Nová fakta o koronaviru:

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedrito » sob 12. pro 2020 3:44:06

Tady je jen otázka, jestli jim ten virus utek chtěně nebo nechtěně. Já myslím že v tu chvíli jestě nechtěně, a sami z toho byli dost paf. Ale jsou to komouši, a ti o sobě nepochybují. Svedli to na netopýra z tržnice kousek od laboratoře... :D Chudák netopýr... A teď to dokonce sváděj i na jiný státy, nejvíc na Česko, protože jim pár lidí shora neleze doprdele.... No to je fuck, stejně budou mít nakonec nejfunkčnější vakcínu, na to si klidně vsadim.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 76
Registrován: pát 11. pro 2020 21:27:50

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedrito » sob 12. pro 2020 4:04:18

Budou nakonec zachraňovat svět před svým virem, i vakcinami druhých :D
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 76
Registrován: pát 11. pro 2020 21:27:50

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod miroslav » sob 12. pro 2020 11:39:38

Pedrito píše:
miroslav píše:
vostal petr píše:
ti co odmítnou očkování mohou být smrtelně nebezpeční pouze pro lidi, kteří vodmítli vočkování,

Jo, dík za upřesnění. :)

To já dám hned vovočkovat.

U Pedrita by to bylo zbytečné. Když už to prodělal, tak už má obranné látky.

Možná by nebylo, ale ten virus mutuje (získava zkušenosti), a staré obrané látky nic neznamenají. A vakcína proto taky nic neznamená. Musel by ses očkovat každou chvíli, kdy se zas ukáže nová mutace a inženýři poopraví sérum... Takhle bys měl v sobě za chvíli tolik cizorodých látek, že by tě nejspíš zabily ony, nikoliv virus.


Na rozdíl o chřipky, tenhle virus údajně moc nemutuje. Opětné nakažení je zatím velice vzácné. Problém je, že čím více je rozšířený tím větší je pravděpodobnost mutace.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3574
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » sob 12. pro 2020 15:53:49

Ale mutuje, úplně ukázkově. Nevím kolik už jich našli, už před časem jich bylo hafo. Universální vakcína na jakoukoliv chřipku je dle mě utopie. Ale chápu že se k ní svět modlí. Ten vir sám se umutuje k nějaké nezávadné formě respiračního onemocnění, v závislosti na adaptaci člověka na něj (imunita mu porozumí).. Je to otázka času. Protipatření jsou jistě na místě, kvůli těžkým průběhům a úmrtím, to jo. Bohužel ne bez následků, i smrtelným, na "opačné straně (opožděné léčby, ztráty zaměstnání, stres, životy naruby, sebevraždy, atd..) prostě tak, no.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriio » sob 12. pro 2020 15:57:01

Zatím nej "vakcínou" je vitamin D.
A sluníčka je málo, tak zobat, zobat...
Pedriio
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. pro 2020 16:08:46

https://www.vitasolaris.cz/rocni-baleni ... n-d-zdarma

Není to fake, dnes mi to přišlo, sice předpokládaj', že si k tomu jestě něco objednáš, ale to nemusíš.
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » sob 12. pro 2020 16:11:10

Návštěvník píše:https://www.vitasolaris.cz/rocni-baleni-vitamin-d-zdarma

Není to fake, dnes mi to přišlo, sice předpokládaj', že si k tomu jestě něco objednáš, ale to nemusíš.

Psal já.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » sob 12. pro 2020 20:34:16

Pedriito píše:Ale mutuje, úplně ukázkově. Nevím kolik už jich našli, už před časem jich bylo hafo. Universální vakcína na jakoukoliv chřipku je dle mě utopie. Ale chápu že se k ní svět modlí. Ten vir sám se umutuje k nějaké nezávadné formě respiračního onemocnění, v závislosti na adaptaci člověka na něj (imunita mu porozumí).. Je to otázka času. Protipatření jsou jistě na místě, kvůli těžkým průběhům a úmrtím, to jo. Bohužel ne bez následků, i smrtelným, na "opačné straně (opožděné léčby, ztráty zaměstnání, stres, životy naruby, sebevraždy, atd..) prostě tak, no.

Souhlasím..., ta celoplošná opatření jsou dle mě úplně špatně a to, jak to vede konkrétně naše vláda, je úplné zvěrstvo, nesystémové, nelogické, protichůdné, likvidační atd., tolik sprostých slov, co jsem ze sebe za poslední půl rok vypustila, určitě předčí ta, co jsem řekla za celý svůj život :-)
Nedávno u nás skočila pod vlak 42 letá žena, maminka dvou ještě docela malých dětí... nezvládla psychicky současnou situaci... je to smutné...

A to nemluvím o službách (maloobchody, restaurace, hotely, umělecká branže, sportovní aktivity...) jak to ustojí... tyhlety opatření...
Vzdělání, školství, senioři v domovech, a to se dívám jen na přítomnost, do budoucnosti, hlavně ekonomické se raději ani nechci dívat...
Opravdu toto bylo a je třeba?
Já si to nemyslím....

Pěkně jsi to napsal o té mutaci viru a adaptaci člověka na něj...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » sob 12. pro 2020 20:35:25

Pedriito píše:
Návštěvník píše:https://www.vitasolaris.cz/rocni-baleni-vitamin-d-zdarma

Není to fake, dnes mi to přišlo, sice předpokládaj', že si k tomu jestě něco objednáš, ale to nemusíš.

Psal já.

JJ, máme každý své balení s manželem a zobem, teda když si vzpomenu, dnes jsem si zobla, neb mě na to upozornil tvůj příspěvek :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » sob 12. pro 2020 20:52:45

z FB Jiří Šinkora

K čemu všechna to opatření jsou? V Česku byla jarní hysterie následována letním mejdanem, podzimní hysterií, co nejrychlejším uvolněním a teď se blíží další hysterie.

Ve Spojených státech se na pandemii víceméně vykašlali a nechali tomu celkem volný průběh. Dnes máme na počet obyvatel 0.001 procenta nových případů denně, v USA je to trochu méně, kolem 0.00095 %. S novým koronavirem zemřelo v obou státech přibližně 1 promile obyvatelstva, většinou velmi starých lidí, často s mnohočetnými poruchami zdraví. Přístup, nepřístup. V Izraeli byli dost tvrdí, všechno zamčeli dříve, nechali to zamčené dlouho a rozvolňovali velmi opatrně. Přesto, že to vypadalo chytře a úspěšně, se tam teď začíná koronavirus rychle šířit. Asi musíme přimout skutečnost, že je to opravdu vysoce infekční chemikálie, která je ale poměrně málo nebezpečná. Ať se na to dívám z jakékoli stránky, nemůžu dojít k jiným závěrům, než že je to jen další (pátý) koronavirus, který se v lidské populaci zabydluje, samozřejmě za cenu toho, že (v naprosté většině) staří lidé tenhle proces nezvládnou, neudrží virus na sliznicích, kam patří, ten pronikne hlouběji do těla a vnitřní imunitní mechanismy "zešílí"a postiženého člověka zabijí.

Podobně nejspíše kdysi probíhalo zabydlování jeho čtyř bratranců, se kterými existujeme už strašně dlouho, ale možná si toho ani nikdo nevšiml. Protože větší populace lidí kolem osmdesátky prostě neexistovala.
Takže bych to nechal být, naočkoval bych staré lidi, aby nám ještě chvíli vydrželi a dobrovolníci ve středním věku ať si vyberou, někoho může očkování uklidnit, i když je to z hlediska přežití zbytečné. Jestli dá někdo očkovat zdravé děti, je to cvok.

A ještě jedna velmi důležitá věc a vysvětlení a často zmiňované krátkodobé imunity proti SARC Cov-2. Tak, jak nás koronaviry napadají, jak se šíří, jak a kde se množí a jak málo jsou nebezpečné "vyhodnocuje" naše imunita tak, že si při prvním setkání vytváří paměť poměrně krátkodobou a k tomu, aby zesílila a prodloužila se a nakonec i změnila svou podstatu (postupná tvorba protilátek, které potom slouží k ochraně v pokročilejsím věku) potřebuje imunita další a další setkávání se s tímto a právě tímto virem.
Opatření, politicky přijímáná lidmi, kteří tomu vůbec nerozumí (a tím myslím i naprostou většinu epidemiologů a bohužel i imunologů) takovémuto opakovanému setkávání do značné míry brání. A proto i ti, kteří například na jaře infekcí úspěšně prošli, mohou být po půl roce infikováni znovu, třeba i vyšší dávkou a než si počáteční, poměrně slabá imunitní paměť vzpomene, může být po všem. Jinými slovy říkám, že bránění těm, kteří si tím už prošli, v kontaktu s nakaženými lidmi může mít za důsledek druhý, možná i těžší průběh, někdy i se smrtelnými následky. Kdo vůbec vymyslel tu naprostou hloupost, že lidé, kteří koronavirus prokazateně měli, se musí izolovat od toho, co k trvalé imunitě potřebují? To je nejen hloupé, to je vlastně zločinné.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » sob 12. pro 2020 21:07:52

Tara píše:
Pedriito píše:Ale mutuje, úplně ukázkově. Nevím kolik už jich našli, už před časem jich bylo hafo. Universální vakcína na jakoukoliv chřipku je dle mě utopie. Ale chápu že se k ní svět modlí. Ten vir sám se umutuje k nějaké nezávadné formě respiračního onemocnění, v závislosti na adaptaci člověka na něj (imunita mu porozumí).. Je to otázka času. Protipatření jsou jistě na místě, kvůli těžkým průběhům a úmrtím, to jo. Bohužel ne bez následků, i smrtelným, na "opačné straně (opožděné léčby, ztráty zaměstnání, stres, životy naruby, sebevraždy, atd..) prostě tak, no.

Souhlasím..., ta celoplošná opatření jsou dle mě úplně špatně a to, jak to vede konkrétně naše vláda, je úplné zvěrstvo, nesystémové, nelogické, protichůdné, likvidační atd., tolik sprostých slov, co jsem ze sebe za poslední půl rok vypustila, určitě předčí ta, co jsem řekla za celý svůj život :-)
Nedávno u nás skočila pod vlak 42 letá žena, maminka dvou ještě docela malých dětí... nezvládla psychicky současnou situaci... je to smutné...

A to nemluvím o službách (maloobchody, restaurace, hotely, umělecká branže, sportovní aktivity...) jak to ustojí... tyhlety opatření...
Vzdělání, školství, senioři v domovech, a to se dívám jen na přítomnost, do budoucnosti, hlavně ekonomické se raději ani nechci dívat...
Opravdu toto bylo a je třeba?
Já si to nemyslím....

Pěkně jsi to napsal o té mutaci viru a adaptaci člověka na něj...

Ono to je těžký, lidi kvůli tomu umíraj, to je fuk že maj většinou další potíže, ten vir působí jako katalyzátor, který ovšem mění své vlastnosti (jako každý vir). Pravděpodobně zeslábne. Jenže co do té doby? Nechtěl bych být ministem zdravotnictví.. Když bych to nechal být, lidi mě ukamenují že nic nedělám a jsou plné márnice, a když budu dělat to, co se děje všude budou mě kamenovat, že dělám příliš. Jak tedy na tu situaci? Spoléhat na to, že se každý bude chovat zodpovědně v této nové pitomé situaci nemůže fungovat. I když by to bylo supr. Tisíc lidí zdravého rozumu se bude chovat zodpovědně, a jeden týpek co to má na háku je nakazí a někdo z nich zbytečně umře. Co s tím? Dá se to řešit ku spokojenosti všech? Jak? Mě se nelíbí že lidi kvůli tomu jdou do velkých potíží, a nelíbí se mi ani že předčasně odcházejí. Uvědomuje si vůbec někdo, že tohle všechno způsobila nezodpovědná čína? Její neprofesiální "odborníci"? To už nikdo neřeší. Co teď s tím?
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » sob 12. pro 2020 21:42:25

Mě osobně to dost komplikuje život, stejně jak mé přítelkyni. Tím že je kvůli tomu v práci blázinec, opožděné zakázky, podstav, žádný pravidelný plán... Víkendy většinou v robotě, žádné volno se za sebou za sebou vydat... Takže se těšíme na svátky jak na smilování.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » ned 13. pro 2020 0:51:40

Tak nějak to je:

"V podstatě většina debat na podobná témata mi připomíná debaty o víře v Boha (či cokoli mimo hrubou hmotu ať už to nazýváme jakkoli) Buď věřím nebo ne. Ať patřím do jakékoli skupiny, najdu si mnoho důvodů, důkazů i zastánců mého přesvědčení. Nakonec, 30% lidí volí Bureše... a taky budou mít své důvody..."
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedrito » ned 13. pro 2020 1:18:12

Tomu v týhle souvislosti moc nerozumím.

Jinak ten názor na to si nějak buduju, ale jasno v tom komplet nemám.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 76
Registrován: pát 11. pro 2020 21:27:50

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. pro 2020 8:47:29

Tara píše:A perlička na dortu a největší PRŮSER - nejenže očkování, které spousta lidí nechce, plně hradí stát - ale co je horší - STÁT BERE PLNOU ZODPOVĚDNOST ZA VEŠKERÉ ZDRAVOTNÍ ŠKODY ZPŮSOBENÉ TOUTO LÁTKOU!!!

Co bych podle Vás měl udělat s člověkem, který se odmítne očkovat, pak se virem SARS-coV-2 infikuje a nakazí někoho z mých blízkých, který se sice odpovědně očkovat nechal, ale měl tu smůlu, že spadl do těch 5%, kterým se protilátky nevytvořily? Co když takový člověk zemře? V mých očích ho úmyslně neočkovaný jedinec svou nezodpovědností zabil.
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod miroslav » ned 13. pro 2020 10:44:13

Já bych řekl, pozitivní na tom covidu je, že ten covid je takovou dobrou průpravou a nacvičováním hygienických opatření, pro případ, že vyrazí do světa virus (případně mutace covidu), který bude pořádný zabiják, třeba se smrtností 80%
A je to jen otázka času a pravděpodobnosti.

Kdyby dnes všichni lidé důsledně dbali na hygienická opatření (roušky, dezinfekce, minimalizace shromažďování a mluvení na veřejnosti), tak by lockdowny snad ani nemuseli být.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3574
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » ned 13. pro 2020 12:48:56

Ke komentářům od Miroslava a Návštěvníka.
Já takto vůbec neuvažuju, resp. mi takové uvažování je úplně nepochopitelné...

Sars, covid vznikly v laboratoři a je otázka, jestli se ven dostaly ty viry neúmyslně nebo úmyslně a toto by mělo být vyšetřeno, někdo by za to měl být odpovědný a potrestaný, už z toho důvodu, aby se to nikdy nezopakovalo!
Viry, různé, tady byly vždy a budou a nikdy takový humbuk kolem toho nebyl, ani u prasečí chřipky ne.
Cítím to stejně, jak chování viru a lidské imunity popsal Pedrito a jak popisují někteří odborníci (i když jiní odborníci to zase vidí jinak...)

Např. toto vide, kde hovoří jakýsi lékař, je taky zvěrstvo s podprahovou manipulací, to se bude Návštěvníkovi líbit, ale já to nemohla doposlouchat ani do konce. :green:
Mám slabý žaludek, citlivý na jakoukoli manipulaci, a toto už je přes čáru...

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. pro 2020 13:59:31

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... u-40345088

Německo zpřísní opatření. Od středy zavřou školy i většina obchodů

Německo výrazně zpřísní protiepidemická opatření ve snaze zbrzdit šíření nového koronaviru. Kancléřka Angela Merkelová a premiéři spolkových zemí se dohodli, že zpřísnění bude platit od středy 16. prosince do 10. ledna. Zavřené budou obchody s výjimkou těch nezbytných, které prodávají například potraviny.

Zavřeny mimo jiné zůstanou školy a lidé by měli víc pracovat z domova. Kromě obchodů s potravinami by se uzávěra neměla týkat také drogerií, lékaren či bank.

Zpřísněná opatření podpořil bavorský premiér Markus Söder. „Čísla jsou horší než kdy jindy. Jednotlivá opatření si už nesmíme dovolit, zapadla by,” řekl listu Welt am Sonntag. O jednotlivých opatřeních si totiž může každá spolková země rozhodovat sama.

Söder byl na straně Merkelové a upozorňoval, že dosavadní postup, kdy se v Německu zavírala kina, divadla, fitcentra či restaurace nebyla dostatečná.

„Zvyšující se počet čísel je alarmující,” uvedl ředitel Institutu Roberta Kocha, který dlouhodobě sleduje vývoj koronaviru v Německu, Lothar Wieler.

V Německu v poslední době stále rychleji přibývá nakažených. Ve čtvrtek jich bylo 29 875, což je nejvyšší přírůstek od začátku pandemie. V částečné uzávěře je země už šest týdnů.

V zemi se dosud od začátku pandemie nakazilo více než 1,3 milionu lidí. Zhruba 967 900 se jich už zotavilo. S covidem-19 zemřelo 21 787 nakažených.
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedrito » ned 13. pro 2020 14:17:27

Sars, covid vznikly v laboratoři a je otázka, jestli se ven dostaly ty viry neúmyslně nebo úmyslně a toto by mělo být vyšetřeno,..

Nemyslím si že byly "vytvořeny" uměle, myslím že na to žádní vědci dnes nemaj a těžko kdy mít budou. "Vytvořit" komplet živý organismus, byť jednoduchý jako je i vir, je (naštěstí) těžko možné. Znamenalo by to umět skládat hmotu na úrovni atomů do živých forem.. Umí však s organismy manipulovat např. přesouváním nějakých jejich částí tam a sem. To ale není "tvorba", nýbrž nebezpečná hra nedospělých ambiciózních dětí. Bezpochyby s požehnáním vládních špiček.. ne-li přímo na jejich popud.
Uživatelský avatar
Pedrito
 
Příspěvky: 76
Registrován: pát 11. pro 2020 21:27:50

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » ned 13. pro 2020 14:49:16

Ale ani s tim si nejsem jistej, jestli v tomto případě manipulovali (modifikovali). Nejsou pro to žádné důkazy, vědci z dalších stran to nepotvrzují. Spíš objevili novej vir a bádali nad nim,.. a to tak, že jim zdrh. Kdoví. Jistý jen je, že je venku.
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Paradox a 18 návštevníků