Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 5:06:44

Návštěvník píše:pořád mluví sám k sobě a o sobě kretén vostal


pořád mluví sám k sobě a o sobě kretén návštěvník
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 5:08:05

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod vostal petr » pon 09. lis 2020 19:05:45

Obojí je vědomí v pohybu a je to to, co je.





No to jo, akorát že někdy to vědomí v pohybu jen furt cykluje hovadiny,

což je dobře, páč jinak by se z toho nevycyklovalo,,,

Vidíš jak je dobře že jsi idiot, i když je to vcelku zbytečný bejt idiotem a cyklovat hovadiny,

ale to už je takovej vosud idiota...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 5:09:29

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Příspěvekod vostal petr » pon 09. lis 2020 19:01:30

To jsem rád, že mne respektuješ jako idiota




Tak proč si ty idiote ztěžuješ na to že já nerespektuju lidi ???

Jo už vím proč, protože jsi idiot...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » úte 10. lis 2020 7:34:34

Zdeněk píše:
Jana píše:řekla bych, že Tvůj i Intagův Bůh je stejný jako můj Bůh

Ježíš farizejům pravil "Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži." (Jan 8, 44).

Řekla bys podobně, že farizeů otec je i otcem tvým?


No, je možné se na to celé podívat ze širší perspektivy.

Je tady realita Boží jednoty, jednoty Bytí, tedy to, co se nazývá různými slovy, která bývají často zprofanovaná a proto může docházet k nedorozumění. Řekněme, že tady je zkušenost, kdy nás od Boží přítomnosti vůbec nic neodděluje. Jsme v takové milosti, že to, kým jsme, nemusíme nijak obhajovat, dokazovat, potvrzovat, nemusíme se s ničím ztotožňovat, na ničem lpět, před ničím se chránit. Prostě jsme jen tou Boží láskou, která se rozplývá blahem v lásce, kterou je Bůh, stvořitel celé naší reality, našeho života. V téhle Boží jednotě je všechno Boží, proto je ten život tak krásný. Obrazně řečeno, naším Otcem je stvořitel toho všeho a každého, Láska. Láska nemůže stvořit nic špatného, zlého, proto je absolutně všechno, co existuje, láskou, proto ta Boží jednota, stav Pravdy.

A je tady realita individualit, kdy každého z nás stvořil jiný otec, každý z nás má jinou realitu, každý z nás má chyby, viny a vědomě nebo podvědomě známe důvody, proč všichni tou láskou nemůžeme být, proč se nemůžeme mít rádi, proč na sebe musíme být hnusní, zlí. Ten druhý si myslí, že nejsem OK, ale ten kdo není OK, je on. A tuhle realitu vnímáme jako jedinou skutečnou, pravou, protože jsme těmi, co znají pravdu. Známe to zlé, proto jsme zlí. Musíme být zlí na ty zlé, aby dobro mohlo zvítězit.

Probuzení o téhle realitě mluví jako o snové realitě, realitě nevědomosti. K ní patří ta Ježíšova slova: "Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži." (Jan 8, 44).

A můžeme to mít tak trochu napůl. V meditacích, kontemplacích se dostáváme do stavu Boží přítomnosti a při setkání s tím, co nemáme rádi, z Boží náruče vypadáváme a vracíme se do světa individualit, ve kterém se stáváme farizeji, kteří znají pravdu - znají zlé a to zlé pak řídí náš život.

A můžeme objevit cestu z toho - neznat se k zlému. A najednou se celá ta snová realita zlé existence rozsype. A je jasné, co je skutečnost a co iluze.

Jenže ono je to ještě dál. Vlna lásky pudí se o Boží jackpot dělit, ať všichni znají Pravdu a jejich život je také tak krásný, šťastný. A ono to vždycky nejde. Řeknou, že jsi kretén, idiot, hlupák, vyženou Tě z každého fóra. Nebudou Ti rozumět.

Nezbývá, než udělat poslední krok, aby se kruh uzavřel.

Z hlubin láskyplného ticha je tomu všemu dána svoboda.

Obrázek

Mahariši se uznale a pobaveně dívá, jak tu hru hraješ přesvědčivě a dobře.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7149
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 8:17:46

A to tě nenapadlo, že můžeme mít společného otce ale rozdílné matky ?
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » úte 10. lis 2020 9:13:53

Zdeněk píše:Tak mě napadá Intago, jestli ty nejdeš - podle Ra - negativní cestou. To je legitimní cesta a vede k Bohu (prosazují ji zde bytosti z Orionu). Ra ale jde - a já asi taky - cestou pozitivní. Podle Ra je důležité, jít, polarizovat se, buď jako pozitivní či negativní entita (přičemž čím dále se poutník polarizuje, tím snažší je přepnout se na opačnou stranu).

Já sice nikterak nepopírám autenticitu či hloubku tvých mystických zážitků, ale něco se mi tam "nezdá". :) Můj Bůh je ze zkušenosti bezpodmínečná (v nejširším slova smyslu) láska (jak by vyjádřil biblista "Nikdy tě neopustím a nikdy se tě nezřeknu"). A vede ke svobodě, nikoli naopak.

S přáním, aby tě tvůj Bůh nezabil, pokud by ses chtěl přepnout -

Po pár dnech sem nakouknu a je mi smutno. Tolik jsem toho napsal, i na inspiruj.cz a stejně je to marné... Na závěr tohleto, což jasně ukazuje, že vůbec nechápete oč jde. To neznáte Nový zákon ani životy křestanských mystiků? Přečtěte si proboha co Kristus říká a uvidíte, že je to úplně jinak, než si myslíte. Ale ani pravověrní křestané zjevně neznají bibli, nečtou ji, aby jim nevyvracela jejich názory. Přes 2000 let a stále jak pod Křížem Krista, nikdo neví, o čem mluvil a snad je to ani nezajímá... :hm:
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 9:20:40

A proč by to mělo lidi zajímat ?

Co je komu do toho tvýho Ježíše ?
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » úte 10. lis 2020 9:31:28

vostal petr píše:A to tě nenapadlo, že můžeme mít společného otce ale rozdílné matky ?


:D :D :D

Čistě teoreticky to může být i tak nebo naopak a nebo ještě i úplně jinak.

Taky mě napadlo, že Bůh je Matka.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7149
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod lklknml » úte 10. lis 2020 9:36:53

Jana píše:A můžeme objevit cestu z toho -

A v čem se tato cesta odlišuje od cesty "Budete jako On"?

Jana píše:Z hlubin láskyplného ticha je tomu všemu dána svoboda.

Obrázek

Mahariši se uznale a pobaveně dívá, jak tu hru hraješ přesvědčivě a dobře.

Vždyť jsem jen položil otázku. Proč se tím z "láskyplného ticha" vynořují projekce do Maharašiho o jeho pobavení, o hrách druhých?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod lklknml » úte 10. lis 2020 9:38:23

intago píše:
Zdeněk píše:Tak mě napadá Intago, jestli ty nejdeš - podle Ra - negativní cestou. To je legitimní cesta a vede k Bohu (prosazují ji zde bytosti z Orionu). Ra ale jde - a já asi taky - cestou pozitivní. Podle Ra je důležité, jít, polarizovat se, buď jako pozitivní či negativní entita (přičemž čím dále se poutník polarizuje, tím snažší je přepnout se na opačnou stranu).

Já sice nikterak nepopírám autenticitu či hloubku tvých mystických zážitků, ale něco se mi tam "nezdá". :) Můj Bůh je ze zkušenosti bezpodmínečná (v nejširším slova smyslu) láska (jak by vyjádřil biblista "Nikdy tě neopustím a nikdy se tě nezřeknu"). A vede ke svobodě, nikoli naopak.

S přáním, aby tě tvůj Bůh nezabil, pokud by ses chtěl přepnout -

Po pár dnech sem nakouknu a je mi smutno. Tolik jsem toho napsal, i na inspiruj.cz a stejně je to marné... Na závěr tohleto, což jasně ukazuje, že vůbec nechápete oč jde. To neznáte Nový zákon ani životy křestanských mystiků? Přečtěte si proboha co Kristus říká a uvidíte, že je to úplně jinak, než si myslíte. Ale ani pravověrní křestané zjevně neznají bibli, nečtou ji, aby jim nevyvracela jejich názory. Přes 2000 let a stále jak pod Křížem Krista, nikdo neví, o čem mluvil a snad je to ani nezajímá... :hm:

No já jsem Bibli přečetl celou, docela pozorně. Tak to by mě zajímalo, co fundamentálního mi uniklo, protože to bych se pak musel nad sebou vážně zamyslet.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » úte 10. lis 2020 9:54:29

Zdeněk píše:
Jana píše:A můžeme objevit cestu z toho -

A v čem se tato cesta odlišuje od cesty "Budete jako On"?


4Had ženu ujišťoval: „Nikoli, nepropadnete smrti.
5Bůh však ví, že v den, kdy z něho pojíte, otevřou se vám oči a budete jako Bůh znát dobré i zlé.“


„Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži“.
„A veliký Drak, ten dávný had, zvaný Ďábel a Satan, který sváděl celý svět, byl svržen na zem a s ním i jeho andělé.“ Zj 12, 9

Zdeněk píše:
Jana píše:Z hlubin láskyplného ticha je tomu všemu dána svoboda.

Obrázek

Mahariši se uznale a pobaveně dívá, jak tu hru hraješ přesvědčivě a dobře.

Vždyť jsem jen položil otázku. Proč se tím z "láskyplného ticha" vynořují projekce do Maharašiho o jeho pobavení, o hrách druhých?


Protože z mého pohledu je ten Maharišův pohled na to, že Ty jsi OK, já jsem OK, všechno je OK, a OK je i to, že něco není OK, ten nejucelenější, nejsvobodnější.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7149
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 10:16:27

Protože z mého pohledu je ten Maharišův pohled na to, že Ty jsi OK, já jsem OK, všechno je OK, a OK je i to, že něco není OK, ten nejucelenější, nejsvobodnější.


No jo,

jenže pozdě, příliš pozdě,

ted už ti stejně jen hrabe ze zlého ega a snového světa,

kterým neustále popíráš že je vše OK....


Navíc, vizualizace slouží pouze k sevoblbování a sebevobelhávání,

tím se ale vůbec nerozpouští chtění a nechtění, pouze je potlačeno do nevědomí...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » úte 10. lis 2020 10:21:15

vostal petr píše:
Protože z mého pohledu je ten Maharišův pohled na to, že Ty jsi OK, já jsem OK, všechno je OK, a OK je i to, že něco není OK, ten nejucelenější, nejsvobodnější.


No jo,

jenže pozdě, příliš pozdě,

ted už ti stejně jen hrabe ze zlého ega a snového světa,

kterým neustále popíráš že je vše OK....


Navíc, vizualizace slouží pouze k sevoblbování a sebevobelhávání,

tím se ale vůbec nerozpouští chtění a nechtění, pouze je potlačeno do nevědomí...


I ze zlé ego a snový svět je OK, popírání je OK, i hrabání je OK, vizualizace je OK, sebevoblbování je OK, sebevobelhávání je OK, nerozpouštění chtění a nechtění je OK, potlačení do nevědomí je OK, a i to, že to všechno může být jinak nebo naopak je OK.

A nejdůležitější ze všeho je poznání, kdo jsi.

OK?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7149
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » úte 10. lis 2020 10:27:48

Ať byl ten snový svět jakýkoliv, ať se v něm třeba jevilo, že nic není OK, tak s probuzením je jasné, že všechno je OK.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7149
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » úte 10. lis 2020 10:28:19

Zdeněk píše:
intago píše:
Zdeněk píše:Tak mě napadá Intago, jestli ty nejdeš - podle Ra - negativní cestou. To je legitimní cesta a vede k Bohu (prosazují ji zde bytosti z Orionu). Ra ale jde - a já asi taky - cestou pozitivní. Podle Ra je důležité, jít, polarizovat se, buď jako pozitivní či negativní entita (přičemž čím dále se poutník polarizuje, tím snažší je přepnout se na opačnou stranu).

Já sice nikterak nepopírám autenticitu či hloubku tvých mystických zážitků, ale něco se mi tam "nezdá". :) Můj Bůh je ze zkušenosti bezpodmínečná (v nejširším slova smyslu) láska (jak by vyjádřil biblista "Nikdy tě neopustím a nikdy se tě nezřeknu"). A vede ke svobodě, nikoli naopak.

S přáním, aby tě tvůj Bůh nezabil, pokud by ses chtěl přepnout -

Po pár dnech sem nakouknu a je mi smutno. Tolik jsem toho napsal, i na inspiruj.cz a stejně je to marné... Na závěr tohleto, což jasně ukazuje, že vůbec nechápete oč jde. To neznáte Nový zákon ani životy křestanských mystiků? Přečtěte si proboha co Kristus říká a uvidíte, že je to úplně jinak, než si myslíte. Ale ani pravověrní křestané zjevně neznají bibli, nečtou ji, aby jim nevyvracela jejich názory. Přes 2000 let a stále jak pod Křížem Krista, nikdo neví, o čem mluvil a snad je to ani nezajímá... :hm:

No já jsem Bibli přečetl celou, docela pozorně. Tak to by mě zajímalo, co fundamentálního mi uniklo, protože to bych se pak musel nad sebou vážně zamyslet.

Tak si NZ přečti ještě jednou a pozorně a všímej si rozdílů mezi tím, jak se Kristus choval a co se mu dělo a tím, jak si to představuješ. Rozhodně žádná selanka u něj nebyla, hodně kritizoval, byl hodně napadán a jeho Cesta byla těžká do samého konce... Říkal snad Kristus že vše je OK? To ne, spíš nadával všem, i vlastním učedníkům, že ani neumí vyléčit nemocné! A jak ještě dlouho musí být mezi nimi...
Ted jsem doplnil další meditaci jistého Gluma co před víc jak dvaceti lety s námi debatoval a dost to ovlivnilo jeho přístup. Z huliče trávy se stal mystikem, aspon trochu a na chvíli. Kdoví, co je s ním...
http://intago.sweb.cz/Glum.htm To už by se dnes asi nestalo, ale tenkrát jich pár bylo...A také jsem napsal článek http://intuice.mysteria.cz/2020/11/osobnosti-v-nas/ kdybyste se chtěli zabývat psychologii víc jak náboženstvím
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 10:30:57

No vždyt jsem ti napsal že ti sebevoblbování nepomůže,

proto to není OK...

Klid znamená uvolnění od všeho, i od toho že je něco nebo všechno OK...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 10:32:31

48
Ať byl ten snový svět jakýkoliv, ať se v něm třeba jevilo, že nic není OK, tak s probuzením je jasné, že všechno je OK.


Už jsem ti to psal,

je mně u prdele co je ti jasné,

nebot uvědomění má pouze ego...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » úte 10. lis 2020 10:33:58

intago píše:Ted jsem doplnil další meditaci jistého Gluma ...


a tam bol Boh ako jasne svetlo a ja som vedel, ze som to ja, ze sa od neho nemozem oddelit, ze on je vsetkym, cim som ja, kazda moja crta, myslienka, pocit, zazitok je v nom neustale schovana, a to pritomna, sucasna a buduca. Akakolvek crta, myslienka, pocit, zazitok kohokolvek je, bola a vzdy bude v nom schovana. A to cele bolo sprevadzane pocitom...choralu, vitazoslavneho spevu, radosti zo zivota, zitia pre zitie, proste intenzivny pocit, ze Zivot, nech je zkurvyzpice hocijaky /aj tie slova tam boli povedane a ukazane/ je vzdy zivot a stoji za to ho zit. A preto verim, ze nie som ja a nie je ani cas, je len Boh, ktory sa neustale hra na to, ako je byt zivy.


:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7149
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » úte 10. lis 2020 10:35:10

vostal petr píše:No vždyt jsem ti napsal že ti sebevoblbování nepomůže,

proto to není OK...

Klid znamená uvolnění od všeho, i od toho že je něco nebo všechno OK...


:D :D :D

No a když se od všeho uvolníš a nic si o tom nemyslíš, je něco, co by nebylo OK?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7149
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 10:37:11

Tak si NZ přečti ještě jednou a pozorně a všímej si rozdílů mezi tím, jak se Kristus choval a co se mu dělo a tím, jak si to představuješ. Rozhodně žádná selanka u něj nebyla, hodně kritizoval, byl hodně napadán a jeho Cesta byla těžká do samého konce... Říkal snad Kristus že vše je OK? To ne, spíš nadával všem, i vlastním učedníkům, že ani neumí vyléčit nemocné! A jak ještě dlouho musí být mezi nimi...


No jo,

vyváděl přesně tak jak vyváděj pocitářští idioti,

prostě vyváděl zcela fanaicky a vždy vinu svaloval na druhé...
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků