Josefe?

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 22. čer 2023 15:47:59

mudrc píše:
Pedro. píše:Sangha není politická organizace.

Vyrůstá z toho samého podhoubí, ze kterého vyrůstá politika. Je na ostatní společnosti ekonomicky a kulturně závislá. Takže musí ovlivňovat politiku, byť nepřímo.

"Máme holé ruce" pořvávali jsme po náměstích a Jackowski zápasil proti meči holýma rukama. Ale zápasil, musel.

Já bych nejradši toho parchanta Miroslava propíchnul mečem ale asi to nebude vono.

Ale kdepak, sangha vyrůstá z duchovního poznání, které není závislé na čemkoliv, natož politice...
Od toho všeho se musíš vnitřně "odstříhnout", pač už ti je doufám jasný, že fyzicky to nejde. Prostě nezdrhneš do Himaláje žít v odloučení, i ten Buddha ti to ukázal, že to nemá smysl. Pokud by to byl jen útěk z (pro tebe) nehostinné krajiny, nejen že by to nepomohlo, ale bylo by to ještě horší. Ty to musíš realizovat na svém místě. Tady porazit ďábla a tady být nezávislý ve své vnitřní sangze. Svobodnou duši nespoutají okovy okolo jejího těla, ani stěny vězení. A tohohle se satan nejvíc bojí.
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » čtv 22. čer 2023 16:49:03

Jana píše:Pro spatření Boha musíš mít speciální oči, v opačném případě můžeš utrpět šok.

:)

Jo, to je pravda. Podobně jako jsem se tuhle pokoušel svařovat a nevzal si speciální svářečský brejle. A to není dobře. :knock: :confused:

Ale to nic nemění na tom, co jsem napsal.
mudrc
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » čtv 22. čer 2023 16:51:51

Pedro. píše:Ale kdepak, sangha vyrůstá z duchovního poznání, které není závislé na čemkoliv, natož politice...
Od toho všeho se musíš vnitřně "odstříhnout"

Takové duchovního poznání je vlastně sassatavada, kterou Buddha odmítá.
mudrc
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » čtv 22. čer 2023 16:55:53

Pedro. píše:Mě například příjde daň za rozhlas a televizi zlodějská..

Se normálně od televizních a rozhlasových poplatků odhlaš. Jsem to udělal už před léty a žádnej problém. Nesmíš mít rozhlasový a televizní přijímač a já je stejně nemám, nemusel jsem tedy ani lhát, že jej nemám (můžeš si ev. pořídit TV usb zástrčku do počítače, takže vyzkoumaj hovno, i kdyby přišli na kontrolu).

Anebo v Linuxu je balík Hypnotix , kde je asi 1000 stanic, z toho z ČR 23, asi tam budou nějaký omezení, ale já se stejně na to nekoukám.
mudrc
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 22. čer 2023 17:19:49

mudrc píše:
Pedro. píše:Ale kdepak, sangha vyrůstá z duchovního poznání, které není závislé na čemkoliv, natož politice...
Od toho všeho se musíš vnitřně "odstříhnout"

Takové duchovního poznání je vlastně sassatavada, kterou Buddha odmítá.

Tak to není myšleno. Napřed musíš poznat "jemnější než to nejjemňejší, tišší než to nejtiší.." co jest v hloubi všeho projevu. A to nejde jinak, než nekompromisně "odpojit" pozornost naprosto ode všeho, co lze pojmout. I od samotného vjemu. Teprve tím se poznáš. A vidíš, že svět který jako by na chvíli zmizel, se rozzářil. Říkal jsem si, že ten přechod na pránu by mohl být ve stejném duchu. Čili v duchu poznání. Kdy ti prána, stejně jako vnitřní šaktí, to v tobě otevře. Ale kdoví...
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 22. čer 2023 17:35:48

mudrc píše:
Pedro. píše:Mě například příjde daň za rozhlas a televizi zlodějská..

Se normálně od televizních a rozhlasových poplatků odhlaš. Jsem to udělal už před léty a žádnej problém. Nesmíš mít rozhlasový a televizní přijímač a já je stejně nemám, nemusel jsem tedy ani lhát, že jej nemám (můžeš si ev. pořídit TV usb zástrčku do počítače, takže vyzkoumaj hovno, i kdyby přišli na kontrolu).

Anebo v Linuxu je balík Hypnotix , kde je asi 1000 stanic, z toho z ČR 23, asi tam budou nějaký omezení, ale já se stejně na to nekoukám.

Už když máš počítač, či chytrý telefon, tak musíš ty poplatky platit. Právě proto, že dokáží nahradit televizi či rádio. Ale o to mi nejde. Oni maj zisk z reklam a dalších aktivit. Za socializmu tomu rozumím. Za dnešního, ani nevím co už ismu, už ne.
Ale to bylo jenom příklad pochybné daně. Ač je to pakatel. Tobě šlo o daně tak nějak globálně, čili hlavní daně a zisk státnímu aparátu. A o to, co se pak s částí těch miliard potom děje. Z toho ses zřejmě neodhlásil, pokud jsi ta pracující inteligence. :-)
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » čtv 22. čer 2023 17:53:32

Pedro. píše:Tak to není myšleno. Napřed musíš poznat "jemnější než to nejjemňejší, tišší než to nejtiší.." co jest v hloubi všeho projevu.

Ale je to tak myšleno. To "jemnější než to nejjemňejší, tišší než to nejtiší.." co jest v hloubi všeho projevu, to je Sassatavada.
mudrc
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » čtv 22. čer 2023 17:54:43

Pedro. píše:[Už když máš počítač, či chytrý telefon, tak musíš ty poplatky platit. Právě proto, že dokáží nahradit televizi či rádio.

Nemusíš. Radio v telefonu se nepočítá. Ani počítač. Ale TV karta do počítače už jo.
mudrc
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 22. čer 2023 18:20:18

mudrc píše:
Pedro. píše:Tak to není myšleno. Napřed musíš poznat "jemnější než to nejjemňejší, tišší než to nejtiší.." co jest v hloubi všeho projevu.

Ale je to tak myšleno. To "jemnější než to nejjemňejší, tišší než to nejtiší.." co jest v hloubi všeho projevu, to je Sassatavada.

"K temnotám jsou odsouzeni ti, kteří se věnují jen světskému životu, a k větší temnotě ti, kteří se věnují jenom meditaci.
Světský život vede k jednomu cíli, pouhá meditace vede k cíli jinému.
Ti, kteří se věnují obojímu, životu ve světě i meditaci, životem ve světě překonávájí smrt a meditací dosahují nesmrtelnosti.
K temnotě jsou odsouzeni ti, kteří vyznávají jenom tělo, a k větší temnotě ti, kteří vyznávají jenom ducha.
Vyznávání těla vede k jednomu výsledku, vyznávání ducha vede k druhému.
Ti, kteří vyznávají obojí, tělo i ducha, tělem překonávájí smrt a duchem získavají nesmrtelnost."

-Íša Upanišada-
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 22. čer 2023 18:26:07

Napřed však musí proběhnout Poznání, a to nejde jinak než jsem řek. Pak teprve je možná střední cesta bez extrémů.
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 22. čer 2023 18:30:38

Pedro. píše:
mudrc píše:
Pedro. píše:Mě například příjde daň za rozhlas a televizi zlodějská..

Se normálně od televizních a rozhlasových poplatků odhlaš. Jsem to udělal už před léty a žádnej problém. Nesmíš mít rozhlasový a televizní přijímač a já je stejně nemám, nemusel jsem tedy ani lhát, že jej nemám (můžeš si ev. pořídit TV usb zástrčku do počítače, takže vyzkoumaj hovno, i kdyby přišli na kontrolu).

Anebo v Linuxu je balík Hypnotix , kde je asi 1000 stanic, z toho z ČR 23, asi tam budou nějaký omezení, ale já se stejně na to nekoukám.

Už když máš počítač, či chytrý telefon, tak musíš ty poplatky platit. Právě proto, že dokáží nahradit televizi či rádio. Ale o to mi nejde. Oni maj zisk z reklam a dalších aktivit. Za socializmu tomu rozumím. Za dnešního, ani nevím co už ismu, už ne.
Ale to bylo jenom příklad pochybné daně. Ač je to pakatel. Tobě šlo o daně tak nějak globálně, čili hlavní daně a zisk státnímu aparátu. A o to, co se pak s částí těch miliard potom děje. Z toho ses zřejmě neodhlásil, pokud jsi ta pracující inteligence. :-)


No právě, že to není daň je to poplatek, kdyby to byla daň šlo by to do rozpočtu a každá vláda by s tím operovala po svém. To, že je to poplatek a vše, co se vybere jde za daným účelem je garance nezávislosti médií.
Ty poplatky jdou je veřejno právním médiím a ty jsou, co se týká reklamy omezeny, nemůžou to, co komerční. Takže ČT smí dělit reklamou jen sportovní přenosy v jejich přirozené pauze, tj. třeba hokej po třetinách.
A ty příjmy na provoz vůbec nestačí. Myslím, že nekteré její kanály jsou bez reklam úplně.
Můžeme si položit otázku, zda by nestačila komerční média. Zamě jednoznačně NE. ČRo či ČT, ikdyž mají spoustu chyb odvádí kus poctivé práce. I když jsou dnes terčem dezinfo války. |Snaží se a snaží se i o tu vyváženost. Ano , je pravda, že i do ČT se dostávají komerční měřítka uspěchu, tj. sledovanost (protože přeci jen i z reklamy nějaká ta kačka jde) a i u zpráv je vidět tlak na bulvarizaci, ale přes to všechno zaplať pámbu za to.

Chápu, že zdejší mudrci radějí sledují pochybvné youtube kanály a k informační sytosti jim to stačí. Ale nelze soudit podle tohoto zatuchlého rybníčku.
:)
Návštěvník
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 22. čer 2023 18:47:04

No právě, že to není daň je to poplatek, kdyby to byla daň šlo by to do rozpočtu a každá vláda by s tím operovala po svém. To, že je to poplatek a vše, co se vybere jde za daným účelem je garance nezávislosti médií.
Ty poplatky jdou je veřejno právním médiím a ty jsou, co se týká reklamy omezeny, nemůžou to, co komerční. Takže ČT smí dělit reklamou jen sportovní přenosy v jejich přirozené pauze, tj. třeba hokej po třetinách.
A ty příjmy na provoz vůbec nestačí. Myslím, že nekteré její kanály jsou bez reklam úplně.
Můžeme si položit otázku, zda by nestačila komerční média. Zamě jednoznačně NE. ČRo či ČT, ikdyž mají spoustu chyb odvádí kus poctivé práce. I když jsou dnes terčem dezinfo války. |Snaží se a snaží se i o tu vyváženost. Ano , je pravda, že i do ČT se dostávají komerční měřítka uspěchu, tj. sledovanost (protože přeci jen i z reklamy nějaká ta kačka jde) a i u zpráv je vidět tlak na bulvarizaci, ale přes to všechno zaplať pámbu za to.

Chápu, že zdejší mudrci radějí sledují pochybvné youtube kanály a k informační sytosti jim to stačí. Ale nelze soudit podle tohoto zatuchlého rybníčku.
:)


Nemyslím si, že z veřejnoprávní TV státu žádná daň nejde ;) ty poplatky navyšují její zisk. Takže to oddělit nemůžeš. Ok. Je to pakatel, a jestli se bez toho vysílání neobejde... Kdoví.
No nevím, mě před pár lety přišel dopis, že neplatím a proč. A byly tam i nějaký zmínky právě o těch multimédiích.
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 22. čer 2023 19:21:39

Buddhova střední cesta sama o sobě není o Nibbáně, on jí tím nedošel. Došel k tomu obrovskou touhou. Ale věděl, že tu nelze nikomu naordinovat. A jelikož poznal mysl, znal jak z ní ty její démony "vytáhnout".. Nevím jestli to samotné může vést k Nirváně. Je tu opět nebezpečí, že to člověk pojme jako tradici. A Touha ho mine.
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod miroslav » čtv 22. čer 2023 19:34:52

Návštěvník píše:
No právě, že to není daň je to poplatek, kdyby to byla daň šlo by to do rozpočtu a každá vláda by s tím operovala po svém. To, že je to poplatek a vše, co se vybere jde za daným účelem je garance nezávislosti médií.
Ty poplatky jdou je veřejno právním médiím a ty jsou, co se týká reklamy omezeny, nemůžou to, co komerční. Takže ČT smí dělit reklamou jen sportovní přenosy v jejich přirozené pauze, tj. třeba hokej po třetinách.
A ty příjmy na provoz vůbec nestačí. Myslím, že nekteré její kanály jsou bez reklam úplně.
Můžeme si položit otázku, zda by nestačila komerční média. Zamě jednoznačně NE. ČRo či ČT, ikdyž mají spoustu chyb odvádí kus poctivé práce. I když jsou dnes terčem dezinfo války. |Snaží se a snaží se i o tu vyváženost. Ano , je pravda, že i do ČT se dostávají komerční měřítka uspěchu, tj. sledovanost (protože přeci jen i z reklamy nějaká ta kačka jde) a i u zpráv je vidět tlak na bulvarizaci, ale přes to všechno zaplať pámbu za to.

Chápu, že zdejší mudrci radějí sledují pochybvné youtube kanály a k informační sytosti jim to stačí. Ale nelze soudit podle tohoto zatuchlého rybníčku.
:)

:yes:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 22. čer 2023 20:47:14

Pedro. píše:Buddhova střední cesta sama o sobě není o Nibbáně, on jí tím nedošel. Došel k tomu obrovskou touhou. Ale věděl, že tu nelze nikomu naordinovat. A jelikož poznal mysl, znal jak z ní ty její démony "vytáhnout".. Nevím jestli to samotné může vést k Nirváně. Je tu opět nebezpečí, že to člověk pojme jako tradici. A Touha ho mine.

Stejně tak se z Ježíšova učení stal jeden z největších průserů historie. I když to byl největší zázrak. Satan si to prostě uzmul a rozjel po svém. Církev, Sangha... politika. Tím to končí. Nebo ne?
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 22. čer 2023 21:13:03

Těm, kterým dal Ježíš nauku to předat, dělali, co mohli. A najednou si to někdo mocný vzal jako byznys. A začly zpovědi, a odpustky, a ... vymítání ďáblů z nepohodlných, mučení, upalování ve jménu Krista...

Se nediv, těm stále se inkarnujícím duším, co onehdy popsal Dante, co neustále rozpoutávají peklo.
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 22. čer 2023 21:58:16

Žádná atomovka nebude. Je v nich zakleta ambiciózní, strašící i vystrašená blbost všech velevládců. Každý vůdce ví, co to udělá, když to hodí do obydleného území. Hirošima hadr.
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 22. čer 2023 22:26:23

Putin ví, že kdyby to použil např. na zničení Kyjeva, že to západ neoplatí zničením např. Moskvy. A pak atd. Ale navěky by tím propad ďáblu. Což už propad. Ale naštěstí to neví. Kdyby to věděl, byl by to větší průser.
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » pát 23. čer 2023 6:14:56

Pedro. píše:Žádná atomovka nebude. Je v nich zakleta ambiciózní, strašící i vystrašená blbost všech velevládců. Každý vůdce ví, co to udělá, když to hodí do obydleného území. Hirošima hadr.

A satan by přišel o džob...
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » pát 23. čer 2023 7:08:03

miroslav píše:
Návštěvník píše:
No právě, že to není daň je to poplatek, kdyby to byla daň šlo by to do rozpočtu a každá vláda by s tím operovala po svém. To, že je to poplatek a vše, co se vybere jde za daným účelem je garance nezávislosti médií.
Ty poplatky jdou je veřejno právním médiím a ty jsou, co se týká reklamy omezeny, nemůžou to, co komerční. Takže ČT smí dělit reklamou jen sportovní přenosy v jejich přirozené pauze, tj. třeba hokej po třetinách.
A ty příjmy na provoz vůbec nestačí. Myslím, že nekteré její kanály jsou bez reklam úplně.
Můžeme si položit otázku, zda by nestačila komerční média. Zamě jednoznačně NE. ČRo či ČT, ikdyž mají spoustu chyb odvádí kus poctivé práce. I když jsou dnes terčem dezinfo války. |Snaží se a snaží se i o tu vyváženost. Ano , je pravda, že i do ČT se dostávají komerční měřítka uspěchu, tj. sledovanost (protože přeci jen i z reklamy nějaká ta kačka jde) a i u zpráv je vidět tlak na bulvarizaci, ale přes to všechno zaplať pámbu za to.

Chápu, že zdejší mudrci radějí sledují pochybvné youtube kanály a k informační sytosti jim to stačí. Ale nelze soudit podle tohoto zatuchlého rybníčku.
:)

:yes:

Jako s tím hypnotizérem/šejdířem kterého jsem potkal v Thajsku. Co ze mě chtěl vytáhnout peníze tak, že mi vsugeroval svůj obraz. A já jsem skutečně na tom papírku, který jsem měl v ruce, viděl sedmičku, takže se mu to povedlo. Měl to být důkaz jeho jasnozřivých schopností.

Ale mě to bylo jedno, i kdyby se přede mnou třeba rozpustil, žádný peníze bych mu nedal. A tak jsem se mu začal i posmívat, že asi tedy není tak dobrej jasnovidec, když nepoznal, že mu stejně žádný peníze nedám. :-) Byl z toho docela takovej zkoprnělej, nebyl na to zvyklej asi.

Protože mě prostě bylo úplně jasné, že chce ze mě vytáhnout peníze a já dokážu oddělit vnější svět, smyslové vnímání, od vnitřního, a nedám se vnějším fascinujícím strhnout. Což ty a ta koza tady, nedokážete. A přitom si myslíte, jak nejste duchovně pokročilí. Což z vás v rukou šikovných manipulantů činí užitečné loutky, blbce, skrze které se dají vydělat slušné peníze. OK, je to koneckonců váš problém, ale zabíjíte při tom lidi. Spoustu lidí ve válkách zabíjíte.

"Ale to Putin bombarduje" napíšeš. Ty jsi prostě pitomec Miroslave, a nemá smysl ti něco vysvětlovat.
mudrc
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků