si vážím, které vnímám jako probuzené. Nepoznávájí, protože jinak by se odevzdali klidu a míru za těmi slovy.
Návštěvník
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Tara. » pát 19. dub 2024 12:41:19

Ano.
Tara.
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod miroslav » pát 19. dub 2024 12:41:49

dodo píše:
Samozrejme že si najvyššou Pravdou, si Boh, akurát máš len teraz tú blbú karmu, Miroslave. :D


Tak to jo, to beru. Já jako Bůh za to nemůžu, to moje karma ...
Jana jako Bůh za to taky nemůže.
A ty tuplem jako Bůh za to nemůžeš.

A tak se řeči vedou a vedou a pivo se pije... :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod .Petra » pát 19. dub 2024 12:42:32

Tara. píše:Ano.


:)
.Petra
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod dodo » pát 19. dub 2024 12:42:44

miroslav píše:
Nejsem jako Jana. Nikam a nijak neuhýbám. Nemám důvod. Nepotřebuji se obhajovat. Nepotřebuji mít pravdu. Odpověděl jsem proč by bylo zbytečné řešit s Janou její problémy s texty (atribut- aspekt apod.) a rozpory, když není schopná pochopit obsah sděleného a zuby nehty se drží textů a zřejmě má dojem, že ji to někam dovede - nebo už dovedlo - k probuzení. Tudy ale cesta nevede, ani tím, když si budeme říkat, že k tomu co je, žádná cesta nevede.
Divím se, že ty to za ta léta stále nevidíš.
Už jsem to zkoušel mnohokrát, odpovídat na její otázky, ale odpovědi většinou nepochopila, je to nekonečné. Zkus jí tedy odpovídat za mne - mým jménem - zplnomocňuji tě k tomu, co jí odpovíš, podepíšu, nebo si s ní zkus také někdy popovídat ty a uvidíš sám. :)


Áno, nie si ako Jana, ty na rozdiel od nej v jednom kuse "varíš z vody" si skrátka v diskusii s ňou argumentačne zaostávajúci, často až nulový.

Tu je toho ďalší príklad:
Já...Nejsem jako Jana...Nikam a nijak...Nemám dúvod...Nepotřebuji...
Ona...její problémy...není schopná...se drží textu...má dojem...atd.

Tudy podľa teba vede cesta Miroslave ? Iste nie.
dodo
 
Příspěvky: 713
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 19. dub 2024 12:43:48

miroslav píše:Nevím jak kdo, ale já probuzený nejsem.
Spím spánkem spravedlivých.


Ano. Výkřiky z divokých snů - to jasně vysvětluje mnohé tvé komentáře - a také i to, že na ně není potřeba reagovat, protože spící stejně své okolí téměř nevnímá.
Návštěvník
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod dodo » pát 19. dub 2024 12:51:30

miroslav píše:
dodo píše:
Samozrejme že si najvyššou Pravdou, si Boh, akurát máš len teraz tú blbú karmu, Miroslave. :D


Tak to jo, to beru. Já jako Bůh za to nemůžu, to moje karma ...
Jana jako Bůh za to taky nemůže.
A ty tuplem jako Bůh za to nemůžeš.

A tak se řeči vedou a vedou a pivo se pije... :)


Tú karmu si tvoríš sám. Ani toto ti nie je jasné ? :what:

No, dosť bolo nateraz môjho "hádzania hrachu na stenu", bavte sa ďalej dietky Božie ohováraním Jany alebo mňa, alebo nás oboch, ako tu vyššie, ak vás to baví, je to tak "duchovné" ... :D
dodo
 
Příspěvky: 713
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod miroslav » pát 19. dub 2024 13:02:26

dodo píše:
Tú karmu si tvoríš sám. Ani toto ti nie je jasné ? :what:


Kdo "já sám" si ji tvoří? Já jako Bůh nebo moje blbá karma si tvoří sama sebe?
Já přece nejsem moje blbá karma - nebo snad ano?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 návštevníků

cron