Návrhy na vylepšení fóra

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod Linda » čtv 17. črc 2014 10:02:26

Jana píše:
Linda píše:
btw: praxe dzogčhenu vede k tomu, co teorie popisuje: k transformaci, t.j. k rozpouštění negativních energií v Energii.
Ale určitě je lepší být aspoň teoretikem, než to neznat vůbec.


Nechytala bych se představy, že někdo je na nižší úrovni, než já, že je pouhý teoretik. Je to můj vlastní osobní filtr, skrz který mohu posuzovat osoby, jak to mají a nebo nemají...


Souhlasím.

Vážím si toho, že Petr se nijak netají s tím, že je pouze teoretikem, a opakovaně to v diskusi zdůrazňuje, na př.





Každý z nás, kdo čte jeho příspěvky, četl tohle jeho upozorňování už tolikrát, že si to zapamatuje i tak starý mozek, jako je ten můj :)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. črc 2014 10:13:50

zdá se, že se tu nějak projasnilo :)

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. črc 2014 10:17:01

po pořádné bouřce se vždycky vyčistí vzduch :) a šlape to zase dál :)

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod m a x » čtv 17. črc 2014 10:39:11

Ne že by šlo o vylepšení fóra, ale jak bych to řek.., no zkrátka člen jménem max (zamlada mu trampové dali, mimo jiné, jméno ťuhýk) zapoměl přihlašovací údaje a ani zaboha si na ně nemuže vzpomenout.
Tak jestli s tím náčelníku můžeš něco udělat: nestro@seznam.cz
Díky!
m a x
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod Linda » čtv 17. črc 2014 10:43:36

Jana píše:... co by se tady nemělo objevovat, směřovat k někomu své představy o jeho dosažení úrovně.

O tom vlastně celá diskuse je - k čemu vede směřování svých představ k někomu druhému a jeho posuzování nebo i kritizování. Jenže netuším, jak by se dalo organizačně ovlivnit, aby nevznikaly situace, kdy v diskusi dojde k reakci na naprosto obecný postřeh nebo definování příčiny a důsledku, ke kterému to vede, jako na diagnostikování, které se týká určité osoby. Někoho popis určitého dění v nás nebo jeho souvislostí nechá v klidu, protože ho to nezajímá, nebo to ví a bere to jako známý fakt, jiný na to naváže s poukázáním na vlastní zkušenost, a pak se objeví někdo, kdo to vztáhne na sebe nebo na některou osobu, pochopí to jako osočení nebo obvinění, a podle toho pak vypadá i reakce.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. črc 2014 11:39:22

Linda píše:
Jana píše:... co by se tady nemělo objevovat, směřovat k někomu své představy o jeho dosažení úrovně.


a pak se objeví někdo, kdo to vztáhne na sebe nebo na některou osobu, a podle toho pak vypadá i reakce.


což je cenná příležitost si to u sebe uvědomit :)

proto jsou takovéto diskuze velmi přínosné v tom, že nám zrcadlí jak to s námi opravdu je :)
Návštěvník
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. črc 2014 12:40:58

zrcadlení je naprosto neosobní záležitost,

vůbec to není o tom, jestli je dotyčný dobrý nebo špatný, ale jak o tom, jak reaguje jeho organismus na určité podněty. stejně tak reaguje organismus, třeba na prudké snížení teploty. vůbec to nic neříká o hodnotě dotyčného, je to čistě přírozený jev - proto neosobní.

pokud dochází k tomu, že reakce přinášejí negativní emoce a hluboce se nás to osobně dotkne, je to vždycky proto, že někde něco v nás, nějaká část je pochroumaná. my se většinou zlobíme na druhé nebo i na celý svět, místo abychom to uvítali jako příležitost podívat se co je pod tím.

a jak tu někde zmínil malpan - je to vždycky nějaká bolest, dosud nezhojené vnitřní zranění :) a když tomu věnujeme náležitou pozornost, tak to dostane šanci zhojit se to :) a proč naší soustavě neulevit, když to jde že jo :) dyť zlomenou nohu nebo bolavý zub taky necháme dát do pořádku a nebereme to jako osobní záležitost (teda zatím jsem se s tím nesetkala, že by to tak někdo bral :D )

krom toho, že to uleví i všem co jsou s námi ve styku ... což je přece super :yes:

když to vezmu podle sebe, proč jsem nechtěla být konfrontována s tím co je ve mně, tak jsem přišla na to, že hlavní důvod byl ten, že jsem uvěřila představě o tom jaká bych měla být. že jen tak budu mít nějakou hodnotu pro ostatní a tím i pro sebe. tím podíváním se na to co se ve mně skutečně odehrává, se mi pochopitelně ta představa začala bortit :D

a druhým důvodem bylo, že bych se znovu musela vracet k něčemu co bylo tak zátěžové a bolestné, že v té době se to nedalo unést. aby organismus nezkolaboval, tak to v sobě zakonzervoval. to je úžasná věc, jak chrání sám sebe a jak se o sebe stará. jenže on to zakonzervoval, aby se to mohlo rozložit a později zpracovat, ne aby se dělalo, že to tam není. proto při každé příležitosti se ozve a volá po pozornosti :) a čím déle to tam necháme bez pozornosti být, tak tím více se to ukládá nejen jako blok v energetické poli člověka, v jeho psychice, ale taky to prostupuje do fyzického těla, až do jednotlivých buněk. je to obrovský žrout energie, neustále potlačovat co chce na světlo boží a to doslova ...

ta nechuť a odpor nechat proběhnout konfrontaci je proto, že se s tím ztožňujeme ... myslíme si, to jsem já, to jsou moje emoce, to je moje bolest

ale nejsou

je to jen něco co je v nás a námi je to pociťováno a uvědomováno - tedy ta emoce, ta bolest i ten odpor, případně i bezmocnost si to uvědomit

nemá to vůbec nic společného s naší hodnotou :) s nikoho hodnotou :)
Návštěvník
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod papadev » čtv 17. črc 2014 13:49:45

proč jsem nechtěla být konfrontována s tím co je ve mně.

že hlavní důvod byl ten, že jsem uvěřila představě o tom jaká bych měla být. že jen tak budu mít nějakou hodnotu pro ostatní a tím i pro sebe.

tím podíváním se na to co se ve mně skutečně odehrává, se mi pochopitelně ta představa začala bortit


jo,to je pěkné,vnímám u sebe podobné,mám podobnou zkušenost

a jak to pokračovalo,co se pak stalo s tím "ideálem"?
jaký si z toho udělala pro sebe závěr?

...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. črc 2014 14:54:37

papadev píše:a jak to pokračovalo,co se pak stalo s tím "ideálem"?

...x...


v jednom okamžiku mi došlo, že ten ideál do kterého jsem se neustále snažila nacpat, je jen převzatý program. u mne vznikl v dětství. vštípili mi ho rodiče výchovou. potom se dál formoval dalšími vlivy (škola, společnost, partneři) - takový ideál HODNÝ holky a já se s ním ztotožnila a tak jsem se ho všemožně snažila ho dosáhnout. jenže to nešlo ... a čím víc to nešlo, tím více vzrůstal pocit selhání a nedostatečnosti, zoufalství a začala jsem se za to až nenávidět. myslela jsem si, že jsem prostě k ničemu, když se to šíleně snažím dosáhnout a nejde mi to.

tak jsem to aspoň předstírala na venek - prezentovala jsem to jako masku. tuhle masku jsem ukazovala světu a snažila se přesvědčit i samu sebe, že to jsem já.

a proč jsem to dělala ?

měla jsem strach ... strach z toho, že když nebudu taková, jakou mně chtějí lidé a společnost mít, takže zůstanu sama, vyvržená někdo na okraji společnosti, vyloučená z rodiny, kterou jsem milovala, odtržená od přátel, zavržená :) bylo to pro mne jako smrt

chyběla mi láska a pocit bezpečí a já to hledala skrze vztahy :what: já SE hledala skrze vztahy ... (později se ukázalo, že tenhle primární nedostatek bylo trauma z porodu a poporodní péče a nedostatku kontaktů s matkou. Vlastimil Marek to nazývá syndrom "nedomazlenosti" a velmi podrobně se tomu věnuje)

a tohle všechno mi došlo, jak se postupně rozkrývaly ty jednotlivé úrovně :) převzatý program, jakéhosi smyšleného ideálu ... a když jsem si uvědomila, že je to jen převzatý program, tak už tam odpadla ta identifikace s ním a přišla ochota si uvědomit co pod tou maskou skutečně je

že je tam spousta negativních pocitů
že je tam velký vztek
že je tam velký strach
že je tam obrovská bolest
že je tam i láska

a že tím, že jsem tyhle části v sobě popírala, protože přece HODNÁ holka nemůže mít na někoho vztek, tak jsem nebyla autentická, vztek dusila v sobě a světu ukazovala zářivý úsměch :) to mně rvalo na kusy :)

první co tedy bylo, že ideál vzal za svý :D a začala jsem objevovat co se to ve mně vlastně děje :) bez hodnocení toho co je dobře nebo co je špatně
a pak se objevila i otázka kde to vůbec celý bere a kdo nebo co vlastně jsem :what:

papadev píše:jaký si z toho udělala pro sebe závěr?

...x...


no závěr ... není u konce, protože se to stále někam vyvíjí ... je to živý a naučilo mne to, že to co je aktuálně zrovna tady na návštěve je to jediný co si žádá pozornost a nebát se vědomě procítit co probíhá i když to může být třeba strach nebo odpor k tomu

naučilo mne to, že jde o čistě přirozené procesy probíhající organismem, že on se tak chová a reaguje má své příčiny a ty nesou určité odezvy, že to nejsem já i když si to v sobě uvědomuji a prociťuji :) že ten organismus je neuvěřitelným způsobem variabilní a adaptabilní, takže se dají ty prográmky z něj uvolnit a že síla uvědomění je obrovská a všechno zařídí sama :) co se jen chce je to nechat volně v sobě probíhat a být s tím ...
Návštěvník
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. črc 2014 15:36:30

píšu o převzatých programech a že se lze vymanit z vlivu jejich automatičnosti ...

ne o osvícení :)
Návštěvník
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod .Petra » čtv 17. črc 2014 15:37:00

Návštěvník píše:
papadev píše:a jak to pokračovalo,co se pak stalo s tím "ideálem"?

...x...


v jednom okamžiku mi došlo, že ten ideál do kterého jsem se neustále snažila nacpat, je jen převzatý program. u mne vznikl v dětství. vštípili mi ho rodiče výchovou.


Nikdo z rodičů tě nemiloval takovou, jaká jsi (byla)?
.Petra
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. črc 2014 15:49:39

.Petra píše:
Návštěvník píše:
papadev píše:a jak to pokračovalo,co se pak stalo s tím "ideálem"?

...x...


v jednom okamžiku mi došlo, že ten ideál do kterého jsem se neustále snažila nacpat, je jen převzatý program. u mne vznikl v dětství. vštípili mi ho rodiče výchovou.


Nikdo z rodičů tě nemiloval takovou, jaká jsi (byla)?


ne
Návštěvník
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod irulan » čtv 17. črc 2014 18:36:30

Ahoj,
Tady tedy probíhaly boure :D . Obcas jsem se sem koukla, kulila oči a musela se i smát. To je mazec, dospělí, nedospělí, dost často si hrajeme na seriozno, ale ale jako lidičky jsme pěkný šašci.
Obcas někoho nechápu (nejspíš z nedostatku stejných zkusenosti), ale kazdy ma nejake sve duvody ke svým projevům. Preferovala bych co největší svobodu, ale je fakt, ze kdyz se někdo do me naveze, ne vždy jsem nad veci a docela obyčejně a se silnými emocemi jsem schopna mu dat po čuni. Pak je mi to i líto, nebo spis k smíchu, jaky jsem pako.
Jo, jeste jsem nenašla nikoho dokonalého a nejspíš nenajdu, kazdy jsme unikátní i svýma "chybama" :crazy: . Možna o to jde, poznat všechno, všechny moznosti. Z různých stran. To "duchovno" se trosku prezentuje jako odpoutani se od dějů, stav nad věcí, nepripoutanost, jenže: proc je potom ZIVOT takovy? Plny pripoutanosti, emocí, myšlenkových pochodu, touhy, telesna...někdo to chtel! - je to koncept, ale zjednodušeně si představuju boha, jak si vytváří a sní vlastni sen..
(Obcas někdo chce vystoupit a treba je to taky součást snu - chteni vystoupit.. Sníme o tom, ze se chceme probudit :phew: )
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod m a x » pát 18. črc 2014 12:30:21

Přijde Ti nové heslo ke jménu Max


Čéče, nic zatím nedošlo, mail je používán a funkční, uvidíme co repete...

(to je, proč se tak nerad registruju - samá sklerózu připomínající potíž) :)
m a x
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 13:48:05

"Přijde Ti nové heslo ke jménu Max na mail max.hit@seznam.cz" :what:
Návštěvník
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 14:03:50

Návštěvník píše:"Přijde Ti nové heslo ke jménu Max na mail max.hit@seznam.cz" :what:


To je prac. mail, to je ok. Teď na velkym monitoru koukám (kapku pozdě) že tu je odkaz na admina přímo... :D
Návštěvník
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod m a x » pát 18. črc 2014 14:06:14

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:"Přijde Ti nové heslo ke jménu Max na mail max.hit@seznam.cz" :what:


To je prac. mail, to je ok. Teď na velkym monitoru koukám (kapku pozdě) že tu je odkaz na admina přímo... :D


Říká max. :)
m a x
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod m a x » pát 18. črc 2014 14:09:51

Jana píše:
m a x píše:
Přijde Ti nové heslo ke jménu Max


Čéče, nic zatím nedošlo, mail je používán a funkční, uvidíme co repete...

(to je, proč se tak nerad registruju - samá sklerózu připomínající potíž) :)


Díval ses opravdu na mail: max.hit@seznam.cz ?

Nechám to aktivovat pro jistotu ještě jednou.


Jasně že jo. :)
m a x
 

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod Max » pát 18. črc 2014 15:43:55

Jana píše:Mrkni, prosím Tě, jestli máš všude přístup (přihlášený nemůžeš psát jen do fóra Návštěvník, tam můžeme všichni psát jenom nepřihlášení) a jestli jako globální moderátor vidíš ve všech fórech moderátorský panel.

Pokud by někomu nějak nešel přístup, možnost psaní nebo cokoliv jiného, tak mi, prosím, dejte vědět.

Už to došlo, vše ok.
Uživatelský avatar
Max
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 01. kvě 2012 8:29:03

Re: Návrhy na vylepšení fóra

Nový příspěvekod jaosiva1 » pon 21. črc 2014 6:12:36

A kde si mohu tu vetu precist?...jao...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dodo a 70 návštevníků