SPOLEČNOST

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » sob 14. lis 2020 11:08:45

Líbí se mi úvahy tohoto pána :-) A těším se na pokračování této úvahy.

z FB

Jan Tománek, 13.11.2020

Cui bono – komu to tedy prospívá? (I.)

V souvislosti s covidem rezonuje v mediálním prostoru stále více otázka – jak je to všechno možné? A jako odpověď se vynořují spousty konspiračních teorií. Základní otázka spousty lidí totiž zní – opravdu jsou všichni tak zaslepení strachem a jednají tak hloupě? To přeci není možné, někdo to snad musí všechno řídit...

Pojďme se tedy trochu na ty konspirační teorie podívat.

V první řadě tu máme konspirační řeči, které někomu z nějakého důvodu vyhovují (často třeba ruské straně) – to jsou spiknutí ohledně Billa Gatese, George Sorose, nebo třeba Warrena Buffeta. Ale shodou okolností právě tito pánové rozdávají na dobročinnost, školství jedny z největších částek na světě.
Právě Warren Buffet je chlapík, který jezdí ve staré toyotě a většinu svého astronomického mění rozdává.
https://www.czechcrunch.cz/.../legendarni-investor.../
Stejně tak Bill Gates se svou nadací - https://www.idnes.cz/.../gates-charita- ... icrosoft...
A rovněž tak nadace George Sorose - Open Society Fund – který podporuje vědu a vzdělání opět miliardovými částkami (konkrétně 1,2 miliardy USD) - https://www.opensocietyfoundations.org
Nedám za ty pány samozřejmě ruku do ohně, ale předpokládejme, že filantropové (přesto tvrdí obchodníci), kteří hlásají, že by bohatí měli platit ještě vyšší daně, rozdávat více svých peněz a oni sami dobrovolně věnují velké množství svého majetku ostatním, za komplotem s covidem asi nestojí - je to podle mě prostě hloupost.

Druhá kategorie konspiračních teorií jsou naprosté kraviny, na jejichž vyvrácení stačí většinou pár slov, nebo jediná věta, a přesto se jimi statisíce lidí po celém světě zcela vážně denně zabývají.

Američané nebyli na Měsíci – na Měsíci je US vlajka a laserový odpovídač, kterým se měří od roku 1969 vzdálenost a testuje třeba rychlost světla. Navíc, jako první by křičeli Rusové, kdyby to nebyla pravda...
Země je placatá – stačí popoletět kousek dál a přesvědčit se...
Chemtrails – kdyby v leteckém benzínu nějaká konspirační příměs byla, jistě by nepřežila teplotu hoření v leteckém motoru (1800°C) a navíc, komu z „mocných“ by prospělo ničit si prostředí, ve kterém také žijí... ?
5G sítě – jsou pouze rychlejší data (úplně stejná, jako jsou v mobilu teď) a pouze využívají pásmo – tedy vlny, na kterých u nás ještě nedávno vysílala digitální televize (proto také přechod z DVB-T na DVB-T2).
Čipy v testovací covid sadě – nejmenší dosud vyrobené čipy (tedy ty s velikostí pod milimetr) nemají napájení, natož aby byly schopné cokoli někam daleko vysílat. A při představě, jak vám postarší sestřička na Bulovce cpe do nosu něco většího, je pouze hloupě úsměvná.

A třetí kategorie konspiračních teorií jsou ty, které už tak jednoznačné nejsou. A většinou mají jedno společné – zatajování a spoustu vládní špíny.
Sem určitě patří vražda JFK se všemi podivnostmi o jediném střelci, kouzelné kulce a desítkách dalších nesrovnalostí.

Další podobně smradlavá věc je 11. září – nesrovnalostí je vlastně víc, než je objasněno v oficiálním vládním vysvětlení. Důkazů o řízeném odstřelu budov je tolik a je to tak do nebe volající, že to přesahuje „konspiraci“ pár bláznů. Doporučuji projít například tyto stránky – kde je podepsáno přes 3500 vědců a inženýrů z celého světa, kteří předkládají poměrně silné důkazy, ze kterých docela mrazí. https://www.ae911truth.org

Ale zajímá to někoho?

Pro mě osobně, pro tyto „alternativní“ teorie mluví jednodušší fakta. Ta „konspirační“ vysvětlení jsou totiž paradoxně ve výsledku daleko přesvědčivější a logičtější, než ta „oficiální“ vládní, často krkolomná. A pravidlo Occamovy břitvy je neúprosné – pravdivá bývá většinou ta nejméně komplikovaná teorie.

Jediná ale zůstává otázka, jestli by se dala podobná věc tak dlouho a před tolika lidmi utajit – počet zainteresovaných by musel být opravdu velký. Ale třeba jednou někdo promluví.
Nebo možná už dávno mluví - a což je horší - média to vůbec nezajímá...

Na druhou stranu, lidé nechtějí pravdu znát a věří raději té mediální realitě a nechávají si svůj „čistý“ život s pivkem a televizí. Dokonalý příklad je válka v Iráku a její rozpoutání Bushovou administrativou na základě zprávy jednoho informátora a pár zinscenovaných fotek chemických zbraní. Ty se ale nikdy nenašly, i když dnes se už mluví o tom, že se snad našly, ale je to utajené... Ale lidem je to jedno – miliony mrtvých, zničená země a pravdu nikdo nezná. Vlastně ji ani není bohužel v dnešním postmoderním světě, kde je pravd vždy několik, asi ani možné dohledat. Možná už ani ta objektivní pravda neexistuje.

Znám soustu lidí, kteří zcela nekriticky přijímají Ameriku a velice dobře vidí, jaké je Rusko prohnilá a zkorumpovaná diktatura. Pak jsem se setkal i s několika zarytými Rusofily, kteří zase vidí šílený dluh USA, který si sám tiskne nekryté peníze a dělá prasárny typu, Hiroshima, Vietnam, Irák a 11. září, kteří ale zas nekriticky nenechají dopustit na Rusko.

Já sám nevím úplně, čemu věřit – ono je totiž šílené si připustit, že by ty „světonázory“ mohly být pravdivé zároveň oba. Ale podle mě opravdu jsou - tedy, že zároveň skutečně platí A i B.
Pokud to ale přijmete, značně to otřese světem, ve kterém žijete, protože tak ztratíte veškeré (alespoň zdánlivé) jistoty. Pak totiž zjistíte, že svět není černý a bílý, ale jen černý a černější...
Kdo má média – ten má totiž dnes pravdu. To je bohužel současný svět.
A tím se pomalu dostáváme ke covidu, kde všichni vidíme, co vlastně pouze média během jediného roku způsobila...
(pokračování příště – utíkám na kolo


Jeho stránky: https://www.tomanek.com/?fbclid=IwAR0_U ... yRkiFSer-g
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1480
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 14. lis 2020 12:25:07

No, 5G v sobě zahrnuje i nižší frekvence, ale o ty nejde, DVB-T2 využívá frekvenci v řádu stovek Mhz, kdežto Pro 5G budou určena i další pásma, například 66-71 GHz.
Giga (G) = 1 000 000 000, Mega (M) = 1 000 000
A to je teda sakra rozdíl, Tománek je chytrej jak rádio...

Mimochodem, Architects & Engineers, neznamená vědci a inženýři... v tom se umělec taky plete...
Zdeněk
 
Příspěvky: 1607
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » sob 14. lis 2020 12:35:10

Pokud to ale přijmete, značně to otřese světem, ve kterém žijete, protože tak ztratíte veškeré (alespoň zdánlivé) jistoty. Pak totiž zjistíte, že svět není černý a bílý, ale jen černý a černější...


Kdyby lidé furt přiblble nemoralizovali,

tj. nefantazírovali,

snadno by pochopili základy vesmíru a tak i lidské společnosti,

tedy to co ví každej pes, totiž :

"Že sinější pes jebe"


Ale vono je pro většinu lidí přijatelnější to sebevoblbování...
vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » ned 15. lis 2020 16:06:03

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1480
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 17:53:26

No já se rozhodně nepřipojím, jednak je venku pěkně hnusně,

a za druhé si myslím, že co si lidé při posledních volbách zvolili, to by si taky měli pěkně vyžrat,

i když samozřejmě stávkovat si mohou jak je jim libo....

Vono totiž jít k volbám a pak jaksi nesouhlasit s tím kdo vyhrál a s tím jak to řídí,

to mně fakt přijde jaksi poněkud mimo...
vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod miroslav » ned 15. lis 2020 20:25:00

vostal petr píše:No já se rozhodně nepřipojím, jednak je venku pěkně hnusně,

a za druhé si myslím, že co si lidé při posledních volbách zvolili, to by si taky měli pěkně vyžrat,

i když samozřejmě stávkovat si mohou jak je jim libo....

Vono totiž jít k volbám a pak jaksi nesouhlasit s tím kdo vyhrál a s tím jak to řídí,

to mně fakt přijde jaksi poněkud mimo...


Na jako správnej anarchista ještě nevíš jak to v demokracii chodí.
Většina z těch co jdou volit, si někoho zvolí a většinou jsou s ním spokojeni. Menšina, která volila ty, co se pak neúčastní vlády, jsou z principu nespokojení stejně jako opozice, kterou volili.
To je dialektický střet názorů, kde většina je spokojená - třeba já a menšina je nespokojená. Mělo by to snad být obráceně?
Nebo si myslíš že je nějaké řešení, kdy budou spokojeni všichni?
Jako třeba že bude anarchie, volit se nebude a budou naivní anarchisti a gangy, ozbrojené bojůvky a mafie, které budou vládnout druhým právem silnějšího?
Co si kdo urve, to bude mít. Silnější pes bude jebat. Tak to chodí v přírodě a ještě dlouho potom to takhle chodilo i mezi lidmi, než se zrodila ve starém Řecku demokracie.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 1112
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 23:39:56

Jako třeba že bude anarchie, volit se nebude a budou naivní anarchisti a gangy, ozbrojené bojůvky a mafie, které budou vládnout druhým právem silnějšího?
Co si kdo urve, to bude mít. Silnější pes bude jebat.


A dneska je to jako jiný ???

Tak si kup brejle slepejši, po ulici běhaj vozbrojení fízláci, státní mafiáni vybíraj výpalný jen si jdeš něco koupit (DPH)

ozbrojené bojůvky lobují pomocí peněz v parlamentu aby zákony byly takový a takový, a vládne právo silnějšího nebo snad nevíš o čem je ta demokracie ?


Tak proč doprdele z toho obžalováváš anarchisty a ne ten tvůj posranej stát, kterej todle všechno zastřešuje a uzákonuje,

a já ti povím proč, protože si pako,

když tě kope do prdele stát tak je to OK ale kdyby tě kopla do prdele mafie tak to už nebude Ok
vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 23:59:38

naivní anarchisti


Jaks na to přišel, to si myslíš že se lidé nebudou bránit pokud je někdo napadne ?

Že jako budou nastavovat druhou tvář a případně snad pomohou zloději vynášet lup z baráku, jak si to představoval Ježíšek ?

Tak na to zapomen...
vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » pon 16. lis 2020 0:11:28

A hele,

koukám co je na anarchistickým foru, a vono o vztahu,

to by tě mohlo zajímat

Autor: Ondrášeček
Čas: 2020-11-16 00:00:02
V komplikovaném vztahu se státem
Vztah je určitá forma směny, která vzniká mezi dvěma subjekty. Jakmile mi někdo říká, že jeho vztah je komplikovaný, cítím, že něco je špatně. Komplikovanost značí ambivalenci - na jednu stranu mu vztah dává jisté emocionální uspokojení, na druhou stranu je zde faktor nejistoty. Osoba v takovém vztahu se často bojí komunikovat své potřeby anebo neví, co od svého protějšku má čekat. To v nezdravé míře škodí psychice. Z toho vyplývá, že je poměrně ideální, když každý vztah má konkrétní funkci a podobu. Přátelský znamená emoční oporu, pracovní kupříkladu kooperaci. Mnoho vztahů je k instituci - pokud mám vztah s obchodem, obchod mi poskytuje zboží a já jemu finanční ohodnocení. Takové vztahy jsou přínosné, protože víme, co od nich čekáme, jak trvalé jsou, co zhruba je očekáváno od nás i za jakých podmínek je můžeme ukončit. Jakmile na nás někdo třeba jen vyvíjí nátlak, abychom vztah neopouštěli, cítíme, že je něco v nepořádku, neboť dotyčný nerespektuje, že nám vztah nadále nevyhovuje.

Není jasné, co přesně my chceme od státu a co stát chce od nás. Každý člověk má na stát tak unikátní požadavky, že je velmi těžké určit, které budou naplněny a které smeteny ze stolu. Je nepředvídatelný a neproniknutelný. Nevíme, co udělá za rok, a ovlivníme to jen málo. A co je nejdůležitější, vztah s ním nelze ukončit, do našeho života bude zasahovat přes naše přání. Přestože je vztah se státem do takové míry komplikovaný, spousta lidí se na něj fixuje a očekává, že napraví jejich životy. Já je lituji, protože mi přijde, že akorát vytvářejí příležitost pro další zklamání. Myslím, že řešením je podobné vztahy zatratit a navázat ty jednoznačné a oboustranně prospěšné.
vostal petr
 

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron