Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 26. bře 2022 19:11:38

miroslav píše:Řekl bych že to je dnes docela aktuální duchovňácká otázka.


Ten, kdo ví, že se nikdy nenarodil, si nedělá starost ani s představou konce.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 26. bře 2022 19:22:22

Intelektuální vnímání je zbytečné; je suché.
Poznání Já je jako pohár nektaru (učiní vás nesmrtelným).
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » sob 26. bře 2022 19:24:28

Návštěvník píše:
miroslav píše:Řekl bych že to je dnes docela aktuální duchovňácká otázka.


Ten, kdo ví, že se nikdy nenarodil, si nedělá starost ani s představou konce.


Neptám se, jak to vidí ten, kdo ví, že se nikdy nenarodil, ale na to, co si myslíš, jak to bude - ne jen s tebou. Nejsi pupkem světa. Nebo ano?
Oni ti všichni trpící a umírající lidé jsou jen tvým snem?
Tak hluboko jsi duchovňácky zblbla/zblbl?
Tipnul bych že zblbla.
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3760
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 26. bře 2022 19:41:42

Když se to stane, jak to bude? Doufám že se to nestane, že snad Putin není absolutní v tom jejich plému... Když se to stane.. tak adios, byl to pěknej svět. Třeba jinde, snad...
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 26. bře 2022 19:46:27

miroslav píše:
Neptám se, jak to vidí ten, kdo ví, že se nikdy nenarodil, ale na to, co si myslíš, jak to bude - ne jen s tebou. Nejsi pupkem světa. Nebo ano?
Oni ti všichni trpící a umírající lidé jsou jen tvým snem?
Tak hluboko jsi duchovňácky zblbla/zblbl?
Tipnul bych že zblbla.
:)

Co doporučuješ?
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » sob 26. bře 2022 20:56:37

Návštěvník píše:
miroslav píše:
Neptám se, jak to vidí ten, kdo ví, že se nikdy nenarodil, ale na to, co si myslíš, jak to bude - ne jen s tebou. Nejsi pupkem světa. Nebo ano?
Oni ti všichni trpící a umírající lidé jsou jen tvým snem?
Tak hluboko jsi duchovňácky zblbla/zblbl?
Tipnul bych že zblbla.
:)

Co doporučuješ?


Já nic nedoporučuji. Když tak zachovat si zdravý rozum - těm co ho ještě mají.
Těm ostatním?
Ti jsou bohužel hluší, takže nic.
Oni sami nejlépe "vědí"...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3760
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 26. bře 2022 21:38:41

Pro názor. Co podle tebe znamená "zachovat si zdravý rozum"? Jak se podle tebe projevuje člověk, který si v téhle době "zdravý rozum" zachovává a čím se odlišuje od člověka, který si "zdravý rozum" nezachoval? A jestli zachování "zdravého rozumu" nějak ovlivňuje celkovou situaci. Děkuji.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » sob 26. bře 2022 21:50:43

Zdravý rozum je zdravý rozum. A ten na jakoukoliv situaci má vždy pozitivní vliv. Pozitivní ve smyslu pravdy a "vyššího principu mravního", spravedlnosti.
"Nezdravý" rozum je zfanatizovaný rozum - ve jménu nějaké emoce, nenávisti, závislosti či nevědomými vlivy oblbnutý rozum.

Vypadá to, že Alaja či Trini se za totáče měli nebo cítili lépe než teď a to je ovlivňuje v postojích k tomu, co se teď děje.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3760
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 26. bře 2022 22:05:52

Dobře, ze subjektivního pohledu je možné tvrdit, že něčí rozum s jiným názorem je na rozdíl od tvého rozumu nezdravý. Mě zajímá, jak konkrétně vidíš, že by kupříkladu to, čemu říkáš "zdravý rozum" u Trini a Alaji mohl situaci nějak konkrétně zlepšit. Co by se "zdravým rozumem" podle tebe udělaly, aby to prospělo situaci?
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » sob 26. bře 2022 22:49:49

Návštěvník píše:Dobře, ze subjektivního pohledu je možné tvrdit, že něčí rozum s jiným názorem je na rozdíl od tvého rozumu nezdravý. Mě zajímá, jak konkrétně vidíš, že by kupříkladu to, čemu říkáš "zdravý rozum" u Trini a Alaji mohl situaci nějak konkrétně zlepšit. Co by se "zdravým rozumem" podle tebe udělaly, aby to prospělo situaci?

Myslím, že si to moc komplikuješ a relativizuješ.
Zkrátka když mi v noci někdo vleze do domu a ohrožuje mne a moji rodinu nebo můj majetek, tak nebudu filozofovat nad tím, že třeba měl chudák těžké dětství nebo že přece NATO bombardovalo Srbsko, ale vezmu do ruky vidle a propíchnu ho. To je zdravý rozum v akci (wuwei jak by řekl Vostál).
Zažil jsem to na vlastní kůži. Vykradli nám částečně chalupu (víc toho zrovna neunesli) a tak jsem si pak, když jsme tam přijeli, vedle postele večer postavil vidle. Naštěstí pro ně, další noc ani žádnou další už nepřišli...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3760
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Jana » sob 26. bře 2022 23:28:48

Zkrátka když mi v noci někdo vleze do domu a ohrožuje mne a moji rodinu nebo můj majetek, tak nebudu filozofovat nad tím, že třeba měl chudák těžké dětství nebo že přece NATO bombardovalo Srbsko, ale vezmu do ruky vidle a propíchnu ho. To je zdravý rozum v akci (wuwei jak by řekl Vostál).
Zažil jsem to na vlastní kůži. Vykradli nám částečně chalupu (víc toho zrovna neunesli) a tak jsem si pak, když jsme tam přijeli, vedle postele večer postavil vidle. Naštěstí pro ně, další noc ani žádnou další už nepřišli...


No, vidíš to. Už jsem to tady asi možná i psala. Před lety se v sousední ulici vloupal do domu zloděj. Všimli si toho sousedi, zavolali policii. Vzal to přes naši zahradu a najednou jsem měla zloděje v předsíni. Nikdy se nezamykám, ani když jsem sama doma a on tam najednou stál schvácený člověk, který nemohl popadnout dech. Že by to byl zrovna zloděj, který se u nás schovává před policií, mě nenapadlo, o honičce jsem nic nevěděla. Ptala jsem se dotyčného, co se mu stalo, jestli mu mohu nějak pomoci a natočila jsem mu vodu do sklenice. Řekl mi, že si byl zaběhat a že to přehnal. Vypil vodu, chvíli poseděl, poděkoval a pak zmizel.
Možná, kdyby mě se zdravým rozumem napadlo, že bych měla mít strach a začala panikařit, tak by to třeba dopadlo jinak.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7496
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 26. bře 2022 23:32:19

Jsou a budou nekonečné lajny mouder do nihž skrytí dlaněmi jakoby žehnaly.. budou vyjevovat své nejjasnější pravdivo, však z Pravdy to bude jen tisícina tisíciny... Budou lkát na to, jak pokojní pláčí, budou nadávat a divit se, že chudý podá pomocnou ruku chudšímu. Budou brblat a nechaj tak nechtěně vzplanout vnitřní planen. Který spálí vše, vše až na oheň sám .. bez kompromisu a definitivně
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 26. bře 2022 23:43:46

Jedinej dobrej pocit, co tě štípne, je dobrej pocit, svoboda. Zlej pocit tě zakleje na tisíc dalších let. Ty duše už se snad šťepí, kdysi jich bylo pár, dnes miliony... Něco tu nesedí. A já vím co!
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 26. bře 2022 23:50:50

Kód: Vybrat vše
Něco tu nesedí. A já vím co!

Jsem jedno ucho, povídej.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. bře 2022 7:41:56

miroslav píše:
Návštěvník píše:Dobře, ze subjektivního pohledu je možné tvrdit, že něčí rozum s jiným názorem je na rozdíl od tvého rozumu nezdravý. Mě zajímá, jak konkrétně vidíš, že by kupříkladu to, čemu říkáš "zdravý rozum" u Trini a Alaji mohl situaci nějak konkrétně zlepšit. Co by se "zdravým rozumem" podle tebe udělaly, aby to prospělo situaci?

Myslím, že si to moc komplikuješ a relativizuješ.
Zkrátka když mi v noci někdo vleze do domu a ohrožuje mne a moji rodinu nebo můj majetek, tak nebudu filozofovat nad tím, že třeba měl chudák těžké dětství nebo že přece NATO bombardovalo Srbsko, ale vezmu do ruky vidle a propíchnu ho. To je zdravý rozum v akci (wuwei jak by řekl Vostál).
Zažil jsem to na vlastní kůži. Vykradli nám částečně chalupu (víc toho zrovna neunesli) a tak jsem si pak, když jsme tam přijeli, vedle postele večer postavil vidle. Naštěstí pro ně, další noc ani žádnou další už nepřišli...

Nabízí se otázka, jestli kdyby Západ vzal v 68 na Rusy vidle a nenechal nás v tom, jsme už neměli třetí světovou za sebou.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. bře 2022 7:44:41

Pohleď do počátku.. nikde nikdo.. Hu
Vesmír. Tak mi ukaž ty milióny duší.
Napočátku, v param počátku.
A řekni mi, jak to vidíš "dál".
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. bře 2022 7:49:51

Návštěvník píše:Pohleď do počátku.. nikde nikdo.. Hu
Vesmír. Tak mi ukaž ty milióny duší.
Napočátku, v param počátku.
A řekni mi, jak to vidíš "dál".


Představit si umím cokoliv, ale svůj počátek nevidím.
A nejspíš proto ani nevidím nic dál.
:what:
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. bře 2022 7:58:05

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Pohleď do počátku.. nikde nikdo.. Hu
Vesmír. Tak mi ukaž ty milióny duší.
Napočátku, v param počátku.
A řekni mi, jak to vidíš "dál".


Představit si umím cokoliv, ale svůj počátek nevidím.
A nejspíš proto ani nevidím nic dál.
:what:

Musíš jít trošku výš. Musíš opustit svè jisté, dokonalé.. musíš překročit práh.. musíš vše vyhodit.. a vše přijmout. ne mentálně... musíš nechat padnout myšlenky.. i toto je myšlenka, nechat padnout...
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod petr vostál » ned 27. bře 2022 8:16:33

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu
Příspěvekod Zdeněk » úte 01. bře 2022 8:20:18

FAKTA: Listina základních práv a svobod je součásti ústavního pořádku České republiky
Čl. 17
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.



Tak to abychom sepsali novou CHARTU 22, jelikož současná situace silně připomíná Hellerovu HLAVU XXII,

jak se ostatně provalilo již v době kovidu,

i když lidem se blbnou hlavy již tisíce let,

hromadou smyšlených hoven,

čili vznešeným "pravdami"


Jakmile někdo začne mávat nákou pravdou, a to nejen Budha nebo Ježíš,

je jasný že to je pocitářskej sráč a manipulant...
petr vostál
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. bře 2022 8:40:25

petr vostál píše:
Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu
Příspěvekod Zdeněk » úte 01. bře 2022 8:20:18

FAKTA: Listina základních práv a svobod je součásti ústavního pořádku České republiky
Čl. 17
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.



Tak to abychom sepsali novou CHARTU 22, jelikož současná situace silně připomíná Hellerovu HLAVU XXII,

jak se ostatně provalilo již v době kovidu,

i když lidem se blbnou hlavy již tisíce let,

hromadou smyšlených hoven,

čili vznešeným "pravdami"


Jakmile někdo začne mávat nákou pravdou, a to nejen Budha nebo Ježíš,

je jasný že to je pocitářskej sráč a manipulant...


Nebo ty, ty sráči. Kdo to rozbije...
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků