Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 10:11:53

Abych dokázal, že nepíšu bludy, že mystika je o výuce Bohem jako ve škole, uvedu příklad mystičky Faustyny, která byla od samého počátku vedena Kristem. Kristus ji např.poslal do obyčejného kláštera, přitom chtěla sama jít do přísné klauzury, a poslechla Ho!
O svých častých kontaktech s Ním napsala knihu Deník, je o ní i film. Pomalé stažení stačí
https://uloz.to/file/pniQyxpE/sr-fausti ... cek-sk-doc
https://uloz.to/file/hbvDhYXUb/faustina-sk-1994-avi

A uvádím další mystický zážitek kamaráda Pavla:
Meditace byla především zaměřena na rozhodnutí o Cestě, kterou se budu dále ubírat. Byla o rozhodnutí pro Boha. Ukázali mi křižovatku, kde začínaly jakési tunely a já se měl rozhodnout, kterým se vydám dál. Vyhrál to tunel s nápisem BŮH. Ano, je rozhodnuto, asi už stejně bylo… Nyní už nemohu zpět, je přede mnou jenom On… Dále jsem se měl rozhodnout, jakou jít cestou, jestli cestou Lásky - Krista, nebo cestou síly.
Vybral jsem si cestu Lásky. Byly mi ukázány obě. Jeho Cesta je velice silová, energetická… Je spíše pro dobrodružnější povahy, milující sílu. Nyní se pohybuji a nějaký čas budu pohybovat na stupni Lásky. Je to brána ke Kristu, na jejímž konci je jakási skleněná stěna, za kterou je On. Je tam vidět, krásně Ho vnímám, ale úplně procítit Ho zatím nemohu. Přede mnou ve skle jsou trhliny. Prý již brzo prorazím a budu Ho moci navštívit. On mi ukázal, kam kráčím a co budu prožívat. Je to neuvěřitelné - obrovská Láska, Něha, Hravost, Moudrost, Čistota. On je cílem cesty Lásky, je absolutní Láskou, absolutním vědomím Všeho.
Ukázali mi celé Stvoření. Jsou to jakési šroubovice ze středu tvořící kouli. Byly tvořeny těmi samými koulemi, tak je to dál a dál až do nekonečna. Pak jsem celé toto světlené Veledílo viděl v náruči něčeho moc Velikého…
Dále meditace odrážela mé poslední období. Ukazovali mi situace, kdy se nechovám zrovna ideálně, a co je třeba změnit. Největší důraz byl kladen na to, abych vše, co dělám, dělal v lásce. Ono je vcelku jedno, co dělám, ale hlavně s láskou a v lásce. Měl bych si zavést ve všem pořádek… Pravidelné časy na meditace, cvičení… a nekašlat na to. Kašel jsem prý měl právě proto, že jsem na to ”kašlal”.
Zase vnímám jasné poselství, že nejdůležitější je láska. Vše dělat s láskou… úplně vše!!! Dále se nemám tak kritizovat. Duchovním cvičením dát pevný řád a pravidelnost. Ukazovali mi též alternativy mé budoucnosti. Ptali se, jestli bych dal nějaké přednost. Bylo to vcelku jedno, ony byly všechny pěkné, takže jsem nechal výběr na Nich.

TAK CO, ZNÁTE TO? PROTOŽE TOHLE JE PRAVÁ MYSTIKA...
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » stř 04. lis 2020 10:21:00

intago píše:Zase vnímám jasné poselství, že nejdůležitější je láska. Vše dělat s láskou… úplně vše!!! Dále se nemám tak kritizovat....


Intago, díky moc.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 10:29:32

Jana píše:
intago píše:To se to rozjelo... Mohl bych se upsat reakcemi. Problém je že vy zjevně žádné mystické zkušenosti nemáte jen jste četli Dr.Tomasea spol. Jinak byste sem svoje zážitky dali oč jsem vás vybízel.
Jenže teorie a praxe je velký rozdíl.
Jestli chcete napište body ke kterým se vyjádřím ale podle zkušeností z debat to stejně nepomůže.
Lidi si stále myslí to samé
Argumenty s nimi prostě nehnou. Bohužel


Mě zajímá, k čemu Tě tohle celé přivádí, co si uvědomuješ jako to ONO, o co ve skutečnosti jde. Jestli je to jen nějaká sbírka osobních zážitků, nebo něco hlubšího.

Já myslel, že už jsem to tu jasně vysvětlil. tak znovu polopatě.
Jde o přijetí Boha jaký je, ne jak si ho věřící představují, takový totiž neexistuje. Tedy nejdřív Ho musíš poznat jaký je a kde žije. Tedy navštívit v meditaci Jeho Království boží a naučit se s ním komunikovat. To se ve světě dělá bežně. Dělají to v Medžugorie, jsou o tom i různé spolky, i kurzy, jsou i u nás. viz https://skolachannelingu.cz/
Řiká se tomu komunikace s bohem, viz knihy Hovory s bohem jež u nás vyšly, či https://www.channeling.net/ Neříkám, že se mi všecko z toho líbí, tak prosté to není.

Pokud Bůh uzná, že máte vůli a i duchovní úkol, vezme si vás do parády a začne vás přitahovat k Sobě, zesilovat svůj vliv. Tomu se také říká zesílit intuici. Prostě vás vezme do Své Univerzity. A postupně vám i dá Dary Ducha podle Jeho volby. Stačí?
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 10:37:27

TAK CO, ZNÁTE TO? PROTOŽE TOHLE JE PRAVÁ MYSTIKA...


No jo, já vím že se todle lidem děje,

mně se naštěstí nic podobného neděje asi nejsíš proto, protože se pro nic nerozhoduji,

tudíž se nemusím pak plácat s nějakými vizemi...



Myslím, že by se tomu dalo vyhnout fyzickým uvolněním těla, to bych pak viděl asi jako základ úspěšné duchovní cesty...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 10:40:28

Jana píše:
intago píše:Zase vnímám jasné poselství, že nejdůležitější je láska. Vše dělat s láskou… úplně vše!!! Dále se nemám tak kritizovat....


Intago, díky moc.


To jsem rád, že se ti to líbí. O jeho osudu bych toho mohl napsat mnoho. Dokonce žil pár let sám v poustevně na Šumavě naplněn Bohem...
Jeho další meditace jsou na intago.sweb.cz/kniha.doc i od ostatních kamarádů, kdysi nás bylo až 30...
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 10:41:42

vostal petr píše:
TAK CO, ZNÁTE TO? PROTOŽE TOHLE JE PRAVÁ MYSTIKA...


No jo, já vím že se todle lidem děje,

mně se naštěstí nic podobného neděje asi nejsíš proto, protože se pro nic nerozhoduji,

tudíž se nemusím pak plácat s nějakými vizemi...



Myslím, že by se tomu dalo vyhnout fyzickým uvolněním těla, to bych pak viděl asi jako základ úspěšné duchovní cesty...

Zatím jsi mne ničím nepřesvědčil, že mystiku děláš... To bys o Bohu mluvil Jinak...
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 10:42:42

Pokud Bůh uzná, že máte vůli a i duchovní úkol, vezme si vás do parády a začne vás přitahovat k Sobě, zesilovat svůj vliv. Tomu se také říká zesílit intuici. Prostě vás vezme do Své Univerzity. A postupně vám i dá Dary Ducha podle Jeho volby. Stačí?


To naprosto stačí,

bohužel s tímhle tady prostě neuspěješ,

tedy možná u Jany jo, ale u mě ne, pro mě je todle zmítání se ve vizích,

nikoliv náká mystika či duchovno...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 10:45:49

Zatím jsi mne ničím nepřesvědčil, že mystiku děláš... To bys o Bohu mluvil Jinak...


To je dobře, já tady totiž nejsem na nějaký přesvědčování,

spíše zcela naopak...

Proč bych měl mluvit o Bohu ?

Je na něm něco nějak zajímavýho ???

To ty coby modifikace Boha jsi mnohem zajímavější...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 10:47:07

Tý jo, kolaps zdravotnictví je tady. To mi říkali v březnu, že to trochu bude. Co na to chřipečkáři a antirouškaři? Prý se nic neděje! Takhle v háji jsme ještě nikdy nebyli
https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/kar ... pravy_pjen
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 10:50:11

vostal petr píše:
Pokud Bůh uzná, že máte vůli a i duchovní úkol, vezme si vás do parády a začne vás přitahovat k Sobě, zesilovat svůj vliv. Tomu se také říká zesílit intuici. Prostě vás vezme do Své Univerzity. A postupně vám i dá Dary Ducha podle Jeho volby. Stačí?


To naprosto stačí,

bohužel s tímhle tady prostě neuspěješ,

tedy možná u Jany jo, ale u mě ne, pro mě je todle zmítání se ve vizích,

nikoliv náká mystika či duchovno...

Jaké zmítání se ve vizích? Už dva roky je nemám... zato božské v sobě cítím vemi silně. Takový božský pocit má na Zemi hooodně málo lidí. A to se ještě 2x denně zesiluje na pár minut v malé meditaci. Jaké ty máš Dary Ducha?
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 10:51:42

vostal petr píše:
Zatím jsi mne ničím nepřesvědčil, že mystiku děláš... To bys o Bohu mluvil Jinak...


To je dobře, já tady totiž nejsem na nějaký přesvědčování,

spíše zcela naopak...

Proč bych měl mluvit o Bohu ?

Je na něm něco nějak zajímavýho ???

To ty coby modifikace Boha jsi mnohem zajímavější...

Co je na Něm zajímavého? To myslíš vážně? :( :confused: To snad není možné....
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 10:58:43

intago píše:Tý jo, kolaps zdravotnictví je tady. To mi říkali v březnu, že to trochu bude. Co na to chřipečkáři a antirouškaři? Prý se nic neděje! Takhle v háji jsme ještě nikdy nebyli
https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/kar ... pravy_pjen



No to přece říkal i Babiš, takže se o tom ví již od začátku epidemie,

jen se asi příliš nepočítalo s tím, že jim zkolabuje spíše personál nežli počet lůžek,

takže ted se otvírá prostor pro dobrovolníky,

tak to prostě při epidemiích chodí...

Co na to ten tvůj bůh ? Neměl bys jít pomoc bližnímu do nemocnice ?
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 11:00:28

Co je na Něm zajímavého? To myslíš vážně? :( :confused: To snad není možné....


No jasně že vážně, jak jsem si všimnul k popisu Boha ti postačila tři slova,

takže

co je na něm tak zajímavého ???
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 11:00:43

Víš, co je karma? Vždyt Bůh sám zařídil tu pandemii... A má k tomu moc důvodů...
Co o Bohu vlastně víš? :(
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 11:03:47

vostal petr píše:
Co je na Něm zajímavého? To myslíš vážně? :( :confused: To snad není možné....


No jasně že vážně, jak jsem si všimnul k popisu Boha ti postačila tři slova,

takže

co je na něm tak zajímavého ???

Přece je Stvořitel, ba neustálý Tvořitel Všeho... Nekonečná Moc a Inteligence. Věčnost, Nekonečnost s Dokonalostí. Kdybys Ho uviděl, vlastníma rukama by ses zahrabal do země, abys Ho nemusel vidět. Tak je ohromující... Ale co se tu mám stále opakovat... :(
Řídí svých nekonečno světů, vytváří je i ničí, zasahuje do všech osudů, může cokoliv a také to dělá. To ukazuje v meditacích i na tvém životě. Je to soda. A ty řekneš co je na Něm zajímavého :confused: Neuveřitelné
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 11:09:55

No a ?

Ty si jako myslíš že jsi někde mimo ???
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 11:16:53

vostal petr píše:No a ?

Ty si jako myslíš že jsi někde mimo ???

Co a jak mimo? Pro Boha jsem jen nekonečně malý článeček v nekonečně velkém soukolí, co vlastně nic nemůže, jen kecat... V hierarchii Boha jsou lidé hooodně nízko, těsně nad opicemi :D
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 11:29:11

Nakonec je k nám Bůh milosrdný, smrtnost covidu je malá. Kdyby upravil ebolu, co řádí v Kongu, mohla by tu pozabíjet statisíce lidí, stejně tak jako mory ve středověku, či španělská chřipka před sto lety... Ale AIDS už také zabil miliony lidí a je i u nás... Vždy si poradí, nemá problém. Jen laici si myslí, že nezvládá hříšnost lidstva...
Jo a ještě jeden fakt jsem praxí 28 let zjistil. Že modlit se k Bohu o něco téměř nemá smysl. Lidská přání nebere vážně, jede si vlastní program... jako my bychom se starali o přání kdekterého mravence... Ale říkejte to věřícím. Ale už jsem vás asi vystrašil víc jak pandemie. Tak pardon, budu muset zas na pár let zmizet...
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » stř 04. lis 2020 11:33:51

Ale vůbec ne,

kdysi jsem četl nějakou knihu, obsah jsem zapomněl ale název si pamatuji,

bylo to "Absolutno v říši možností"

a to je popis jak tebe tak i tý vopice, ty jsi to absolutno a zároven ta možnost

a co to znamená ?

No prostě cokoliv....


Dokážeš přesně to samé co bůh, i ty dokáže stvořit svůj malý osobní individuální svět,

naprosto stejným způsobem jako to činí ten bůh,

a ten tvůj malinkej svět je součástí těch možností...


Nemůžeš to nepoužít a to proto, protože jsi absolutno, tedy absolutno v říši možností...


PS.

Můžeš v podstatě všechno, jen si musíš dát pozor na to co vyšleš, páč to se ti vrátí,
to proto, protože jsi absolutno...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » stř 04. lis 2020 11:38:11

vostal petr píše:Ale vůbec ne,

kdysi jsem četl nějakou knihu, obsah jsem zapomněl ale název si pamatuji,

bylo to "Absolutno v říši možností"

a to je popis jak tebe tak i tý vopice, ty jsi to absolutno a zároven ta možnost

a co to znamená ?

No prostě cokoliv....


Dokážeš přesně to samé co bůh, i ty dokáže stvořit svůj malý osobní individuální svět,

naprosto stejným způsobem jako to činí ten bůh,

a ten tvůj malinkej svět je součástí těch možností...


Nemůžeš to nepoužít a to proto, protože jsi absolutno, tedy absolutno v říši možností...


PS.

Můžeš v podstatě všechno, jen si musíš dát pozor na to co vyšleš, páč to se ti vrátí,
to proto, protože jsi absolutno...


Znám tyhle názory, ale bohužel praxe ukazuje, že je to jen zbožné přání. Prostě to nejde, máme to zablokované... Bůh je Šéf, to je fakt... :)
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků