Pocity nadřazenosti

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Pocity nadřazenosti

Nový příspěvekod Linda » stř 28. kvě 2014 17:45:07

malpan píše:
Návštěvník píše:konstatování faktu - na Pankráci v Praze venku momentálně prší (ověřitelné pro všechny, stačí vylézt ven)

to bude asi přesvědčováním, protože jsem vylezl - sluníčko, soused seká trávu a po dešti ani památky... nebo to může být konstatováním a já si tady v Beskydech můžu jen myslet, že to není ověřitelné pro všechny, ale jen pro ty, kteří jsou poblíž Pankráce :D


Přijde na to, jestli a proč a nakolik mám potřebu druhému dokazovat, že je něco jinak :D
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Pocity nadřazenosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. kvě 2014 17:46:24

vostalpetr píše:
konstatování faktu - na Pankráci v Praze venku momentálně prší (ověřitelné pro všechny, stačí vylézt ven)


Třeba tam neprší, třeba se pouze ve Vědomí jeví pozorovatel a Pankrác a déšt...a vypadá to, že venku prší...


jj to taky může být jedno z konstatování - ve skutečnosti na Pankráci v Praze venku neprší, nýbrž se pouze ve Vědomí jeví pozorovatel a Pankrác a déšt a vypadá to, že venku prší (nebo svítí sluníčko :D :D :D ) nebo ve skutečností neexistuje ani Pankrác, ani venku, ani déšť !!!

to je konstatování

a pak se o tom může začít třeba přesvědčovat

zatímco u konstatování chybí účelovost u přesvědčování už chceme dosáhnout konkrétního výsledku :)
Návštěvník
 

Re: Pocity nadřazenosti

Nový příspěvekod Linda » stř 28. kvě 2014 17:47:48

Návštěvník píše:zatímco u konstatování chybí účelovost u přesvědčování už chceme dosáhnout konkrétního výsledku :)

V přesvědčování je jistá míra nátlaku, snahy dosáhnout toho, aby...
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Pocity nadřazenosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. kvě 2014 17:49:44

malpan píše:
Návštěvník píše:konstatování faktu - na Pankráci v Praze venku momentálně prší (ověřitelné pro všechny, stačí vylézt ven)

to bude asi přesvědčováním, protože jsem vylezl - sluníčko, soused seká trávu a po dešti ani památky... nebo to může být konstatováním a já si tady v Beskydech můžu jen myslet, že to není ověřitelné pro všechny, ale jen pro ty, kteří jsou poblíž Pankráce :D


ale prd ... proto to bylo v závorce, že si to každý kdo je v tom místě může ověřit i bez přesvědčování :D :D :D ale někoho nepřesvědčí ani jeho přímá zkušenost, že by zmokl a tvrdil by třeba, že svítí sluníčko a začal by o tom všechny přesvědčovat :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Pocity nadřazenosti

Nový příspěvekod malpan » stř 28. kvě 2014 17:50:26

Linda píše:
Návštěvník píše:zatímco u konstatování chybí účelovost u přesvědčování už chceme dosáhnout konkrétního výsledku :)

V přesvědčování je jistá míra nátlaku, snahy dosáhnout toho, aby...

ano, rozdíl je v podtextu ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Pocity nadřazenosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. kvě 2014 17:51:05

Linda píše:
Návštěvník píše:zatímco u konstatování chybí účelovost u přesvědčování už chceme dosáhnout konkrétního výsledku :)

V přesvědčování je jistá míra nátlaku, snahy dosáhnout toho, aby...


jj může to být v pozitivním i v negativním smyslu - je tam nátlak, aby ...

v konstatování je to šumák
Návštěvník
 

Re: Pocity nadřazenosti

Nový příspěvekod malpan » stř 28. kvě 2014 17:52:44

Návštěvník píše:
Linda píše:
Návštěvník píše:zatímco u konstatování chybí účelovost u přesvědčování už chceme dosáhnout konkrétního výsledku :)

V přesvědčování je jistá míra nátlaku, snahy dosáhnout toho, aby...


jj může to být v pozitivním i v negativním smyslu - je tam nátlak, aby ...

v konstatování je to šumák

jj, konstatování je bez očekávání určitosti výsledku
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Pocity nadřazenosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. kvě 2014 18:24:28

vostalpetr píše:
Linda píše:
Návštěvník píše:zatímco u konstatování chybí účelovost u přesvědčování už chceme dosáhnout konkrétního výsledku

V přesvědčování je jistá míra nátlaku, snahy dosáhnout toho, aby...


No to mně zní známě jako popis nějaký duchovní cesty...

K ulpívání na tom, co si představíme a po čem pak jdeme, dochází v jakékoliv oblasti, tu tzv. duchovní nevyjímaje
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků