Nová fakta o koronaviru:

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » ned 14. lis 2021 15:13:31

dodo píše:Nie. A ty ?

Proočkovanost je dnes v Evropě cca 60%. Nikoli však vakcínami na klasické bázi, které schválení trvá naopak nejdéle.

Ono to opravdu nefunguje jak přes eshop, kde ti zboží přijde za pár dní. Jde o mezivládní zakázky a ty objemy se nejdřív musí nasmlouvat/dojednat podmínky. To jsme jako mohli doteďka na klasickou vakcínu čekat?
Proto se ptám, jestli nemáš něco s hlavou. Dej si facku a prober se. :(
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod dodo » ned 14. lis 2021 16:28:34

Zdeněk píše:... To jsme jako mohli doteďka na klasickou vakcínu čekat?
Proto se ptám, jestli nemáš něco s hlavou. Dej si facku a prober se. :(



Z toho čo som napísal usudzuješ, že schvaľujem to, že sme na ňu mali či mohli čakať ? :hm:

Som za akúkoľvek vakcínu, ktorá je bezpečná a ktorá funguje.
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » ned 14. lis 2021 16:43:49

dodo píše:Z toho čo som napísal usudzuješ, že schvaľujem to, že sme na ňu mali či mohli čakať ? :hm:

Som za akúkoľvek vakcínu, ktorá je bezpečná a ktorá funguje.

Ne, jde o podstatu, kterou nevědomě zastíráš: byznys i přes mrtvoly.

Jde o ubohý, připosraný strach ze smrti, kde vějička nevyzkoušené vakcíny způsobuje pohyb osla za ní, aniž by si kladl otázky. Dokonce po vzoru Miroslava jásá a provolává slávu pánovi, který na něm jako na oslu sedí a mává tou vějičkou před jeho xichtem.
:)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Jana » ned 14. lis 2021 16:51:43

Zdeněk píše:
dodo píše:Nie. A ty ?

Proočkovanost je dnes v Evropě cca 60%. Nikoli však vakcínami na klasické bázi, které schválení trvá naopak nejdéle.

Ono to opravdu nefunguje jak přes eshop, kde ti zboží přijde za pár dní. Jde o mezivládní zakázky a ty objemy se nejdřív musí nasmlouvat/dojednat podmínky. To jsme jako mohli doteďka na klasickou vakcínu čekat?
Proto se ptám, jestli nemáš něco s hlavou. Dej si facku a prober se. :(

Zdeňku, přiznej se, že ty hysterčíš jen proto, že v tom tvém vnitřním boji, jestli se máš bát víc covidu nebo vakcíny, sám před sebou nechceš být až tak za úplného hlupáka.

Kdybys uvažoval v klidu s nadhledem, tak informace:

dodo píše:Vakcíny od spoločností Novavax a Sanofi/GSK, ktoré v súčasnosti EMA priebežne preskúmava, sú vakcínami na báze proteínu.

EMA s ich výrobcami uzavrela už predbežnú zmluvu o ich nákupe, takže čoskoro by mali byť k dispozícii aj klasické.


by v tobě nevzbuzovala potřebu někoho obviňovat a urážet, stejně tak, jako by v tobě nezvedala hladinu emocí a ukřivděných reakcí informace, že vědci nahlédli dovnitř atomu. :D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » ned 14. lis 2021 17:16:13

Jana píše:
Zdeněk píše:
dodo píše:Nie. A ty ?

Proočkovanost je dnes v Evropě cca 60%. Nikoli však vakcínami na klasické bázi, které schválení trvá naopak nejdéle.

Ono to opravdu nefunguje jak přes eshop, kde ti zboží přijde za pár dní. Jde o mezivládní zakázky a ty objemy se nejdřív musí nasmlouvat/dojednat podmínky. To jsme jako mohli doteďka na klasickou vakcínu čekat?
Proto se ptám, jestli nemáš něco s hlavou. Dej si facku a prober se. :(

Zdeňku, přiznej se, že ty hysterčíš jen proto, že v tom tvém vnitřním boji, jestli se máš bát víc covidu nebo vakcíny, sám před sebou nechceš být až tak za úplného hlupáka.

Kdybys uvažoval v klidu s nadhledem, tak informace:

dodo píše:Vakcíny od spoločností Novavax a Sanofi/GSK, ktoré v súčasnosti EMA priebežne preskúmava, sú vakcínami na báze proteínu.

EMA s ich výrobcami uzavrela už predbežnú zmluvu o ich nákupe, takže čoskoro by mali byť k dispozícii aj klasické.


by v tobě nevzbuzovala potřebu někoho obviňovat a urážet, stejně tak, jako by v tobě nezvedala hladinu emocí a ukřivděných reakcí informace, že vědci nahlédli dovnitř atomu. :D

No já se spíš nudim :)

Ale to neznamená, že nemám pravdu. Jen jí podávám poutavě.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Jana » ned 14. lis 2021 17:54:23

Jestli se nudíš, a nevadí ti nějaké pravdivé informativní sdělení, jako například tohle:

dodo píše:

Vakcíny od spoločností Novavax a Sanofi/GSK, ktoré v súčasnosti EMA priebežne preskúmava, sú vakcínami na báze proteínu.

EMA s ich výrobcami uzavrela už predbežnú zmluvu o ich nákupe, takže čoskoro by mali byť k dispozícii aj klasické. :)


Tak, co tě vedlo k takovéhle hloupé a nepatřičné emocionální reakci:

Zdeněk píše:
dodo píše:čoskoro

Čoskoro jo? Poslouchej, nemáš ty něco s hlavou? :knock:


Proto se ptám, jestli nemáš něco s hlavou. Dej si facku a prober se. :(


?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Jana » ned 14. lis 2021 18:03:34

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » ned 14. lis 2021 18:12:04

Jana píše:Jestli se nudíš, a nevadí ti nějaké pravdivé informativní sdělení, jako například tohle:

dodo píše:

Vakcíny od spoločností Novavax a Sanofi/GSK, ktoré v súčasnosti EMA priebežne preskúmava, sú vakcínami na báze proteínu.

EMA s ich výrobcami uzavrela už predbežnú zmluvu o ich nákupe, takže čoskoro by mali byť k dispozícii aj klasické. :)


Tak, co tě vedlo k takovéhle hloupé a nepatřičné emocionální reakci:

Zdeněk píše:
dodo píše:čoskoro

Čoskoro jo? Poslouchej, nemáš ty něco s hlavou? :knock:


Proto se ptám, jestli nemáš něco s hlavou. Dej si facku a prober se. :(


?

Populace v EU je z většiny proočkovaná, opce na další vakcíny s dosavadními hráči na trhu už byly jistě uzavřeny. Čína je už prostě mimo hru, i kdyby jí tu její vakcínu "čoskoro" schválili, zbude na ní pár procent z trhu. Prostě jí administrativně vyšoupli z hospodářské soutěže, ačkoli její vakcína je na tradiční, ověřené, nikoli experimentální bázi.

To je to tak těžký pochopit?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Jana » ned 14. lis 2021 19:05:24

Zdeňku, kdybys tu informaci, kterou ve vší nevinnosti sem Dodo napsal, vzal jen jako informaci, a osobně bys k tomu neprožíval nějaké své vlastní drama, tak bys samo sebou na to nemohl reagovat takhle emocionálně.

Neznám nikoho, kdo má vakcínu proti covidu, že by s tím měl nějaký problém. Mají to vyřešené a není důvod to dál řešit.

Ale rozumím tomu, že neočkovaní, kteří ještě covid neprodělali a nejsou rozhodnuti, co by pro ně bylo nejlepší, mohou reagovat podrážděně.

Třeba už jsi covid prodělal, a nevíš o tom. Možná, kdyby sis nechal změřit protilátky, tak pak budeš v klidu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » ned 14. lis 2021 19:56:29

Jana píše:Zdeňku, kdybys tu informaci, kterou ve vší nevinnosti sem Dodo napsal, vzal jen jako informaci, a osobně bys k tomu neprožíval nějaké své vlastní drama, tak bys samo sebou na to nemohl reagovat takhle emocionálně.

Ale já to vyostřuji záměrně. Ono jde totiž i o něco hlubšího, postoj k vakcíně pomáhá manifestovat to. Těžko to může být manifestováno tvými stylizovaně osvícenými, blazeovaně korektními příspěvky.

Kupř. mentální postoj (při odhlédnutí od ženské emocionality) Kristiny Höschlová resonuje s mým:


Tohle porovnávání, tahle konfrontace, nám přeci dává nahlédnout kam jsme kdo došli, ve své pouti zde na Zemi. Pro mne je to velmi poutavé. Odtud i moje záměrné emocionální zabarvení Jano, sedící na už studeném čumáku své upadající poradnyzdarma.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod dodo » ned 14. lis 2021 20:00:37

Zdeněk píše:
dodo píše:Z toho čo som napísal usudzuješ, že schvaľujem to, že sme na ňu mali či mohli čakať ? :hm:

Som za akúkoľvek vakcínu, ktorá je bezpečná a ktorá funguje.

Ne, jde o podstatu, kterou nevědomě zastíráš: byznys i přes mrtvoly.

Jde o ubohý, připosraný strach ze smrti, kde vějička nevyzkoušené vakcíny způsobuje pohyb osla za ní, aniž by si kladl otázky. Dokonce po vzoru Miroslava jásá a provolává slávu pánovi, který na něm jako na oslu sedí a mává tou vějičkou před jeho xichtem.
:)


Napíšem ti teda niečo, aj keď to nebude nič tak "dedukčne neomylné" ako to dokážeš ty, ale len suché fakty.

Na Slovensku bola chvíľu dostupná klasická ruská vakcína Sputnik V. Očkovali ňou pred nami už nejakú dobu v Maďarsku a vyšla v tamojšom hodnotení ako najlepšia, tak som sa po jej uvoľnení k očkovaniu nahlásil, dostal termín, vycestoval a ...vo vakcinačnom centre mi ju pri predočkovacom pohovore neodporučili a nezaočkovali ma ňou, kvôli akejsi mojej alergii, ktorú mám na istú zložku istého lieku a o Sputniku podľa nich, dosť informácií k tomu nemali. Takže ťa musím v tvojich dedukciách úplne sklamať, keď som zatiaľ ešte nezaočkovaný.
A tak môžeš o mne začať trebárs deukovať ďalej, ako som chcel nechtiac „zlikvidovať biznis“ rusom, keď už sa mi nepodarilo neuvedomelo zastrieť ten biznis z druhej strany, ktorý si u mňa predpokladal.
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Jana » ned 14. lis 2021 20:02:19

Zdeněk píše:Tohle porovnávání, tahle konfrontace, nám přeci dává nahlédnout kam jsme kdo došli,...


Nejsem, Zdenku, ve skutečnosti nic takového, co by mohlo někam dojít. Proto je pro mě nesmyslné poměřovat se s tím, kam došel někdo druhý.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » ned 14. lis 2021 20:56:53

dodo píše:
Zdeněk píše:
dodo píše:Z toho čo som napísal usudzuješ, že schvaľujem to, že sme na ňu mali či mohli čakať ? :hm:

Som za akúkoľvek vakcínu, ktorá je bezpečná a ktorá funguje.

Ne, jde o podstatu, kterou nevědomě zastíráš: byznys i přes mrtvoly.

Jde o ubohý, připosraný strach ze smrti, kde vějička nevyzkoušené vakcíny způsobuje pohyb osla za ní, aniž by si kladl otázky. Dokonce po vzoru Miroslava jásá a provolává slávu pánovi, který na něm jako na oslu sedí a mává tou vějičkou před jeho xichtem.
:)


Napíšem ti teda niečo, aj keď to nebude nič tak "dedukčne neomylné" ako to dokážeš ty, ale len suché fakty.

Na Slovensku bola chvíľu dostupná klasická ruská vakcína Sputnik V. Očkovali ňou pred nami už nejakú dobu v Maďarsku a vyšla v tamojšom hodnotení ako najlepšia, tak som sa po jej uvoľnení k očkovaniu nahlásil, dostal termín, vycestoval a ...vo vakcinačnom centre mi ju pri predočkovacom pohovore neodporučili a nezaočkovali ma ňou, kvôli akejsi mojej alergii, ktorú mám na istú zložku istého lieku a o Sputniku podľa nich, dosť informácií k tomu nemali. Takže ťa musím v tvojich dedukciách úplne sklamať, keď som zatiaľ ešte nezaočkovaný.
A tak môžeš o mne začať trebárs deukovať ďalej, ako som chcel nechtiac „zlikvidovať biznis“ rusom, keď už sa mi nepodarilo neuvedomelo zastrieť ten biznis z druhej strany, ktorý si u mňa predpokladal.

No popravdě jsem na tebe nemyslel Dodo, já mám spadeno na Miroslava, jakožto pro mne zástupný to vzor ošlehaného salooního duchovňáka :).

Sputnik není zrovna klasická vakcína, používá genovou manipulaci běžného adenoviru, ale asi to bude z hlediska vyzkoušenosti OK, zas tomu tolik nerozumím. Mě prostě jde o to, že za tímhle celým humbukem je tvrdej byznys amerických farmakofirem, kdy místo aby se vzalo co je nejbezpečnější po ruce se jde na ruku těmhle gangsterům, jinak hazardéry s lidským zdravím (což masové nasazení dostatečně nevyzkoušené vakcíny je, pokud je k dispozici ozkoušená) nazvat nelze. Měli by podle mého stanout před soudem, což se pochopitelně nikdy nestane, mmj. také, i díky tvé ignoranci.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod lklknml » ned 14. lis 2021 20:59:21

Jana píše:
Zdeněk píše:Tohle porovnávání, tahle konfrontace, nám přeci dává nahlédnout kam jsme kdo došli,...


Nejsem, Zdenku, ve skutečnosti nic takového, co by mohlo někam dojít. Proto je pro mě nesmyslné poměřovat se s tím, kam došel někdo druhý.

Pokud bys reálně nebyla ničím takovým, co by mohlo někam dojít, byla bys bez problému i tím, co někam dojít může.
Tak se to nauč nazpaměť, abys to příště mohla použít.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. lis 2021 15:20:17

Tečka s hořkým úsměvem. Vakcíny z nádraží fungují jen dva měsíce

15. listopadu 2021 10:23

Na jednorázovou vakcínu bez registrace se láká od léta, aby se zvýšila proočkovanost obyvatel. Doplňuje ji slogan Tečka s úsměvem. Jenže účinnost vakcíny Janssen, na kterou například na pražském hlavním nádraží čeká i kolem 500 lidí denně více než čtyři hodiny, klesá rychleji, než se čekalo. Spolehlivá je jen dva měsíce.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vakc ... omaci_dape?

Janssen je navíc natolik nespolehlivý, že by i přeočkování mělo proběhnout rovnou jednou z mRNA vakcín, Pfizerem nebo Modernou, které mají lepší výsledky.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vakc ... omaci_dape?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vakc ... omaci_dape?
Návštěvník
 

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Pelvan » úte 16. lis 2021 13:43:59

Návštěvník píše:Janssen je navíc natolik nespolehlivý, že by i přeočkování mělo proběhnout rovnou jednou z mRNA vakcín, Pfizerem nebo Modernou, které mají lepší výsledky.


Ahoj Návštěvníku

Považujete za lepší výsledek to, že můj rodinný příslušník byl pozitivní na PCR testu zhruba 10 dní po první dávce vakcíny od Pfizeru?

Já to tedy za dobrý výsledek nepovažuji ani trochu.
Jiná věc je, že po zkušenostech s vakcínami proti chřipce jsem něco podobného očekával.

Zdravím


PS
Nebylo by lepší místo nesmyslného očkování začít nemocné covidem konečně léčit?
https://zlatyspendlik.cz/pokracovani-ko ... vaji-leky/
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » sob 20. lis 2021 12:35:34

Mám radost ze včerejšího Slavika, i když tu soutěž moc nesleduji. Ceny vyhráli samí srdcaři, z projevů p. Gottové a Janečky jsem měla husinu.
Je to dobrá zpráva pro budoucnost. Snad se dnes ve Vídni podaří něco také změnit...

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » sob 20. lis 2021 13:25:55

.
Přílohy
258105865_10220494279802114_4125597552504827904_n.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod Tara » sob 20. lis 2021 13:26:18

.
Přílohy
259605550_10220494281362153_5434713198950798812_n.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Nová fakta o koronaviru:

Nový příspěvekod miroslav » sob 20. lis 2021 14:15:09

Tara píše:.


Jestli on ten lékárník není náhodou slepej :-)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků