Desinformační válka

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod miroslav » pát 25. úno 2022 20:36:44

Návštěvník píše:Medvěd není v koutě. Medvěd si myslí, že jeho teritorium je širší. Je frustrovaný, že to nikdo nechce uznat, tak si to území bere silou. Ale na tom území žije někdo jiný. A ten tam chce mít jinou atmosféru než medvědí puch.
Dnes se asi nikdo nedozví, kdo na ten dům v Oděse zaútočil, banderovci, co přežili od 2.sv. války? Nebo provokatéři? Ruské moci na nějakém tom lidském životě nezáleželo (viz třeba uměle vyvolaný hladomor na Ukrajině)
Navíc si Medvěd nedošel jen pro území, kde žijí jeho úpící soukmenovci, zaútočil i na Kyjev.
Proč?
Svoboda slova, alá Rusko? Za účast na demonstraci do vězení?
Je zvláštní, že tito kritici demokratického světa, vezmou za argument nějakou demokratickou hodnotu, kterou ten koho omlouvají (či snad podporují) zcela neuznává.
Ale i svoboda slova má své hranice. Nemůžeš řvát "hoří" v přeplněném divadle. Nemůžeš šířit pomluvy. Za toto jednání může být člověk zažalovaný. A nemůže se hájit tím, že máme svobodu slova a že si tím pádem může říkat, co chce.


Návštěvníku, škoda že jsi skovaný za návštěvníkem.
Ty to máš na rozdíl od většiny tady v hlavě srovnané a dobře srovnané - nechybí ti zdravý rozum a intuitivní odhad, co je pravda a co rádoby pravda.
:yes:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3702
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » pát 25. úno 2022 20:47:40

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Návštěvník píše:
Tak kolik těch domů ospravedlní válku?

A co ospravedlnilo válku v Iráku? Milion mrtvých. To tě nezajímalo? Na to se neptáš?

To je totiž ten problém. Myslela sis, že hrana zvonila těm druhým.


Ano, správně na to se neptám.

To je totiž ten problém.

Nemůžeš apelovat na mravnost (jejíž explicitace může vyústit v nějaké číslo), když jí máš nedostatečnou. Kdybys jí dostatečnou měla, věděla bys s Hemingwayem, komu v občanské válce ve Španělsku zvonila hrana.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. úno 2022 21:00:58

To je zvláštní, že Ukrajinci a Rusové neměli mezi sebou problémy, dokud se tam nezačalo cpát USA s NATEM.

Zelenskyho mateřská řeč je ruština a kvůli ukrajinským nacionalistům se jí musel zříct.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. úno 2022 21:25:30

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Návštěvník píše:
Tak kolik těch domů ospravedlní válku?


A co ospravedlnilo válku v Iráku? Milion mrtvých. To tě nezajímalo? Na to se neptáš?

To je totiž ten problém. Myslela sis, že hrana zvonila těm druhým.


Ano, správně na to se neptám.


Zdeněk píše:To je totiž ten problém.

Nemůžeš apelovat na mravnost (jejíž explicitace může vyústit v nějaké číslo), když jí máš nedostatečnou. Kdybys jí dostatečnou měla, věděla bys s Hemingwayem, komu v občanské válce ve Španělsku zvonila hrana.


Já nechci apelovat na mravnost. Mě jen zajímá, čím je ospravedlnitelné rozpoutání této konkrétní války,
což se asi nedozvím.
Ale máme tu další manipulativní techniku do sbírky "nejsi dostatečné mravná na položení této otázky a proto ti neodpovím."
Případně " kdybys byla mravnější, bylo by ti to jasné a nemusel bych odpovídat."

Což je tvrdý arsenál, kdo by totiž chtěl připustit, že není mravný.
Jen by mě zajímalo, jestli to z tebe padá nevědomky, nebo to máš naštudované.

...

A ještě otázka zcela mimo soutěž: víš kdo je na oficiálním seznamu Ruska uvedený jako nepřátelská země?
Před půl rokem tam by byly 2.
Abys tedy věděl komu teď zvoní hrana.

...
Mě už tato diskuze stačí.
Mě stačí, že se už před několika stránkami dobrovolně přiznal k černobílému vidění světa.
A debata s takto omezeným diskutujícím jistě nikam nepovede. Snad jen, že by měla užitek pro nějakého kolemjdoucího, který není úplně barvoslepý.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. úno 2022 21:44:29

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
A co ospravedlnilo válku v Iráku? Milion mrtvých. To tě nezajímalo? Na to se neptáš?

To je totiž ten problém. Myslela sis, že hrana zvonila těm druhým.


Ano, správně na to se neptám.


Zdeněk píše:To je totiž ten problém.

Nemůžeš apelovat na mravnost (jejíž explicitace může vyústit v nějaké číslo), když jí máš nedostatečnou. Kdybys jí dostatečnou měla, věděla bys s Hemingwayem, komu v občanské válce ve Španělsku zvonila hrana.


Já nechci apelovat na mravnost. Mě jen zajímá, čím je ospravedlnitelné rozpoutání této konkrétní války,
což se asi nedozvím.
Ale máme tu další manipulativní techniku do sbírky "nejsi dostatečné mravná na položení této otázky a proto ti neodpovím."


Tohle napsal Zdeněk velmi pěkně a nemá to co dělat s manipulací.

Naopak tvoje otázky jsou manipulativní. Ale to si zřejmě vůbec neuvědomuješ, doufám.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » pát 25. úno 2022 21:50:58

Návštěvník píše:Já nechci apelovat na mravnost. Mě jen zajímá, čím je ospravedlnitelné rozpoutání této konkrétní války,

Ale jak chceš ospravedlňovat bez mravnosti. To nejde.

Jak chceš kupř. diskutovat o spravedlnosti s profesionálním zlodějem (rusky: vor v zakone). To zkrátka nejde.

Čili abychom mohli diskutovat, musíme mít něco společného. To společné může indikovat např. porozumění Hemingwaye myšlence Komu zvoní hrana (atpod.). Jinak to opravdu nemá smysl, budeme se rozcházet v tom podstatném (jeden bude mluvit o voze a druhý o koze).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. úno 2022 21:52:34

Návštěvník píše:A debata s takto omezeným diskutujícím jistě nikam nepovede. Snad jen, že by měla užitek pro nějakého kolemjdoucího, který není úplně barvoslepý.


To je dost arogantní postoj.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. úno 2022 22:04:30

Mně připadá podivné myslet na ospravedlnování v souvislosti s jakoukoliv válkou.

Je možné jen hledat vysvětlení, proč se válka děje. A to dělá každý podle své mravnosti vzhledem ke všem válkám. Pokud ho zajímá pouze jedna válka a nad druhými válkami jen mávne rukou, tak je to dost ohraničený pohled. To se potom nedá moc diskutovat.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Navstevnik » pát 25. úno 2022 22:14:38

Matička Rus má důstojného nástupce Stalina, jen co je pravda, ten se poved.
Navstevnik
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. úno 2022 22:36:45

Ok, končím, pro tuto debatu nejsem dost morální,
a zjištuji, že se Zdeňkem mám tak málo (zaplať bůh) společného.

Ale souhlasím s tím, že válku ničím ospravedlnit nelze.
!!! Nelze !!!

Hledání vysvětlení nechám odborníkům.
A jestli celá tato debata byla jen o hledání vysvětlení a nikoliv o schvalování Medvědí agrese, tak přiznávám, že jsem to nepochopila. A všem, které jsem takto nepřímo osočila z toho schvalování se omlouvám.


Medvěd se nemusí rozzuřit jen v koutě, rozzuří se i když mu někdo znemožní žrát ovce. A v tomto případě i proto, že si ovce našly silného ochránce. Aspoň v případě ČR, SR, Pobaltí to tak je. Některé ovce jako je Ukrajina, Moldava, Gruzie neměly to štěstí.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Navstevnik » pát 25. úno 2022 22:48:47

a zjištuji, že se Zdeňkem mám tak málo (zaplať bůh) společného.


Aspoň něnějaké pozitivum •√•
Navstevnik
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 26. úno 2022 0:50:49

split verze 02. konec režimu očkování/neočkování. začala verze pro ukrajinsko/prorusky
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod salmo1cz. » sob 26. úno 2022 3:51:18

Každá válka je špatná i válka kterou lze z našeho pohledu ospravedlnit.Když roztočite guny tak se vám roztočené zase vrátí to je princip karmy, to je princip máji.
V našem případě je to princip malého smrdícího medvěda a velkého smrdícího medvěda.
Jeden z mála politiků kdo to pochopil byl Mahátmá Gándí.
salmo1cz.
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Navstevnik » sob 26. úno 2022 6:54:09

Návštěvník píše:split verze 02. konec režimu očkování/neočkování. začala verze pro ukrajinsko/prorusky

Výkvěty českého duchovna si vždy najdou dobrý důvod k rozepřím.
Nejlepší to půda k oštemplování se.
.
Navstevnik
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » sob 26. úno 2022 8:57:31

Návštěvník píše:Ok, končím, pro tuto debatu nejsem dost morální,
a zjištuji, že se Zdeňkem mám tak málo (zaplať bůh) společného.

Ale souhlasím s tím, že válku ničím ospravedlnit nelze.
!!! Nelze !!!

Inu, děvče, mlčela jsi, když se zjistilo, že USA si důvod války v Iráku (na které jsme se podíleli) kompletně vylhali?
A teď, když jiný ranař rozpoutal válku za tvojí prdelí, se tu morálně pohoršuješ?
Inu, to kvičíš správně, karma je holt karma.

Čímž netvrdím, že jsem nějak výrazně lepší. Jen tu zkrátka prostřednictvím tebe provádím svojí sebereflexi.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Jana » sob 26. úno 2022 9:38:44

salmo1cz. píše:Každá válka je špatná i válka kterou lze z našeho pohledu ospravedlnit.Když roztočite guny tak se vám roztočené zase vrátí to je princip karmy, to je princip máji.
V našem případě je to princip malého smrdícího medvěda a velkého smrdícího medvěda.
Jeden z mála politiků kdo to pochopil byl Mahátmá Gándí.

Salmo, díky.

Ano, v každém okamžiku je tu možnost válčit v nevědomé mysli, nebo zmizet v tichu srdce a dovolit, aby tady byl mír.

Je tady možnost rozumět jedné straně konfliktu a válčit na její straně, je možné fandit bačovi a jeho ovcím, nebo medvědovi s hladovými medvíďaty.
Je možné porozumět i lačnému egu válečníka, bažícímu po uznání, moci, majetku. Je možné hledat a nacházet viníky a být tím, kdo na jedné straně barikád bojuje za spravedlnost: "Zabili jste mi strejčka, tady máte přes držku."

Je možné porozumět všem bytostem, které jsou do toho konfliktu chtě nechtě zavlečeny.

Je možné válčit a roztáčet svou pozorností guny, nebo realizovat klid a mír.

Nádherné Bytí, které nemá chybu.

Ono je to dokonce nakažlivé.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7355
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » sob 26. úno 2022 10:28:50

Jiný nevědomý blázen se tu raduje, že vláda vymazala jakési desinformační weby. Nechápe, že způsobem, jakým to udělala, nám zavádí čínský způsob vládnutí.
Holt, zřejmě je to naše karma. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » sob 26. úno 2022 10:31:18

salmo1cz. píše:Když roztočite guny tak se vám roztočené zase vrátí to je princip karmy, to je princip máji.

Jenomže není cesta neroztáčet guny a tudíž netvořit karmu. I tahle diskuze ji tvoří.

Kdyby Gautama nevytvořil příznivou karmu, Buddhou by se nestal.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » sob 26. úno 2022 11:04:24

miroslav píše:A Zelenský není ani nacista ani narkoman, naopak je Žid.

To, že je Zelensky Žid ještě neznamená, že má nacisty pod kontrolou. Jako televizní bavič tam byl tam dosazen oligarchou, který skrze tuto proxy loutku bojuje na Ukrajině o moc. Zřejmě proto tam Banderovci mohou přežívat.

Kdyby Rusové Banderovce zlikvidovali, byla by to úleva pro nás všechny. Ale to se zřejmě nestane, protože se z nich stanou hrdinové v protiruském odporu.

Geopolitická stupidita úpadkového Západu v přímém přenosu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 26. úno 2022 11:05:38

https://timesofindia.indiatimes.com/vid ... 829108.cms

Co vlastně vzkazuje Rusům president Ukrajiny.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků