Nová fakta o koronaviru:

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » úte 30. lis 2021 8:18:15

Ahoj Pedriito, já bych té situace využil k tomu, abych se nad sebou zamyslel, zda-li jsem k té sumě mrtvých nepřispěl, třeba tím, že jsem se tu hloupě hádal, spamoval, ve vlákně k tomu neurčeném exhiboval osobní věci atd. atpod., a tím zastíral ve společenském povědomí okolnosti a příčiny za jakých oněch 33 tisíc našich lidí zemřelo.

Píšeš, že se podle vzoru Miroslava rád obětuješ coby pokusný králík ve prospěch vědy. Znamená to také, že schvaluješ skutečnost, že se oněch 33 tisíc našich lidí stalo pokusnými králíky i bez jejich souhlasu?*

----
* mezi nimi jsou očkovaní i neočkovaní, čili je to v tomto smyslu zavádějící otázka; ale snad víš kam tou otázkou mířím
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » úte 30. lis 2021 10:24:39

Zdeněk píše:Ahoj Pedriito, já bych té situace využil k tomu, abych se nad sebou zamyslel, zda-li jsem k té sumě mrtvých nepřispěl, třeba tím, že jsem se tu hloupě hádal, spamoval, ve vlákně k tomu neurčeném exhiboval osobní věci atd. atpod., a tím zastíral ve společenském povědomí okolnosti a příčiny za jakých oněch 33 tisíc našich lidí zemřelo.

Píšeš, že se podle vzoru Miroslava rád obětuješ coby pokusný králík ve prospěch vědy. Znamená to také, že schvaluješ skutečnost, že se oněch 33 tisíc našich lidí stalo pokusnými králíky i bez jejich souhlasu?*

----
* mezi nimi jsou očkovaní i neočkovaní, čili je to v tomto smyslu zavádějící otázka; ale snad víš kam tou otázkou mířím


Vlákno bez spamu je jako stromek bez ptáčka. A na hádky musí být dycky nejmíň dva. I když někdo si vystačí i v jednom, to je fakt. Na to bych ale vinu za mrtvé nepasoval. Nepasoval bych jí nikam. Páč vir, kterej je odpravil, svědomím neoplývá. Takže není kam dát razítko "vinen".

Je tu však snaha stížit a zastavit tomu viru průchod lidskou populací. Když se vir objevil, tak určitá skupina hned začla budovat konspirace o jeho záměrném vytvoření a vypuštění. Když tu jestě nebyl lék, byla tu mnohá omezení, tak ta samá skupina šla okamžitě do odboje a protestů. Když přišel lék, tak ta stejná skupina šla okamžitě do opozice proti vakcinaci. A lidi mezi tím umírali, umíraj, a umírat budou. A já bych kecal, kdybych uváděl nějakej poměr, kolik je mezi nimi očkovaných a neočkovaných a kolik z nich už mělo namále třeba předtím, z důvodu stáří či těžkých nemocí. To nevím. Ale klidně se vsadím se, že většina z nich bude bez vakcíny. A je pravděpodobné, že kdyby ji měli, tak by tu ještě byli.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » úte 30. lis 2021 13:58:21

Pedriito píše:A je pravděpodobné, že kdyby ji měli, tak by tu ještě byli.

Vypíchl jsem tuto větu, neboť zdá se je charakteristická pro tvé myšlení: je ti jedno, jakou vakcínou byli očkováni, nezajímá tě, zda se z nich stali pokusní králíci.

Podstatou sporu v naší společnosti není (jak se Miroslav poněkud hloupě domnívá), že by neočkovaní nevěděli o přeplněných nemocnicích atpod., ale hluboká nedůvěra k vám, bez ohledu na ně se chovajícím, a tedy i vám podobným mocným (většinou na podvědomé úrovni).

Cožpak zde někdo Miroslavovu králičímu extempore věří? Nesmysl. A tak se propast rozevírá. Chováš-li se však k někomu soustavně bezohledně, není divu, že i jeho reakce bude bezohledná.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » úte 30. lis 2021 14:07:57

Zdeněk píše:
Pedriito píše:A je pravděpodobné, že kdyby ji měli, tak by tu ještě byli.

Vypíchl jsem tuto větu, neboť zdá se je charakteristická pro tvé myšlení: je ti jedno, jakou vakcínou byli očkováni, nezajímá tě, zda se z nich stali pokusní králíci.

Podstatou sporu v naší společnosti není (jak se Miroslav poněkud hloupě domnívá), že by neočkovaní nevěděli o přeplněných nemocnicích atpod., ale hluboká nedůvěra k vám, bez ohledu na ně se chovajícím, a tedy i vám podobným mocným (většinou na podvědomé úrovni).

Cožpak zde někdo Miroslavovu králičímu extempore věří? Nesmysl. A tak se propast rozevírá. Chováš-li se však k někomu soustavně bezohledně, není divu, že i jeho reakce bude bezohledná.

Zdeňku, vždycky jsem ti to říkal, a říkám ti to znovu, naše myšlení jsou, v mnoha věcech, neslucitelná. A já to nevidím jako problem, i ptesto tě beru za přítele. Boj odkládám. Ohledně ockování se neshodnem.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 30. lis 2021 14:13:36

Pedriito píše:naše myšlení jsou, v mnoha věcech, neslucitelná


Může tu být rozdíl třeba jen v tom, že někdo prožívá sobecký strach o svou fyzickou stránku a druhý je ohleduplný a ve své podstatě láskyplný k ostatním a nemá zájem nikomu zbytečně komplikovat život. Někdo je nenávistně zahleděný do představy zisku firem vyrábějící vakcíny a jiný je vděčný za zachráněné životy.
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » úte 30. lis 2021 14:21:07

Pedriito píše:
Zdeněk píše:
Pedriito píše:A je pravděpodobné, že kdyby ji měli, tak by tu ještě byli.

Vypíchl jsem tuto větu, neboť zdá se je charakteristická pro tvé myšlení: je ti jedno, jakou vakcínou byli očkováni, nezajímá tě, zda se z nich stali pokusní králíci.

Podstatou sporu v naší společnosti není (jak se Miroslav poněkud hloupě domnívá), že by neočkovaní nevěděli o přeplněných nemocnicích atpod., ale hluboká nedůvěra k vám, bez ohledu na ně se chovajícím, a tedy i vám podobným mocným (většinou na podvědomé úrovni).

Cožpak zde někdo Miroslavovu králičímu extempore věří? Nesmysl. A tak se propast rozevírá. Chováš-li se však k někomu soustavně bezohledně, není divu, že i jeho reakce bude bezohledná.

Zdeňku, vždycky jsem ti to říkal, a říkám ti to znovu, naše myšlení jsou, v mnoha věcech, neslucitelná. A já to nevidím jako problem, i ptesto tě beru za přítele. Boj odkládám. Ohledně ockování se neshodnem.

Rád bych ti k tomu jestě něco napsal, ale nevím co. Tvůj postoj je jasný, a můj taky. Neexistuje metoda, jak to změnit.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 30. lis 2021 14:24:31

Omikron se může stát vánočním dárkem celému lidstvu a utnout pandemii, říká německý expert

Obrázek

Nová mutace koronaviru může místo zhouby přinést naději. Covid vyvolaný variantou omikron z jihu Afriky se totiž zatím chová jako méně nebezpečný, zároveň se ale jeví nakažlivější. A právě tahle kombinace by mohla podle expertů nákazu konečně přesunout do kategorie běžných viróz. Jasno bude za dva týdny.

„Pokud se prokáže, že omikron způsobuje mírnější formu onemocnění, byl by to předčasný dárek k Vánocům,“ napsal na Twitteru německý zdravotnický expert a možný příští spolkový ministr zdravotnictví Karl Lauterbach. Dodal ale, že je třeba počkat, jak se bude virus chovat v tělech starších hostitelů.

