SPOLEČNOST

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » pon 05. říj 2020 21:45:31

Tak jsem při surfu narazil na Mazánka. Ten jeho pohled - přeci je hned jasný, že tady něco nehraje. Tak jsem hledal a taky že jo - agent stb.

Tedy jako je mi to úplně jedno, ale píšu to sem protože prostě Osho to má v očích zapsaný podobně. Jak to že to nevidíte?? :-)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » pon 05. říj 2020 21:57:01

Zdeněk píše:Tak jsem při surfu narazil na Mazánka. Ten jeho pohled - přeci je hned jasný, že tady něco nehraje. Tak jsem hledal a taky že jo - agent stb.

Tedy jako je mi to úplně jedno, ale píšu to sem protože prostě Osho to má v očích zapsaný podobně. Jak to že to nevidíte?? :-)

Ještě větší blázen, než jsme čekali :) :confused: :D

No, on ten Zdeněk je nějaký podivný, stejně jako Miroslav (armin). Mate,mate, mate, čeří vody.

Jestli oni se nenaklonovali, aby si měli s kým povídat :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » pon 05. říj 2020 22:21:53

Tara píše:
Zdeněk píše:Tak jsem při surfu narazil na Mazánka. Ten jeho pohled - přeci je hned jasný, že tady něco nehraje. Tak jsem hledal a taky že jo - agent stb.

Tedy jako je mi to úplně jedno, ale píšu to sem protože prostě Osho to má v očích zapsaný podobně. Jak to že to nevidíte?? :-)

Ještě větší blázen, než jsme čekali :) :confused: :D

No, on ten Zdeněk je nějaký podivný, stejně jako Miroslav (armin). Mate,mate, mate, čeří vody.

Jestli oni se nenaklonovali, aby si měli s kým povídat :-)

Jak matu, já nechci mást. Prostě z fyziognomie usuzuji na etickou stránku (což se mi na výše uvedeném příkladě zdá se docela podařilo). To je užitečná schopnost, zajímalo by mě, jak to mají jiní.

Mluví z tebe zhrzenost?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » pon 05. říj 2020 22:25:07

Zdeněk píše:
Tara píše:
Zdeněk píše:Tak jsem při surfu narazil na Mazánka. Ten jeho pohled - přeci je hned jasný, že tady něco nehraje. Tak jsem hledal a taky že jo - agent stb.

Tedy jako je mi to úplně jedno, ale píšu to sem protože prostě Osho to má v očích zapsaný podobně. Jak to že to nevidíte?? :-)

Ještě větší blázen, než jsme čekali :) :confused: :D

No, on ten Zdeněk je nějaký podivný, stejně jako Miroslav (armin). Mate,mate, mate, čeří vody.

Jestli oni se nenaklonovali, aby si měli s kým povídat :-)

Jak matu, já nechci mást. Prostě z fyziognomie usuzuji na etickou stránku (což se mi na výše uvedeném příkladě zdá se docela podařilo). To je užitečná schopnost, zajímalo by mě, jak to mají jiní.

Mluví z tebe zhrzenost?

Zhrzenost určitě ne..., není proč...

J.M. trochu znám, i z osobního setkání, Osha ne, ani z knížek, nic mi ten člověk neříká...

Dobře, co podle tebe mají ti dva společného? Fyziognomie v bližším podání, podle Zdeňka ..:-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod miroslav » pon 05. říj 2020 22:34:54

Tara píše:Vidím, pánové, že si užíváte diskuze.
Janu vystřídal vostál :-)


Jo, proto si Vostál s Janou tak dobře rozumějí - se doplňují.

Ke cti Jany - že mi nepíše (ani nikomu jinému), že je jako Vostál.
Zkrátka není tak průhledně "blbá".
Jana alespoň dovede - na rozdíl od Vostála, odlišit zrno od plev.
Nerad to říkám protože se to asi nesluší, ale Jana není tak potrefená a hloupá jako se tady předvádí Vostál.
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » pon 05. říj 2020 22:35:23

Tara píše:Dobře, co podle tebe mají ti dva společného?

No jak jsem psal, v těch očích to je. Podobně jako když víš, že někdo lže, když to na něm poznáš. To se těžko slovy popisuje.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » pon 05. říj 2020 22:38:44

Zdeněk píše:
Tara píše:Dobře, co podle tebe mají ti dva společného?

No jak jsem psal, v těch očích to je. Podobně jako když víš, že někdo lže, když to na něm poznáš. To se těžko slovy popisuje.

Jj, taky dám hodně na pohled, oči, ale tak zkus to vyhmátnout a dát do slov, co ti "vadí"..., co to je...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » pon 05. říj 2020 22:45:32

miroslav píše:
Tara píše:Vidím, pánové, že si užíváte diskuze.
Janu vystřídal vostál :-)


Jo, proto si Vostál s Janou tak dobře rozumějí - se doplňují.

Ke cti Jany - že mi nepíše (ani nikomu jinému), že je jako Vostál.
Zkrátka není tak průhledně "blbá".
Jana alespoň dovede - na rozdíl od Vostála, odlišit zrno od plev.
Nerad to říkám protože se to asi nesluší, ale Jana není tak potrefená a hloupá jako se tady předvádí Vostál.
:)

Zkusím velice jednoznačný pohled.

Jsou si velmi podobní tím, že Jana je "zácpa" a vostál "průjem", nevím, jestli je mi rozumnět... ani jedno není dobře....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » pon 05. říj 2020 23:07:51

Tara píše:
Zdeněk píše:
Tara píše:Dobře, co podle tebe mají ti dva společného?

No jak jsem psal, v těch očích to je. Podobně jako když víš, že někdo lže, když to na něm poznáš. To se těžko slovy popisuje.

Jj, taky dám hodně na pohled, oči, ale tak zkus to vyhmátnout a dát do slov, co ti "vadí"..., co to je...

Vlastně by se to dalo rozčlenit do dvou rovin. První rovina je v konkrétním příběhu/události, při které se nějaká negativní vlastnost (lež) u daného člověka aktualizuje, tak se to projeví specifickým (krátkodobým) výrazem ve tváři.

Druhá rovina je obecnější, je to celkový výraz tváře (říká se, že člověk po 40. roce je zodpovědný za svůj obličej). Lhář pochopitelně nemůže dosáhnout např. hlubšího mystického poznání (které výraz tváře odrážet může).

Všimni si u Mazánka výrazu tváře když říká "to je teda, já se divim že v životě na to nikdo nepřišel" (zatvrdlých úst při přivřených očích a následného výrazu). To byl impulz hledat v archivu stb :-) (A - agent je jednoznačná spolupráce).

Je to samozřejmě jenom pravděpodobnostní záležitost, dokonalý herec se natolik dokáže vžít do smyšlené role, že nelže.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » pon 05. říj 2020 23:18:54

Joo, dokonalý herec.... :)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Jana » úte 06. říj 2020 5:27:13

Tara píše:
Jsou si velmi podobní tím, že Jana je "zácpa" a vostál "průjem", nevím, jestli je mi rozumnět... ani jedno není dobře....


Zajímavý postřeh.

Pohybem je mysl.

Sat-čit-ánanda je bez pohybu, neměnná, nekonečná, věčná, je duchovním Srdcem, obrazně řečeno, je smrtí ega, smrtí iluze osoby.

Mooji tohle výstižně popisuje:

Mysl je hmotou – Srdce je podstatou.
Mysl je formou – Srdce je bez formy.
Mysl je časem – Srdce je věčností.


A obojí se skrz připoutanost k hmotě, k tělu, může jevit jako nestravitelné, problematické,

celý život se tak může jevit jako problém. Dokonce i láska, která sama o sobě je tak nevinná a krásná, se může jevit jako problém.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » úte 06. říj 2020 7:13:51

Tara píše:Joo, dokonalý herec.... :)

Takže vidíš prd. Máš empatii Němcové. :phew:
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » úte 06. říj 2020 7:20:07

No to je dobře,

je dobře když to vaše pocitářský "spojení" umře,

pak se zde otvírá šance pro "duchovní spojení"

vo kterým víte hovno, páč se zmítáte leda tak v pocitech....
vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » úte 06. říj 2020 7:56:18

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. říj 2020 8:22:40

Hněv je základní reakce na náročné situace, kdy jsme frustrováni a nespokojeni, a to až do bodu, kdy vzduchem začnou létat tvrdá slova či dokonce pěsti.

Naučit se zvládat hněv je natolik klíčové pro celkové zvládnutí instinktivní složky, že starý tamilský spis Thirukural věnuje tématice hněvu celou jednu kapitolu. Thirukural varuje, že hněv rozdmýchává další problémy a potíže – a ponechán bez kontroly může člověka zcela zničit.

Hněv vzniká ze zoufalství či ohrožení vlastní vůle jedince. Při dlouhodobém a častém hněvu si jedinec může vyvinout trvalé rozhořčení a zatrpklost. Když se někdo propadne do zcela zaslepené zuřivosti, klesá ještě níž, než jsou čakry paměti a rozumu.

Mnoho lidí si myslí, že jemnější formy hněvu jako záludný hněv a chladné rameno jsou přirozené a neškodné. Gurudéva varuje, že ačkoli tyto formy nejsou až tak kruté jako řvaní, ječení a házení věcí, stále mohou tyto projevy hněvu stimulovat nižší čakry a v průběhu času mohou vést k extrémnějším výbuchům zuřivosti a zároveň k častějšímu zakoušení jiných emocí nižších čaker jako jsou strach a žárlivost. Z těchto důvodů je lepší vyhnout se i jemnějším podobám hněvu.

I cynismus a časté užívání sarkasmů mohou být formou hněvu. Gurudéva vypozoroval, že „cyničtí lidé vyjadřují svůj hněv a opovržení prostřednictvím jízlivých a uštěpačných poznámek. Může se zdát, že jen vtipkují, ale přesto zažívají pocit trpkosti, který stimuluje jejich nižší čakru, dokud jednoho dne jejich cynismus nepřejde do opravdového hněvu. Vybudují si tak nové karmy, které předtím neměli a s nimiž budou dále žít a budou se s nimi muset dříve či později vypořádat.“

Nadávání je ještě problematičtější, neboť stimuluje nižší čakry ještě výraznější měrou než záludný hněv, chladné rameno či cynismus. V zájmu zvládání hněvu je proto důležité zbavit se návyku nadávat.

https://www.hinduismtoday.cz/?cislo=201 ... rany=44-46


Návštěvník
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Absolutno » stř 07. říj 2020 21:45:01



To není tak zlý,

za mlada jsem se často probouzel s vopicí a to bylo vo moc horší...

Vod tý doby nemám rád vopice...
Absolutno
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Absolutno » stř 07. říj 2020 21:49:05

Hněv je základní reakce na náročné situace, kdy jsme frustrováni a nespokojeni, a to až do bodu, kdy vzduchem začnou létat tvrdá slova či dokonce pěsti.


Tak se hod do klidu,

vždyt jsem ti řekl jenom že jsi idiot,

kvůli tomu vyváděj leda pocitářský idioti jako ty...
Absolutno
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » sob 10. říj 2020 9:29:22

Pražáci, na kolenou vás prosím, nevolte už tu škodnou Němcovou, napsala Milena Adeltová.

Josef Petráš o Němcové píše:Tato kreatura nevidí přes svoje brýle dál než do Poslanecké sněmovny

:D
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Absolutno » sob 10. říj 2020 10:32:29

To je v pohodě,

jsou lidi co si neviděj na špičku vlastního nosu,

jak je to jejich ego uvnitřněný...

A to ještě nic nevěděj o duchovním uvnitřnování,

kdy se člověk pozná jako sám Bůh...
Absolutno
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. říj 2020 10:36:09

Hněv je základní reakce na náročné situace, kdy jsme frustrováni a nespokojeni, a to až do bodu, kdy vzduchem začnou létat tvrdá slova či dokonce pěsti.


Příklad takové osobní frustrace nespokojenosti, kdy i v diskusi začala lítat tvrdá slova:

Absolutno píše:Tak se hod do klidu,

vždyt jsem ti řekl jenom že jsi idiot,

kvůli tomu vyváděj leda pocitářský idioti jako ty...



:D :D :D
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků