Nová fakta o koronaviru:

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. bře 2021 22:30:36

.
Přílohy
155799414_4404195719596300_6474699077777716071_n.jpg
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » pát 05. bře 2021 0:25:49

Zdeněk píše:
Pedriito píše:
To je tvůj konstrukt mysli, jak by to mělo vypadat. Mysl je ale špatný generál, vymyšlené vítězství není reálné vítězství.

Jasně že to je má konstrukce, čí asi jinýho? Ale pokud mluvíme o chvílích meditace, pak bych řek, že je to předešlé irevelantní. Což je vítězstvím bezejmeného.

Jo, to vypadá pěkně tajuplně, dostatečně nesrozumitelně. :phew:

Zastav svou blábolivou mysl, jako to leknutím ze zabíjení krocana učinila Vendy, a vše bude zalité láskou.
Mě to teda moc nejde no. :(

To je přece putna, jak co vypadá tajuplně. Když chceš něco říct, magii v tom nehhedáš. Na to jsou tu jiní borci. Bez "kvality" blábolivý mysli, by neexistovaly duskuzní fóra, to si piš.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » pát 05. bře 2021 0:45:35

miroslav píše:
Pedriito píše:Ty Miroslave, kde jsi vlastně k Babišovi zízkal sympatie? Mě to ohledně tebe fakt zajímá...


Mně Babiš přijde jako člověk, který něco dokázal a nežvaní - i když není bohužel žádný řečník.
Zemědělství u nás postavil na úroveň, která je málo kde - výmluvné u zemědělských produktů - Vyrobeno v Česku je dnes na rozdíl od minulosti puncem kvality.
Jsem vzděláním zemědělec, takže vím, že v tom, co podniká, podniká správně, dobře a prospěšně.
Například řepka z hlediska osevích postupů a ochrany půdy před korozí působí pozitivně. Nevidím "žlutě"
Nicméně závistiví a neúspěšní odpůrci Babiše se semkli a chrlí pomluvy a jedovaté nesmysly proti němu.
V parlamentu - kde má menšinu mu házejí s chutí klacky pod nohy.
Bohužel i teď v coronakrizové krizi to dělají (např. neschválení nouzového stavu, zpochybňování opatření) a to je jedna z hlavních příčin současné krize - demoralizace méně inteligentních spoluobčanů.
Takže nedodržování opatření je pro mnohé bojem za svobodu, revolučním činem proti Babišovi.
Prostě jsme většinově národ neschopných závistivců a tak bohužel ani Babiš při nejlepší vůli s tím nic bohužel nesvede.
A kmotrové budou zase prostřednictvím zkorumpovaných poslanců tahat za nitky při rozhodování ve svůj prospěch.
Jako třeba ti energo baroni atd.
Zase bude pro některé dobře.
A proto je mi Babiš sympatický, že se snaží s tím něco udělat, má na to, ale většina se semkla proti němu, tak asi nastanou po volbách zase zlaté časy pro politikaření, korupci, kmotry ODS a další.

No je to tvé politické hledisko. Mě nedávno něco vytočilo, ale jinak nenadávám, a nevolím. Nezvolím nikoho ke komu nemám důvěru, páč to bych ordinoval vychcanost sám sobě. Až tu bude k dispozici zas kvalitní člověk, jako byl i přes svý chyby např. Havel, a naposled Schwarzenberg půjdu nadšeně volit.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » pát 05. bře 2021 1:08:21

Neexistuje nijaká vyčůraná volba, že když bytostně nechceš někoho, zvolíš jibýho, koho vlastně taky nechceš, ale je ti přijatelnější. A jak chceš tohle vůbec agitovat? To je přesně ta zaprdlá vychcanost, tvrdit liden, že musí volit menší zlo. Menší zlo za koho? Leda za idiota!

Bylo by zajímavé, kdyby k těm volbám nešel nikdo...

Ale jak vidíš, ani já si nedělám iluze, krom občas blábolivé mysli.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » pát 05. bře 2021 2:06:50

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Ty Miroslave, kde jsi vlastně k Babišovi zízkal sympatie? Mě to ohledně tebe fakt zajímá...


Babiš mi není sympatickej, ale volila bych už proto, abych zabránila Piráty. Jestli se dostanou k moci, tak se lidé naučej, co je to bát se. Ale zřejmě to potřebujou. :(

Je to blbost, ať se tam dostane kdokoliv, vždy bude mít na proti sobě opozici. Nikdo to neudělá líp, páč kostky, na kterých to jede, jsou vrženy.
A ti blbci v parlamentu, co se na oko furt hádaj, a tu vládu v čele s Babišem furt jako potápěj.. Tak proč to proboha neudělaj pořádně! Vyjádří nedůvěru, ať to rozpustěj! Neudělaj to, páč jsou to zas jen posraní srabi, co kecaj aby se neřeklo, aby jim tekly penízky. Tfuj.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » pát 05. bře 2021 2:53:11

Co si třeba sednout před pražskej hrad, nejíst, semtam se napít? Jako protest. Šlo by to vůbec? Neodklidili by tě v cuku letu, a neprohlásili za cvoka! A lidi co nadávaj na vládu, by si neťukali na čelo? Lidi, tohle je fakt šílenej stav! Co začal nenapadně bujet hned po sametový... Kurvy, co vždy byly kurvama, jen obrátily desku, a každý rok obcházej salóny pro novej střih. Když jde do toho někdo upřímně, viz Vojtěch, dlouho nevydrží... Tady už ani není, co posílat do prdele, jako za konamčů. Tehdy byl nepřítel jasný.. Dnes je to vše pseudo, ani bůh už se v tom nevyzná.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » pát 05. bře 2021 7:36:01

Pedriito píše:Neexistuje nijaká vyčůraná volba, že když bytostně nechceš někoho, zvolíš jibýho, koho vlastně taky nechceš, ale je ti přijatelnější. A jak chceš tohle vůbec agitovat? To je přesně ta zaprdlá vychcanost, tvrdit liden, že musí volit menší zlo. Menší zlo za koho? Leda za idiota!

To je jako když na tebe gauner namíří pistoli a zeptá se tě, chceš střelit do hlavy nebo do nohy? No a když nic neřekneš, koupíš to do hlavy.

No tak to děkuju za ty tvý morální rady teda... kdyby se jimi naši předci řídili, tak tu už nejsme. A proto jsme morálně takoví, jací jsme.
Byl jsi povolán jako otrok? Netrap se tím. Ale kdyby ses mohl stát svobodným, raději toho použij. Koho Pán povolal jako otroka, má v Pánu svobodu.
Svoboda vnější je jen vějička pro lidi vezdejší. Hledej nejprve svobodu uvnitř a ostatní ti bude přidáno.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod miroslav » pát 05. bře 2021 8:38:57

V Česku už od dětství příliš uctíváme ty, kteří oblafnou pravidla. V Británii neexistuje, že by se porušení protiepidemických opatření řešilo domluvou.

...............
„Nikdy nebyla osobní odpovědnost člověka větší nežli teď,“ píše ve svém komentáři německý list Süddeutsche Zeitung. Těžko tohle tvrzení rozporovat. Chování jednotlivců, úcta k pravidlům, jakkoli nás štvou a provokují, dodržování restrikcí – to rozhoduje o zaplněnosti jednotek intenzivní péče nejspíš víc než chaotická rozhodnutí Babišovy vlády. Kdyby se neúcta k pravidlům všeho druhu dala změřit a sestavil by se evropský žebříček, Česko a jeho obyvatele bychom nejspíš hledali někde v čele tabulky.

Čím to je? V Česku už od dětství uctíváme ty, kteří oblafnou pravidla a nejsou chyceni při činu. Jsou to, bohužel, pro spoustu osob kingové. Opsal jsi test a nechytla tě úča? Jsi borec! Jel jsi na padesátce stovkou a nevyfotili tě? Super! Šidíš na daních, ale nevyhmátl tě berňák? Jsi boží!

Máš roušku pod nosem nebo v kapse? Kopíruješ poslance Volného a Bojka? Senzace, jsi vlastně něco jako velitel partyzánského oddílu. Ty to Babišovi a těm nahoře hustě natíráš!
...............
více zde:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-cesky-smrtici-trojboj-nedodrzuj-nehlas-netrestej-145654#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=tkO77mYXDch-202103050720&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » pát 05. bře 2021 9:03:32

Vy jste fakt dva občani par excelence. Co budou ostatní nařkávat z toho, že nevolit toho a onoho, tak jsou vlastně zodpovědný za špínu tohoto světa. Která je špínou těch, který volej, jejich vlastní špínou. Nebojte, voličů, stran i těch co se rádi volí, je dost, a volební právo platné. Bez vás by to prostě nefungovalo, ať už volíte převlečený komouše anebo piráty...
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » pát 05. bře 2021 9:28:43

Asi založím stranu černých pasažérů. Na tom by šlo slušně vydělat :D
a politická scéna by zas byla o něco bohatší.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » pát 05. bře 2021 9:35:44

Pedriito píše:Asi založím stranu černých pasažérů. Na tom by šlo slušně vydělat :D
a politická scéna by zas byla o něco bohatší.

Já ovšem jezdím na koloběžce, takže jako každej správnej předseda, bych kázal vodu ale bumbal šampáňo.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » pát 05. bře 2021 12:00:25

Pedriito píše:Vy jste fakt dva občani par excelence. Co budou ostatní nařkávat z toho, že nevolit toho a onoho, tak jsou vlastně zodpovědný za špínu tohoto světa. Která je špínou těch, který volej, jejich vlastní špínou. Nebojte, voličů, stran i těch co se rádi volí, je dost, a volební právo platné. Bez vás by to prostě nefungovalo, ať už volíte převlečený komouše anebo piráty...
Jak někde říká Eckhart Tolle, svět je tu od toho, aby nás znechutil :). Protože pak se do něj nezamotáme. Buďte kolemjdoucími, radí Ježíš Kristus v Tomášově evangeliu.

Můžeš otevřeně praktikovat duchovní cestu? Ano, nezavřou tě za to, jako za bolševika. Společenská situace tě sere, protože jsi v ní uvízl, zapomněl jsi na svůj domov, že nejsi odsud, že tu jen procházíš.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. bře 2021 12:09:04

Pedriito píše: Mě nedávno něco vytočilo,


Jo, seš hodně vytočenej a už nějakou dobu.

Snažit se zabránit větší zlo je podle mne dobré rozhodnutí. Nevolit nic je podle mne v takovém případě alibismus. Za to nechci nést zodpovědnost. Ale každý má právo dělat si to, jak chce, a nebudu ho za to kritizovat.
:)
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. bře 2021 12:17:18

Pedriito píše: Co začal nenapadně bujet hned po sametový... Kurvy, co vždy byly kurvama, jen obrátily desku, a každý rok obcházej salóny pro novej střih.


Jo, podle mne tu sametovou revoluci dokonce i sami naplánovali.
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. bře 2021 12:20:05

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Neexistuje nijaká vyčůraná volba, že když bytostně nechceš někoho, zvolíš jibýho, koho vlastně taky nechceš, ale je ti přijatelnější. A jak chceš tohle vůbec agitovat? To je přesně ta zaprdlá vychcanost, tvrdit liden, že musí volit menší zlo. Menší zlo za koho? Leda za idiota!

To je jako když na tebe gauner namíří pistoli a zeptá se tě, chceš střelit do hlavy nebo do nohy? No a když nic neřekneš, koupíš to do hlavy.


:D
Zdeněk píše:No tak to děkuju za ty tvý morální rady teda... kdyby se jimi naši předci řídili, tak tu už nejsme. A proto jsme morálně takoví, jací jsme.

Svoboda vnější je jen vějička pro lidi vezdejší. Hledej nejprve svobodu uvnitř a ostatní ti bude přidáno.


:)
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. bře 2021 12:30:26

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Vy jste fakt dva občani par excelence. Co budou ostatní nařkávat z toho, že nevolit toho a onoho, tak jsou vlastně zodpovědný za špínu tohoto světa. Která je špínou těch, který volej, jejich vlastní špínou. Nebojte, voličů, stran i těch co se rádi volí, je dost, a volební právo platné. Bez vás by to prostě nefungovalo, ať už volíte převlečený komouše anebo piráty...
Jak někde říká Eckhart Tolle, svět je tu od toho, aby nás znechutil :). Protože pak se do něj nezamotáme. Buďte kolemjdoucími, radí Ježíš Kristus v Tomášově evangeliu.

Můžeš otevřeně praktikovat duchovní cestu? Ano, nezavřou tě za to, jako za bolševika. Společenská situace tě sere, protože jsi v ní uvízl, zapomněl jsi na svůj domov, že nejsi odsud, že tu jen procházíš.


:)
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. bře 2021 13:22:32

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ude-656167

Blatný udělal jasno: 3000 lidí v nemocnicích, dříve se rozvolňovat nebude

Covidová pandemie stále zaměstnává Česko. Na tiskové konferenci Ministerstva zdravotnictví dnes šéf resortu Jan Blatný seznámil všechny s průběhem očkování, ale také s tím, kdy by měli zdravotníci dostat odměny za svou práci. A hovořilo se i o rozvolňování.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný na tiskové konferenci mimo jiné slíbil odměny zdravotníkům v nemocnicích. Ty by měli dostat v květnové výplatě v podobné výši jako loni. Odměny by pak měli dostat i zdravotníci mimo nemocnice.

Na tiskové konferenci se také hovořilo o očkování. Ke čtvrtku dostalo první dávku vakcíny 78 procent lidí nad 80 let, kteří se k očkování zaregistrovali. Obě dávky obdrželo 21 procent osob v této kategorii. V březnu pak má do Česka dorazit přes milion dávek vakcíny, z toho zhruba 700 tisíc od společnosti Pfizer/BioNTech. V dubnu přijdou dva miliony dávek, dodal ministr Blatný.

Do očkování proti covidu-19 je pak zapojeno přes 2 000 ordinací praktických lékařů. Zaregistrovalo se u nich přes 120 tisíc lidí.

Blatný se rovněž dotkl tématu rozvolňování. To by mohlo nastat ve chvíli, zlepší-li se epidemická situace v zemi do konce března. Pak by mohla být uvolněna nejpřísnější opatření. "Chvíle, kdy můžeme uvažovat o změnách, přijde, až bude v nemocnicích nanejvýš 3 000 osob," uvedl.

A příznivá zpráva přišla v průběhu tiskové konference i z Hradu. Prezident Miloš Zeman totiž podepsal zákon, kdy lidé dostanou příspěvek až 370 Kč denně k nemocenské při nařízené karanténě či izolaci. Bonus má motivovat k jejich dodržování.

Včera přibylo 14 554 pacientů s covidem-19. Pozitivní je téměř každý druhý vzorek. Hospitalizovaných je o 700 více než před týdnem, v těžkém stavu 1 735 lidí.

Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » pát 05. bře 2021 13:42:44

Návštěvník píše:
Pedriito píše: Mě nedávno něco vytočilo,


Jo, seš hodně vytočenej a už nějakou dobu.

Snažit se zabránit větší zlo je podle mne dobré rozhodnutí. Nevolit nic je podle mne v takovém případě alibismus. Za to nechci nést zodpovědnost. Ale každý má právo dělat si to, jak chce, a nebudu ho za to kritizovat.
:)

Návštěvníku, jeden volí to a jinej ono. Měli jsme tu v tý politice všechny možny kombinace vladních stran. Ty rozdíly v jejich programech se sejdou v parlamentu a nastává hra kompromisů. Zákony a usnesení schvaluje vždy mnoho stran, mnoho hlasů, z koalice i opozice. Ne strana který ty jako volič dáš přednost, protože si myslíš že je menším zlem. Další volič si myslí že menším zlem je jiná strana, a další zase jiná.... A ti pak vedou spory a vzájemně si nadávaj, jak jsou blbý, koho volí. No a hádaj se i strany samotný, vidět nějaké zasedání vlády, je fakt zážitek. Takže to jsou ti, který občani hrdě volí, asi pro ten pocit zodpovědnosti. To je jedna věc. Další věc je, že já nemám koho volit, až získám k nějaké straně a jejím ptedstavitelům sympatie, rád jim hlas dám. Ne proto, aby vedli tuto zemi, páč sami ji nikdy nepovedou, ale čistě ze sympatie.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. bře 2021 17:32:04

Pedriito píše:
Návštěvník píše:
Pedriito píše: Mě nedávno něco vytočilo,


Jo, seš hodně vytočenej a už nějakou dobu.

Snažit se zabránit větší zlo je podle mne dobré rozhodnutí. Nevolit nic je podle mne v takovém případě alibismus. Za to nechci nést zodpovědnost. Ale každý má právo dělat si to, jak chce, a nebudu ho za to kritizovat.
:)

Návštěvníku, jeden volí to a jinej ono. Měli jsme tu v tý politice všechny možny kombinace vladních stran. Ty rozdíly v jejich programech se sejdou v parlamentu a nastává hra kompromisů. Zákony a usnesení schvaluje vždy mnoho stran, mnoho hlasů, z koalice i opozice. Ne strana který ty jako volič dáš přednost, protože si myslíš že je menším zlem. Další volič si myslí že menším zlem je jiná strana, a další zase jiná.... A ti pak vedou spory a vzájemně si nadávaj, jak jsou blbý, koho volí. No a hádaj se i strany samotný, vidět nějaké zasedání vlády, je fakt zážitek. Takže to jsou ti, který občani hrdě volí, asi pro ten pocit zodpovědnosti. To je jedna věc. Další věc je, že já nemám koho volit, až získám k nějaké straně a jejím ptedstavitelům sympatie, rád jim hlas dám. Ne proto, aby vedli tuto zemi, páč sami ji nikdy nepovedou, ale čistě ze sympatie.


Samozřejmě, že to vidíš po svém a to je ok. Za to si neseš zodpovědnost. Já to vidím jinak než ty a taky si za to nesu zodpovědnost.
Mimochodem: Kdyby vláda neměla moc a nevládla, tak by se nikdo nesnažil ji svrhnout a dostat se na její místo. :D Opozice se do toho bude vždy plést, to je jasné. A to je ok, nebot' všichni voliči mají být zastoupeni.
Opravdový demokrat nikdy nebude nadávat na to, koho ostaní volí, nebude je urážet, že jsou ovce, nebo že jsou nevzdělaní a hloupí.

:)
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » pát 05. bře 2021 18:41:26

Tak je to nastaveno a je to ok. To se těžko změní, s tím se nelze než smířit, ať je vždy výsledek jaký je. Je super že jsme se zbavili totalitního režimu. Někde na tom tak dobře nejsou. A je super, že tu defakto nemáme vyloženě extrémistickou stranu. Což by mě asi volit přimělo, i kfyž fakt nevím koho bych v současnosti vybral. Páč když mám někoho volit, chci mu důvěřovat a nechci se v něm zklamat. Lidskost a selský rozum a taky to srdce, vlastnosti kterých je v těch politických kruzích jak šafránu.
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 14 návštevníků