SPOJENÍ

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: SPOJENÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 31. pro 2014 12:30:24

Jana píše:
Druhá varianta nedýchání se objevila později. Bylo to něco, jako obrácená Maharišiho atmavičára. Vzduch se vydechl jakoby středem hrudníku, zastavilo se dýchání a namísto uvědomování v srdci "já jsem" se objevil v srdci láskyplný dotek smrti "nejsem". Jako by to, co jsem si myslela, že jsem, tím stavem, který se objevuje při posledním vydechnutí po smrti těla, zmizelo a otevřelo se spojení s vědomím blažené existence.

...


dokud je tu ten co si cokoliv uvědomuje, tak tu o nebytí může jen mluvit

kdyby nebyl, tak by si to nemohl uvědomit

to jsou takové jednoduché postřehy, které může každý sám za sebe celkem jednoduše postřehnout, když bude sám k sobě bdělý :D

ale může si to vykládat jako, že zatímco před tím byl tak teď zase pro změnu není :what:
Návštěvník
 

Re: SPOJENÍ

Nový příspěvekod Pavla » ned 04. led 2015 9:58:59

Jana píše:To, co zavírá oči a vytváří iluzi temnoty, iluzi oddělenosti, co vytváří tendenci se skrýt, uzavřít, ego, je strach.

A opačnou polaritou strachu je láska.

Láska je to, co dovoluje otevřít se světlu, dát se světlu všanc.

Láska znamená zbavit se strachu.

na egu je pitomy,ze dokaze vytvaret i iluzi jednoty. Jinak strachu se neni potreba bat, je to taky jen energie Boha..... Samotne rozponani strachu jako pouhe energie vytvori odstup od ni a dovoli ho prijmout... je tu strach, no tak at je :)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: SPOJENÍ

Nový příspěvekod Pavla » ned 04. led 2015 10:00:48

Jana píše:Světlo je Láska.

Spojení je Láska.
..... klouzes po povrchu
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: SPOJENÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. led 2015 10:54:36

Jana píše:Světlo je Láska.

Spojení je Láska.


I Čiré Vědomí má své řády a zákony. Jedním z těch "gravitačně" laděných je Láska.

No a ještě by bylo vhodné, aby se tu vysvětlilo, CO vlastně Láska spojuje a co nespojuje...

;)
Návštěvník
 

Re: SPOJENÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. led 2015 11:36:21

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:Světlo je Láska.

Spojení je Láska.


I Čiré Vědomí má své řády a zákony. Jedním z těch "gravitačně" laděných je Láska.

No a ještě by bylo vhodné, aby se tu vysvětlilo, CO vlastně Láska spojuje a co nespojuje...

;)


Láska spojuje lásku s láskou, pak se objevuje vědomí, že obojí je jedním, Láskou.

Bez stínů představ, jaké kdo má stíny, jak je kdo špatný, nepřijatelný, jak je co špatné nepřijatelné, jak by měl být jiný, aby tady mohlo být spojení, není nic, co by bránilo spojení.


Když už jsi to tak láskyplně popsala,
tak jistě víš, proč si to Vědomí bez stínů neustále vytváří v sobě stíny
a tím i vše špatné a nepřijatelné,
proč se Já chce neustále drobit na další Já
a zároveň pak ty své další Já pomlouvat, jak ta další Já nemají v sobě Lásku,
ale jen ubohou lásku jenž je jen parodii na Lásku,
že se ta další Já brání spojení s tím jediným pravým Já,
ze kterého byly tím pravým Já záměrně oddělena, ještě dřív, než si byla vědoma své oddělenosti...

Proč jen to vševědoucí Čiré bytí, Já, všemocné a plné Lásky, dělá v jednom kuse, jak na běžícím páse, neustále, takové pitominy?
Návštěvník
 

Re: SPOJENÍ

Nový příspěvekod nop » ned 04. led 2015 12:03:48

"proč to Vědomí ...?"
Stejně si připadám jako muška, která chce prozkoumat les a uvažuje, jak to lesník zasadil a vypěstoval.
Máme tolik důvěry, nebo přímosti nebo ohraničení, že jsme ochotní komentovat to veliké Dílo a přitom být jen jako muška tančící?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: SPOJENÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. led 2015 12:15:24

nop píše:"proč to Vědomí ...?"
Stejně si připadám jako muška, která chce prozkoumat les a uvažuje, jak to lesník zasadil a vypěstoval.
Máme tolik důvěry, nebo přímosti nebo ohraničení, že jsme ochotní komentovat to veliké Dílo a přitom být jen jako muška tančící?


To víš, Nope,
já bych raději psala o malých zkušenostech s tím lesem ze života mušky v lese, ale to se tady nějak nepěstuje, lesník snad ví proč....
....tady některé mušky raději sdělují dalším muškám, že oni jsou tím lesem a zároveň i tím lesníkem....
Návštěvník
 

Re: SPOJENÍ

Nový příspěvekod nop » ned 04. led 2015 12:20:39

Návštěvník píše:
nop píše:"proč to Vědomí ...?"
Stejně si připadám jako muška, která chce prozkoumat les a uvažuje, jak to lesník zasadil a vypěstoval.
Máme tolik důvěry, nebo přímosti nebo ohraničení, že jsme ochotní komentovat to veliké Dílo a přitom být jen jako muška tančící?


To víš, Nope,
já bych raději psala o malých zkušenostech s tím lesem ze života mušky v lese, ale to se tady nějak nepěstuje, lesník snad ví proč....
....tady některé mušky raději sdělují dalším muškám, že oni jsou tím lesem a zároveň i tím lesníkem....

A proč by ne?
Já jsem také zajedno s Tebou a ani za to nemusíme platit daně.
a božské opojení stojí za všechno.
Jen se mi moc nechce se cítit zajedno s pivaři (Bůh mne netrestej !).
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: SPOJENÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. led 2015 12:42:16

nop píše:
Návštěvník píše:
nop píše:"proč to Vědomí ...?"
Stejně si připadám jako muška, která chce prozkoumat les a uvažuje, jak to lesník zasadil a vypěstoval.
Máme tolik důvěry, nebo přímosti nebo ohraničení, že jsme ochotní komentovat to veliké Dílo a přitom být jen jako muška tančící?


To víš, Nope,
já bych raději psala o malých zkušenostech s tím lesem ze života mušky v lese, ale to se tady nějak nepěstuje, lesník snad ví proč....
....tady některé mušky raději sdělují dalším muškám, že oni jsou tím lesem a zároveň i tím lesníkem....

A proč by ne?
Já jsem také zajedno s Tebou a ani za to nemusíme platit daně.
a božské opojení stojí za všechno.
Jen se mi moc nechce se cítit zajedno s pivaři (Bůh mne netrestej !).


:D
Také jsem kdysi pila pivo. párkrát jsem ho doma i vařila...prý bylo k pití...
Návštěvník
 

Re: SPOJENÍ

Nový příspěvekod nop » pon 05. led 2015 4:07:43

Návštěvník píše:
nop píše:... ....tady některé mušky raději sdělují dalším muškám, že oni jsou tím lesem a zároveň i tím lesníkem....
A proč by ne?
Já jsem také zajedno s Tebou a ani za to nemusíme platit daně.
a božské opojení stojí za všechno.
Jen se mi moc nechce se cítit zajedno s pivaři (Bůh mne netrestej !).
:D
Také jsem kdysi pila pivo. párkrát jsem ho doma i vařila...prý bylo k pití...

Pivo je výživné a má vitamin B. Čerpání B-čka ale vyžaduje čas. Někdo se při tom osvěží a zrelaxuje.
Mně by toho času bylo líto, navíc při plkání o čemkoliv. Kolektivní utrácení času, ale o nic nutně nejde.
Více soustředění získám ve vinárně. Možná i při ponoření do očí protějšku.
Ale protože jsem "ten abstinent", jak prohlásila Jana při schůzce Poradny v červnu v Hranicích, uchyluji se k moštu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: SPOJENÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. led 2015 14:30:35

vostalpetr píše:
Došli jsme do čtvrté části učení Dawy Gjaltsena.
Začali jsme tím, že vize je mysl a mysl je prázdná a došli jsme k tomu, že prázdnota je čiré světlo; a teď následuje: „čiré světlo je spojení“.
Čtvrtá část je tedy:

„čiré světlo je spojení“.


.....Prázdnota není jen prázdnota, není to pouhé nic.
Je v ní plnost života, uvědomění.
Prázdnota je čiré světlo.
A čtvrtá část: „co je to čiré světlo?“
Odpověď je: „čiré světlo je spojení.“
Když se podíváme na tvrzení „čiré světlo je spojení“, obsahuje dvě slova: čiré a světlo.
Čirost se vztahuje k prázdnotě, otevřenosti, světlo se vztahuje k uvědomění, jasnosti.
Nejsou to ale dvě oddělené kvality a zkušenosti,
Je to jediná zkušenost.
Je to něco jako moudrost, jediná moudrost, jediná sféra úplnosti....






Toto je poslední část pětidílného učení Dawy Gjaltsena,
která zní
„spojení je velká blaženost“.
Když se podíváme na svůj každodenní život, rozumíme tomu.
Kdykoliv se nám podaří vytvořit nějaké spojení, je to dobrý pocit.
Když se dokážete spojit se sebou samými, je to dobrý pocit.
Když se dokážete propojit s někým jiným, máte z toho dobrý pocit vy i ten člověk.
V mezilidských vztazích je jedna z nejpodstatnějších věcí, snaha o spojení na úrovni fyzické, emocionální nebo spirituální.
Ať už dokážete vytvořit toto spojení na kterékoliv úrovni, vždy vám to přináší dobrý pocit....

....Postupně umožněte, kladu důraz na toto slovo, nevytvářejte, ale umožněte – tu naději.
Umožněte tu radost. Umožněte vaše vnitřní kvality. Jste připraveni na to, aby se ve vás zrodily, dozráli jste k proměně. Protože jste poznali ten prostor, spojení otevřenosti a uvědomění.
Z toho místa povstane blaženost.
„Spojení je velká blaženost“
můžeme si to představit jako širé bezmračné nebe
a hřejivý sluneční svit.

Ze spojení zářivého slunečního svitu a širého nebe se rodí mnoho elementů: země, voda, oheň…Vznikají všechny přírodní elementy a z nich pak – představte si ovocné stromy , a představte si, jak se v tom čistém nebi teplo slunce dotýká těch stromů a plodů.



Čiré světlo je spojení
Čiré světlo je velká Blaženost.

Čiré světlo je fšude.
Tudíž, když Čiré světlo je fšude, tak všude (v každém protonu, neutronu, pozitronu atd.) je i ono spojení, takže nic není nespojené, vše je spojené, všude je velká Blaženost......ale jak se zdá a jak nám ukazují lidské dějiny, tak na lidi to vliv většinou nemá, protože se rádi a s oblibou hádají, perou, týrají, zabíjejí, vyžívají se ve svém nespojení s ostatními kolem a šíří s oblibou utrpení, bolest, hrůzu, děs.. ....
Návštěvník
 

Re: SPOJENÍ

Nový příspěvekod nop » pon 05. led 2015 16:28:11

Návštěvník píše:
vostalpetr píše:...
Čiré světlo je fšude.
Tudíž, když Čiré světlo je fšude, tak všude (v každém protonu, neutronu, pozitronu atd.) je i ono spojení, takže nic není nespojené, vše je spojené, všude je velká Blaženost......
ale jak se zdá a jak nám ukazují lidské dějiny, tak na lidi to vliv většinou nemá,
protože se rádi a s oblibou hádají, perou, týrají, zabíjejí, vyžívají se ve svém nespojení s ostatními kolem a šíří s oblibou utrpení, bolest, hrůzu, děs.. ....

Když pozdvihnu zbraň proti někomu, vstupuji vůči němu do spojení, do konfliktu a akce.
Kdybych ho nechal na pokoji, nevstoupil bych s ním do spojení.

Bohužel to spojení může být pro někoho nevýhodné, když při tom bude bolest, protože
lépe je ránu zavázat než ji udělat, a lépe je postarat se, prodlít, mít snahu, než jednou kousnout a bez léčení odejít.

A jeden případ o spojení:
muž-li znásilní ženu a odejde, je to neumělé a nedůsledné,
naopak je-li muž ohleduplný a něžný a neodejde, je to láskyplné, umělecké a důsledné.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: miroslav a 74 návštevníků