Podle dosud shromážděných dat z Jihoafrické republiky, která se stala prvním ohniskem nové mutace koronaviru, varianta omikron vyvolává méně závažné potíže, jako je únava, bolest hlavy a bolesti svalů, zdá se ale, že nepůsobí život ohrožující komplikace, zejména pak akutní dechovou tíseň, kvůli níž pacienti potřebují kyslík a napojení na dýchací přístroje nebo mimotělní oběh.

Lékařka Angelique Coetzeeová, která byla první, kdo omikron u pacienta prokázal, a ošetřovala už sedm nakažených, je toho názoru, že se nové mutace není třeba obávat.

„To, čeho jsme svědky tady v Jižní Africe, a uvědomte si, že jsem v epicentru, je opravdu velmi mírný průběh. Stav pacientů se zlepšil dva nebo tři dny poté, co jsme je viděli,“ řekla Daily Mailu.

Klíčová mutace na spike proteinu

S nákazou omikronem zatím nebyl hospitalizován žádný pacient ani jí nikdo nepodlehl. Nebývalých 32 mutací na spike proteinech, které ještě na konci minulého týdne děsily experty z celého světa, se mohou ukázat jako evoluční krok k tomu, aby virus byl snáze přenositelný, ale méně nebezpečný. To je stav, k němuž inklinují všechny patogeny, protože je to pro ně z dlouhodobého hlediska výhodnější.

Život ohrožující komplikace při nákaze covidem se nicméně u ostatních variant vyskytují s odstupem až dvou týdnů od infekce. Je proto třeba se závěry ještě počkat.

Variantu koronaviru, nyní označovanou jako omikron, poprvé identifikovali minulý týden výzkumníci v Jihoafrické republice. V uplynulých dnech ji zaznamenala také řada dalších zemí včetně Evropy a také Česka. Obavy omikron už budí po celém světě a mnoho států kvůli ní již zpřísnilo podmínky vstupu.
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » úte 30. lis 2021 15:12:07

Může a nemusí. Furt ještě musí projít spousty těl a něco z nich pobrat. Takže já bych tak optimistickej nebyl. Ale bezpochyby se to stane, že vyčerpá sám sebe, když se tak extémně žene. Uvidíme jakou bude mít ještě výdrž.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » úte 30. lis 2021 15:49:50

Návštěvník píše:
Pedriito píše:naše myšlení jsou, v mnoha věcech, neslucitelná


Může tu být rozdíl třeba jen v tom, že někdo prožívá sobecký strach o svou fyzickou stránku a druhý je ohleduplný a ve své podstatě láskyplný k ostatním a nemá zájem nikomu zbytečně komplikovat život. Někdo je nenávistně zahleděný do představy zisku firem vyrábějící vakcíny a jiný je vděčný za zachráněné životy.

Tak doufám, že je tvoje vděčnost spravedlivá, tedy jsi vděčný i čínskému výrobci klasické vakcíny Sinovac, který na rozdíl od experimentálního Pfizeru EU povolení nedostal, ač jinde ve světě je největším covid vakcíny vývozcem.
A pokud máš trochu rozumu, tak si dokážeš dovodit, co za tím je. Totiž zisk pro Sinovac konkurenci, a tím i možnost využití euroatlantického prostoru pro největší experiment na lidech v dějinách, jak praví Dr. Malone, vynálezce právě té tvé vděčné mRNA metody.

Ty Platonovo jeskynní člověče, vidící jen stíny, a nenávidící lidi, co mu líčí barvy.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 30. lis 2021 18:02:37

Zdeněk píše: Totiž zisk ...

Obrázek

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » úte 30. lis 2021 18:05:02

Pokud by někdo cítil, že chce podepsat.

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování

Nacházíme se v přelomové době. Právě nyní se rozhoduje o budoucnosti nás, budoucnosti našich dětí i o budoucnosti celého národa. Medicínský problém je v současnosti zneužíván k prosazování politických a ekonomických cílů za současného omezování svobody a diskriminování jedné skupiny lidí. Lidé končí v nemocnicích z důvodů nekompetentního rozhodování, hlásání polopravd a lží, zavádění mnohdy nelogických až iracionálních opatření, represí a neodůvodněných privilegií očkovaných. Politici za pomoci některých odborníků stavějí lidi proti lidem, děti proti dětem, polarizují společnost. Na současném bezútěšném stavu má bohužel zásadní podíl jednostranné a nekritické informování médií.
Jsme obyčejní lékaři, kteří se dlouhé měsíce věnovali svým pacientům s vírou, že se situace kolem covid-19 zklidní a bude řešena po diskusi odborníků konsenzuálně a zodpovědně s co nejmenšími ztrátami na lidských životech, zdraví, psychice a fungování společnosti. Ve skutečnosti jsme však svědky narůstajícího šíření strachu a beznaděje, ke kterému značně přispívá naše stavovská organizace ČLK v čele s prezidentem dr. Kubkem. Nelze již jinak, než společně vyjádřit jasný nesouhlas s vedením ČLK a oslovit veřejnost.

Na základě zveřejněných dat je zcela zřejmé, že očkování nemá efekt na vytvoření kolektivní imunity. Musí jasně zaznít, před čím očkování může chránit a kde selhává. Komu očkování jednoznačně doporučit a u koho je nejen zbytečné, ale potenciálně rizikové. Očkovaní šíří infekci, a tedy nelze nikoho emočně vydírat ani nutit k očkování z důvodu ochrany svých bližních. Známe rizikový profil pacienta, u kterého je očkování schopno zabránit těžkému průběhu nemoci. Současně víme, že pacienti, kteří v minulosti nákazu prodělali, neplní nemocnice, a očkování tedy u nich má přínos zcela minimální. Pokud stát tvrdí, že epidemie ohrožuje chod nemocnic, a přitom se nijak nesnaží zamezit šíření infekce očkovanými, dopouští se záměrného šíření epidemie.

U dětí a mladých zdravých má covid-19 v naprosté většině lehký průběh, již nyní jsou však u nich popsány závažné postvakcinační nežádoucí účinky jako myokarditida, perikarditida, riziko mozkových příhod a jiných neurologických obtíží či poruch srážlivosti krve. Hlášen je prudký nárůst podezření na úmrtí ve spojení s vakcinací za období 2020–2021 v americkém vládním systému VAERS (Vaccine Adverse Event Reporting System). To, co se již nyní ukazuje, však může být zatím jen pouhá špička ledovce. O možných dlouhodobých nežádoucích účincích z podstaty krátkého používání těchto genetických vakcín není známo nic. Například skrytě proběhlé myokarditidy mohou být v čase příčinou rozvoje dilatační kardiomyopatie a srdečního selhání. V medicíně vždy platila zásada předběžné opatrnosti, primum non nocere. Místo zahájení seriózní odborné diskuse na dané téma je ústy dětských vakcinologů šířena pohádka o 100% bezpečnosti vakcinace dětí a mladistvých.
Může za takové situace skutečně zodpovědný lékař doporučit očkování dětem?

V Úmluvě o lidských právech a biomedicíně v kapitole II, článku 5 se píše, že jakýkoli zákrok v oblasti péče o zdraví je možno provést pouze za podmínky, že k němu dotčená osoba poskytla svobodný a informovaný souhlas. Přesto představenstvo ČLK vyvíjí tlak na uzákonění povinného očkování vakcínou, u které bude testování dokončeno až v roce 2023. Jsme tak svědky proměny z principu nepolitické profesní organizace ve zcela nepokrytě politickou účelovou sílu, k čemuž nemá žádný mandát. Ze stavovské organizace, která má hájit zájmy lékařského stavu, se stala organizace tvrdě a slepě prosazující jeden úzký názorový směr bez ohledu na oponentní názory a vědeckou diskusi. Kdokoliv projeví jen trochu odlišný názor, je dehonestován či označen za dezinformátora. K podpoře a šíření svého názoru využívá prezident Kubek časopisu ČLK Tempus medicorum, jehož je zároveň šéfredaktorem. V něm neposkytuje vyvážený prostor spektru různých odborných názorů, naopak publikuje texty příznivců očkování a články jemu spřátelených novinářů dehonestující lidi s jinými názory. Taková kumulace moci je nejen v lékařském prostředí nepřijatelná.

Ministerstvo zdravotnictví za podpory ČLK vyvíjí ohromný tlak na všechny neočkované, včetně těch, kteří nemoc prodělali a mnohdy mají přetrvávající vysoké titry protilátek. K tomu však neexistuje medicínské opodstatnění. Zároveň neklade důraz na léčebné možnosti a nezbytnost včasné péče a terapie na úrovni primární linie, jako účinné prevence zhoršení zdravotního stavu pacienta a přetížení lůžkových kapacit, a to zavedením účinné triáže pacientů včetně použití oxymetrů v domácím prostředí k odhadu progrese do možných závažných stavů. Místo toho jsou praktičtí lékaři zavaleni množstvím zbytečných byrokratických úkonů.
Nesouhlasíme s doporučením představenstva ČLK ohledně povinné celoplošné vakcinace, ale i profesních skupin. Vyjadřujeme tímto respekt těm lékařům v představenstvu ČLK, kteří se v této věci zdrželi hlasování. Vyjadřujeme jasný nesouhlas s očkováním dětí pro převažující rizika nad benefitem a neznámé dlouhodobé nežádoucí účinky. Od postupu a stanovisek ČLK se distancujeme!
Vraťme se k ars medicinae, umění léčit, které je kombinací medicíny založené na vědeckém poznání, zkušenosti a empatii lékaře a právu pacienta rozhodovat o svém zdraví. My lékaři tu jsme pro všechny, kteří potřebují naši pomoc.
Vraťme zpět do vztahu lékař-pacient důvěru, respekt, toleranci a slušnost.
28. listopadu 2021

MUDr. Jan Brodníček , praktický lékař, pneumolog
MUDr. Vladimír Čížek , lékař, angiolog, předseda etické komise
MUDr. Jana Gandalovičová , lékař, kardiolog
MUDr. Miloslav Kramný , praktický lékař
MUDr. Tomáš Lebenhart , lékař, homeopat
MUDr. Eva Makovská , praktický lékař
MUDr. Eliška Novotná , praktický lékař
prof. MUDr. Eliška Sovová PhD, MBA , přednosta Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace, FNOL
MUDr. Olga Svobodová , praktický lékař
MUDr. Hana Štefaničová , lékař, kardiolog
MUDr. Anna Urbanová , praktický lékař pro děti a dorost


http://deklaracelekaru.cz/?fbclid=IwAR2 ... -Ubm33Lhrw
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2736
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » úte 30. lis 2021 18:58:46

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:
Pedriito píše:naše myšlení jsou, v mnoha věcech, neslucitelná


Může tu být rozdíl třeba jen v tom, že někdo prožívá sobecký strach o svou fyzickou stránku a druhý je ohleduplný a ve své podstatě láskyplný k ostatním a nemá zájem nikomu zbytečně komplikovat život. Někdo je nenávistně zahleděný do představy zisku firem vyrábějící vakcíny a jiný je vděčný za zachráněné životy.

Tak doufám, že je tvoje vděčnost spravedlivá, tedy jsi vděčný i čínskému výrobci klasické vakcíny Sinovac, který na rozdíl od experimentálního Pfizeru EU povolení nedostal, ač jinde ve světě je největším covid vakcíny vývozcem.
A pokud máš trochu rozumu, tak si dokážeš dovodit, co za tím je. Totiž zisk pro Sinovac konkurenci, a tím i možnost využití euroatlantického prostoru pro největší experiment na lidech v dějinách, jak praví Dr. Malone, vynálezce právě té tvé vděčné mRNA metody.

Ty Platonovo jeskynní člověče, vidící jen stíny, a nenávidící lidi, co mu líčí barvy.

A co bys čekal ve světě, kde si zadara skoro ani neprdneš? Myslíš že jakykoliv tovar, co se dostane do povědomí a je žádán, nenese zisk majitelům jejich firem? Jsi spad z listí, nee. Myslíš že já tohle nevidím? Že každý produkt je tu pro zisk? Každý lék v lékárně je tu pro zisk výrobce. Jakýkoliv jiný produkt. A firmy jsou hodně nadnárodně provázaný. To jako objevuješ ameriku? Ale já tokům peněz detailně nerozumím, a zkoumat to nebudu. Tady jde o zdraví a lék. Buď ho příjmeš nebo ne... Jinak bysis nekoupil ani boty, kdybys věděl, co za nima stojí.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » úte 30. lis 2021 19:26:00

Návštěvník píše:
Zdeněk píše: Totiž zisk ...

Obrázek

Obrázek

Legrační, tyhle sebeprojekce.
Zajímavé, že s tím začala Jana. Asi jsem se jí zase něčím dotknul. Asi jsem nebyl dostatečně uctivý k jejímu abstraktnímu myšlení. Asi bych si měl vysypat kyblík popele na hlavu. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » úte 30. lis 2021 19:29:30

Pedriito píše:A co bys čekal ve světě, kde si zadara skoro ani neprdneš? Myslíš že jakykoliv tovar, co se dostane do povědomí a je žádán, nenese zisk majitelům jejich firem? Jsi spad z listí, nee. Myslíš že já tohle nevidím? Že každý produkt je tu pro zisk? Každý lék v lékárně je tu pro zisk výrobce. Jakýkoliv jiný produkt. A firmy jsou hodně nadnárodně provázaný. To jako objevuješ ameriku? Ale já tokům peněz detailně nerozumím, a zkoumat to nebudu. Tady jde o zdraví a lék. Buď ho příjmeš nebo ne... Jinak bysis nekoupil ani boty, kdybys věděl, co za nima stojí.

Abych se přiznal, mám obtíže pochopit chod tvých myšlenek.

Já v podstatě opakuji po Dr. Malone: udělali z nás pokusné králíky. Jenom k tomu dodávám, že jejich motivem byly peníze. Tomu snad není těžké porozumět, ne.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » úte 30. lis 2021 20:18:13

Zdeněk píše:
Pedriito píše:A co bys čekal ve světě, kde si zadara skoro ani neprdneš? Myslíš že jakykoliv tovar, co se dostane do povědomí a je žádán, nenese zisk majitelům jejich firem? Jsi spad z listí, nee. Myslíš že já tohle nevidím? Že každý produkt je tu pro zisk? Každý lék v lékárně je tu pro zisk výrobce. Jakýkoliv jiný produkt. A firmy jsou hodně nadnárodně provázaný. To jako objevuješ ameriku? Ale já tokům peněz detailně nerozumím, a zkoumat to nebudu. Tady jde o zdraví a lék. Buď ho příjmeš nebo ne... Jinak bysis nekoupil ani boty, kdybys věděl, co za nima stojí.

Abych se přiznal, mám obtíže pochopit chod tvých myšlenek.

Já v podstatě opakuji po Dr. Malone: udělali z nás pokusné králíky. Jenom k tomu dodávám, že jejich motivem byly peníze. Tomu snad není těžké porozumět, ne.

Vždyť jsem to říkal, že si neporuzíme, já to říkal :)

Pro tebe je zas těžký pochopit, že vedci dali, když to začalo, hlavy dohromady a makali na vakcíně, protože jestli si nevpomínáš, byla to docela hrůza, a všichni (až na urcitou námi známou skupinu) se modlili za, brzký lék. Abych se přiznal, nevěřil jsem, že to vykoumaj tak brzo. Ale věda je dnes zřejmě jinde než před sto lety, a podařilo se. Každý normální člověk (dle mé stupnice normálnosti) by jásal... Ale pochopil jsem aspoň, že jsou tu lidé, co mají jiné stupnice a jiné myšlení.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » úte 30. lis 2021 21:16:35

Pedriito píše:Pro tebe je zas těžký pochopit, že vedci dali, když to začalo, hlavy dohromady a makali na vakcíně, protože jestli si nevpomínáš, byla to docela hrůza, a všichni (až na urcitou námi známou skupinu) se modlili za, brzký lék.

Na tom přeci není nic těžkého pochopit, vždyť tak to bylo.

No a já k tomu dodávám, že měli rozpracovanou tu mRNA metodu, která teoreticky vypadala suprově, ale byla jen v experimentální fázi, normálně by vývoj zabral ještě mnoho let. A tak si řekli risknem to, poptávka je obrovská, lidi nám budou líbat ruce. A protože měli i konexe na správných místech (ve farmacii se točí větší peníze než ve zbrojení), tak to protlačili a odborná veřejnost držela hubu, protože všichni potřebovali a modlili se za nějakou zázračnou vakcínu.

Sice písek do soukolí hodila Čína, která bleskurychle vyvinula vakcínu na klasické bázi (a pak i Indie či Kuba, tak ono zas tak asi složitý nebude, ač u nás jsme vývoj stopli), ale tu nebylo problém s jejich konexema v EU a USA zatípnout. Ale k dostání byla, třeba takoví Maďaři či Ukrajina ji nakoupili.

Pokud máš k dispozici lék zhruba stejné účinnosti, jeden vyzkoušený a druhý nevyzkoušený, a ty jako lékař předepíšeš nevyzkoušený, tak buď jsi debil nebo podplacenej a měli by tě zavřít, v tomto případě nadoživotí, protože v risku je zdraví celého národa. I kdyby mRNA vakcína žádné vedlejší účinky nakonec neměla. Ale ona je navíc i má. A on to může být i megaprůser.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » úte 30. lis 2021 23:36:55

Říkám, kdybys tohle chtěl řešit globálně, a nejen blbou vakcínu, ani bys sis neobul boty, a nešel nakupovat. Tak buď to ber globálně a zdrhni do himalaje, anebo ber co ber. A nestěžuj si na vakcínu. Roztřídit v danných věcech - na tohle jo, a na tohle ne, je jen nesmíření se s tím, co je. Pamatuju si, jak jsem tu kdysi nadával na vládu, a schytal od tebe kritiku. Teď to začíná být opacně. Holt vývoj.
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. pro 2021 9:48:38

Pedriito píše:Říkám, kdybys tohle chtěl řešit globálně, a nejen blbou vakcínu, ani bys sis neobul boty, a nešel nakupovat.

Ony ti boty něco píchaj do těla?
Tak je reklamuj. Nebo si kup jiný. Třeba od jinýho výrobce...
Ty seš dobře cáklej tvl... :crazy:
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pedriito » stř 01. pro 2021 11:50:02

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Říkám, kdybys tohle chtěl řešit globálně, a nejen blbou vakcínu, ani bys sis neobul boty, a nešel nakupovat.

Ony ti boty něco píchaj do těla?
Tak je reklamuj. Nebo si kup jiný. Třeba od jinýho výrobce...
Ty seš dobře cáklej tvl... :crazy:

Já nejsem cáklej, jen ti tady modeluju, velmi nácrtně, fungování "světa". Ale když nepochopís skicu, tak proč ti oprašovat obraz?
Pedriito
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. pro 2021 13:44:17

Mimochodem Pedrito, ty žes něco měl (jaks tu někde naznačoval), společnýho s undergroudem/disentem?

Ty? Zakaždýhorežimu buď kňučíčí, že se nedá nic dělat, nebo po vzoru Miroslava ochotně svou králičí hruď (píšu to šifrovaně, mohly by to tu číst děti) mocným nastavující?

Ty? Ty? Ty?

:green:
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků