Projev neosvobozenosti

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod .Petra » úte 27. kvě 2014 13:57:17

ZEVŠEOBECNOVATEL píše:Z KOŠÍKU S JABLKY VYHAZUJI ZHNILÁ JABLKA--JE TO PROTO,ŽE MĚ BOLÍ JEJICH HNILOBA A PROTO JE POTLAČUJI?

...A...


Když je ego silně identifikované s osobou, je pro něho kritika bolestná. Bolest potlačí a zkritizuje druhé přirovnáním jejich příspěvků ke zhnilým jablkům. Jdete to ještě víc urážlivě, ego?

:)
.Petra
 

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod .Petra » úte 27. kvě 2014 14:14:05

Ja.na píše:
Pak by byla u nespokojených spokojenost ?



Už zase promítáš vlastní "shnilotinu" do druhých?
Nebyla jsi spokojená s tím, co jsem ti já a Pavla napsala, a tak jsi to smazala.
Místo, aby sis přiznala, že tvé ego je nespokojené, hledáš a vidíš nespokojenost v ostatních.
.Petra
 

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod .Petra » úte 27. kvě 2014 14:52:05

Pavla píše:Napadlo to ale i sousedku jako poslední možnost, tak mě o to váhavě požádala, s tím, že jiné řešení opravdu nevidí a nepomůžu-li já, práce, kterou tak dlouho hledala se bude muset vzdát....


Sousedka očekávala, že jí to nabídneš a když jí bylo jasné, že to neuděláš (že se ti do toho nechce), tak to navrhla sama, s tím, že jinak bude bez práce.

Vidíš se příliš přísně, Pavlo. Za to, co jsi pro ni udělala, by ti měla být až do smrti vděčná. Jestli jsi to dělala pokaždé s nadšením nebo ne, je vedlejší.

:)
.Petra
 

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 27. kvě 2014 15:01:54

Ja.na píše:
Návštěvník píše:irulan píše:
Shnilotiny jsou v každém a kdo tvrdí, že je nemá, ve skříni se mu to hemží kostlivcema

bohužel ano

než se na to přijde, vidíme je jen u těch druhých

Řekla bych, že když je přestaneme hledat v druhých,
přestaneme je nalézat i v sobě.

Je to právě naopak, dneska to vědí už i neodborníci. Dokud si člověk neuvědomí vlastní kostlivce, promítá je automaticky do druhých a pak jim buď nadává, nebo chce je napravovat, případně spasit.

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.p ... sychologii

Fenomén projekce: Při projekci se přenášené obsahy jeví, jako by patřily k druhé osobě. Přitom se nás osobně dotýkají, protože jsme to my, kdo je vnímá.

http://psychologie.cz/charakter-stinu/
Návštěvník
 

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod Pavla » stř 28. kvě 2014 5:58:51

.Petra píše:
Pavla píše:Napadlo to ale i sousedku jako poslední možnost, tak mě o to váhavě požádala, s tím, že jiné řešení opravdu nevidí a nepomůžu-li já, práce, kterou tak dlouho hledala se bude muset vzdát....


Sousedka očekávala, že jí to nabídneš a když jí bylo jasné, že to neuděláš (že se ti do toho nechce), tak to navrhla sama, s tím, že jinak bude bez práce.

Vidíš se příliš přísně, Pavlo. Za to, co jsi pro ni udělala, by ti měla být až do smrti vděčná. Jestli jsi to dělala pokaždé s nadšením nebo ne, je vedlejší.

:)

:) pro me je cestou cistota a zharmonizovani energii na vsech urovnich...jak uvnitr, tak ven.. to je pro me to, cemu rikam duchovnost.... Co jsem tak nejak na sobe vypozorovala, clovek svuj stin neprekroci, je nutne ho uvidet, poznat a a tim rozpustit...tedy kdyz je uvnitr spina, tak vesmir poskytne tisic prilezitosti ji poznat a rozpustit....sice to neni prijemne sam sebe videt v nelichotivem svetle, ale opravdu vstoupit do svoji spiny je to, co ma silu ji rozpustit.... zkusila jsem si i to prekryvani laskou, delani, ze spina neexistuje....o to vic prosakovala pri ruznych prilezitostech....
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod Pavla » stř 28. kvě 2014 6:21:22

Jana píše:


Pro mě je osvobozeností možnost absolutně všeho,

:D
??? v jakem smyslu? konkretne?
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod Pavla » stř 28. kvě 2014 6:24:38

Jana píše:Možné je to, co je, ať je to cokoliv.

to jo, jinak by to nebylo....
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod Pavla » stř 28. kvě 2014 6:32:40

jestli ten nekdo nejses ty....... kdo jiny by to byl, kdyz je vse jen jedno... casto se musime setkat s "druhym", abychim pohledli na sebe
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod .Petra » stř 28. kvě 2014 7:01:46

Pavla píše: :)

:) pro me je cestou cistota a zharmonizovani energii na vsech urovnich...jak uvnitr, tak ven.. to je pro me to, cemu rikam duchovnost.... Co jsem tak nejak na sobe vypozorovala, clovek svuj stin neprekroci, je nutne ho uvidet, poznat a a tim rozpustit...tedy kdyz je uvnitr spina, tak vesmir poskytne tisic prilezitosti ji poznat a rozpustit....sice to neni prijemne sam sebe videt v nelichotivem svetle, ale opravdu vstoupit do svoji spiny je to, co ma silu ji rozpustit.... zkusila jsem si i to prekryvani laskou, delani, ze spina neexistuje....o to vic prosakovala pri ruznych prilezitostech....[/quote]

Pro mne zase víc platí činy než prázdná slova. Někdo má plnou pusu lásky, ale jeho neláskyplné činy svědčí o tom, že to jsou jen plané řečí. Samozřejmě, že to vesmírná síla všechno vyrovná a že i on jednou pozná, co láska opravdu je.

:)
.Petra
 

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod .Petra » stř 28. kvě 2014 7:37:02

Jana píše:
Máš právě teď šanci vytvořit z lásky k bližním fórum, které splní všechny představy, které by takové fórum mělo splňovat.


Nic víc než tvoje představa.
.Petra
 

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod Ja.na » stř 28. kvě 2014 8:13:21

Jana píše:
Petra píše:

Pro mne zase víc platí činy než prázdná slova. Někdo má plnou pusu lásky, ale jeho neláskyplné činy svědčí o tom, že to jsou jen plané řečí. ..


Ano, činy a ne prázdné kecy. Máš právě teď šanci vytvořit z lásky k bližním fórum, které splní všechny představy, které by takové fórum mělo splňovat.


.Petra píše:Nic víc než tvoje představa.



Tvoje výmluva na to, proč tu nemohou být činy místo prázdných keců ?
Ja.na
 

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod Malý Vlk » stř 28. kvě 2014 9:18:56

.Petra píše:
Jana píše:
Máš právě teď šanci vytvořit z lásky k bližním fórum, které splní všechny představy, které by takové fórum mělo splňovat.


Nic víc než tvoje představa.


:D :D :D
Petro, ty máš fakt dost, už to nehul. Už to opravdu nehul. :D :D :D
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 18:48:46

Re: Projev neosvobozenosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. kvě 2014 9:20:38

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 140 návštevníků