Arogance a méněcennost

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Arogance a méněcennost

Nový příspěvekod p.avla » sob 10. led 2015 11:21:08

Antikristus píše:Nic velkýho v tom nehledej,

když znáš stav alfa,

tak je to přesně toto,

jen nevytváříš nějaké nové přání,

takže se to naváže na tvá stará přání (vasány)


No a protože je zrovna netlačíš vůlí,

tak je zde možnost, že se rozpustěj


tenkrát na kurzu jsem byli vyučováni k tomu, abychom ve stavu alfa mozkových vln byli pokaždé "aktivní", ve smyslu vizualizace, práce s energií atd... (jako ochrana před sklouznutím do hlubších hladin vědomí, kde by se z podvědomí mohly uvolňovat staré bloky a v překroucené formě mohly vstupovat do vědomí (což považuju za hlavní kámen úrazu u regresních terapií a nahlížení do takzvaných "minulých životů" - že obrazy a vjemy, které vstupují do vědomí jsou vždycky v pokroucené formě , provázené většinou negativními pocity a pak je vynaloženo mnoho energie na jejich interpretování a rozluštění (aktivita podle mě naprosto zbytečná, navíc zavádějící a ve výsledku k ničemu nevedoucí)

takže hladina alfa jako výchozí stav pro mentální aktivity
p.avla
 

Re: Arogance a méněcennost

Nový příspěvekod Antikristus » sob 10. led 2015 11:41:56

tenkrát na kurzu jsem byli vyučováni k tomu, abychom ve stavu alfa mozkových vln byli pokaždé "aktivní", ve smyslu vizualizace, práce s energií atd... (jako ochrana před sklouznutím do hlubších hladin vědomí, kde by se z podvědomí mohly uvolňovat staré bloky a v překroucené formě mohly vstupovat do vědomí (což považuju za hlavní kámen úrazu u regresních terapií a nahlížení do takzvaných "minulých životů" - že obrazy a vjemy, které vstupují do vědomí jsou vždycky v pokroucené formě , provázené většinou negativními pocity a pak je vynaloženo mnoho energie na jejich interpretování a rozluštění (aktivita podle mě naprosto zbytečná, navíc zavádějící a ve výsledku k ničemu nevedoucí)

takže hladina alfa jako výchozí stav pro mentální aktivity



No vidíš to,

proto já taky říkám pravý opak,

žádná aktivita,

to proto aby jsi sklouzla do hlubších vln vědomí

a došlo k "regresivní terapii"

ovšem ne ve smyslu že si něco uvědomíš a pak z toho blbneš,

ale že si něco uvědomíš a opět to uvolníš


asi tak by to šlo říct, poněkud nepřesně
Antikristus
 

Re: Arogance a méněcennost

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. led 2015 18:53:08

Já mám takovej dojem, že lidstvo (ego) jaksi vždycky zasadně obdivuje jen "blbce"


Aha, takže za to, že zmizel můj obdiv k tobě, může zmizení mého ega.
Návštěvník
 

Re: Arogance a méněcennost

Nový příspěvekod Antikristus » sob 10. led 2015 20:11:27

Ale kdeže,

jen si mírně vystřízlivěla...

:D
Antikristus
 

Re: Arogance a méněcennost

Nový příspěvekod p.avla » ned 11. led 2015 7:15:37

Antikristus píše:
tenkrát na kurzu jsem byli vyučováni k tomu, abychom ve stavu alfa mozkových vln byli pokaždé "aktivní", ve smyslu vizualizace, práce s energií atd... (jako ochrana před sklouznutím do hlubších hladin vědomí, kde by se z podvědomí mohly uvolňovat staré bloky a v překroucené formě mohly vstupovat do vědomí (což považuju za hlavní kámen úrazu u regresních terapií a nahlížení do takzvaných "minulých životů" - že obrazy a vjemy, které vstupují do vědomí jsou vždycky v pokroucené formě , provázené většinou negativními pocity a pak je vynaloženo mnoho energie na jejich interpretování a rozluštění (aktivita podle mě naprosto zbytečná, navíc zavádějící a ve výsledku k ničemu nevedoucí)

takže hladina alfa jako výchozí stav pro mentální aktivity



No vidíš to,

proto já taky říkám pravý opak,

žádná aktivita,

to proto aby jsi sklouzla do hlubších vln vědomí

a došlo k "regresivní terapii"

ovšem ne ve smyslu že si něco uvědomíš a pak z toho blbneš,

ale že si něco uvědomíš a opět to uvolníš


asi tak by to šlo říct, poněkud nepřesně
rekla bych, ze ted, po letech praxe uz toto umim a v pripade me neaktivity pri meditaci, se uz moc bloku neobjevuje...co se naopak objevuje po meditacich, pri navratu do bdeleho beta stavu samovolne, je pocit jakoby se hranice tela posouvaly hloub do okolniho prostoru, rozsirovaly se.... ( neni to vysledek vizualizace, stava se to samo a pretrvava dlouho)...., dal je zvysene vnimani energie sve i okolni (ostrejsi sluch, cich...) :)
p.avla
 

Re: Arogance a méněcennost

Nový příspěvekod Antikristus » ned 11. led 2015 13:03:59

[quote]rekla bych, ze ted, po letech praxe uz toto umim a v pripade me neaktivity pri meditaci, se uz moc bloku neobjevuje...co se naopak objevuje po meditacich, pri navratu do bdeleho beta stavu samovolne, je pocit jakoby se hranice tela posouvaly hloub do okolniho prostoru, rozsirovaly se.... ( neni to vysledek vizualizace, stava se to samo a pretrvava dlouho)...., dal je zvysene vnimani energie sve i okolni (ostrejsi sluch, cich...) :)[/quote]


Není nutné aby jsi si nějak povinně uvědomoval bloky,

můj názor je, že to rozpouštění se děje úplně klidně nevědomně,

tedy nemusíš si to uvědomovat...


To, co popisuješ je pak správnej výsledek...

je ovšem třeba to neustále pouštět (ty různé stavy)
Antikristus
 

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 návštevníků