Ego je láska

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Tvrzení, že "Ego je láska"

Nový příspěvekod Linda » ned 11. kvě 2014 18:20:00

malpan píše:Je už tradicí, že se tu slučují pohledy na bytí bez projevu s bytím v projevu. Ten načtený chaos se tu pak probírá horem dolem. Žití bez egoismu a žití bez ega jsou dva zcela rozdílné pojmy. Ego je nutnost pro život - bez něj to prostě nejde.

Probuzení ho nazývají "pracovním já", které platí složenky, chodí do práce, stará se o rodinu... Raméš Balsekar ve své knize "Peace and Harmony in Daily Living" říká:

"A tak negativní působení ega nespočívá v sebeztotožňování s určitým psychofyzickým organismem (a příslušným jménem) coby samostatným jedincem, ale v pocitu, že já jsem ten, kdo jako samostatný jedinec jedná. Toto rozlišení, které je tak nezbytné pro pochopení konceptu ega, objasnil mudrc z Arunáčaly, Ramana Mahariši, když jasně prohlásil, že i mudrc má ego, je to ale ego neškodné jako „jako popel ze spáleného provazu.“"
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Re:

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. kvě 2014 18:20:54

Jana píše:
Návštěvník píše:Každopádně já/ego/paprsek Nadjá nikdy nemůže zmizet.

Především z paprsku Nadjá zmizí ego.
Ego zbavené všech představ, včetně představ o oddělenosti, je ničím nezastřený paprsek Nadjá, individuální Brahman, láska.

Ego je pocit já JSEM to a to.


Ego je já. Ego/já se může ztotožňovat se vším možným, ale nemusí.




Není potřeba se o tom dohadovat.
Píšu zde o zkušenosti, že ego/já je láska. Jakékoliv slovíčkaření, dohadování, zaplétáni se do zcela zbytečných představ atd. na tom nic nezměnění.
:)

Jana píše:Tohle by mě opravdu zajímalo, jestli si pod tím, čemu říkáš ego, uvědomuješ opravdu ego a jedná se o podmíněné zalíbení na základě nějakých vlastností, schopností, projevů, dosahování a nebo jestli se jedná o lásku k pravému Já, nikoliv tedy k egu.
Můžeš uvést nějaký příklad ? Můžeš to popsat ?


Vždyť jsem už psala, že ego je individuální já, atman, paprsek Nadjá.
Ego je láska a jeho každou motivací je jen láska, i když z povrchního pohledu to tak nemusí připadat.
:)
Návštěvník
 

Re: Tvrzení, že "Ego je láska"

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. kvě 2014 18:23:45

malpan píše: Ego je nutnost pro život - bez něj to prostě nejde.


Jistě.

malpan píše:
Má-li někdo jiný názor, pak mu jej přeju, ať si jej užívá ve zdraví


:)
Návštěvník
 

Re: Tvrzení, že "Ego je láska"

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. kvě 2014 18:26:06

Linda píše:
malpan píše:Je už tradicí, že se tu slučují pohledy na bytí bez projevu s bytím v projevu. Ten načtený chaos se tu pak probírá horem dolem. Žití bez egoismu a žití bez ega jsou dva zcela rozdílné pojmy. Ego je nutnost pro život - bez něj to prostě nejde.

Probuzení ho nazývají "pracovním já", které platí složenky, chodí do práce, stará se o rodinu... Raméš Balsekar ve své knize "Peace and Harmony in Daily Living" říká:

"A tak negativní působení ega nespočívá v sebeztotožňování s určitým psychofyzickým organismem (a příslušným jménem) coby samostatným jedincem, ale v pocitu, že já jsem ten, kdo jako samostatný jedinec jedná. Toto rozlišení, které je tak nezbytné pro pochopení konceptu ega, objasnil mudrc z Arunáčaly, Ramana Mahariši, když jasně prohlásil, že i mudrc má ego, je to ale ego neškodné jako „jako popel ze spáleného provazu.“"



:)
Návštěvník
 

Re: Ego je láska

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. kvě 2014 18:26:28

Bez ega si ani neprdneš. Protože když prdíš bez ega, neprdíš ty, ale vesmír.
Návštěvník
 

Re: Ego je láska

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. kvě 2014 20:54:30

Návštěvník
 

Re: Ego je láska

Nový příspěvekod malpan » pon 12. kvě 2014 21:03:24

:'-( to je nádhera... :yes:
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Ego je láska

Nový příspěvekod Pavla » úte 13. kvě 2014 16:33:03

Návštěvník píše:


:)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků