Svět - kterého jsme součástí

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Linda » pát 18. črc 2014 16:58:56

Návštěvník píše:udělá se co jde a jak to jde a nechá se to být ... až se to vyčerpá, tak se to vyčerpá :)

Přinese to neuvěřitelné zjednodušení života, jen je trochu s podivem, že nám lidouchům trvá tak dlouho, než nám tohle dojde.

Běžné je vyzkoušet všechny ostatní možnosti, které se postupně ukazují jako neuspokojivé ...

Jenže: kde by bez toho byla dualita, hm?

Nikde. Zřejmě proto jsme takhle naprogramovaní :yes:
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod irulan » pát 18. črc 2014 17:01:56

Linda píše:
irulan píše:
Linda píše:....globální propojenost + díky ní zásadně změněné reagování tvorů na Zemi...

to jo, ale na druhou stranu i izolace na osobní a intimní úrovni

Ta byla dřív taky, jen měla trochu jinou formu.

Ale televizi má prakticky každý a internet jakbysmet. Myslíme a reagujeme dneska úplně jinak, než ti, kteří to nezažili.

Člověk má spoustu možností, jak na tu globální informační propojenost reagovat - a to pak ovlivňuje jeho život. Ať chce, nebo ne, přiřadí se tím k určitému energetickému egregoru, který zpětně ovlivňuje jeho život i způsob, jakým reaguje na různé situace.

možná máme větší přehled, ale taky jsme tím více povrchní. Nevěřím, že bychom byli otevřenější. Kde jsou osobní setkání, propojenost rodiny, kamarádství dětí jinak než přes média? Možná jsem jen poměrně krátce na světě, ale vidím rozdíl i mezi mým dětstvím a mými dětmi :what:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Linda » pát 18. črc 2014 17:14:48

Já zas vnímám daleko větší otevřenost - nejen vlastní, i v lidech kolem sebe, nesrovnatelnou s tím, jací jsme byli dřív... nejen u přátel, ale i u většiny příbuzných, u syna, obou vnuků i vnučky (kteří jsou už dospělí)... a s velikou vděčností vnímám, že jsme se vlastně stali blízkými přáteli, bez ohledu na věkový rozdíl, můžeme spolu otevřeně mluvit i o vlastních blbostech... a k čemu to vede, když si něco neuvědomíme

- asi to je individuální, podle toho, s kým se setkáváme :)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod irulan » pát 18. črc 2014 17:16:35

asi ano :)
přes náš filtr (zkušenosti)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Max » pát 18. črc 2014 17:19:44

Lída: Patrně ne. Podmínky na Zemi se změnily způsobem, který nastal v jejím vývoji poprvé: globální propojenost + díky ní zásadně změněné reagování tvorů na Zemi.

No vždyť to říkám:
Max: Vypadá to tak, že kdysi tu bylo (v poměru na kilometr čtvereční) jen pár vzdělaných lidí, kteří udávali směr vědecko-technicko-duchovnímu vývoji
(čím hloub do minulosti, tím jich bylo míň), ale postupně se jejich počet rozšiřoval jako řetězová reakce. Která došla až do tohoto
okamžiku.

PS: Že by se někde měnilo něco dalšího než vnímání skutečnosti, tedy tzv. mysl?

Asi je zbytečné hádat, k čemu to nakonec povede... uvidí se


Netřeba hádat, neboť jak pravil klasik: všechno co má začátek, má konec...
Nakonec.
:)
Uživatelský avatar
Max
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 01. kvě 2012 8:29:03

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. črc 2014 17:44:41

globální propojenost

všeho pozitivního i negativního
Návštěvník
 

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod Max » pát 18. črc 2014 18:15:16

Návštěvník píše:
globální propojenost

všeho pozitivního i negativního

Co to je takové "negativní" či "pozitivní" mimo mysl člověka?
Čili mimo jeho tendence jdoucí cestami zkušeností do řádů hodnot,
tedy hranic...
Možná musí tohle "pozitivní" a "negativní " napřed ztratit koule (grády) pomocí
individuálních úrovní - k odhalení propojenosti jich všech.
Uživatelský avatar
Max
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 01. kvě 2012 8:29:03

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod jaosiva1 » pát 18. črc 2014 22:44:17

Zda se,ze Max rika,ze hodnoceni-tj rozliseni Dobreho a Zleho-je poze v mysli lidske...

Mam jiny nazor, pise se: buh stvoril svet a bylo to Dobre!

Znalost Dobra je predpoklad pro Uslechtilost a Moudrost bytosti,kera ma Vedomi a. Svedomi

Ergo kazdy mravenec,planeta ci tlakova vyse--" vi" , co je pro ne dobre...a to na sve urovni Moudrosti a Uslechtilosti,a tak I clovek,napr ja

Bytost s minimalni urovni Moudrosti a Uslechtilosti,potazmo uvedomenim sveho Svedomi-bude samozrejme vykazovat I zanedbatelne rozliseni Dobra a Zla...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod nop » pát 18. črc 2014 23:50:43

odkaz
JE NÁŠ SVĚT REÁLNÝ? A CO JE VŮBEC REALITA?
http://inner-light.ning.com/profiles/bl ... ost:186722
, 17.03.12 Miroslav Moravec
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 19. črc 2014 6:43:16

V modelu, kery pouzivam
je svet aspektem bytosti,tzn kazde stvorene bytosti prislusi jeji svet...jaxem psal vyse,tak- jako ma bytost pridelene telo nebo tela,taxamo ma prideleny svet, kery zase ona upravuje a pretvari a tvori v nem dalsi bytosti s jejich tely a svety...

Takto-Absolutnem stvorena PRVNI BYTOST je vladcem Multikosmu se Silou takrka stejnou jako Sila Absolutna-Xiara
Prvni Bytost tvori dale Bytosti na jeji Urovni-Sily,Bozstva,Svetla a Tmy....a rovnez Plodive Sily,kere vytvori v Multikosmu Skupiny-Klastry Kosmu -Knizectvi Avarachu...atd Stvoreni se dal rozrusta ( nikoli ale mimo oblast puvodniho Multikosmu,vse se odehrava v Nem,tj v Prvni Bytosti Ramachanovi)

No a v techto Klastrech Kosmu sou dale stvoreny bytosti bozske urovne-rytiri Skarabeove---keri se dobrovolne vzdavaji podstatne casti sve SILY a VASNE...a tak,ze Skaraba- se stava Rab= otrok,zbaveny Sily

Ten je pak postaven do Hry na pocatecni pole a pruchodem udalostmi a jejich zhodnocenim a vyhodnocenim ziskava casti one SILY zpet....

Tato zpetne ziskavana Sila ho-( otroka) vynasi opet vzhuru k bozskym urovnim tim,ze se zhodnocuje zakova Uslechtilost,Moudrost,Sila a Neochvejnost...a dalsi vlastnosti...

Takto se nakonec nejen vyrovna puvodni SILE Ramachana ale jeste ji predci,coz je Zisk z cele akce Tvoreni...

Posloupnost: Ramachan-Avarach-Skarab....je v recke mytologii popisovana jako generace bohu-Uranos-Kronos-Zeus....

Sou popisovane veci ,bytosti a udalosti realne nebo ne?

Kdo vi

Pro toho,kdo je uvnitr Hry...a hraje si...je Hra realna? I ano-i ne,a opet,cim vic ma Bytost k dispozici Sily,tim vic chape Hru a muze v Ni Improvizovat a z toho se Ucit, cim min ma Sily,tim vic je podobna loutce...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Svět - kterého jsme součástí

Nový příspěvekod roman » sob 19. črc 2014 13:20:15

cim vic ma Bytost k dispozici Sily,tim vic chape
    :green:
      roman
       
      Příspěvky: 265
      Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

      Re: Svět - kterého jsme součástí

      Nový příspěvekod papadev » sob 19. črc 2014 19:37:29

      ahoj Romane
      v ukázce je nakousnut problém Síly--a Moudrosti,jak Sílu používat..
      viz poznámka že džedaj získal sílu ovládat galaxii,ale jak ji ovládat..tot problém..ergo-chyběla Moudrost

      získávání Síly může předbíhat zisk Moudrosti,ok

      co se stane:
      1-člověk získá Sílu--nějak(bez Moudrosti) Ji použije--a způsobí problém

      nejčastěji pak řekne--ach,nechci Sílu,sou s ní jen trampoty(viz třeba Míla Tomášová,a mnoho dalších..) a toto rozhodnutí je dle mě nepřínosné či vedoucí ke stagnaci...

      2-člověk získá Sílu a něco udělá,opět bez příslušné míry Moudrosti,a opět problém--ale řekne si--použil sem Sílu špatně,potřebuji Moudrost,jak Ji používat--a hle--dostane příležitost se to učit--a Moudrost roste a s Ní i správné další použití Síly

      samosebou možností této fáze Hry-tj zisk Síly a Moudrosti může mít tisíce variant...a v každém případě,myslím,nakonec oba aspekty se harmonicky synchronizují..jen někdy to trvá déle...

      v mém případě sem pozoroval,že Síla,kerou sem získal,nebyla k použití na ZMĚNU toho kerého mého zlého či světového zlého stavu...pouze na zvládnutí toho,abych si z oněch nepřízní Osudu nic nedělal a s klidem si pracoval na své práci

      takto byl doplňován třetí faktor Síly-Neochvějnost---at se děje co se děje,at sou podmínky jakkoli zlé--mohu pracovat na svém úkolu?
      MOHU!!!
      Takže žádný problém
      a protože můj úkol sestává nejvíce s prací s mysli-dokad mohu myslet,je vše ok(mysl,potažmo Mysl,je pro mě stěžejní pojem,víceméně ona Absolutní Síla a Vyšší Mysl sou pro mě podobné e-ne-li stejné pojmy pro jednu věc...

      je to podobné,jako když žák dostane od učitele rovnici--a když ji vyřeší--dostane mnohem těžší rovnici..
      paxe žákovi může zdát,že zisk schopnosti řešit rovnice je nepřínosný,neb vede k mnohem horším příkladům...

      a tak i já získávám Sílu ale životní podmínky se horší...ne abych brečel a nadával,což sem také činil,ale abych získanou Sílu vyzkoušel,rozvíjel a kultivoval...

      a zhodnocuje se to tak,že těžké úkoly,keré ted mám a keré by mě v minulosti položily,zvládám trochu líp a s větším klidem,než menší úkoly minula...

      ...jao...

      jao...
      EXIMALULUFE
      ŠTAVISSIKRAŠTA
      POSOGRAMA
      HAHOAD
      Díky Mistři
      ...
      (2-5-3-3)
      ...
      papadev
       
      Příspěvky: 447
      Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

      Re: Svět - kterého jsme součástí

      Nový příspěvekod m a x » ned 20. črc 2014 13:51:09

      jaosiva1 píše:Zda se,ze Max rika,ze hodnoceni-tj rozliseni Dobreho a Zleho-je poze v mysli lidske...

      Mam jiny nazor, pise se: buh stvoril svet a bylo to Dobre!

      Znalost Dobra je predpoklad pro Uslechtilost a Moudrost bytosti,kera ma Vedomi a. Svedomi

      Ergo kazdy mravenec,planeta ci tlakova vyse--" vi" , co je pro ne dobre...a to na sve urovni Moudrosti a Uslechtilosti,a tak I clovek,napr ja

      Bytost s minimalni urovni Moudrosti a Uslechtilosti,potazmo uvedomenim sveho Svedomi-bude samozrejme vykazovat I zanedbatelne rozliseni Dobra a Zla...
      ...x...

      Aby se max přiznal, tak jinou mysl nezná než lidskou, převtělování mu nejde.

      "Bůh stvořil svět a bylo to dobrė", nikde však ani živáčka tehdy. Čili bylo to "absolutně dobré" tedy prostě božské...Tak to vnímá max.

      Přece jen, jiný (vrozený) nástroj poznávání než mysl nemáme, a ta začala předpokládám fungovat v mometě, kdy mozek (spolu s tělem) jí poskytl dostatek vjemů a funkcí k jejímu prohlášení, že jest lidskou.

      Tím okamžikem, mám za to, začíná celé to velké hledání i ztrácení pravdy. Protože jakmile na Její půdě vyklíčí, roste, zraje i odkvétá keř myšlení, pravda, coby nejvyší dobro, je tímto (pro ono vnímání v rozpuku) krapet rozškálovaná...

      A "pozitivní", "negativní" i jejich vnímání, se tu zákonitě pohybuje v souvislostech tohoto spektra.

      Pak je tu ještě dar meditace, která "nad" tu škálu možného až nemožného, dobrého i špatného - z rozličných hledisek - to vnímání jaksi povznese. K onomu nanejvýš dobrému.
      m a x
       

      Re: Svět - kterého jsme součástí

      Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 20. črc 2014 15:07:05

      Zdravim maxe
      Tak jak to max pise,chapu,ze vnima,ze napr meditaci se da lidska mysl Povznest-Rozsirit-Otevrit...a potom se meni I interpretace poznavaneho na o trochu lepsi interpretace...

      Je otazkou,zda ponekud vice otevrenou mysl jeste nazyvat "lidskou"...a vlastne je to skoro jedno,hlavne kdyz funguje

      Zdarek a dik
      ...jao...
      jaosiva1
       
      Příspěvky: 263
      Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

      Re: Svět - kterého jsme součástí

      Nový příspěvekod Alaja » ned 20. črc 2014 15:33:01

      jaosiva1 píše:Zdravim maxe
      Tak jak to max pise,chapu,ze vnima,ze napr meditaci se da lidska mysl Povznest-Rozsirit-Otevrit...a potom se meni I interpretace poznavaneho na o trochu lepsi interpretace...

      Je otazkou,zda ponekud vice otevrenou mysl jeste nazyvat "lidskou"...a vlastne je to skoro jedno,hlavne kdyz funguje

      Zdarek a dik
      ...jao...


      Problém možná bude v tom, že se často v duchovních knihách píše jen o otevření mysli pouze tomu světlu Já, nikoli o otevření své mysli i jiným myslím (lidským, zvířecím, rostlinným aj.).
      To otevření se jiným myslím totiž spadá pod ty nedoporučované duchovní praktiky, jako je jasnozřivost, telepatie a podobné psychotronické jevy.
      Tyto jevy nejsou vhodné, protože hledající je jimi často ošálen a sveden z duchovní cesty, kde měl hledat pouze to své Já...
      Alaja
       
      Příspěvky: 321
      Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

      Re: Svět - kterého jsme součástí

      Nový příspěvekod nop » ned 20. črc 2014 15:58:08

      Alaja píše:
      jaosiva1 píše:....Tak jak to max pise, chapu, ze vnima, ze napr meditaci se da lidska mysl Povznest- Rozsirit- Otevrit...a potom se meni I interpretace poznavaneho na o trochu lepsi interpretace...
      Je otazkou, zda ponekud vice otevrenou mysl jeste nazyvat "lidskou"... a vlastne je to skoro jedno, hlavne kdyz funguje...jao...

      Problém možná bude v tom, že se často v duchovních knihách píše jen o otevření mysli pouze tomu světlu Já, nikoli o otevření své mysli i jiným myslím (lidským, zvířecím, rostlinným aj.).
      To otevření se jiným myslím totiž spadá pod ty nedoporučované duchovní praktiky, jako je jasnozřivost, telepatie a podobné psychotronické jevy.
      Tyto jevy nejsou vhodné, protože hledající je jimi často ošálen a sveden z duchovní cesty, kde měl hledat pouze to své Já...

      Alaja se už kdysi (možná na J Zemi) zmínila pro kohosi, že kdyby se někdo s někým znal, ale potkali by se v novém vtělení a jeden by byl po novém vtělení v jiném těle, než lidském, možná by se nerozeznali, si sebe nevšimli.
      Tak jsem jednou uvažoval, jak vnímá kočka. Měl jsem potom dojem, jako když nahlédám do něčeho jako dřevěná škatulka, jako jsou pro sirky, ale větší, asi 10 cm, a byla předělená přepážkou na dvě poloviny. Vnitřek byl suchý jako ze dřeva, ale byla tam i jakási červená barva a obsah jsem nemohl rozeznat. Pak mi došlo jakési varování, abych nepokračoval. Takže komunikuji s kočkami a kocoury po vnějšku, orientuji se podle jejich pohledu, tlapek atd.
      A možná, že jsem jen povrchní. Mám rád teplo i kožíšek a tak jsem si jednou sednul na zem u kocoura, který odpočíval na stoličce a položil jsem mu tvář na bok. Vnímal jsem měkké teplo a pokoj. Po chvíli jsem zase vstal a odešel vedle. A v pohledu kocoura jsem viděl údiv, asi takto: "proč přestává, když jsme se mohli spolu hřát déle?"
      Uživatelský avatar
      nop
       
      Příspěvky: 1745
      Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
      Bydliště: Praha

      Re: Svět - kterého jsme součástí

      Nový příspěvekod m a x » ned 20. črc 2014 22:03:01

      jaosiva1 píše:Zdravim maxe
      Tak jak to max pise,chapu,ze vnima,ze napr meditaci se da lidska mysl Povznest-Rozsirit-Otevrit...a potom se meni I interpretace poznavaneho na o trochu lepsi interpretace...

      Je otazkou,zda ponekud vice otevrenou mysl jeste nazyvat "lidskou"...a vlastne je to skoro jedno,hlavne kdyz funguje

      Zdarek a dik
      ...jao...

      Zdar a sílu.
      Stejně jako "vyjádřená cesta, není pravá cesta",
      tak ani vyjádřená mysl, nebude pravá mysl.
      PS.
      Ale pravděpodobně furt lepší, když je dobře vyjádřená, než když je špatně vyjádřená...
      Mám na mysli, že člověk může být svědkem všech
      těhle jejích stavů.
      :-)
      m a x
       

      Re: Svět - kterého jsme součástí

      Nový příspěvekod Max » pon 21. črc 2014 8:01:06

      Pro upřesnění,

      Je otazkou,zda ponekud vice otevrenou mysl jeste nazyvat "lidskou"...a vlastne je to skoro jedno,hlavne kdyz funguje


      mysl dělím na lidskou a božskou (individuální a univerzální, atp) spíše pracovně. To co je takto rozlišeno nemůsím zvát nutně myslí, ani vědomím, atd.

      Je to Něco, čeho se stalo lidské tělo citlivým přijímačem. A něco v tom těle je díky této relaci osamostatněno a stává se zároveň posluchačem i
      interpretem...
      Uživatelský avatar
      Max
       
      Příspěvky: 26
      Registrován: úte 01. kvě 2012 8:29:03

      Předchozí

      Zpět na Cokoliv je libo

      Kdo je online

      Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 142 návštevníků