Držet se významů slov

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Cíl je jeden, cest je mnoho ... a nebo ne?

Nový příspěvekod papadev » sob 18. říj 2014 6:18:29

Doporučuji držet se původních významů slov, tedy například toho, že slovo cesta označuje cestu a slovo hra označuje hru.

píše Miroslav

je úsměvné číst doporučení volající po purismu od člověka, který o pár řádek výš cituje paradoxní eqilibristiku typu spočinutí je nespočinutí...co to znamená?

nic jiného, než že Miroslava jsem před pár dny trochu popíchl a ted,trochu neohrabaně,mi to vrací...

nuže--jměme se tedy zkoumat syndrom Miroslava, muže,dle vlastních slov citlivého,bohabojného,na čistotu hledícího--který ale také má zoubky a nebojí se kousnout

fiftín ól
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Cíl je jeden, cest je mnoho ... a nebo ne?

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 18. říj 2014 20:36:46

Ahoj Miroslave
Jo,pisu osobne
Ja-kdyz komunikuji s irulan-tak pisu irulan ci cituji irulan...ok?
No a ty si citoval me-zde pozor-moznas netusil,ze papadev a jaosiva1 jsem vse ja-no ale to nic nemeni na faktu,zes citoval jaosivu a doporucoval nemichat pojmy,
Ze nevidis souvislost mezi mym: cesta je hra...a tvym opsanym: nespocinuti je spocinuti,za to nemohu...
Ale to jsou drobnosti
1- upozornil jsem na to,ze myslim,ze propirat syndromy ucastniku debat tady verejne nepovazuji za eticke
....tobe ,jednomu z mala,ne-li jedinemu-to pripadalo fer
2-na muj dotaz ses ale kupodivu prihlasil mezi lidi citlive
3-smula je v tom, ze Jane citlivost upiras, v domneni ze je kompaktne betonova
4-radu veci delas nevedome,jak vidno z toho,zes nevedel,zes citoval jaosivu a myslel,ze to komunikujes s iriulan
5- me doporuceni tedy je omezit slovni prujmy,jak trefne a citlive nazyvas projevy druhych a pustit se do vetsiho uvedomovani svych skutku a-a to je jeste dulezitejsi-do skrytych motivu techto skutku-pohrichu velmi osobnich...

Serty-fiftin
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 18. říj 2014 21:02:10

Také vám to připadá jak z :



???

:D
Návštěvník
 

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod jaosiva1 » pon 20. říj 2014 8:30:50

Ahoj Miroslave
Pises o brani si veci osobne,o dulezitosti spravne pracovat s pojmy a o mych dvou nickach...ok
K bodum,ktere jsem nastinil ja,ses salamounsky nevyjadril
Mas tedy jeste jednu moznost-seknd servis
...x...
Zatim paralelne, pro zefektivneni komunikace se vyjadrim k tvym vecem:
1- jo,muj Postoj by se dal charakterizovat jako velmi velmi Osobni, du do vseho s plnym nasazanim a s velkym Tahem na branku, ale zaroven jako naprosto Neosobni,zase z jimych duvodu...logicky myslicim lidem toto vysvetleni muze pripadat nasmyslne, ale tvuj zenovy mistr ti to vysvetli...
2- sam si napsal,ze se slovy si de hrat vselijak, taky to tak chapu....v tvem pojeti ale je to tak, ze ty si hrajes se slovy SPRAVNE, kdezto jini NESPRAVNE, PRILIS OSOBNE, BETONOVE NEOSOBNE, ABY ZAKRYLI SVE STINY,ATA,ATD,ATD...
3- co se tyce nicku,jo mam dva a vickrat sem psal anonymne,tedy-delal jsem veci,ktere jsem sam ostre kritizoval...zde bodujes ty
a proto
Laaf-serty ve druhem gemu
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod papadev » pon 20. říj 2014 12:59:47

ahoj Miroslave
k tvému vyjádření
1-píšeš...
proč mi to u Jany připadá fér :
Mně, protože nemám co skrývat a zajímá mne jen co je pravda a co vědomá či nevědomá lež (sebeklam, iluze atd.) by jakékoliv veřejné propírání nijak nevadilo, nepřipadalo by mi nefér, naopak bych to bral jako službu druhého mé snaze poznávat pravdu o sobě a o světě (ať už by motivace toho propírajícího byly jakékoliv).


chápu tvé vysvětlení,ale podívej zase ty:
co kdyby otužilec řekl: no-mi nevadí koupat se v ledové vodě,je to dobré pro mé zdraví a dokonce to vítám...TAKŽE MI PŘIPADÁ FÉR HODIT TAM JANU TAKY,NE?

no ok, já vaše debaty na různých webech neznám a možná, že ses Jany dovolil, pitvat její syndromy, či ona sama tě k tomu vybídla,..a jako exemplární příklad či kasuistika to může být k užitku i druhým...otužování je fakt zdravé

přesto si myslím,žes to měl s ní probírat nejdřív v soukromí,tak jako lékař v ordinaci či kněz ve zpovědnici...

k dalším bodům nemám připomínek, s tím slovním průjmem tedy promin,ale neudělal jsem nic jiného , než ty...to-cos použil ty,jsem použil také...nevěda ovšem,že už si se nakazil jinde,....

...

ještě bych se zamyslel nad použitým:

schopnost-PRAVDIVĚ VNÍMAT...

či neschopnost pravdivě vnímat

kdo to je ten, kdo nevnímá pravdívě?

Miroslav?

JÁ?

kdepak holenkové--TO SOU TI DRUZÍ,ZABEDNĚNÍ,ZABETONOVANÍ,SCHOVANÍ V TEMNOTÁCH,KDE REJDÍ,BOJÍCE SE VYLÉZT NA SVĚTLO PRAVDY...takže su tu sám,se svým pravdivým pohledem...

AHA--už tomu rozumím--neschopní PRAVDIVĚ VNÍMAT---sou ti neschopni vnímat JAKO JÁ,MŮJ GURU ČI NĚJAKÁ BICHLE...KTEŘÍŽ VŠICI PŘECE VNÍMÁME pravdívě...ě...ě....

ydvántič ooool!
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod jaosiva1 » úte 21. říj 2014 11:46:41

Ahoj Miroslave
"Beres to prehnana osobne"
Vsim sem si, ze to je zaklinani jakesi sekty, pro kterou "brat neco osobne"-je nejvetsi fujtajbl!
Nuze bud v klidu, mi to nevadi, jak jednam a jaxi co beru

Ty,jaxem si vsim,zas s oblibou reflektujes...ze jo
Bo mas ale krive zrcadlo, tak tve reflexe sou mimo

Konkretni priklady:
1- Janu reflektujes jako neschopnou citlivosti...
2- pises,ze reflektujes, ze mam problemy s BETONOVANIM,CI REJDENIM V TEMNOTACH....ze bys zapomnel,ze to sou TVOJE POJMY...ze to ja sem je reflektoval od teba, kterys betonovym nazval postoj Jany a me zase seslal do temnot,kde mlzim a rejdim?

Nuze-tyto tve reflexe sou, myslim,vadne...a sme zase u toho, KDO POZNAVA POPISOVANOU SKUTECNOST ( body 1 a 2)SKUTECNEJI?
Matej,kery bere vse OSOBNE!..nebo emociprosty reflektor Miroslav?

Volbu sveruji do rukou laskavych ctenaru

meeec boool!
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod jaosiva1 » čtv 23. říj 2014 7:12:34

Koukam, ze souper zapas skrecoval
...
Kazdy mame zkrivene zrcadlo-jen proto muzem reflektovat---individualizovane Vedomi-ohnisko, kterym jsem--je specielnim zakrivenim-mentalnich interpretacnich siti-klubko registru...s popisy-kym se citim, co vnimam, tvorim, myslim, prozivam, hraju, atp....tak v mem modelu, diky mistrum a vam vsem a specielne Miroslavovi a jeho a mym syndromum...
...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod Alaja » čtv 23. říj 2014 12:06:16

miroslav píše:
jaosiva1 píše:Kazdy mame zkrivene zrcadlo-jen proto muzem reflektovat---individualizovane Vedomi-ohnisko, kterym jsem--je specielnim zakrivenim-mentalnich interpretacnich siti-klubko registru...s popisy-kym se citim, co vnimam, tvorim, myslim, prozivam, hraju, atp....tak v mem modelu, diky mistrum a vam vsem a specielne Miroslavovi a jeho a mym syndromum...
...


Ano, říkávám: každý vnímá, reaguje - myslí, mluví a jedná - podle svého vlastního pokřivení.
Cestou je to pokřivení postupně vyrovnat. Ono se vyrovná samo, stačí odstranit vnitřní "síly" (tendence), které to zrcadlo pokřivují.
Aby odráželo jen nezkreslenou skutečnost. :)


A podle jakého křivítka se snažíš narovnat Janu, aby se ti její slova zalíbila? Hmmm?
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod Pavla » čtv 23. říj 2014 12:21:57

miroslav píše:
jaosiva1 píše:Kazdy mame zkrivene zrcadlo-jen proto muzem reflektovat---individualizovane Vedomi-ohnisko, kterym jsem--je specielnim zakrivenim-mentalnich interpretacnich siti-klubko registru...s popisy-kym se citim, co vnimam, tvorim, myslim, prozivam, hraju, atp....tak v mem modelu, diky mistrum a vam vsem a specielne Miroslavovi a jeho a mym syndromum...
...


Ano, říkávám: každý vnímá, reaguje - myslí, mluví a jedná - podle svého vlastního pokřivení.
Cestou je to pokřivení postupně vyrovnat. Ono se vyrovná samo, stačí odstranit vnitřní "síly" (tendence), které to zrcadlo pokřivují.
Aby odráželo jen nezkreslenou skutečnost. :)


podle mě, i to, co považujeme za nezkreslenou skutečnost, jak říkáš, je jen osobní,čistě individuální hodnocení (buď momentální, nebo déle trvající)... Dobře se to dá vypozorovat, když díky nějakému impulzu změníme názor na něco,co jsme považovali za nezkreslené...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 23. říj 2014 12:59:24

.. každý vnímá, reaguje - myslí, mluví a jedná - podle svého vlastního pokřivení.
Cestou je to pokřivení postupně vyrovnat.
Ono se vyrovná samo, stačí odstranit vnitřní "síly" (tendence), které to zrcadlo pokřivují

Miroslav.


..podle mě, i to, co považujeme za nezkreslenou skutečnost, jak říkáš, je jen osobní,čistě individuální hodnocení

Pavla.

.. protože toho času tu "nezkreslenou skutečnost" nemíníš vnímat jinak,
než jako výsledek "čistě individuálního hodnocení."

Určitě by nebylo od věci, ujasnit si některé základní pojmy, se kterými tady zacházíme.
Jinak ta nedorozumění nebudou brát konce.


:)
Jarda Malej
 

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod .Petra » čtv 23. říj 2014 14:40:22

Pavla píše:
miroslav píše:
Ano, říkávám: každý vnímá, reaguje - myslí, mluví a jedná - podle svého vlastního pokřivení.
Cestou je to pokřivení postupně vyrovnat. Ono se vyrovná samo, stačí odstranit vnitřní "síly" (tendence), které to zrcadlo pokřivují.
Aby odráželo jen nezkreslenou skutečnost. :)


podle mě, i to, co považujeme za nezkreslenou skutečnost, jak říkáš, je jen osobní,čistě individuální hodnocení (buď momentální, nebo déle trvající)... Dobře se to dá vypozorovat, když díky nějakému impulzu změníme názor na něco,co jsme považovali za nezkreslené...


To je podle mne správný přístup.
Vykašlat se na oblíbená dogmata a jít vlastní cestou.
:)
.Petra
 

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod papadev » čtv 23. říj 2014 14:43:13

ahoj Jardo
o úspěšnosti akce:UJASNĚNÍSI základních pojmů...nejsem přesvědčen

či takhle: ujasnit si,že základní pojem je třeba bůh,ok,to jo

ale ujasnit si,co to bůh je...???

hle..celá poradna nedělá od narození nic jiného, jakož i každá entita už věky věkův..a kde sme?...

jako schůdnější bych viděl prezentaci modelů skutečnosti s vymezením vztahů a procesů mezi základními hráči:
1-já
2-bůh
3-kosmos
4...a co kdo k tomu potřebuje

takto bychom získali snad kolem dseti schemat s viděním rozdílností a styčných bodů..s tím,že právě jednotlivé hrací prvky by definovány nebyly!!..jejich funkce a definice by vyplynulla implicitně ze schematu toho kterého modelu
...tmm...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 23. říj 2014 15:07:17

ahoj Jardo
o úspěšnosti akce:UJASNĚNÍSI základních pojmů...nejsem přesvědčen

Já také ne.


:)
Jarda Malej
 

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod Alaja. » čtv 23. říj 2014 17:15:07

Jarda Malej píše:
ahoj Jardo
o úspěšnosti akce:UJASNĚNÍSI základních pojmů...nejsem přesvědčen

Já také ne.


:)

To zjišťuji už celou dobu, co se pravidelně vyskytuji na internetových diskusích o duchovních věcech, což je skoro 10 let. :D

Takže by mne zajímalo, pro začátek:

... jaký je rozdíl mezi osvícením a savikalpou...
...jaký je rozdíl mezi realizací a nirvikalpou...
...co je to ono bájné Sahadža nirvikalpa samadhi ....

:) :what:
Alaja.
 

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod Alaja. » čtv 23. říj 2014 17:50:37

miroslav píše:
Alaja píše:A podle jakého křivítka se snažíš narovnat Janu, aby se ti její slova zalíbila? Hmmm?


Já se jí nesnažím narovnat ani nepotřebuji aby se mi její slova líbila.
Tuhle jsem slyšel ze ve filmu Občan Havel, jak říká: "Když někdo stále opakuje lež, je třeba reagovat, jinak by si někdo mohl myslet, že je to pravda."
Také se říká "kdo mlčí, souhlasí" (to už v tom filmu Havel neříkal) :)


Takže mohu být spokojena, že mlčíš o mých příspěvcích na foru, protože souhlasíš s tím, co píšu... :D

Prima, takže jistě ti nevadí, že napíšu třeba toto:

Buddha se kontaktoval s mimozemskými civilizacemi...byl něco jako Adamski..... :)
Alaja.
 

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod Alaja. » čtv 23. říj 2014 18:05:46

vostalpetr píše:von taky komunismus nepadnul kvůli Havlovi,a DOKONCE ANI KVŮLI TOMU, ŽE NĚKDO ŘÍKAL, ŽE JE TO LEŽ...




http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... moc-342835

Milouš Jakeš natvrdo: Listopad zinscenovala StB. Žádní disidenti, Havlové, Vondrové na tom nemají zásluhu, ti jen převzali moc

V roce 1989 byl Miloš Jakeš generálním tajemníkem KSČ, ale do událostí listopadového převratu příliš nezasáhl. Zato podle něj zasahovali jiní komunisté, kterým se jejich puč proti vedení nakonec vymkl a k moci se dostala skupina disidentů, kteří do té doby jen za západní peníze žvanili. I to řekl ve velkém rozhovoru pro magazín Reflex.
-----
Alaja.
 

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 23. říj 2014 18:15:23

Milouš Jakeš natvrdo: Listopad zinscenovala StB. Žádní disidenti, Havlové, Vondrové na tom nemají zásluhu, ti jen převzali moc

Disidenti a spol. pochopitelně nemuseli nic inscenovat, protože "tábor míru" se tou dobou poroučel jako celek.
V článku jsou i další Miloušovy perly, kdo má o ně zájem, stačí si kliknout.



:)
Jarda Malej
 

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 24. říj 2014 10:26:57

..ale dospělí často bez smyslu by si ani prdel neutřeli...

Je to tak jak povídáš.
Ti z lidí co jsou schopni si uvědomit že to má smysl,
si za jistých okolností utírají zadek.




:)
Jarda Malej
 

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. říj 2014 10:51:55

vostalpetr píše:No to jo,
bez utřenýho zadku se nedá žít...

Už jste vykoumali, čím si lidi ve městě utírali zadek před vynálezem toaletního papíru?
Návštěvník
 

Re: Držet se významů slov

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 24. říj 2014 11:35:18

..dospělí často bez smyslu by si ani prdel neutřeli...

Ne dost na tom.
Někteří lidé se zajímají o smysl toho co třeba čtou a nebo co jim někdo říká.
Dokonce je zajímá i význam jednotlivých slov.


:)
Jarda Malej
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků