Nová fakta o koronaviru:

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. led 2021 6:34:22

Vědci přišli na způsob, jak se před Covidem-19 chránit na 99 %. Nejde přitom o očkování

Laboratorní experiment přinesl velmi pozitivní zjištění. Kdo chce, může se před Covidem-19 chránit skutečně efektivně, a to až do chvíle, kdy na něj přijde řada s očkováním, což může u mladých a zdravých jedinců ještě několik měsíců trvat. Přitom je to tak jednoduché: stačí dbát na správné zakrytí úst a nosu a manipulaci s rouškou. Jen tímto opatřením je možné dosáhnout téměř stoprocentní ochrany, jak uvádějí vědci z University of Edinburgh ve své studii publikované v časopise Royal Society Open Science. Konkrétně jde o 99,9% účinnost.

Z odmítaných roušek velký pomocník

Klíčem celé věci je pochopitelně způsob, jak zabránit vniknutí viru do lidského organismu. O rouškách se dlouze diskutovalo. Na začátku pandemie je téměř všichni odmítali jako neefektivní řešení a nyní, o rok později, jsou už nenahraditelným pomocníkem v boji s koronavirem. Vědci se přitom stále snaží zpřesnit výpočty, jakým způsobem roušky vlastně pomáhají. Nejnovější studie ukazuje, že je to faktor zcela zásadní.

Vědci provedli fyzikální pokus, při kterém použili anatomicky realistickou figurínu lidského těla s nasazenou rouškou a pochopitelně fluorescenční kapky symbolizující aerosol. Sledovali také množství dobrovolníků a to, jakým způsobem se chovají, jak vydechují, kašlou či mluví. Díky tomu dokázali nasimulovat realistický ohyb aerosolu. V testu pak použili chirurgickou roušku, která měla jednu vrstvu bavlněné výplně. Následně potom s pomocí laserového osvětlení, fólie a UV záření zkoumali, jak se kapky rozptýlí s rouškou i bez roušky.

Odstup nefunguje tak dobře jako rouška

Pokusy přinesly jednoznačné zjištění. Nasazené roušky snížily počet projektovaných kapének až tisíckrát. Dále také ověřili hypotézu, podle které je nošení roušek mnohem efektivnějším prostředkem ochrany před nákazou než dodržování sociálního odstupu. Lidé, kteří se spoléhají právě jen na odstup, jsou mnohem ohroženější. Experiment prokázal, že pokud stojíte dva metry od kašlajícího člověka bez roušky, jste vystavení desetitisícinásobně většímu počtu kapének, než když stojíte o půl metru blíže, ale máte na sobě roušku.

“Naše výsledky prokazují, že roušky mají konzistenční efektivitu v blokování respiračních kapének,” uvedl jeden z autorů studie Ignazio Maria Viola. Vědci upozorňují, že jde sice o důležité zjištění, ale stejně tak důležité je s rouškami správně zacházet. Zároveň by se lidé neměli spoléhat pouze na ně, a jakmile dostanou příležitost se očkovat, měli by tak učinit. Právě vakcinace je totiž pravděpodobně nejúčinnějším řešením celé epidemie a nakonec umožní se roušek zbavit.

https://www.mix24.cz/vedci-prisli-na-zp ... -internetu
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » stř 13. led 2021 12:31:06

Světová zdravotnická organizace konečně přiznává, že test PCR na COVID-19 má „problém“

V prohlášení, zveřejněném 14. prosince 2020, se Světová zdravotnická organizace konečně přiznala k tomu, co statisíce lékařů a odborníků ve zdravotnictví tvrdí už měsíce: test PCR, používaný k diagnostice COVID-19, je nahodilý proces s příliš mnoha falešně pozitivními výsledky.

Tento „problém“, přiznaný Světovou zdravotnickou organizací, přichází v důsledku mezinárodních soudních sporů, které odhalují nekompetentnost a protiprávní jednání úředníků v oblasti veřejného zdraví a politiků, kteří se spoléhají na diagnostický test, který není pro daný účel vhodný.

Orgán OSN se nyní zjevně snaží od fatálně chybného testu distancovat, protože u soudů probíhá rostoucí počet soudních sporů, odhalující šílenství spoléhání se na test, o kterém dokonce i jeho vynálezce profesor Kary B. Mullis řekl, že nebyl nikdy určen k diagnostice nemocí. [1]

Profesor Mullis získal Nobelovu cenu za chemii v roce 1993. „Shodou okolností“ Mullis zemřel těsně před začátkem pandemie.

https://www.resetheus.org/2021/01/04/sv ... m10vBIYEGY
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1425
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » úte 19. led 2021 19:16:07

Jan Tománek na FB:

Nedávno jsem tu psal, že se nacházíme v roce 68...

... ale myslím, že to bylo špatné přirovnání. V 68' totiž věděli téměř všichni, že se jedná o okupaci a do strany vstupovali opravdu jen prospěcháři.
.
Myslím si, že my se spíš nacházíme v 48' - tehdy po válce ohromné množství lidí komunismu věřilo - zvlášť také mladí - dokonce i umělci a novináři - právě ti chtěli budovat lepší svět a věřili v ideály a krásu socialismu.
.
A to je možná odpověď, proč tolik lidí nechce slyšet argumenty a pravdu. Prostě věří svému falešnému ideálu a pravda je nezajímá - chtějí sen s jednoduchým řešením. Svět s kouzelnou vakcínou.
.
Dokážete si představit rozhovor se zarytým svazákem v 48', kterému se snažíte naznačit, že ten Stalin není tak úplně cool chlapík, a že na kapitalismu není vlastně úplně všechno špatně...? Při nejlepším by se vám vysmál, ale spíše by řekl že jste zpátečník, rozvraceč republiky, kontra-revolucionář, západní agent a udal by vás!
.
Tehdy také existovala jen jedna oficiální "pravda"!
.
Velký problém také je, že pro spoustu lidí už není šance na návrat. Představte si politika, který přizná, že vyhodil zbytečně tisíc miliard a zničil zemi. A teď by měl připustit, že se vlastně nic zásadního neděje...
To stejné platí bohužel i u "běžného zavírače" - ten by zase těžce narazil na své ego. Takže proto hra musí bohužel pokračovat dál!
.
Historie se zkrátka přesně opakuje a my víme, jak byla pak padesátá léta temná a plná lágrů a poprav těch, kteří se nehodili...
.
Později samozřejmě svazáci i běžní lidé pochopili, ale to už bylo pozdě!
Chápu, že na západě lidé tu zkušenost nemají, ale u nás by snad mohli pochopit tentokrát trochu dřív...

"Přemýšlel jsem také, jestli někdy v historii byla doba, kdy by tolik vědců, lékařů a dalších osobností bilo na poplach proti zvůli, která se děje. Napadlo mě naopak období před válkou a nástup Hitlera. Také jim nikdo nevěřil a neposlouchal je...
Asi máme opravdu kombinaci 48' a předválečné Německo...

https://www.tomanek.com
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1425
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod vostal petr » úte 19. led 2021 19:39:08

Takže proto hra musí bohužel pokračovat dál!


Nojo,

tak hlavně nezapomen jít k volbám,

zvolit si konečně pána, kterej bude dobrým sluhou ... :D :D :D

Tak jako v roce 48 nebo 68 nebo 18 nebo vo 400 let zpátky..
vostal petr
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » úte 19. led 2021 19:54:20

Už mám jasno, bude to mladý Klaus :)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 1425
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod miroslav » úte 19. led 2021 22:47:19

Nejlepší je nevolit.
Nechat to na druhejch,
aby bylo co kritizovat a nad čím se pohoršovat.
Jinak z čeho by to moje "originální" ego bylo živo???
:D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 874
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod vostal petr » stř 20. led 2021 4:52:38

To víš,

volení za volení

kritizování za kritizování

je to prostě jen na těch druhejch, jakýže hovno vyserou,

takový jim vrátím...


TO JE ALE ŘEKVAPENÍ, ŽE SE TI FURT VRACEJ JENOM HOVNA...
vostal petr
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. led 2021 11:39:26

Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků