Hra: akce a reakce

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Hra: akce a reakce

Nový příspěvekod Linda » čtv 19. čer 2014 11:27:18

na neutrální půdě

malpan píše:
Jana píše:Bůh takové lidi posílá do pekla

Omyl, bůh nikoho nikam neposílá
- je ve všem a vším, tak jak by to svedl?
- pokud něco dovolí, proč by za to "trestal"?


ano,
Jana píše:"Nejvyšší překážkou je nevědomost..."

na tomhle se asi všichni shodneme, otázkou jen je, zda a jak moc si dokážeme sáhnout i do vlastních řad - pokora je "Věc"....

Jana píše:
malpan píše:
Jana píše:Bůh takové lidi posílá do pekla

Omyl, bůh nikoho nikam neposílá
- je ve všem a vším, tak jak by to svedl?
- pokud něco dovolí, proč by za to "trestal"?

Malpane, všechno to utrpení a peklo, co člověk prožívá, pramení jen z pozornosti upnuté k egu, místo aby bylo oslavováno naše pravé Božské Já.

:)

malpan píše:Ano, souhlasím, to peklo pramení z ega, proto nikoliv bůh, ale ego vysílá svým postojem "žádost" o reakci. Každá akce, každý pohyb (nejen ve fyzickém světě, ale i ve světě mysli) s sebou nese i náležitou reakci. Proto se nám každému děje jen to, oč si svým postojem říkáme. Říká se tomu zrcadlo, odpověď vesmíru, trest Boží, ... ale je to jen narovnávání námi nás samých = jsme to my = je to laskavost vracení se k bohu, lásce. Když budu mluvit o lásce a současně budu nespokojený s tím, co se mi děje, pak nerozumím tomu jednoduchému principu, že
- jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá
- sami sebe navracíme bolestnými zkušenostmi do svého středu (karma)
- když zatlačím, musí se objevit protitlak
- když někde jednotu šidím, tlačím, přesvědčuju, okrádám, oblbuju .... v její jiné části dochází k opačnému efektu

Je jen na nás samých, jak toto dokážeme uchopit. Potom, zcela samozřejmě a přirozeně přijde stav pochopení i poznání sebe ve všem, kdy tu bude jen láska (ve smyslu středu, harmonie) a různost jejích projevů. Avšak bude tady bez vnitřního pocitu druhé umlčovat, bude tu pochopení i připravenost k pomoci pochopit. Není to extáze, je to štěstí...
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Hra: akce a reakce

Nový příspěvekod .Petra » ned 22. čer 2014 13:22:40

vostalpetr píše:PS.


Tedy co mě tady už delší dobu fascinuje,

nejsou něvědomé snahy Jany,

ale spíše nevědomé snahy těch lidí, co neustále o Janě píšou...

Přijde mně to, jako kdyby slepec kritizoval druhého slepce za to, že je slepej....






A ty jsi k tomu přibyl jako další slepec, které kritizuje slepce, že kritizují slepce...

:)

P.S. Nechat to být je těžký i pro tebe.
.Petra
 


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků