Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » pát 07. črc 2023 5:35:50

Pedro. píše:
Návštěvník píše:
Pedro. píše:

Bůh sám není ani dobrý ani zlý, ani tenhle protiklad a ani tamten protiklad.


Podle tvé víry se ti děje.

Víra je hezká věc. Věřit, je slovo obsahem nevinným.
Ale ty, jako pokročilá duchovňačka, bys měla míti jistotu.


Ach, Pedrito. Pokročilý duchovňák podle Tebe by měl víru překročit a mít jistotu. Moc hezký postřeh.

Dá se všimnout, jak to funguje.

Nižší level podle Bible je naděje. Tam je víra ještě v plenkách. Život v tom nejnižším nejtemnějším levelu je peklem, a co ho dělá trochu snesitelným, je naděje. Když ani ta naděje neblikne, tak může dojít i k takovému zkratu, co popisovala Tara o mamince, která s dětmi skočila do Macochy. Kdyby měla sebemenší naději, že to bude dobré, tak to neudělala.

Další level by měla být podle Bible víra. Ale ve skutečnosti to není víra v cokoliv, ale důvěra v Boha. Jelikož není jiný Bůh, než život, tak je to důvěra v život. Důvěru nemůžeme dát tomu, o čem si nejsme jisti, že to je dobré. Víra ve zlé je vlastně ještě nižší level, než naděje.

Proto, když je důvěra v dobré zaměňována za víru v zlé, děje se zlé a skáče se například i s potomky do Macochy. Můžeš si všimnout, že národy ortodoxně věřící v nemilosrdně trestajícího Boha, který není jen čistou Láskou, Dobrem, mají celkem krutou historii, jako například Židé.

V nejvyšším levelu je tady, jak říkáš, jistota. Tady Mudrcové, Guruové a všichni Probuzení poznávají, že ve skutečnosti neexistuje nic jiného, než Láska. Láska je, jak říkají, absolutně všechno, co skutečně je. Bůh je Láska a není od života nijak oddělen, protože je tím vším, co existuje. A ať se děje cokoliv, je jim jasné, že jim se nic neděje.

Probuzení nejsou zachyceni v mysli, ve víře, že by byli nějakou jednotlivůstkou v soukolí světa, který s nimi může nebezpečně smýkat jakkoliv si zamane. Nejsou v moci politiků, politické situace, nejsou v moci světa.

Nežijí v představách, že jsou tělem, myslí, osobou, individualitou. Poznávají celistvost, jednotu všeho, neoddělenost, neoddělitelnost.

Splynuli s důvěrou v jednotě Boží milosti. Proto jsou v pohodě i na smrtelné posteli.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7496
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » pát 07. črc 2023 5:47:04

"Pataňdžali na vás nevolá z nadčlověčích výšin. Pataňdžali sestupuje k vám do údolí. Je velmi moudrý, velmi uvážlivý. Vede vás na nejvyšší možný vrchol, o kterém mnozí mudrci sice mluví, ale nemohou vás tam dovést, protože nikdy nesestoupili dolů. Pataňdžali vás vede z místa, kde právě jste. Bere vás za ruku a říká: „Jedno po druhém, budeme postupovat krok za krokem.“… Nakonec zůstane jen láska, nikoli milující a milovaný. Zůstane poznání, nikoli poznávající a poznávané. Zůstane prosté vědomí, vědomí bez centra, širé jako existence, hluboké jako existence, tajemné jako existence."

Jóga - Zrození jedince

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7496
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 5:54:20

Je to pouze o přivlastnění myšlení - prostředek všeho majetnění, dobrého i zlého, jemného i hrubého, hezkého i ošklivého, malého i velkého, blízkého - vzdáleného, nízkého - vysokého....
Ani utíkat, ani nepronásledovat...

Naděje není zdaleka nejnižší level.

To přivlastňování je magnetovou horou stínů. Každý stín v sobě nese paprsek.
Ale bez naděje propuká temnota.
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod mudrc » pát 07. črc 2023 6:14:18

Jana píše:V nejvyšším levelu je tady, jak říkáš, jistota. Tady Mudrcové, Guruové a všichni Probuzení poznávají, že ve skutečnosti neexistuje nic jiného, než Láska. Láska je, jak říkají, absolutně všechno, co skutečně je. Bůh je Láska a není od života nijak oddělen, protože je tím vším, co existuje. A ať se děje cokoliv, je jim jasné, že jim se nic neděje.

Probuzení nejsou zachyceni v mysli, ve víře, že by byli nějakou jednotlivůstkou v soukolí světa, který s nimi může nebezpečně smýkat jakkoliv si zamane. Nejsou v moci politiků, politické situace, nejsou v moci světa.

Nežijí v představách, že jsou tělem, myslí, osobou, individualitou. Poznávají celistvost, jednotu všeho, neoddělenost, neoddělitelnost.

Splynuli s důvěrou v jednotě Boží milosti. Proto jsou v pohodě i na smrtelné posteli.


To je nižší třída, ve které se někteří snaží urputným opakováním, zaříkáváním se svatými texty, sebehypnózou, udržet.

Avšak Bůh přebývá v nepřístupném světle; nikdo ho neviděl a nemůže uvidět.

Tao, o kterém by Jana mohla cokoli říci, není pravé Tao.

A tak nakonec Bůh opustí sám sebe. A tak Janě nezbydou žádné texty, Mudrcové, Guruové, Probuzení, které by mohla svojí rukou chtivou uchopit, a držet.
A toho se Jana obává jak čert kříže.
mudrc
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 6:34:31

Avšak Bůh přebývá v nepřístupném světle; nikdo ho neviděl a nemůže uvidět.


Ani to není objektivně správně, vycházející z neúplného poznatku, že smysly HO vidět nemohou.
Ale přitom, vše kolem je jeho vyjádřením.. obrazem a odrazem.. pouze je třeba típnout tu "hlavu" aspoň na chvíli, paličatost, ...ismus. V Jeho duchovní "podobě" je to též dotek, Spojení, při kterém ovšem ten vyjádřený a obdařený svobodomyslnosí, končí...
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod mudrc » pát 07. črc 2023 6:40:41

Pedro. píše:Ani to není objektivně správně

On existuje nějaký objekt bez subjektu, aby tak mohl být objektivní?

Neboli nejsi bdělý. Nevíš o svém subjektu, o svém já.
mudrc
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 7:01:47

mudrc píše:
Pedro. píše:Ani to není objektivně správně

On existuje nějaký objekt bez subjektu, aby tak mohl být objektivní?

Neboli nejsi bdělý. Nevíš o svém subjektu, o svém já.

Teď to říkáš ok - já - ty - svobodomyslní - jsme oním subjektem.

Ale hádám, že je nám to zřejmé. Další věc je, kdo to rozdělil... Kdo rozlišuje objekt a subjekt?
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 7:30:48

Já bych řek, že je to dítě, v duchovním pojetí. V tomto pojetí je to Vědomí. Otcem je Duch a matkou Láska. Toto se neustále odráží v tom obrazu života. Byl jsem včera nakupovat, a jedno dítě tam mělo představení. Úplně vyvádělo, lehalo si na zem, vřeštělo tak, že tě boleli uši. A já obdivoval jeho mámu, "miláčku, pšš, vydrž chvilku..." A lidi utíkali, kroutili hlavama, "no to je teda matka!"
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » pát 07. črc 2023 7:35:05

mudrc píše:Avšak Bůh přebývá v nepřístupném světle; nikdo ho neviděl a nemůže uvidět.

Boha nemůžeš vidět, to je pravda. Protože Bůh je vším, tedy tím, čím skutečně jsme, tudíž tady může být vždycky jen to jedno. Buď je tady iluze, nebo skutečnost. Buď je tu naše ego, které nezná Boha, nebo tu je pravé Já, které je Boží.

A tak nakonec Bůh opustí sám sebe. A tak Janě nezbydou žádné texty, Mudrcové, Guruové, Probuzení, které by mohla svojí rukou chtivou uchopit, a držet.
A toho se Jana obává jak čert kříže.


To nakonec, je právě teď, není jiný začátek nebo konec než Boží přítomnost, která tady je.

Takže když to, Zdenku, shrneme, jestli znáš dokonale mě stejně jako sebe, tak nemůžeš být neznabohem, který věří v mé neexistující obavy.

A jestli sebe neznáš, tak kde se v Tobě bere ta troufalost mě posuzovat?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7496
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 7:52:19

"Dítě, já, ty, beránek, jeho jméno nosíme,
Beránku, buď požehnán, Beránku, buď požehnán."
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 8:33:08

Boha nemůžeš vidět, to je pravda. Protože Bůh je vším, tedy tím, čím skutečně jsme, tudíž tady může být vždycky jen to jedno


A jak o něm můžeš mluvit, když jej nemůžeš vidět?
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 8:44:57

Kdo uzřel Tao? Přece o nem nelze nic říci.
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod mudrc » pát 07. črc 2023 8:55:48

Jana píše:Buď je tady iluze, nebo skutečnost. Buď je tu naše ego, které nezná Boha, nebo tu je pravé Já, které je Boží.

A pak je tu něco, co není objekt, co nejde pojmenovat. Co nemůžeš vytáhnout a hlásat, mávat s tím. Něco, co není.

Jana píše:A jestli sebe neznáš, tak kde se v Tobě bere ta troufalost mě posuzovat?

Kde se bere, tu se bere: vítr vane, kam chce, jeho zvuk slyšíš, ale nevíš, odkud přichází a kam směřuje. Tak je to s každým, kdo se narodil z Ducha.
mudrc
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » pát 07. črc 2023 9:55:40

mudrc píše:
Jana píše:Buď je tady iluze, nebo skutečnost. Buď je tu naše ego, které nezná Boha, nebo tu je pravé Já, které je Boží.

A pak je tu něco, co není objekt, co nejde pojmenovat. Co nemůžeš vytáhnout a hlásat, mávat s tím. Něco, co není.

V tichu srdce je to rozlišení co je skutečné, to iluzorní v něm není.

To iluzorní spolu s představou toho vytahování, hlásání a mávání je iluzí v mysli.

Takže buď jsme Doma, kde neexistuje žádný rozdíl, kde nejsou věci, ani mysl, která je vytváří,

Nebo jsme v iluzi mysli, a ať hledáme cokoliv, vždycky ve skutečnosti hledáme cestu Domů.


Jana píše:A jestli sebe neznáš, tak kde se v Tobě bere ta troufalost mě posuzovat?

Kde se bere, tu se bere: vítr vane, kam chce, jeho zvuk slyšíš, ale nevíš, odkud přichází a kam směřuje. Tak je to s každým, kdo se narodil z Ducha.

Jestli ses narodil z Ducha, tak jaképak posuzování druhých, když je jasné, že Bůh je absolutně veškerou existencí, je vším, co "Jsem, který jsem."
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7496
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » pát 07. črc 2023 10:00:23

Pedro. píše:
Boha nemůžeš vidět, to je pravda. Protože Bůh je vším, tedy tím, čím skutečně jsme, tudíž tady může být vždycky jen to jedno


A jak o něm můžeš mluvit, když jej nemůžeš vidět?


S realizací Největšího Ježíšova přikázání přichází nezvratitelné poznání, že Bůh je láska.

Můžeš sice vidět projev lásky, ale lásku samotnou nevidíš, stejně tak jako nevidíš Boha, který tou láskou je.

A není žádný problém o tom mluvit. Ale rozumí Ti, vnímá Tě a souznívá jen ten, kdo je lásce otevřený.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7496
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod salmo1cz. » pát 07. črc 2023 10:03:57

Jinak Taro já ty názory čtu a věnuji jim větší pozornost než samotnému tématu.Podle srdíček a bubáků můžeme pak vnímat co ve společnosti rezonuje a tedy lze i předpokládat komu padne hlas v příštích volbách.
Pán z FB zaměňuje intuicí za svoje přání.Cílem bylo plyvnout na zřízení a nějaká pravda se pouze krčila v koutě.
salmo1cz.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod salmo1cz. » pát 07. črc 2023 10:14:57

Tedy porazit pravdu se lži na rtu je bláhovost.
Někdy se může stát, že pravda se nám nelíbí.To ale není problém a chyba v pravdě ale v nás.
salmo1cz.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Pedro. » pát 07. črc 2023 10:37:52

Jana píše:
Pedro. píše:
Boha nemůžeš vidět, to je pravda. Protože Bůh je vším, tedy tím, čím skutečně jsme, tudíž tady může být vždycky jen to jedno


A jak o něm můžeš mluvit, když jej nemůžeš vidět?


S realizací Největšího Ježíšova přikázání přichází nezvratitelné poznání, že Bůh je láska.

Můžeš sice vidět projev lásky, ale lásku samotnou nevidíš, stejně tak jako nevidíš Boha, který tou láskou je.

A není žádný problém o tom mluvit. Ale rozumí Ti, vnímá Tě a souznívá jen ten, kdo je lásce otevřený.

To je výmluva. Jak o Tau můžeš mluvit, jako osoba, když mávnutím své "pokory", či nevím čeho, jakože nevíš nic o Tau?
Pedro.
 

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » pát 07. črc 2023 10:43:01

Boha nemůžeš vidět, to je pravda. Protože Bůh je vším, tedy tím, čím skutečně jsme, tudíž tady může být vždycky jen to jedno


Pedro. píše:
Jana píše:
Pedro. píše:
A jak o něm můžeš mluvit, když jej nemůžeš vidět?


S realizací Největšího Ježíšova přikázání přichází nezvratitelné poznání, že Bůh je láska.

Můžeš sice vidět projev lásky, ale lásku samotnou nevidíš, stejně tak jako nevidíš Boha, který tou láskou je.

A není žádný problém o tom mluvit. Ale rozumí Ti, vnímá Tě a souznívá jen ten, kdo je lásce otevřený.

To je výmluva. Jak o Tau můžeš mluvit, jako osoba, když mávnutím své "pokory", či nevím čeho, jakože nevíš nic o Tau?


Máš na zřejmě mysli Tao, nikoliv Tau?
Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7496
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Má - mám právo na cokoli, vše tu má své místo

Nový příspěvekod Jana » pát 07. črc 2023 10:45:10

Pan Tau nemluvil, byl němý.

Ale všechna dobrá duchovní literatura ve skutečnosti mluví jen o tom, jak najít Tao. Všechny promluvy Probuzených jsou o tom samém.

Je to cesta k poznání, kdo jsi.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7496
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků