Duchovní intelektualismus u žen

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. črc 2014 17:41:55

Duchovní intelektualizmus zvlášť v posledních letech u žen. Je to zvláštní. Jako by i na tomto poli chtěly se vyrovnat mužům. I v této debětě o tom, kdo jsem, je to pěkně zřejmé.

Jak píše Max, odpověď přijde, odpověď je možná, v podobě prožitku, procítění, když intelekt (hlava) ustoupí.... tomu věčnému... na českém jazyce se mi líbí, jak je významově provázaný.... stačí přidat k věčnému jedno písmenko a esence prožitku je zde...
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod m a x » sob 26. črc 2014 14:34:53

Návštěvník píše:Duchovní intelektualizmus zvlášť v posledních letech u žen. Je to zvláštní. Jako by i na tomto poli chtěly se vyrovnat mužům. I v této debětě o tom, kdo jsem, je to pěkně zřejmé.

Jak píše Max, odpověď přijde, odpověď je možná, v podobě prožitku, procítění, když intelekt (hlava) ustoupí.... tomu věčnému... na českém jazyce se mi líbí, jak je významově provázaný.... stačí přidat k věčnému jedno písmenko a esence prožitku je zde...


Ten intelektualizmus je taková víceúčelová aktivita osobnosti, která dospěla do určitého stádia mentálního vývoje.
Je to takový mejdan logiky, její oslava, a probíhá více-méně ve všech sférách lidského živobytí. O krapet úsměvnější se to může
jevit v rovině takzvaně duchovní, kde by jeden spíš větřil atmosféru srdnatosti, spontaneity,.. A kde kupodivu tenhle ismus
nabral charakter bojového umění, kdy jedni jsou zaměřeni na útok, druzí na obranu (což se často rychle střídá) a třetí
na to nevěřícně koukají, protože je to nepohltilo a nerozumí tomu... Jde prostě o hájení hranic svých názorů a představ
a osoba (má-li k tomu vlohy) přirozeně sáhne po tom, v čem je dobře vycvičená - po intelektu.
:)
m a x
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod Alaja » sob 26. črc 2014 14:50:15

m a x píše:
Návštěvník píše:Duchovní intelektualizmus zvlášť v posledních letech u žen. Je to zvláštní. Jako by i na tomto poli chtěly se vyrovnat mužům. I v této debětě o tom, kdo jsem, je to pěkně zřejmé.

Jak píše Max, odpověď přijde, odpověď je možná, v podobě prožitku, procítění, když intelekt (hlava) ustoupí.... tomu věčnému... na českém jazyce se mi líbí, jak je významově provázaný.... stačí přidat k věčnému jedno písmenko a esence prožitku je zde...


Ten intelektualizmus je taková víceúčelová aktivita osobnosti, která dospěla do určitého stádia mentálního vývoje.
Je to takový mejdan logiky, její oslava, a probíhá více-méně ve všech sférách lidského živobytí. O krapet úsměvnější se to může
jevit v rovině takzvaně duchovní, kde by jeden spíš větřil atmosféru srdnatosti, spontaneity,.. A kde kupodivu tenhle ismus
nabral charakter bojového umění, kdy jedni jsou zaměřeni na útok, druzí na obranu (což se často rychle střídá) a třetí
na to nevěřícně koukají, protože je to nepohltilo a nerozumí tomu... Jde prostě o hájení hranic svých názorů a představ
a osoba (má-li k tomu vlohy) přirozeně sáhne po tom, v čem je dobře vycvičená - po intelektu.
:)


To je asi proto, že z domů zmizely všelijaké pavlače, ale zato se do domácností nastěhoval internet, což je o mnoho lepší vynález než nějaká pavlač nebo klandr na návsi.
A že se ženy zajímají o to duchovní klábosení? Nic nového pod sluncem, to přece dělají od úsvitu lidských dějin.
Už i E.Tomáš se kdysi v jednou rozhovoru s nějakým redaktorem zmiňoval o tom, že hlavně ženy plní přednáškové síně, ovšem ne, že by je bavilo praktikovat duchovní nauky...ony o nich většinou pouze klábosí.
:D
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod m a x » sob 26. črc 2014 19:32:17

Alaja píše:
m a x píše:
Návštěvník píše:Duchovní intelektualizmus zvlášť v posledních letech u žen. Je to zvláštní. Jako by i na tomto poli chtěly se vyrovnat mužům. I v této debětě o tom, kdo jsem, je to pěkně zřejmé.

Jak píše Max, odpověď přijde, odpověď je možná, v podobě prožitku, procítění, když intelekt (hlava) ustoupí.... tomu věčnému... na českém jazyce se mi líbí, jak je významově provázaný.... stačí přidat k věčnému jedno písmenko a esence prožitku je zde...


Ten intelektualizmus je taková víceúčelová aktivita osobnosti, která dospěla do určitého stádia mentálního vývoje.
Je to takový mejdan logiky, její oslava, a probíhá více-méně ve všech sférách lidského živobytí. O krapet úsměvnější se to může
jevit v rovině takzvaně duchovní, kde by jeden spíš větřil atmosféru srdnatosti, spontaneity,.. A kde kupodivu tenhle ismus
nabral charakter bojového umění, kdy jedni jsou zaměřeni na útok, druzí na obranu (což se často rychle střídá) a třetí
na to nevěřícně koukají, protože je to nepohltilo a nerozumí tomu... Jde prostě o hájení hranic svých názorů a představ
a osoba (má-li k tomu vlohy) přirozeně sáhne po tom, v čem je dobře vycvičená - po intelektu.
:)


To je asi proto, že z domů zmizely všelijaké pavlače, ale zato se do domácností nastěhoval internet, což je o mnoho lepší vynález než nějaká pavlač nebo klandr na návsi.
A že se ženy zajímají o to duchovní klábosení? Nic nového pod sluncem, to přece dělají od úsvitu lidských dějin.
Už i E.Tomáš se kdysi v jednou rozhovoru s nějakým redaktorem zmiňoval o tom, že hlavně ženy plní přednáškové síně, ovšem ne, že by je bavilo praktikovat duchovní nauky...ony o nich většinou pouze klábosí.
:D

To si vůbec nemyslím si, že by ženy na této scéně hrály prim... :-)
m a x
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. črc 2014 15:07:26

To si vůbec nemyslím si, že by ženy na této scéně hrály prim... :-)

Mou zkušeností je, že ano, že především ženy v poslední době dřímají meč vědomostí o tom, jak to je, meč konceptů, závěrů, názorů a s ním se utkávají v aréně se stejně postiženými obvykle ženami. Stejně např. vnímám, že daleko více žen v současné době kouří na veřejnosti (a možná i doma), než mužů - letní období tomu přeje, že na zahrádkách při občerstvení je vidět, že kouří skoro všechny přítomné ženy, ale jen tu a tam muž.
Návštěvník
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. črc 2014 15:10:20

Vezměme si jen tento web, kdyby se udělalo statistické vyhodnocení, kolika příspěvky přispěly ženy a kolika muži, jsem si jista, že ženy by daleko převážily.
Návštěvník
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod nop » ned 27. črc 2014 16:24:29

Návštěvník píše:Vezměme si jen tento web, kdyby se udělalo statistické vyhodnocení, kolika příspěvky přispěly ženy a kolika muži, jsem si jista, že ženy by daleko převážily.

No protože Nop je upovídaný, uvažuji o tom, jestli jeho znak Pino nemá jen potlačenou ženskou složku své povahy, kterou uvolňuje zde, švihaje fousy. Ale daleko ho předčí Petr, který nadává na vše.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. črc 2014 17:26:09

Petr neguje vše. Vše je na hovno, vše je ego a z takového přístupu je těžko se dostat, jde to hůř než z přístupu vše je láska - viz. Janiny slova: jsme stejní.

Někde tady bude tuším od Osha pojednání právě o těchto dvou přístupech i to, proč je těžší se osvobodit z přístupu vše je na nic a proč doporučuje spíše ten pozitivní přístup... i když oba jsou jen stejnými, i když polaritou opačnými stranami jedné mince ega...
Návštěvník
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod m a x » ned 27. črc 2014 17:42:39

Návštěvník píše:
To si vůbec nemyslím si, že by ženy na této scéně hrály prim... :-)

Mou zkušeností je, že ano, že především ženy v poslední době dřímají meč vědomostí o tom, jak to je, meč konceptů, závěrů, názorů a s ním se utkávají v aréně se stejně postiženými obvykle ženami. Stejně např. vnímám, že daleko více žen v současné době kouří na veřejnosti (a možná i doma), než mužů - letní období tomu přeje, že na zahrádkách při občerstvení je vidět, že kouří skoro všechny přítomné ženy, ale jen tu a tam muž.

Každá mysl nasává lokalitu v níž pobývá a s tou pak operuje. To co popisuješ je fenomén lokality. Kdybys prošla všechny lokality (hospody, pracoviště, bydliště, atd, co jich jen na širým světě je, webové stránky.., vsadil bych si na vyvážený poměr "stran". :)
m a x
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod vostálník » ned 27. črc 2014 17:54:21

Návštěvník píše:Vezměme si jen tento web, kdyby se udělalo statistické vyhodnocení, kolika příspěvky přispěly ženy a kolika muži, jsem si jista, že ženy by daleko převážily.


Já jsem taky žena,

mám prsa trojky,

sice mám ještě furt pindíka, ale toho mám spíše jen na ozdobu,

ale jinak jsem citlivej a chci být milován...
vostálník
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod vostálník » ned 27. črc 2014 17:59:38

Návštěvník píše:Petr neguje vše. Vše je na hovno, vše je ego a z takového přístupu je těžko se dostat, jde to hůř než z přístupu vše je láska - viz. Janiny slova: jsme stejní.

Někde tady bude tuším od Osha pojednání právě o těchto dvou přístupech i to, proč je těžší se osvobodit z přístupu vše je na nic a proč doporučuje spíše ten pozitivní přístup... i když oba jsou jen stejnými, i když polaritou opačnými stranami jedné mince ega...




Já doporučuji relaxaci.



Kdybych měl (coby intelektuál) doporučovat nějaký přístup,

tak doporučuji PŘIJÍMÁNÍ

a jedním dechem dodávám, že PŘIJÍMÁNÍ JE ODEVZDÁNÍ


Na stránkách Turija o tomto hovoří i Balsekar




Já k tomu dodávám, že přijmutí znamená PŘIJMUTÍ DO VĚDOMÍ TEDY ODEVZDÁNÍ DO VĚDOMÍ


Komu to není jasný, tak mu to není jasný,
musí se prostě uvědomit jako Vědomí,
pak mu to bude jasný...
vostálník
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. črc 2014 18:04:47

jj, kuchařka která řekne, jak nespálit cibuli, je hot intelektuálka :phew:
Návštěvník
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. črc 2014 18:20:53

m a x píše:
Návštěvník píše:
To si vůbec nemyslím si, že by ženy na této scéně hrály prim... :-)

Mou zkušeností je, že ano, že především ženy v poslední době dřímají meč vědomostí o tom, jak to je, meč konceptů, závěrů, názorů a s ním se utkávají v aréně se stejně postiženými obvykle ženami. Stejně např. vnímám, že daleko více žen v současné době kouří na veřejnosti (a možná i doma), než mužů - letní období tomu přeje, že na zahrádkách při občerstvení je vidět, že kouří skoro všechny přítomné ženy, ale jen tu a tam muž.

Každá mysl nasává lokalitu v níž pobývá a s tou pak operuje. To co popisuješ je fenomén lokality. Kdybys prošla všechny lokality (hospody, pracoviště, bydliště, atd, co jich jen na širým světě je, webové stránky.., vsadil bych si na vyvážený poměr "stran". :)

Tím si nejsem maxi jista, byli jsme teď 10 dnů na dovolené v jiném kraji na opačné straně republiky a oba jsem s manželem konstatovali stran kouření, že je to stejné, jako u nás... ženy kouří daleko více, než muži, vrátili jsme se domů, včera zašli do hospůdky u nás a opět - 4 ženy kouřili + 1 muž.... z asi 15 přítomných.... a stran diskuzí o nesmrtelnosti brouka si troufám říct, že je to stejné....
Návštěvník
 

Re: Jak proniknout k tomu, čím jste

Nový příspěvekod vostálník » ned 27. črc 2014 18:31:48

m a x píše:
Návštěvník píše:Duchovní intelektualizmus zvlášť v posledních letech u žen. Je to zvláštní. Jako by i na tomto poli chtěly se vyrovnat mužům. I v této debětě o tom, kdo jsem, je to pěkně zřejmé.

Jak píše Max, odpověď přijde, odpověď je možná, v podobě prožitku, procítění, když intelekt (hlava) ustoupí.... tomu věčnému... na českém jazyce se mi líbí, jak je významově provázaný.... stačí přidat k věčnému jedno písmenko a esence prožitku je zde...


Ten intelektualizmus je taková víceúčelová aktivita osobnosti, která dospěla do určitého stádia mentálního vývoje.
Je to takový mejdan logiky, její oslava, a probíhá více-méně ve všech sférách lidského živobytí. O krapet úsměvnější se to může
jevit v rovině takzvaně duchovní, kde by jeden spíš větřil atmosféru srdnatosti, spontaneity,.. A kde kupodivu tenhle ismus
nabral charakter bojového umění, kdy jedni jsou zaměřeni na útok, druzí na obranu (což se často rychle střídá) a třetí
na to nevěřícně koukají, protože je to nepohltilo a nerozumí tomu... Jde prostě o hájení hranic svých názorů a představ
a osoba (má-li k tomu vlohy) přirozeně sáhne po tom, v čem je dobře vycvičená - po intelektu.
:)


Tak především,

tenhle mejdan logiky rozpoutali samotní mistři svým nablblými radami,

a to, že někteří kopíristi kopírují své mistry jak svatý obrázky není žádným velkým tajemstvím.

Nedávno to tady psala Lída, že u Tomášů to bylo pro mnohé k nevydržení,

takže i s jejich žáky je to podobné, je to s nimi k nevydržení

nebot dle vzoru svých mistrů neustále opravují "že takto tedy ne"

A já na to (a je mně vcelku jedno, jestli se jedná o žáky nebo by se jednalo o Tomášovi : polibte mně šos)


A tuhle radu rozdávám jak na běžícím páse
vostálník
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. črc 2014 18:39:34

To je to tvé přijímání?

Kdybych měl (coby intelektuál) doporučovat nějaký přístup,

tak doporučuji PŘIJÍMÁNÍ

a jedním dechem dodávám, že PŘIJÍMÁNÍ JE ODEVZDÁNÍ

Na stránkách Turija o tomto hovoří i Balsekar

Já k tomu dodávám, že přijmutí znamená PŘIJMUTÍ DO VĚDOMÍ TEDY ODEVZDÁNÍ DO VĚDOMÍ

Komu to není jasný, tak mu to není jasný,
musí se prostě uvědomit jako Vědomí,
pak mu to bude jasný...

vostálník
Návštěvník
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod vostálník » ned 27. črc 2014 18:54:12

Asi tak je moje jako tvoje jméno je Návštěvník....
vostálník
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod m a x » ned 27. črc 2014 19:12:52

Tím si nejsem maxi jista, byli jsme teď 10 dnů na dovolené v jiném kraji na opačné straně republiky a oba jsem s manželem konstatovali stran kouření, že je to stejné, jako u nás... ženy kouří daleko více, než muži, vrátili jsme se domů, včera zašli do hospůdky u nás a opět - 4 ženy kouřili + 1 muž.... z asi 15 přítomných.... a stran diskuzí o nesmrtelnosti brouka si troufám říct, že je to stejné....


No vidíš - a v místech kde já se momentálně pohybuju, vedou v kouření s přehledem muži. Ale o kouření, ani rady jak nespálit cibuli - jak zmínil další návštěvník - tu věru nejde. Protože když píšu o duchovním intelektualizmu, píšu defakto o vyčůranosti, která je jeho základnou...
PS.
A jestli se v této věci, ohledně té rovnováhy sil mezi pohlavími pletu,.. no tak se pletu.
:)
m a x
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod ros » ned 27. črc 2014 22:13:10

Co to vlastně znamená duchovní intelektualismus.

Je to povzdech nad tím, že vědomí se chápe intelektu jako nástroje, který je tu zvyk používat?
Patřičnější by byla píseň, tanec, báseň, ticho?

Nebo tu nikdo nevěří, že ten rozhovor byl autentický a ne vykonstruovaný.
Někdy díky může mít i tuto podobu. :what: Stejně jako vkládání písmenek do slov. :)
ros
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod vostálník » ned 27. črc 2014 22:45:27

Protože když píšu o duchovním intelektualizmu, píšu defakto o vyčůranosti, která je jeho základnou...


Intelekt je služebníkem Vůle,

a záměrem Vůle je tvořit...
vostálník
 

Re: Duchovní intelektualismus u žen

Nový příspěvekod ros » ned 27. črc 2014 22:57:09

Ano,
tvoří a to co vzniká posuzuje, nálepkuje za použití stejného nástroje.
A co vytvořilo boří a zároveň to brání a zároveň to pozoruje. A tak nějak všelijak.
...
Vlastně je úplně jedno, jestli tvoří jako kalkul nebo tzv. spontánně. Výtvor může být krkolomný, nečitelný, složitý.
Obrázek
ros
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků