"Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

"Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 08. čer 2014 13:23:33

Uz neni nic treba


buď sebejisté sebeutvrzení

nebo úplné sebeodevzdání



Co z toho předpokládám u druhých?
A z čeho při jejich posouzení vycházím?

:what:
Návštěvník
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod papadev » pon 09. čer 2014 11:35:27

vše,co mám k dispozici-je made in mind
ty,Jani,máš svou skutečnou skutečnost...pdle tebe něco úplně jiného než zprostředkované myslí záležitosti,já o výrobě takového dojmu ,jaxe domnívám já,jsem už psal výše...

a pozor-já také věřím na skutečnou skutečnost--ale podle mě-její znalec od jisté úrovně,by hovořil,jednal jinak než ty--z toho důvodu mám o tvé skutečné skutečnosti pochybnosti

...axa...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 09. čer 2014 16:31:40

Pripominky ostatnich,kere to vyvraceji--ovsem musim pracne vyargumentovavat,ci bagatelizovat,ci zesmesnovat

Je to o to pracnejsi,protoze to musim dokazovat predevsim SOBE...jinak by se me permanentni dosazeni Skutecnosti zacalo povazlive drolit

A BEDA-ono se uz droli!!!...nocni mura znalce je ale pro me videna jako zachrana a spasa
Az se onomu znalci jeho stavba zriti,bude se konecne moci pohnout dal

Vlastne proto zde jeste pisu,abych podporil postup oproti setrvavani na dosazanych metach,jakkoli vysokych...

:yes:
Návštěvník
 

"Ty" vypadá tak skutečně - přesunoto

Nový příspěvekod irulan » pon 09. čer 2014 19:22:32

jaosiva1 píše:.....A prave domnenka,ze uz sem za vodou a me poznani je konecne-pusobi jako brzda...

A jeste stokrát bude :D , kolikrát uz jsme si mysleli, ze je nám to jasné a vždycky přišla změna. A o tom to je.. Kde je kdy jaka jistota? U me tedy jedna je - docasnost (individualit, dějů ....).
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: "Ty" vypadá tak skutečně

Nový příspěvekod rosada » pon 09. čer 2014 19:42:06

Dovolila jsem si tento kus vlákna přesunout, protože to nemá se zveřejněným videem nic společného.
Mooji nikoho v iluzi neutvrzuje, naopak z ní vyvádí.


jaosiva1 píše:Vetsina techto reci,myslim,vyplyva s potreby oprit se o neco hlubsiho-nez je par prozitku,vjemu,spekulaci a domnenek,nad kterymi tak ohrnujete nos---a opravnene,neb ony zadnou jistotu neprinaseji!

A tak-huraaa-toto hlubsi si vyrobime--a sme za vodou
Tu permanentni samadhi--tu cirocirou pravdovou pravdu--tu svatosvatou pritomnost tady a ted---tu kvantovy ci kdovijaky okamzik...

A pak uz nezbyva,nez se v tom utvrzovat a utvrzovat a utvrzouvat
Ve jmenu jistoty-ja uz prece VIM--bezpeci--a spokojenosti po dobre vykonane praci

Pryc ode mne snaho,zmeno a cokoli nebezpecneho
Narusit me poznani

Uz neni nic treba
Vubec nic
Konecne...

...xia...


Může se to tak jevit,
ale stejně tak, může se může jevit touhou po jistotě, že je třeba konat, snažit se nabývat sílu, utvrdit a upevnit se v tom, že veškeré to úsilí, které už bylo vynaloženo, nebylo marné.
"Cesta je cíl" - já jsem na cestě tedy - tedy je všechno v pořádku, žádné zvraty a převraty, já stále kráčím, pracuji na sobě a poznávám se a věčně budu.
iluze? pravda? :what:
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 15:06:25

miroslav píše:Opice dokázala dosáhnout nejvyšší úrovně úspěšnosti, ale nepřekročila dualistickou logiku, na které je tato úspěšnost závislá. Zdi opičího domu jsou stále pevné, protože v jemném slova smyslu mají stále povahu „toho druhého“. Opice může získat dočasný klid, harmonii a blaženost díky zdánlivému sjednocení se svými projekcemi. Ale vše je lehce ztuhlé, neměnné, je to uzavřený svět. Opice se stala tak pevnou, jako jsou zdi jejího domu, dosáhla stavu plného jáství. Je stále zaměstnána svou ochranou a snahou zvýšit svou úroveň, je stále chycena a ovládána neměnnými představami a pojmy, které se týkají světa i jí samotné, stále bere fantazie páté skandhy vážně. Protože stav jejího vědomí je založen na koncentraci, na tom, že se zabývá tím ostatním, musí svůj úspěch neustále ověřovat a udržovat. „Jaká je to úleva, být zde v říši bohů, konečně jsem toho dosáhla. Nyní jsem to skutečně získala. Ale počkat …. Dosáhla jsem toho opravdu? Ach ano, je to tady, dokázala jsem to. Já jsem to dokázala.“ Opice si myslí, že dosáhla nirvány, ale ve skutečnosti dosáhla jen pomíjivého stavu plného jáství.

:D :D :D :D
Není to spíš tak, že bys chtěl, aby ta opice konečně zvýšila tu svou úroveň na Tvou úroveň?
Proto jí věnuješ tolik péče a pozornosti?
Myslíš to s tou opicí dobře a ona si to potvora nezaslouží.
Návštěvník
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 16:07:30

A klasická Miroslavova odpověď: "Já nic takového, co mi přisuzuješ, v sobě nemám a nikdy jsem neměl."

A stále dokola okola stola ve hře na četníky a zloděje :D
Návštěvník
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod Pavla » úte 10. čer 2014 16:14:28

Jana píše:
miroslav píše:Komu nechybí pravda a je spokojen v blažených iluzích, s tím nikdo ani nehne.

Dokážeš Miroslave pochopit, že není možné žít v iluzi dvojnosti a zakoušet při tom jakousi iluzi blaženosti jednoty ?

Tedy ještě jinak, není možné žít v blažených snech aniž by se Ti Tvůj reálný život nepodělal.

Je možné být v Božím království jen duchem, ale pak sedíš třeba roky blaženě v parku jako bezdomovec. Nemáš sice například žádné starosti s finančními příjmy, protože to pro Tebe není podstatné, ale ta nouze těla tady je. Tedy zcela jistě není žádoucí, aby osvícení vypadalo tak, že všichni lidé budou sedět v blaženém stavu v parku.

Když je spojené Vědomí s energií těla a mysli bez filtru iluze té psychosomatické jednotky, tak je ten život o něčem jiném. Nemáš také žádné starosti o finanční příjmy, ale ty příjmy tady jsou. Vesmír se stará a Tvé tělo a mysl je mu k dispozici.

Jak říkají Buddhisté: Před osvícením nosíš vodu a štípeš dříví, po osvícení nosíš vodu a štípeš dříví.
ja ti nevim... jak se s timhle tvym pohledem slucuje Jezisovo... snaz projde velbloud uchem jehly, nez by se bohac dostal do kralovstvi nebeskeho.... bohatstvi, zajistenost... to jsou jiste prijemne stranky zivota....ale pro me je to spis jedna z egoistickych prijemnosti... tedy naopak byt si vedom sve bozi podstaty, i kdyz vnejsi bohatstvi neni... Jezis treba nemel nic materialniho a ano o nej se staral Buh otec.... denni chleb mel, ale nemel konto, dum, praci...kde by byl spokojeny... vidim dost rozdil mezi jeho zitim a zitim, jake predestiras... v materialnim zabezpeceni, pohodli treba.... dle tvych slov Jezisuv zivot z vnejsku vypadal dost podelany... nemel kde bydlet, toulal se svetem, jedl co nasel nebo co mu kdo dal...nic nevlastnil, a prece byl kralem :)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 16:56:44

To je k neuvěření, co dokáže tahle Jednota.
Moje Já ve vašich Já si dělá co chce a vůbec mne neposlouchá, nevnímá, co právě chce mé Já.
:(
Návštěvník
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod jaosiva1 » úte 10. čer 2014 17:11:30

AhojaA,
To je prave kouzlo fragmentaco,ze jedno ja nevi co dela druhe ja
Napr u sachu a jinych her je to vybornr,neb jeden hrac nevi,co na nej chysta druhy hrac--a taxi hraji a maji zabavu

Na druhe strane fragmentace umoznuje podvody a lhani a brani porozumeni

Myslim,ze soucasny trend je ve smeru defragmentace-tedy ze nastavene bloky,oddelujici jednotliva ja od sebe,slabnou-a vse se pripravuje k sjednoceni---potom ale-cauky sachy,cauky pokre...a-zaplatpambu-cauky politickym cachrum a podvodum!
...tfmjxsdv...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 18:42:22

jaosiva1 píše:AhojaA,
To je prave kouzlo fragmentaco,ze jedno ja nevi co dela druhe ja
Napr u sachu a jinych her je to vybornr,neb jeden hrac nevi,co na nej chysta druhy hrac--a taxi hraji a maji zabavu

Na druhe strane fragmentace umoznuje podvody a lhani a brani porozumeni

Myslim,ze soucasny trend je ve smeru defragmentace-tedy ze nastavene bloky,oddelujici jednotliva ja od sebe,slabnou-a vse se pripravuje k sjednoceni---potom ale-cauky sachy,cauky pokre...a-zaplatpambu-cauky politickym cachrum a podvodum!
...tfmjxsdv...

Současný trend a defragmentace? :confused:
To nevím.
Ono spíš platí to, že čím víc lidí právě žije na planetě, tím se víc lidí zabývá nějakým duchovněním, ale ne ezoterikou propojenou s mystikou. Několika světovým náboženstvím se podařilo zasít nedůvěru v jakoukoli ezoteriku a vystrnadit ji ze svých učení až za své hranice a opuncovat ji cejchem špatnosti. Nejspíš proto, že by jejich ovečky mohly nahlédnout i do duší těch, co je vedou....a to je přece něco opravdu špatného....
Podle mne se stále preferuje fragmentace, povoluje se pouze čistá savikalpa a nirvikalpa bez příměsí, protože od čistého samadhi bez vizí nebezpečí defragmentace v žádném případě nehrozí.
Návštěvník
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 10. čer 2014 20:46:29

..když tvrdíš, že znáš život druhého lépe, než ho zná on sám,
že znáš jeho zkušenosti lépe, než on, nemluvíš pravdu.


K tomu abychom někoho poznali lépe než zná on sám sebe,
nepotřebujeme znát jeho život, nýbrž sebe samého.



:)
Jarda Malej
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 21:05:29

Jana píše:V tom případě ve druhém poznáváme sami sebe a nepromítáme si do něj něco, co sami nejsme.


Nejspíš je to tak, že někteří lidé tady mají nějaké zkušenosti s tou Pravdou a mají pocit, že to, co znají oni, nějak nekoresponduje s tím, co tu píšeš ty, a ani jim to nesouhlasí s tím, co je napsáno v duchovních knihách, co četli oni, a nejspíš jim to ani nesouhlasí s tím, co říkali jejich mistři, ke kterým se chodili učit (když měli kliku a učitele si našli).

Možná, podotýkám možná, že ty své reakce na to, co píšeš ty, sem píšou už jen ze zvyku, aby případně opravili případné možné omyly, do kterých by mohl upadnout některý další čtenář...možná...



:what:
Návštěvník
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 21:21:10

Návštěvník píše:
jaosiva1 píše:AhojaA,
To je prave kouzlo fragmentaco,ze jedno ja nevi co dela druhe ja
Napr u sachu a jinych her je to vybornr,neb jeden hrac nevi,co na nej chysta druhy hrac--a taxi hraji a maji zabavu

Na druhe strane fragmentace umoznuje podvody a lhani a brani porozumeni

Myslim,ze soucasny trend je ve smeru defragmentace-tedy ze nastavene bloky,oddelujici jednotliva ja od sebe,slabnou-a vse se pripravuje k sjednoceni---potom ale-cauky sachy,cauky pokre...a-zaplatpambu-cauky politickym cachrum a podvodum!
...tfmjxsdv...

Současný trend a defragmentace? :confused:
To nevím.
Ono spíš platí to, že čím víc lidí právě žije na planetě, tím se víc lidí zabývá nějakým duchovněním, ale ne ezoterikou propojenou s mystikou. Několika světovým náboženstvím se podařilo zasít nedůvěru v jakoukoli ezoteriku a vystrnadit ji ze svých učení až za své hranice a opuncovat ji cejchem špatnosti. Nejspíš proto, že by jejich ovečky mohly nahlédnout i do duší těch, co je vedou....a to je přece něco opravdu špatného....
Podle mne se stále preferuje fragmentace, povoluje se pouze čistá savikalpa a nirvikalpa bez příměsí, protože od čistého samadhi bez vizí nebezpečí defragmentace v žádném případě nehrozí.


Ještě něco..

Já si myslela, že tzv. Jednota, je všechno dohromady, jak fyzický svět, tak astrální svět, tak všechny další duchovní sféry, včetně toho Zdroje, ale jak vidím, tak Jednotu tu zastupuje často jen Zdroj, dualita se považuje jen za jakousi prašivou iluzi, kterou máme zničit, nebo si ji alespoň nevšímat.
Co s takovou Jednotou, když není jednotná úplně se vším, ale jen s něčím?
Návštěvník
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod jaosiva1 » úte 10. čer 2014 22:06:13

Ahoj ros
Ty rikas:
Ja pracuji se Skutecnosti,Skutecnost tvori vjemy,ty sou na Skutecnosti zavisle a Skutecnost na vjemech ne.To je skutecnost!

No a ja rikam podobne:
Ja pracuji s vjemy.Sou tvoreny Skutecnosti,ale. O te ja skoro nevim,byt verim,ze existujea tvori vjemy,kere sou na ni zavisle,kdezto skutecnost na vjemech ne.

Me tvrzeni je pouha domnenka,zalozena na vire...

Zajimalo by me,co te tak 100% ne presvedcilo,ze nejaky tvuj vjem-NENI VJEM,ALE SKUTECNOST?

A to proto,ze ja nabyl prave opacneho mineni,vsechno,co vnimam,je jen vjem,vcetne me samotneho..a pritom,ja,souhlasim a verim,ze sem Skutecnosti--akorat je ta vira ppouze potencialni,coz rad priznavam...protoze jen tak tusim-se do kralovstvi mohu dostat--a pak ja-STAT SE KRALEM-ZDROJEM-SKUTECNOSTI--jak vy tvrdite,ze uz ste...no kdyz ste,tak ste...ja mam o tom jine mineni...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod jaosiva1 » stř 11. čer 2014 5:31:09

Ahoj ros
Omlouvam se za nepresnost,ja-nepsala si,ze se skutecnosti pracujes,psala si,ze te zajima...tak pardon
Kdyz s Ni ale nepracujes,jak teda o Ni vis?
A sama pises,vim,ale nevim,jak to ze vim...no jo....tomu: vim,ale nevim,jak to,ze vim...ja asi rikam radej verim...

Touha hledat vyhasla...no to je smutne,zase pro me...pro me hledani je krasa,nazyvas-li to pasti,co nadelam...

Asi takhle-kdybych jen hledal a hledal a furt nic nenachazel-pak jo,hledani by se mi zprotivilo,a v duchu te neduvery-ze nic nenajdu,bych na hledani zanevrel...a rek bych si--nac hledat,trochu tomu pomuzu,...jejda-vlastne JA UZ TO VIM,jen sorry,lidi,jak sem se to dozvedel,nevim...
Ale ja to vim--zkratka sis to vymyslela,prijala od gurua ci odkad,podvedome zaplnila,co chybelo,a misto,abys postive priznala ze nevis nic a zacla konecne opravdu hledat--ses za vodou...ci ve vode stojate,touha hledat nikde a kazda zminka o ni-je past...no,super stav,opravdu...

V dalsim odstavci doslo k nedorozumeni
Misto: stat se Kralem-Zdrojem-Skutecnosti( tady ma byt dlouhe I)
Sem mel radej napsat: Kralem= Zdrojem= Skutecnosti
Tady tak,jax to pochopila ty,sem to nemyslel

Take-jaxem psal: existuji vjemy-neni presne
Vnimaci centrum-jakoby-ja--je obklopeno necim,cemu rikam VJEMY...co to je,kde se to bere,kdo mi to posila...se mohu jen domyslet...stejne tak,jako se mohu jen domyslet,co to je to-ja-vnimaci centrum...

Takhle,kdyz si to rozeberu do mrte,vidim,ze nevim skoro vubec nic--a sem v poho,bez falesnych domnenek...a pritom dychtivy se o tom dovedet vic...a jak jinak,ja-DOMYSLENIM SE VECI A SOUVISLOSTI-tyto domnenky ovsem nesou falesne-protoze nerikam-ja VIM,ale sou to poctive priznane domnenky--ma vira...
...tfmxjsdv...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod ros » stř 11. čer 2014 17:20:53

Ahoj Jao,

Kdyz s Ni ale nepracujes,jak teda o Ni vis?
A sama pises,vim,ale nevim,jak to ze vim...no jo....tomu: vim,ale nevim,jak to,ze vim...ja asi rikam radej verim...

věřila jsem, teď vím - pro mě veliký rozdíl, ve sdělení druhým žádný. Nelze to vyjádřit slovy

Asi takhle-kdybych jen hledal a hledal a furt nic nenachazel-pak jo,hledani by se mi zprotivilo,a v duchu te neduvery-ze nic nenajdu,bych na hledani zanevrel...a rek bych si--nac hledat,trochu tomu pomuzu,...jejda-vlastne JA UZ TO VIM,jen sorry,lidi,jak sem se to dozvedel,nevim...
Ale ja to vim--zkratka sis to vymyslela,prijala od gurua ci odkad,podvedome zaplnila,co chybelo,a misto,abys postive priznala ze nevis nic a zacla konecne opravdu hledat--ses za vodou...ci ve vode stojate,touha hledat nikde a kazda zminka o ni-je past...no,super stav,opravdu...

podsouváš mi svoje slova, svůj styl myšlení.
Zkus mi ponechat můj příběh. Já už to pochopila, viz vzkaz u haiku, prostě to máš jinak, jsi s tím spokujený máš touhu se o to podělit, máš touhu mě přesvědčit.
Já to mám jinak, jsem s tím spokojená, chci se o to podělit, chci tě o tom přesvědčit. Ty zveš mě, já zvu Tebe. Už jsem to pochopila, už nebudu, ale stejně mě zajímá aspoň to minimum na čem se "ve víře" ještě shodneme.

což je např. toto:
Vnimaci centrum-jakoby-ja--je obklopeno necim,cemu rikam VJEMY...co to je,kde se to bere,kdo mi to posila...se mohu jen domyslet...stejne tak,jako se mohu jen domyslet,co to je to-ja-vnimaci centrum...

A teď co vidím jinak:
mě zajímá to, kdo je to vnímající centrum. Kdo jsem? - odpověď je jednoduchá (po cca 20 letech hledání) Já.
Když je to takto napsané, tak to opravdu může papouškovat, kde jaký trotl, intelektuálně je to snadno pochopitelné, ale intelektuální pochopení tu nestačí... no dál už je to spíš na slovní rozmluvu. Už takto ten internet polyká spoustu významů.

Kdežto tvé zaměření (a to mi prosím potvrď) - je na ty vjemy - v jakých jsou souvislostech, jak je lze měnit...tvá slova budou lepší.

A kam bys v tom obraze zařadil, Tvou práci se sílou, nabírá sílu to vnímající centrum nebo je to jen změna vnímaného nebo něco třetího?

...
Co teď právě nacházíš nebo jsi našel v poslední době? (píšeš kdybych nenacházel - takže zřejmě nacházíš)
...
Zajimalo by me,co te tak 100% ne presvedcilo,ze nejaky tvuj vjem-NENI VJEM,ALE SKUTECNOST?

žádný můj vjem není skutečnost, všechny vjemy jsou jen vjemy.
Já jsem ten, kdo vnímá. Na prosto logická odpověď. Ale dá se degradovat na vjem, ale kdo ten vjem pak vnímá?

pro me hledani je krasa,nazyvas-li to pasti,co nadelam...

Ne slovo past opravdu není v mém slovníku, spíš ho slýchám od ostatních.
A rozhodně tě nevyzývám k tomu, abys nehledal. Jen ukazuju, že lze hledat taky jinde, ne mezi vjemy, ale hledat toho, kdo vnímá, jen je tam to riziko, že najdeš.
;)
ros
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod jaosiva1 » čtv 12. čer 2014 6:48:06

Ahoj ros
dik za tvuj rozbor
mas pravdu,net a debata na nem je semenistem nedorozumeni
Kdybych mel odpovidat,musel bych tato nedorozumeni znovuvysvetlovat a navic psat jeste pecliveji,aby nevzniklo mnoho dalsich nedorozumeni,coz by ale stejne-jaxe znam-vzniklo

Navic me hneva,ze kdyz pouzijes slovo "past" a ja na to upozornim,odpovis,ze slovo "past" neni ve tvem slovniku...

To potom ztracim motivaci vubec o necem se s tebou bavit,neb kdyz cokoli,co se rekne-je mozno v zapeti poprit,tak to je bida...

Ale prece jen trochu k veci:
Jaxem trochu pochopil,vjemy-uplne vsechny-shledavas neskutecnymi---coz I ja
Skutecnym je podle tebe ono JA, kere si nasla po 20 ti letem hledani KDO SEM?

No a ja shledavam vjemy I ono JA na stejne urovni,tot cely rozdil mezi nama

Zabyvam se spise vjemy z toho duvodu-ze ony podle me vypovidaji o tom JA,kere take zkoumam,ale je trosicku min vhodne ke zkoumani

Neco jako bych podle toho,co je uvareno-a co dostanu k jidlu,odvozoval sve pochopeni o kuchari,kery tady neni a je v kuchyni...

Taze v tomto primeru je tady:
1- ja stravnik-pozorovaci-vnimaci centrum...
2- jidlo-tj vjemy
3- kuchar-tj autor vjemu

A,jak uz sem psal,z teto trojice sou,aspon pro me,nejlip zkoumatelne vjemy,a kdyz jeste mam dojem,ze ony vjemy dost dobre napovideji jak o kuchari,tak dokonce o stravnikovi---vidim metodu zkoumani vjemu jako dobrou a efektivni,navic kontrolovatelnou pred delanim si falesnych domenek prece jen trochu vic,nez spekulativni uvahy o kuchari...

Co se tyce SILY...
Kuchar= zdroj=skutecnost...pripravuje jidlo= vjemy pro me= ja= vnimaci centrum

Priklad: ja-vidim-strom,ja-lezu-na strom

Sila-znamena to,ze ja autor myslenky stromu= kuchar= zdroj,ma vetsi Silu nez ja,bo na Jeho strom mohu vylezt,ale na strom,jako na mnou mysleny strom mohu vylezt tezko,jakoz I ho zapalit a ohrat se u ohne

Sila imaginace je teda to,co dodava "skutecnosti" myslenkam nejake bytosti-a myslim,ze je docela dobre ji navysovat...s tim souvisi I pokusy o experimentovani se zakonem pritazlivosti

No a dale se nyni zabyvam synchronicitami,a vymenou logickeho mysleni za asociativne-intuitivni...neboli,jo--o5 vyzkum vjemu-vjemoveho pole,jednak je to vyhodne pro orientaci a pobyt ve svete,kdyz uz tu sem---a jednak--a to je hlavni--z vyzkumu mohu zase uvazovat o one skutecnosti= zdroji= autorovi vjemu...

Takze jo,autor Hry pro me pripravil skvelou hru,kerou ja mu zbastil a upadl do pasti hledani---a budu hledat a hledat az se uhledam k smrti

Takhle me vidis,nebo ti zas jen neco podsouvam?

No v podstate to neni daleko od pravdy,autor pro me pripravil skvelou poznavaci-sebepoznavaci-jehopoznavaci-vsepoznavaci--HRU
A JA SEM ZAK,KEREHO TO BAVI,dokonce tak,ze by sam chtel byt ucitelem...a pripravovat hry zas pro dalsi deti...

Ale deti sou ruzne a je mozne,ze nekoho hledani nebavi,nebo lepe receno,bavilo by ho,ale holt uz neni co duleziteho hledat...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod ros » čtv 12. čer 2014 8:16:55

Ahoj,
dala jsem si to vyhledat, v tomto vláknu jsem opravdu použila slovo past já jako první:

Dnes je to jiné, nic nehledám, ale co se stalo nevím. Touha hledat vyhasla. Pro Tebe past, pro mě doma.


No to jsem psala o svém "stavu", který podle mě ty nálepkuješ jako past.
Já o tvých cestách moc nevím a myslím, že o nich ani moc nepíšu, že se jen snažím popsat svůj postoj.
Ten pocit podsouvání mi pasti mám možná od jinud než od Tebe, jestli mě tak nevnímáš, tak se omlouvám a díky za to :-)

Ano, mě zajímá kuchař.
Jídlo, co připravil nepovažuju za ne-skutečné, ale vyplývající ze skutečnosti,
ale za pojímivé, už samotným zkoumáním se to proměňuje.

Možná si i špatně vykládáš mé tvrzení, že nehledám - upřesním: Nehledám, co jsem hledala.
Samozřejmě já jako osoba dál hledám ... počínaje klíči či mobilem ... ;)
To byl žert - ta hra je opravdu nádherná
mě momentálně zajímá možnosti sebe vyjádření skrze tělo i slovo. Psycho-sociální vztahy, způsob fungování mysli...
Všechno se mění ve vesmírném tanci (na pozadí neměného) - je krásné to pozorovat / zkoumat.

S tou sílou jsem to opět nepochopila. Co je tvým cílem? Připravovat jídlo druhým, sice míň silný než kuchař, ale silnější než ti, kteří to budou jíst?

A kdyby ti někdo řekl, že jsi i ten kuchař, zamyslíš se nad tím nebo to striktně odmítneš bez úvahy?
ros
 

Re: "Ty" vypadá tak skutečně - přesunuto

Nový příspěvekod jaosiva1 » čtv 12. čer 2014 11:24:32

Aha,tak konecne tomu rozumim

Tys psal-tuha hledat vyhasla-pro tebe past-pro me doma

Ja to pochopil tak,ze myslis,ze touha hledat je pro me past
A tys to myslela,ze vyhasnuti je pro me neco jako past--a ja,to mas pravdu-tak o tom pisu...protoze myslim,ze vyhasnuti touhy je predcasne...

Nebyt nasi vule dobrat se vysledku,mohli sme se pekne pohadat
...xjtf...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků