ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod papadev » ned 04. srp 2013 15:25:25

RING VOLNÝ:
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod Vřešťan » ned 04. srp 2013 16:30:36

no jo, ale kde seženeme šťavnatou záminku?
Vřešťan
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod malpan » ned 04. srp 2013 16:33:25

co je tím, co vás prudí?
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. srp 2013 17:05:32

malpan píše:co je tím, co vás prudí?

Jiný pohled na věc. Nakonec si uvědomím, že v důsledku je to tak, že považuju svůj pohled za nejsprávnější a jiný za špatný a to špatné (zdánlivě špatné) mě prudí, protože panebože, jak někdo tak může dělat (se chovat, myslet, mluvit, se oblíkat atd.)!

:what:
Návštěvník
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod papadev » ned 04. srp 2013 17:11:46

to,co nás prudí...máme patrně dobře schované...a zaprudí to,teprve,když na to někdo neopatrně šlápne...nebo nám to ukáže v celé syrovosti...

mě jednou neočekávaně dostalo,když přítelkyně přisoudila jiné motivy mému jednání..já jednal ve snaze upřímně jí pomoct,fakt..a ona mi vyčetla,že se sem jednal z vypočítavosti..dost mě to rozzuřilo,ale je to už asi rok,dva..

aby se debata rozproudila,navrhuji,aby každý řekl,co je mu svaté--a druzí se tomu vysmějou či to nějak zneváží nebo to aspon začnou cupovat

smůla je,že když to bude takhle řízené,tak asi každý zareaguje také řízeně a štáva v tom nebude

takže asi nezbude než čekat až se něco spontánně rozjede na jiných vláknech a pak šup sem a do sebe

já se tady před měsíci cvičně pohádal s Petou a pamatuji se jen,že mě namíchlo,jak dehonestoval mé básničky...asi sem si tenkrát na nich dost zakládal...no možná to ještě trvá,tak tady moje slabina

... ... ... ... .
msdv
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod malpan » ned 04. srp 2013 17:43:35

Návštěvník píše:
malpan píše:co je tím, co vás prudí?

Jiný pohled na věc. Nakonec si uvědomím, že v důsledku je to tak, že považuju svůj pohled za nejsprávnější a jiný za špatný a to špatné (zdánlivě špatné) mě prudí, protože panebože, jak někdo tak může dělat (se chovat, myslet, mluvit, se oblíkat atd.)!

:what:

kdepak, není to jiný pohled na věc... ani to, že vnímáš svůj pohled jako jediný správný
proč se v tobě vzedme ten strach, že když je to jinak (než bys to dělal ty), že musíš reagovat, jako by ti šlo o život?
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. srp 2013 17:53:16

malpan píše:
Návštěvník píše:
malpan píše:co je tím, co vás prudí?

Jiný pohled na věc. Nakonec si uvědomím, že v důsledku je to tak, že považuju svůj pohled za nejsprávnější a jiný za špatný a to špatné (zdánlivě špatné) mě prudí, protože panebože, jak někdo tak může dělat (se chovat, myslet, mluvit, se oblíkat atd.)!

:what:

kdepak, není to jiný pohled na věc... ani to, že vnímáš svůj pohled jako jediný správný
proč se v tobě vzedme ten strach, že když je to jinak (než bys to dělal ty), že musíš reagovat, jako by ti šlo o život?

Rozdělení lepší, horší, správné, nesprávné, dobré, zlé, líbí, nelíbí zapřičiňuje rozdělení na to, co je (pro mne) přijatelné, líbivé, co upřednostňuji, na čem lpím a naopak - co zavrhuji, nepřijímám, odsuzuji, odháním, snažím se to vyhubit atd. :)
Boj s tím, co nepřijímám (!), s čím bojuji je důsledkem strachu (a strach je příčinou boje) o to "své" - nejlepší, nejcennější, líbivé, milované atd., na čemž často lpíme. Strach, že přijdu o (své) zlaté prase. Modlu. Než to uvidím... a když to uvidím, vidím také, na čem lpím, vidím dokonce i to lpění jako jednu velkou ilizi, stejně jako to zlaté prase...

Co ty, maplane, jak to vnímáš ty?
Návštěvník
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod malpan » ned 04. srp 2013 18:10:14

Návštěvník píše:Boj s tím, co nepřijímám (!), s čím bojuji je důsledkem strachu (a strach je příčinou boje) o to "své" - nejlepší, nejcennější, líbivé, milované atd., na čemž často lpíme. Strach, že přijdu o (své) zlaté prase. Modlu. Než to uvidím... a když to uvidím, vidím také, na čem lpím, vidím dokonce i to lpění jako jednu velkou ilizi, stejně jako to zlaté prase...


jj, egíčko se bojí o svůj život - kdybych nedej bože přistoupil na to, že ten druhý může mít pravdu, zbořil by se svět...
proč jsem uzavřený tomu, že vše může být jinak? Vždyť se tím ochuzuji o možnost hlubšího pochopení, o poznání souvislostí a dál se držím svého myšlenkového schématu, které drží mé pochopení (osvícení) v kleštích. Pokud se chci posunout, musím se naučit naslouchat a umenšovat svůj egoismus. Čím jsme otevřenější, tím větší máme šanci slyšet nápovědy...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. srp 2013 18:13:29

Otevřenost a prostor... ano, např. z makakova psaní krásně voní...
Návštěvník
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. srp 2013 18:18:25

Naopak z psaní papadeva je cítit jen vlastní sebestředná důležitost, projevující se uprdnutostí, ukřivděností. Že ho někdo nazval opicí a on přece opicí není. Má pocit, že ho někdo uráží, je jizlivý, hádavý, že ho někdo vyučuje!
Jeho!
Který by tak rád vyučoval sám (a bral za to honoráře)!

Papadeve, kuk :)
Návštěvník
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod papadev » ned 04. srp 2013 18:34:57

Citis-li vsechny ty veci...odkud pochazi?

Z tveho pronikaveho neomylneho usudku
nebo
z vlastni deformovane vnimaci aparatury?

Ty asi typujes 1 no a ja 2

Na druhe strane uznavam,ze uprdenou sebestrednost ma asi v sobe kazdy...a pusobi-li tak na tebe me prispevky,paxe omlouvam--paklize to ovsem nejsou tvoje vlastni prdy

... ... ... ... .
Msxdv
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod Vari » ned 04. srp 2013 22:06:44

Egíčko není jen vnitřní soudce, ale třeba i vnitřní pochebovač.
Makak se jistě zatetelil, že tu byl pochválen 8) :D
Vari
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. srp 2013 22:10:12

Vari píše:Egíčko není jen vnitřní soudce, ale třeba i vnitřní pochebovač.
Makak se jistě zatetelil, že tu byl pochválen 8) :D

Ty by ses zatetelil. On? Kdo ví...
Návštěvník
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod Vari » ned 04. srp 2013 22:42:55

Návštěvník píše:
Vari píše:Egíčko není jen vnitřní soudce, ale třeba i vnitřní pochebovač.
Makak se jistě zatetelil, že tu byl pochválen 8) :D

Ty by ses zatetelil. On? Kdo ví...

Jistě je tvá poznámka moudrá...ale takhle se daleko nedostanem,
řeknu-li ten a ten má blechy, dostanu odpověď nejspíš sám máš blechy.
Tak jen přemýšlím, co tebe vede že to tu zdůrazňuješ, kde je tvoje achilova pata, trousiči nezpochybnitelných pravd.
Vari
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod makak. » ned 04. srp 2013 22:43:30

Mám blechy ...
makak.
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod makak. » ned 04. srp 2013 22:45:46

Jsem opice a mám blechy.
Má s tím někdo tady problém, jesti jo, tak je to jeho problém. Já mám své blechy rád. Aspoň vím, jak moc to svědí a jak mo těžké je se nedrbat. :D
makak.
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. srp 2013 22:53:48

Makaku, zatetelil ses blahem, že jsi byl dnes tady pochválen?
:)
Nebo je to jenom variho domněnka, která ukazuje, co má ve své hlavince?
Návštěvník
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. srp 2013 22:54:55

Zdravím tvoje blechy :-) Já je nemám, ale zato mám štípance od komárů, kterých se zase urodilo :-)
Návštěvník
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM (Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. srp 2013 23:01:58

Tohle je opravdu zajímavé:

Podle sebe soudím tebe - nyní vědecky ověřeno

Lidé, kteří vidí v druhých jen to nejlepší, jsou podle nejnovější studie vědců šťastnější a vyrovnaní sami se sebou. Badatelé podle britského deníku Daily Telegraph zjistili, že způsob, jakým posuzujeme druhé lidi, vypovídá především o kvalitě našeho vlastního života. Čím víc považujeme druhé za šťastné, tím víc jde vlastně jen o odraz toho, jak se sami cítíme. „Náš pohled na druhé lidi vypovídá hodně o nás samotných,“ řekl listu profesor psychologie Dustin Woods z Wake Forest University v americkém státě Severní Karolína.

Badatelé požádali testovanou skupinu, aby sestavila seznam dobrých a špatných charakteristik u tří osob, které všichni dobře znali. Z hodnocení se však vědci dozvěděli daleko více o sebehodnocení testovaných, jejich duševní pohodě a postoji k druhým, než o kvalitách zmíněné trojice. Výsledky studie byly zveřejněny v odborném magazínu Journal of Personality and Social Psychology. Vědci zjistili, že pokud člověk posuzuje druhé kladně, ukazuje to na jeho vlastní pozitivní zaměření. „Vidíte-li druhé pozitivně, jste sami v pohodě,“ říká profesor Woods. Zajímavé je, že také svému okolí se „pozitivní hodnotitel druhých“ jeví jako srdečný, vyrovnaný a schopný člověk.

Naopak sudiči a ostří kritikové druhých lidí vykázali při hlubším zkoumání výrazný narcismus a sociopatické sklony. „Samotný fakt, že druhé vidíte hyperkriticky, ukazuje, že jste v nebezpečí depresí a nejrůznějších osobnostních poruch,“ tvrdí Woods. „Kdybychom přiměli lidi, aby začali vnímat své okolí kladněji, nepochybně by se to projevilo pozitivně v jejich samotném životě,“ je přesvědčen psycholog.

autor: Rostislav Matulik, přejato z http://www.rozhlas.cz

Jistě je tvá poznámka moudrá...ale takhle se daleko nedostanem,
řeknu-li ten a ten má blechy, dostanu odpověď nejspíš sám máš blechy.
Tak jen přemýšlím, co tebe vede že to tu zdůrazňuješ, kde je tvoje achilova pata, trousiči nezpochybnitelných pravd.
Návštěvník
 

Re: ZKOUMÁME SE HÁDÁNÍM(Vstup na vlastní nebezpečí)

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. srp 2013 23:03:37

Co se týče mé achilové paty. je myslím zřejmá. Ale tu může vidět jen ten, kdo ji má stejnou... :-)
Moc takových jsem zatím nepoznala, ale jsou...
Návštěvník
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků