SPOLEČNOST

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » sob 10. říj 2020 11:15:46

Absolutno píše:A to ještě nic nevěděj o duchovním uvnitřnování,

kdy se člověk pozná jako sám Bůh...

To nejde. Bůh se jeví jako černá díra, kde nic tu nic.

Tudíž to vaše s Janou přetahování je naopak zvnějšňování, sebeoblbování, útěk před nicem. Něco jako chlast nebo drogy.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Jana » sob 10. říj 2020 12:07:26

Zdeněk píše: Bůh se jeví jako černá díra, kde nic tu nic.


Ty fantasto, jestliže je Bůh vším, v čempak ta díra je?

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » sob 10. říj 2020 13:48:41

Jana píše:jestliže je Bůh vším

Co je vším, na to nelze ukázat, není čím, není jak.

Tudíž v co věříš (to tvoje něco/vše) je fikce.

Tudíž dříve či později se nutně projeví frustrace/utrpení.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Jana » sob 10. říj 2020 14:07:48

Zdeněk píše:
Jana píše:jestliže je Bůh vším

Co je vším, na to nelze ukázat, není čím, není jak.

Tudíž v co věříš (to tvoje něco/vše) je fikce.

Tudíž dříve či později se nutně projeví frustrace/utrpení.


Jestliže je Bůh vším, co existuje, pak je i Tebou, jestli existuješ. Potřebuješ věřit, že existuješ? Nebo ve svou existenci nepotřebuješ věřit a je to jasné?

A teď to zkus zkoumat obráceně, když Tě Tvá mysl neztotožňuje s tělem a ani se žádnými představami o sobě, kde končíš?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » sob 10. říj 2020 14:54:57

Jana píše:Jestliže je Bůh vším, co existuje, pak je i Tebou, jestli existuješ. Potřebuješ věřit, že existuješ?

A kdo je to já? Jestliže na něj ukážeš/vykreslíš jej, uděláš z něj někoho. Něco, co nejsi. Pak věříš v něco, co je iluze.

Jana píše:A teď to zkus zkoumat obráceně, když Tě Tvá mysl neztotožňuje s tělem a ani se žádnými představami o sobě, kde končíš?

Konec či nekonec jsou tvé fiktivní před-sudky (podobně jako otázka - kam chodí vánek spát, když nefouká? - vánek nechodí spát).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Jana » sob 10. říj 2020 15:07:13

Zdeněk píše: kdo je to já?


Na to si musíš odpovědět sám.

:)

Zdeněk píše: kam chodí vánek spát, když nefouká?


Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » sob 10. říj 2020 15:59:48

Jana píše:
Zdeněk píše: kdo je to já?


Na to si musíš odpovědět sám.

:)

To jsi jako baronka Prášilka, co se sama musela za vlasy vytáhnout z bažiny - taková neexistuje. Tudíž ani její sat-čit-ánanda a podobné vylomeniny.
(tak; a teď se jako obvykle začni pitvořit :))

Jana píše:
Zdeněk píše: kam chodí vánek spát, když nefouká?



To jsou jen mámení tohoto světa o iluzi bezpečí domova, který neexistuje. Neboť řečeno slovy Ježíše Nazaretského "Syn člověka nemá, kde by hlavu složil".
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » úte 13. říj 2020 8:33:09

Hle na nejnovější kulturní obohacení:


Tohle je ještě jen takovej hajlzlik ("I can't breathe"), a my máme naštěstí nižší životní úroveň než Německo a otevřené hranice. Ale až přijdou skuteční dobyvatelé a usídlí se tu, už je odsud nedostaneme.

Nebezpečnější než zlo zjevné je zlo zahalené (v myslích různých pomatenců) dobrem.
https://www.ivcrn.cz/wp-content/uploads/2017/10/Untitled-2-1.jpg

Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod miroslav » pát 30. říj 2020 19:11:13

Muslimové mají právo „zabít miliony Francouzů“. Sociálními sítěmi zahýbaly výroky bývalého premiéra Malajsie Mahathira Mohamada, jenž kritizoval Emmanuela Macrona a jeho sliby o zákroku proti islámskému extremismu.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/muslimove-maji-pravo-zabit-miliony-francouzu-napsal-malajsijsky-expremier-126729#utm_content=ribbonnews&utm_term=malajsie&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Zadrženého muže v Nice policisté podle Le Figaro identifikovali v odpoledních hodinách. Podle francouzského listu se jedná o 21letého Tunisana Brahima Aoussaouiho. Deník dále uvedl, že muž do Evropy přicestoval v září - jako migrant připlul na italský ostrov Lampedusa, kde byl v karanténě. Italské úřady mu pak nakázaly, aby opustil území Itálie. Na francouzském území se pohyboval od začátku října.

Podle italského listu Il Messaggero Tunisan kvůli probíhající epidemii koronaviru nejprve putoval do karantény. 9. října byl ale přemístěn na italskou pevninu. Tamní úřady zamítly mladíkovu žádost o azyl a nařídily jeho vyhoštění. Z dosud nevyjasněných důvodů ho ale zároveň pustily na svobodu.

Mladík se po propuštění vypravil do Francie. Ze záznamů z bezpečnostních kamer vyplývá, že do Nice na jihu Francie přijel ve čtvrtek v 6.30 ráno. Rychle se převlékl a vydal se do baziliky Notre-Dame – katolického kostela, kam přišli věřící na ranní modlitbu. Do svatostánku dorazil v 8.30.

Po další přibližně půlhodině se Aoussaoui na přítomné vrhl s nožem s 30centimetrovou čepelí. Šedesátileté ženě poblíž kropenky se svěcenou vodou podřízl hrdlo a pokusil se jí uříznout hlavu, což se mu podle svědků téměř povedlo. Další obětí tuniského teroristy se stal 54letý kostelník.

Ještě, že se bráníme běžencům z islámských zemí...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3400
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » sob 31. říj 2020 18:14:04

No, narážíš na Piráty, že....

Příští rok už je volit nebudu, hlavně kvůli tomu, že mi ne zcela sedí jejich postoje vzhledem ke covidu...

Budu volit asi Trikoloru, ODS asi ne, tam mi nesedí Fiala jako člověk...., ale zase němcová ano...., ty to máš jasné, že zase toho blekotajícího lišáka :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » úte 03. lis 2020 22:33:50

Z FB:

Petr Orel

3.11.2020

OTRÁVENÁ BEČVA - MOŽNÁ JE NA ČASE SE PŘIZNAT


Nádherná řeka Bečva sice teče mimo můj volební obvod, Novojičínsko, ale troufám si říci, že ji dobře znám. Obzvláště dobře pak znám úsek, který byl nedávno zásadně zdevastován kyanidem, tedy od Lhotky nad Bečvou po město Hranice na Moravě. Strávil jsem na tomto úseku řeky nemálo času, když jsem jako malý kluk doprovázel svého tátu při rybaření, chodili jsme hlavně na úhoře, a poměrně často jsme se také jezdili k Hustopečím nad Bečvou koupat. Později jsem ten úsek navštěvoval především za účelem svých ochranářských a ornitologických zájmů.

Kauzu otravy Bečvy kyanidy od začátku pozorně sleduji, z počátku hlavně z médií, posléze i aktivně, kdy jsem si část postižené řeky osobně prošel. Své poznatky jsem následně konzultoval s kolegy ochranáři z Valašského Meziříčí, kteří iniciovali monitoring vodních bezobratlých živočichů jak v postižené části toku, tak nad havárií, tedy i v místech kde již otrávené ryby zjištěny nebyly.

Od samého počátku se objevovalo mnoho protichůdných informací, proto jsem uvítal možnost osobně pohovořit s činovníky místní organizace Českého rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou, tedy s rybáři, kteří dostali informaci o otravě řeky těsně po 12. hodině, 20. září t.r., a zalarmovali Policii ČR, hasiče, ČIŽP a samozřejmě i příslušný územní svaz ČRS. Právě tito rybáři byli, jak se dnes často říká, tzv. „v první linii“ a začali neprodleně se sbíráním a nakládáním uhynulých ryb.
Když jsem viděl jejich autentické fotografie, vůbec se nedivím, že jim ta dramatická situace, která zřejmě nemá v ČR obdoby, „trhala“ srdce. Tisíce nádherných ryb, často matečných, byly ztraceny pro řeku, přírodu i rybáře.
Z toho, co mi rybáři řekli, mimo jiné vyplynulo, že Policie ČR byla na místě poměrně rychle, také profesionální hasiči přijeli brzy po oznámení, jen Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) přijela dle rybářů až po 4 hodinách!
To mě velmi zarazilo. Při havárii na významné moravské řece se inspekční orgán dostaví k odebrání vzorků vody a uhynulých ryb pro následné rozbory s mnohahodinovým zpožděním?!

Nepochopitelné! Řekl bych, že ani skutečnost, že byla neděle, takové zpoždění neomlouvá.

Naštěstí sami rybáři i hasiči téměř ihned vzorky odebrali a po vlastních liniích řešili jejich laboratorní rozbor. Poněkud mě však udivilo, že přítomní hasiči nevarovali zasahující rybáře a nenabádali je k použití ochranných pomůcek vzhledem k tomu, že příčina úhynu ryb a dalších vodních organismů nebyla zatím známa a na místě byl cítit chlór. Následkem nedostatečného ochranného vybavení měla řada rybářů vysušenou pokožku na rukou a u některých se v následujících dnech objevilo i SMRKÁNÍ KREVNÍCH SRAŽENIN! Varování před možným negativním účinkem chlóru, či jeho sloučenin mohlo a mělo být na místě zásahu učiněno.
Jak jsem byl poučen, HZS nedisponuje žádným univerzálním přístrojem, s jehož pomocí by na místě bylo možné operativně vyhodnotit všechny nebezpečné látky ve vodě. Hasiči by mohli vzorky vody analyzovat pouze v případě, že by měli dopředu informaci, že voda je pravděpodobně otrávená kyanidy. To se však veřejnost i rybáři dozvídají až ve čtvrtek 24. 9. Jsem toho názoru, že šlo o hazardování se zdravím zasahujících rybářů i dalších dobrovolníků, přestože vážnější nebezpečí jim zřejmě nehrozilo.

Je pro mne nepochopitelné, že podrobnosti otravy zveřejnila ČIŽP tak pozdě, ačkoli podle některých zpráv měla tuto informaci k dispozici již 21. 9. večer. Proč nebyli neprodleně informováni zasahující lidé?! Rybáři nasbírali z koryta Bečvy 40 tun ryb různých druhů a velikostí, stejné množství leklých ryb podle jejich mínění pak uplavalo dále po toku Bečvy. A nešlo ani zdaleka jen o ryby. Zasažen byl celý vodní a pobřežní ekosystém a je nasnadě, že se uhynulé ryby a další organismy dostaly do potravinového řetězce a měly a mají na něj i nadále negativní dopad. Naštěstí - alespoň pro ekosystém řeky Bečvy - přišla velká voda, která trvala nebývale dlouho a řeku propláchla a naředila.
Zarážející je však skutečnost, že policejní vyšetřovatel si během prvního měsíce od havárie nenašel čas vyslechnout ty, kdo o havárii Policii ČR první informovali a mohli tedy poskytnout důležité údaje do mozaiky vyšetřování.
Z informací od rybářů v terénu by například bylo patrné, že úhyn ryb byl zaznamenán až nad mostem v Choryni, tj. zhruba 3,5 km níže po toku od místa, kde dle stávajícího šetření k intoxikaci řeky Bečvy došlo. O tom už se veřejně silně polemizuje. Z logiky věci totiž není možné, aby v tomto úseku nebyly otrávené ryby - v dané části toku jsou dva jezy, nad kterými by uhynulé ryby zákonitě musely uvíznout. Z toho je i pro naprostého laika jednoznačně patrné, že zdroj kyanidu se musel nacházet jinde, zhruba o tři kilometry níže, tedy v místech, kde do řeky ústí odpadní vody z podniku DEZA. Pokud se tedy nejednalo o čin jakéhosi nezodpovědného, pomateného jedince, pak není moc jiných možných vysvětlení, než že kyanidy unikly z chemičky DEZA.

Společnost DEZA s kyanidy přímo nepracuje, ale tyto jsou bezesporu obsaženy v dehtu, vstupní surovině, kterou tato chemička používá. Kyanidové sloučeniny jsou součástí odsazené odpadní vody dehtové a odpadní vody fenolové z výroby. Odpovědná instituce by měla okamžitě nařídit prověření podmínek stávajícího integrovaného povolení a způsobu nakládání s uvedenými odpadními vodami.

Postup při šetření této havárie považuji za extrémně laxní, jako by se snad ani nechtělo pachatele najít.

Někde jsem četl nebo zaslechl, že pokud by šlo o havárii způsobenou společností DEZA Valašské Meziříčí, tak by se k němu postavila tato firma čelem. Možná k tomu nastal čas. Je po volbách. Regenerační proces na Bečvě díky přírodním procesům funguje. Rybáři opět vysazují ryby a možná se jim i dostane dotace na úhradu likvidace leklých ryb v kafilérii. Což je, mimochodem, absurdní: řeka je státu, ryby nejsou nikoho, dokud je rybář neuloví nebo nesesbírá otrávené. Náklady na likvidaci havárie teď musí nést rybáři, ač to nejsou žádné malé sumy (cca 500 tis. Kč). Tyto náklady by přitom bezesporu měly jít za státem a následně za tím, kdo havárii způsobil. Při psaní těchto řádků jsem čerstvě zaznamenal, stát se pochlapil a přispěje 7,5 milióny Kč, nebývalá podpora! Že by někoho začalo hryzat svědomí?!

Vzhledem k naší platné legislativě toho pachateli zase tak moc nehrozí. Tak co – nehlásí se někdo?

Zajímavé a zarážející je i to, že se k této tragédii, která je největší a nejtragičtější otravou české řeky za poslední desetiletí, vůbec nevyjádřil premiér Andrej Babiš, který se často vyjadřuje úplně ke všemu, ačkoli to ani zdaleka není nutné nebo potřebné. V tomto daném případě by to ale bylo zcela na místě, protože společnost DEZA a.s. je součástí holdingu Agrofert.

Přestože bych si to hodně přál, nejsem naplněn příliš velkým optimismem, že by se havárii podařilo vyšetřit.

Vycházím ze svých dlouholetých životních zkušeností, kdy jsem jako statutární zástupce ochranářské organizace, která provozuje záchrannou stanici pro volně žijící živočichy, podával řadu trestních oznámení z důvodů otrav, zástřelů či postřelení chráněných a kriticky ohrožených zvířat. Výsledkem bylo zatím vždy oznámení Policie ČR, že se vyšetřování zastavuje z důvodu, že pachatel je neznámý nebo není dostatek důkazů.
Vnitřně rozumím tomu, že šetření těchto případů beze svědků je velmi náročné a obtížné. Jestli je tomu tak v případě otrávené Bečvy si však jistý nejsem.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod miroslav » stř 04. lis 2020 17:00:44

Tara píše:No, narážíš na Piráty, že....

Příští rok už je volit nebudu, hlavně kvůli tomu, že mi ne zcela sedí jejich postoje vzhledem ke covidu...

Budu volit asi Trikoloru, ODS asi ne, tam mi nesedí Fiala jako člověk...., ale zase němcová ano...., ty to máš jasné, že zase toho blekotajícího lišáka :-)


ODS by si měla najít nějakého lepšího, nejlépe charismatického předsedu. Vždy jsem volil ODS, ale od té doby, co tam mají jako předsedu Fialu tak :green:
:)

P.S.
Nějak málo píšeš :(
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3400
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » stř 04. lis 2020 19:27:43

Já dříve taky volila ODS, manžel je volil i letos...

Psát jaxi není moc k čemu, resp. nic mě k tomu nemotivuje, krom když mě něco hodně osloví, tak to sem dám... :-)

Petr to tu zmákne povětšinou sám.... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 23:05:25

Tara píše:Já dříve taky volila ODS, manžel je volil i letos...

Psát jaxi není moc k čemu, resp. nic mě k tomu nemotivuje, krom když mě něco hodně osloví, tak to sem dám... :-)

Petr to tu zmákne povětšinou sám.... :-)


Samozřejmě,

to je ale dáno tím, že používám vaše motivace a nikoliv své motivace,

jak se o tom již po devět let přesvědčuje Jana a ted i Miroslav,

to víš,

taková cizí motivace jako např. rozpouštění emocí to je vskutku inspirativní záležitost,

k tomu holt člověk musí bejt pořádnej vůl aby si to mohl zvolit...

Protože volí jen volové....
vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 05. lis 2020 18:40:44

Vždy jsem volil ODS,


Takže z KSČ rovnou přes OF (trikolora, placka a dva prstíky vo V) rovnou do ODS....

Tak to ti musím poděkovat za tu skvělou inflaci v 90. letech, kolik že to bylo ???

Jo nějakejch 15% až 20% procent...


Tak díky

až tě potkám tak ti ty procenta vrátím i s úroky...
vostal petr
 

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » sob 07. lis 2020 10:39:59

Tů du důdududů du, tu du dů dů dů du. Takhle si čechoameričan Pali Greksa na konci videa radostně prospěvuje. Neboť to Donald svým geniálním trumfem v rukávu všem ještě nandá.
:what:
https://www.facebook.com/10000523840865 ... 676607397/
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Tara » sob 07. lis 2020 11:42:45

Zdeněk píše:Tů du důdududů du, tu du dů dů dů du. Takhle si čechoameričan Pali Greksa na konci videa radostně prospěvuje. Neboť to Donald svým geniálním trumfem v rukávu všem ještě nandá.
:what:
https://www.facebook.com/10000523840865 ... 676607397/

Tož uvidíme :-)
Tu du důdůdůdů :-)

Fandím Trumpovi (psala jsem Trungpovi :-)))))

Včera u nás byla na návštěva dcera s přítelem a bavili jsme se i o prezidenských volbách v USA a byla jsem jediná, která fandí Trumpovi, oni všichni fandí tomu druhému, který na mě působí jako slizký had... :-)
Nechápali moji volbu, Trumpovi nemohou přijít na jméno, no, já, popravdě zase nechápu je... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » sob 07. lis 2020 13:20:23

Tara píše:
Zdeněk píše:Tů du důdududů du, tu du dů dů dů du. Takhle si čechoameričan Pali Greksa na konci videa radostně prospěvuje. Neboť to Donald svým geniálním trumfem v rukávu všem ještě nandá.
:what:
https://www.facebook.com/10000523840865 ... 676607397/

Tož uvidíme :-)
Tu du důdůdůdů :-)

Fandím Trumpovi (psala jsem Trungpovi :-)))))

Včera u nás byla na návštěva dcera s přítelem a bavili jsme se i o prezidenských volbách v USA a byla jsem jediná, která fandí Trumpovi, oni všichni fandí tomu druhému, který na mě působí jako slizký had... :-)
Nechápali moji volbu, Trumpovi nemohou přijít na jméno, no, já, popravdě zase nechápu je... :-)

No já spíš nechápu, jak se můžete nechat touhle hrou oblbnout. Je celkem jedno, kdo z těch dvou vyhraje, skutečný vítěz bude řídit oba.

Donald je ve skutečnosti obchodním zástupcem zbrojařů (viz nejvyšší voj. rozpočet v celé historii lidstva, prosazování povinných 2% na zbrojení či aspoň Babišovy vrtulníky). Poslušně vypověděl dohodu s Íránem, zavraždil (neboť bez opory vojenského či civilního práva) Soleimaniho (rozřezání saudského Chášukdžího bylo z tohoto pohledu menším porušením práva), to zrovna nevypovídá o MAGA. Jeho náznaky, že nechá vyšetřit 9/11, se samozřejmě nikdy nesplní. Mafiánské prosazování us zkapalněného plynu pro naši svobodu atd. atpod. jen dokresluje vyšinutost eu příznivců.

Tak ano, ta druhá loutka se bude řídit snadněji, ale zase frustrace významné části ozbrojených civilů se zvýší, a to se bude muset nějak řešit. A to nebude zas taková sranda, vždyť i hnutí MeToo dalo loutkovodičům zapotit a nevyšli bez ztráty květinky (Weinstein, Epstein). Jsem na to zvědavej. :shock:

p.s.
Intago, ukaž, že jsi prorok a dej nám proroctví :!:
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod lklknml » sob 07. lis 2020 13:51:24

Zdeněk píše:Intago, ukaž, že jsi prorok a dej nám proroctví :!:

Intago se neozývá, dovolil bych si prorokovat slova proroka:

1. všechno je jinak
2. já (Intago) dělám mystiku už 20 let
3. stejně je to s váma zbytečný
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: SPOLEČNOST

Nový příspěvekod Petra. » sob 07. lis 2020 14:36:08

Tara píše:
Zdeněk píše:Tů du důdududů du, tu du dů dů dů du. Takhle si čechoameričan Pali Greksa na konci videa radostně prospěvuje. Neboť to Donald svým geniálním trumfem v rukávu všem ještě nandá.
:what:
https://www.facebook.com/10000523840865 ... 676607397/

Tož uvidíme :-)
Tu du důdůdůdů :-)

Fandím Trumpovi (psala jsem Trungpovi :-)))))

Včera u nás byla na návštěva dcera s přítelem a bavili jsme se i o prezidenských volbách v USA a byla jsem jediná, která fandí Trumpovi, oni všichni fandí tomu druhému, který na mě působí jako slizký had... :-)
Nechápali moji volbu, Trumpovi nemohou přijít na jméno, no, já, popravdě zase nechápu je... :-)


Když přijde Biden, tak zase USA bude vést války ve jménu demokracie, aby mohl růst americký zbrojní průmysl. To holt Trump nedělal.
Nevím, jestli bych volila Trumpa, ale Bidena bych nevolila v žádném případě. Trumpa vidím jako mnohem menší zlo.
Petra.
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků