Co si ego užívá víc?

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. úno 2013 15:56:21

Odpor nebo nadšení?
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. úno 2013 16:10:56

Návštěvník píše:Odpor nebo nadšení?



odpor i nadšení jsou jen dvě strany jedné mince :) takže obojí vede k sebeutvrzujícímu pocitu individuálního samostného a prožívajícího já, která je buď nadšené nebo odporující :crazy:
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. úno 2013 16:17:22

Jana píše:Pokud je tady představa: "Já mám odpor, já si užívám", tak to vyjde na stejno.

Jde to i bez představ. Můžu mít pocit, že mi je všechno protivné, nebo naopak pocit nadšení, že je to bezva, já se k něčemu dostávám, a časem se dozvím třeba i něco dalšího...

?
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. úno 2013 16:21:32

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Odpor nebo nadšení?



odpor i nadšení jsou jen dvě strany jedné mince :) takže obojí vede k sebeutvrzujícímu pocitu individuálního samostného a prožívajícího já, které je buď nadšené nebo odporující :crazy:

Obojí posiluje ego :(
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. úno 2013 16:40:47

A co teprve ego, které se chce za každou cenu zbavit svého egoismu :knock:

:hm: :'-(
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. úno 2013 16:49:05

Co teď?

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. úno 2013 16:50:36

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. úno 2013 9:39:12

Jde to i bez představ.Můžu mít pocit, že mi je všechno protivné,


mi JE PŘEDSTAVA
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. úno 2013 10:37:21

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Odpor nebo nadšení?



odpor i nadšení jsou jen dvě strany jedné mince :) takže obojí vede k sebeutvrzujícímu pocitu individuálního samostného a prožívajícího já, které je buď nadšené nebo odporující :crazy:

Obojí posiluje ego :(



pokud je zde přesvědčení, že se to děje mně, tak yes
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. úno 2013 10:38:53

Návštěvník píše:Co teď?

Obrázek



prozkoumat :)
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. úno 2013 11:02:29

Návštěvník píše:prozkoumat

:confused:
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. úno 2013 11:47:15

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:odpor i nadšení jsou jen dvě strany jedné mince :) takže obojí vede k sebeutvrzujícímu pocitu individuálního samostného a prožívajícího já, které je buď nadšené nebo odporující :crazy:

Obojí posiluje ego :(

pokud je zde přesvědčení, že se to děje mně, tak yes

Dokud jsme ovládaní pocitem nadšení nebo odporu, tak jsme s ním plně ztotoženění = >

je zde přesvědčení, že se to děje mně
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. úno 2013 11:51:17

Návštěvník píše:
Jde to i bez představ.Můžu mít pocit, že mi je všechno protivné,


mi JE PŘEDSTAVA

to ten pocit ovšem neví - a dokud vládne, ovládá mysl a není v ní prostor pro nic jiného :hm:
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. úno 2013 12:10:23

jj a proto se radívá prozkoumat ten pocit, jestli to odpovídá přímé zkušenosti, nebo je to převzatá záležitost, která se vzala za svý a uvěřilo se jí
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. úno 2013 12:14:09

Návštěvník píše:jj a proto se radívá prozkoumat ten pocit, jestli to odpovídá přímé zkušenosti, nebo je to převzatá záležitost, která se vzala za svý a uvěřilo se jí


neb jak už říkával Sokrates - "život, který nezkoumáme, nestojí za to žít."

:)
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. úno 2013 10:59:45

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:jj a proto se radívá prozkoumat ten pocit, jestli to odpovídá přímé zkušenosti, nebo je to převzatá záležitost, která se vzala za svý a uvěřilo se jí


neb jak už říkával Sokrates - "život, který nezkoumáme, nestojí za to žít."

:)

co zvíře? zkoumá život? stojí jeho život za to žít?
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. úno 2013 11:43:22

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:jj a proto se radívá prozkoumat ten pocit, jestli to odpovídá přímé zkušenosti, nebo je to převzatá záležitost, která se vzala za svý a uvěřilo se jí


neb jak už říkával Sokrates - "život, který nezkoumáme, nestojí za to žít."

:)

co zvíře? zkoumá život? stojí jeho život za to žít?



zvíře nemá rozvinutý intelekt na to, aby se zajímalo o smysl života, o to co je ... ono žije spontánně v souladu se svou přirozeností

u lidí se stává (zvláště těch hodně civilizovaných), že se trápí hledáním smyslu života, cítí se neúplní, odtržení, protože ztratili vědomý kontakt se svou přirozeností :what:
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. úno 2013 12:45:07

Návštěvník píše:zvíře nemá rozvinutý intelekt na to, aby se zajímalo o smysl života, o to co je ... ono žije spontánně v souladu se svou přirozeností

O člověku, co používá šestý smysl, se říká, že má rozvinutou intuici a že je velmi produchovnělý.
O zvířeti, co používá běžně šestý smysl, se říká, že nemá rozvinutý intelekt...
Není to náhodou dvojí metr?
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. úno 2013 13:11:15

Podle vzájemné komunikace mezi lidmi a zvířaty, lze usoudit, že člověk je na tom inteligenčně hůř, než zvíře, s kterým komunikaci vede.

Třeba komunikace se psy, kteří jsou v mnoha domácnostech.
Vždy je to pes, kdo se naučí plnit příkazy pronesené lidskou řečí, zatím co člověk neumí porozumět tomu, co mu jeho pes říká, aby udělal, i kdyby se rozkrájel... :D
Návštěvník
 

Re: Co si ego užívá víc?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. úno 2013 15:46:29

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:zvíře nemá rozvinutý intelekt na to, aby se zajímalo o smysl života, o to co je ... ono žije spontánně v souladu se svou přirozeností

O člověku, co používá šestý smysl, se říká, že má rozvinutou intuici a že je velmi produchovnělý.
O zvířeti, co používá běžně šestý smysl, se říká, že nemá rozvinutý intelekt...
Není to náhodou dvojí metr?


intelekt (rozum, schopnost myšlení a racionálního poznání, souvisí s logikou, abstrakcí)

je to něco jiného než intuice a tzv. šestý smysl (označení buď pro vnitřní schopnost integrovat vjemy z dílčích smyslů, nebo pro jinak pojímanou schopnost vycítit určitou situaci či potenciální nebezpečí. V běžném použití se šestým smyslem rozumí intuice, tedy schopnost vnímat a podvědomě vyhodnocovat různé nenápadné nebo skryté skutečnosti a souvislosti.)

:)

asi ne náhodou je upozorňováno, že poznání za pomocí intelektu (rozumu) je něco jiného než "přímý vhled" ;)

nebo máš za to, že zvíře potřebuje intelektuálně rozebírat co je život, Bůh, Přítomnost, tady a teď, osvícení apod.? tak si to komplikují lidé, protože se to snaží rozumově pojmout, což jim jaksi nejde ... :what:
Návštěvník
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků