Nová fakta o koronaviru:

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » stř 01. zář 2021 13:04:58

Takže u mě je to od počátku tak, že tady v tom celém to hoooodně smrdí a velice je mi blízká svými názory a vůbec vystupováním Soňa Peková. není třeba představovat. Jako vědec, zapálený do své práce bez absolutní tendence něco na tom všem vytřískat, zneužít ke svému prospěchu, jakémukoliv. Jako žena a vůbec a co říká, se mnou rezonuje...

Co se týká toho, co se na tom obrázku tvrdí - má intuice mi říká, že na tom něco bude - čím větší očkování, tím se objevují další mutace, že to spolu souvisí, když už pomineme, co to v těle očkovaného dělá nebo nedělá a jak se to v těle projeví za nějakou dobu.
Že očkování nebrání novému onemcnění a tím i šíření, je už nyní myslím každému jasné. Jen mi není jasné, proč se tito lidé např. nemusejí testovat. To mi skutečně není jasné.
U nás v práci např. nyní začali marodit plně naočkovaní, už delší dobu, lidé, můžeš si o tom myslet své....

Ono i to testování zdravých (nepříznakových) je úplně na hlavu - jak jsem psala před časem, čím více testovaných, tím více nakažených, čím více adidas, tím lepší adidas :-)

Kdo z toho má největší profit, je zřejmé, farmaceutický průmysl a vlády, kterým se líbí držet lidi ve strachu a v jejich moci.
A tvými slovy přiblblí hlupáci, kteří jim to žerou, s nimi tu hru hrají a tím ji udržují na scéně.
Nesmírně mě sejří i ta situace s dětmi a to všechno jen proto, že většina rodičů nemá koule se za své děti, jejich zdraví a hlavně zdravou psychiku, která jde ruku v ruce s pocitem SVOBODY, postavit.

A končím, bo jsem se zase rozčílila a mám tu hodně práce.
:-)


Jinak ty ses často oháněl pojmem Pravda.

Pro mne je nejvíce cenné Svoboda. Možná je to to, co ty máš pod pojmem Pravda. Nevím..., ale asi ne...

Teď jsem četla takovou pěknou definici pojmu Svoboda.

Svoboda není to, že si děláš, co chceš, ale neděláš to, co nechceš.

Taková ukázka pro mne absolutně svobodného člověka je např. Jarda Dušek....

Např. já už dlouho nikde nenosím roušku, respirátor jsem nikdy nenosila, protože bych si v ní připadala jako ten největší debil na světě.

Tak ahoooj v lepších časech :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2736
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvnice » stř 01. zář 2021 13:46:24

Díky, Taro, vyjádřilas to přesně. Mám vždycky radost, když někdo dokáže napsat to, co si myslím (a neumím tak pěkně zformulovat). Zdenka
Návštěvnice
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » stř 01. zář 2021 15:22:23

Interview MUDr. Soňa Peková, PhD; CNN - K VĚCI "Zašlo to příliš daleko" (31.8.2021)

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2736
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. zář 2021 17:00:59

miroslav píše:
Návštěvník píše::'-(


To je v pohodě, určitě pro civilizaci bude přínosem, když zblblých hlupáků schopných věřit každému fejku trochu ubyde.
To je na té pandemii asi jediný pozitivní přínos.

Asi už ti z toho hráblo Miroslave, ale ta studie izraelských vědců existuje a má tento předběžný (tj. zatím bez odborné oponentury) závěr:

Ti, kteří covid neprodělali a byli očkováni, mají 13x větší riziko onemocnění Delta variantou v porovnání s vyléčenými infikovanými. Včetně vyššího rizika hospitalizace.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. zář 2021 17:33:29

Ti, kteří covid neprodělali a byli očkováni, mají 13x větší riziko onemocnění Delta variantou v porovnání s vyléčenými infikovanými. Včetně vyššího rizika hospitalizace.

Pokud bychom si položili otázku, zda je lepší prodělat covid-19 nebo se nechat očkovat, je potřeba zvážit všechna pro a proti.
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. zář 2021 20:33:29

Návštěvník píše:
Ti, kteří covid neprodělali a byli očkováni, mají 13x větší riziko onemocnění Delta variantou v porovnání s vyléčenými infikovanými. Včetně vyššího rizika hospitalizace.

Pokud bychom si položili otázku, zda je lepší prodělat covid-19 nebo se nechat očkovat, je potřeba zvážit všechna pro a proti.

Ano. Očkovat se měla nejvíce vážným průběhem nemoci ohrožená skupina (staří/nemocní), jak to ostatně navrhoval i Malone (objevitel mRNA metody). Což je málo procent. Normální vakcínou, kterou bychom si sami vyrobili. To by nám ale nesměli vládnout v podstatě vyšinutí Miroslavové a "v dobré víře" manipulátorské Jany. A tak budeme mít v populaci následky experimentální vakcíny a obří sekyru v rozpočtu.

Je zajímavé, jak se lidé mentálně separují a jak nicotný v tom hraje význam tzv. duchovní cesta (vyčtená/jako brýle mámení nasazená).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. zář 2021 21:17:27

miroslav píše:To je v pohodě, určitě pro civilizaci bude přínosem, když zblblých hlupáků schopných věřit každému fejku trochu ubyde.


Izrael:
Obrázek
https://www.haaretz.com/israel-news/cov ... 1.10081669
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. zář 2021 21:40:36

Omlouvám se za zastaralá data. Dnešní přírůstky jsou v Izraeli již nad 10000 (Izrael v podstatě prodělává to co my na začátku roku):
https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/israel/
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod miroslav » stř 01. zář 2021 22:27:05

Příroda, naše matka, nás rozsoudí.
Já dle svých znalostí sázím naprosto jistě na vakcínu.
Furt lepší vakcína se zlomkem informace viru, než infekce celým virem, který se v buňkách těla bude rozmnožovat, než ho imunitní systém identifikuje a začne produkovat obranné látky. Pokud bude dobře a dostatečně rychle reagovat.
Štěstí přeje připraveným.

Nechápu proč se lidé bojí očkování a nebojí se skutečné infekce, která jim hrozí.
Ty bys volil raději chorobu - covid než očkování?
Ta samozřejmě vytvoří také obranné látky a možná lepší než očkování (pokud to přežiješ), ale ten průběh a rizika a následky jsou podstatně horší, nebezpečnější než očkování.
Myslíš si, že ty to nechytneš? Děláš pro to něco, abys to nechytnul?
Já kromě očkování, posilování imunity a omezení nechráněných kontaktů s cizími lidmi o ničem lepším nevím.
A nebo je dobré podat se osudu a buď to chytnu nebo nechytnu, to není moje starost?
To je dobrý postoj, ale pak si nestěžuj Bohu, když to nedopadne třeba úplně příjemně.
:-)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3490
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 01. zář 2021 22:43:47

Ještě větší debil, než jsme čekali.

Sází na "jistotu".
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » čtv 02. zář 2021 8:12:59

miroslav píše:Příroda, naše matka, nás rozsoudí.
Já dle svých znalostí sázím naprosto jistě na vakcínu.
Furt lepší vakcína se zlomkem informace viru, než infekce celým virem, který se v buňkách těla bude rozmnožovat, než ho imunitní systém identifikuje a začne produkovat obranné látky. Pokud bude dobře a dostatečně rychle reagovat.
Štěstí přeje připraveným.

Nechápu proč se lidé bojí očkování a nebojí se skutečné infekce, která jim hrozí.
Ty bys volil raději chorobu - covid než očkování?
Ta samozřejmě vytvoří také obranné látky a možná lepší než očkování (pokud to přežiješ), ale ten průběh a rizika a následky jsou podstatně horší, nebezpečnější než očkování.
Myslíš si, že ty to nechytneš? Děláš pro to něco, abys to nechytnul?
Já kromě očkování, posilování imunity a omezení nechráněných kontaktů s cizími lidmi o ničem lepším nevím.
A nebo je dobré podat se osudu a buď to chytnu nebo nechytnu, to není moje starost?
To je dobrý postoj, ale pak si nestěžuj Bohu, když to nedopadne třeba úplně příjemně.
:-)

Není to o matce přírodě, ale o dospělosti. Dítě se nemůže rozhodovat samo, musí spoléhat na rodiče. Mnozí u nás bohužel nedospějí nikdy, a tak si rodiče promítají do státu. O tom v podstatě je ten rozhovor Höschlovou v Reflexu, jak už jsem ho sem dříve dával.

Höschlová je žena, tak ke svému životu potřebuje obejmutí. OK, já jsem muž, tak mě to objímání tak nebere a raději se mu tedy kvůli epidemii vyhnu. Zas mám jiné zdravotní či sociální specifika, tedy mohu zvážit rizika očkování vers. neočkování a tak třeba dospět k závěru, že je v mé situaci rozumné se naočkovat nechat. A samozřejmě se tak či onak mohu zmýlit a tedy nést toho důsledky. Nicméně já jsem k tomuto rozhodnutí kompetentní ve společnosti dospělých svobodných lidí.

Tvoje adorace vědců/vlády (v podstatě paternalistického vidění státu) a přehlížení varovných signálů je vskutku naivní Miroslave. A tento dětinský světozor se promítá i do tvého zpracování argumentů v diskuzi.
Podobně mi Jana neváhá bezostyšně předložit proočkovací linky, které ani sama nerozklikne, předpokládajíc u mě rozumovou úroveň dítěte. Protože prostě má dětinský světozor.

Tak k čemu vám to vaše duchovní snažení bylo?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. zář 2021 9:00:53

Zdeněk píše:

...úroveň dítěte. Protože prostě má dětinský světozor.

Tak k čemu vám to vaše duchovní snažení bylo?


V tu hodinu přišli učedníci k Ježíšovi s otázkou: „Kdo je vlastně největší v království nebeském?“

Ježíš zavolal dítě, postavil je doprostřed a řekl: „Amen, pravím vám, jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského."
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » čtv 02. zář 2021 10:52:59

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:

...úroveň dítěte. Protože prostě má dětinský světozor.

Tak k čemu vám to vaše duchovní snažení bylo?


V tu hodinu přišli učedníci k Ježíšovi s otázkou: „Kdo je vlastně největší v království nebeském?“

Ježíš zavolal dítě, postavil je doprostřed a řekl: „Amen, pravím vám, jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského."

Dítě není dětina.

"Moudrosti sice učíme, ale jen ty, kteří jsou dospělí ve víře – ne ovšem moudrosti tohoto věku či vládců tohoto věku, spějících k záhubě, nýbrž moudrosti Boží, skryté v tajemství".

Ono Ježíšovo "jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti" je ono tajemství, které bylo sděleno dospělým ve víře.

A tak jako v podobenství o snězení ovoce ze Stromu poznání ono neposloužilo pro nepřipravené k dobrému, tak ani tobě neslouží Ježíšovo učení (srv. Mat 15:24).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. zář 2021 11:08:24

miroslav píše:Příroda, naše matka, nás rozsoudí.
Já dle svých znalostí sázím naprosto jistě na vakcínu.
Furt lepší vakcína se zlomkem informace viru, než infekce celým virem, který se v buňkách těla bude rozmnožovat, než ho imunitní systém identifikuje a začne produkovat obranné látky. Pokud bude dobře a dostatečně rychle reagovat.
Štěstí přeje připraveným.

Nechápu proč se lidé bojí očkování a nebojí se skutečné infekce, která jim hrozí.


Ale nehrozí. Většina lidí se vůbec nikdy nenakazí. Je zde jisté riziko, že třeba budeš patřit k té menšině, která se nakazí. Ale je tady i riziko, že se nakazíš jako očkovaný a třeba i umřeš. Nebo že třeba po očkování umřeš.
Lidé to zvažují a rozhodnou se většinou pro to, co je v jejich situaci to nejoptimálnější. Nějaké riziko zůstane v každém připadě.
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. zář 2021 11:12:37

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:

...úroveň dítěte. Protože prostě má dětinský světozor.

Tak k čemu vám to vaše duchovní snažení bylo?


V tu hodinu přišli učedníci k Ježíšovi s otázkou: „Kdo je vlastně největší v království nebeském?“

Ježíš zavolal dítě, postavil je doprostřed a řekl: „Amen, pravím vám, jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti, nevejdete do království nebeského."


Dosad si tam nezralost. Ježíš nemluvil o nezralosti.
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. zář 2021 11:26:58

Včera se ve školách testovalo cca 1,5 mil. dětí, z nich bylo 11 pozitivních.
Pozitivita se bude muset ověřit… takže ten počet může být ve finále nižší…. Další věcí je, že pozitivní nerovná se nemocný.

Kdyby stál jeden test 30,- Kč a to si myslím je dost podsazené, toto jedno povinné testování jeden den nás stálo 45 miliónů korun. (kde jsou další testy dospěláků).
V příštím týdnu se má ještě povinně ve školách testovat dvakrát.
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod dodo » čtv 02. zář 2021 11:47:48

Zdeněk píše:
"Moudrosti sice učíme, ale jen ty, kteří jsou dospělí ve víře – ne ovšem moudrosti tohoto věku či vládců tohoto věku, spějících k záhubě, nýbrž moudrosti Boží, skryté v tajemství".

Ono Ježíšovo "jestliže se neobrátíte a nebudete jako děti" je ono tajemství, které bylo sděleno dospělým ve víře.

A tak jako v podobenství o snězení ovoce ze Stromu poznání ono neposloužilo pro nepřipravené k dobrému, tak ani tobě neslouží Ježíšovo učení (srv. Mat 15:24).


No keď to hovoríš ty, ktorému to ovocie poznania poslúžilo len k dobrému, tak o tom čo píšeš, nemôžem samozrejme ani len zapochybovať. :D

Niekedy si vo svojej "neomylnosti" fakt zábavný Zdenku.
dodo
 
Příspěvky: 684
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod miroslav » čtv 02. zář 2021 16:09:02

Zdeněk píše:
miroslav píše:
Návštěvník píše::'-(


To je v pohodě, určitě pro civilizaci bude přínosem, když zblblých hlupáků schopných věřit každému fejku trochu ubyde.
To je na té pandemii asi jediný pozitivní přínos.

Asi už ti z toho hráblo Miroslave, ale ta studie izraelských vědců existuje a má tento předběžný (tj. zatím bez odborné oponentury) závěr:

Ti, kteří covid neprodělali a byli očkováni, mají 13x větší riziko onemocnění Delta variantou v porovnání s vyléčenými infikovanými. Včetně vyššího rizika hospitalizace.

No dyk jo. Ale riziko onemocnění delta je velké riziko. Očkování je takový kompromis. Získat imunitu, alespoň nějakou, než riskovat onemocnění vysoce nakažlivým nebezpečným virem. Kdybych prodělal covid, tak bych se už asi neočkoval. Ale neprodělal.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3490
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod miroslav » čtv 02. zář 2021 16:14:34

Zdeněk píše:Tvoje adorace vědců/vlády (v podstatě paternalistického vidění státu) a přehlížení varovných signálů je vskutku naivní Miroslave.


Já beru do úvahy všechny varovné signály. Z obou stran.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3490
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. zář 2021 16:37:39

miroslav píše:
Zdeněk píše:Tvoje adorace vědců/vlády (v podstatě paternalistického vidění státu) a přehlížení varovných signálů je vskutku naivní Miroslave.


Já beru do úvahy všechny varovné signály. Z obou stran.

Bez zapojení intuice.
Bohužel.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků