Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » úte 10. lis 2020 10:38:15

Jana píše:
intago píše:Ted jsem doplnil další meditaci jistého Gluma ...


a tam bol Boh ako jasne svetlo a ja som vedel, ze som to ja, ze sa od neho nemozem oddelit, ze on je vsetkym, cim som ja, kazda moja crta, myslienka, pocit, zazitok je v nom neustale schovana, a to pritomna, sucasna a buduca. Akakolvek crta, myslienka, pocit, zazitok kohokolvek je, bola a vzdy bude v nom schovana. A to cele bolo sprevadzane pocitom...choralu, vitazoslavneho spevu, radosti zo zivota, zitia pre zitie, proste intenzivny pocit, ze Zivot, nech je zkurvyzpice hocijaky /aj tie slova tam boli povedane a ukazane/ je vzdy zivot a stoji za to ho zit. A preto verim, ze nie som ja a nie je ani cas, je len Boh, ktory sa neustale hra na to, ako je byt zivy.


:)


No aspon někomu se to líbí... Druhý zážitel byl na bhangu ale ten první to byla teda sestava. Kritizoval jsem ho, že to fakt s dávkou přehnal :D On měl hlavně problém se sexualní orientací... tak hledal, až tohle našel :D
Pozvali mne přednášet po Skypu na Transpersonální konferenci. Ale božské mi řeklo, že raději ne. Jen bych je poplašil, nejsou na moje přímé zkušenosti připraveni. Na ně se musí po kapkách, ostatně jak na vás, a to já neumím :D A přitom mívají tripy,holotropní dýchání, kde je jim leccos naznačeno. Jenže o Tom nechtějí mluvit. :hm:
BTW- hádat s Vostalem nemá cenu... 8)
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 10:39:40

No a když se od všeho uvolníš a nic si o tom nemyslíš, je něco, co by nebylo OK?


Já ale nepíšu o tom, že si nic nemyslíš, ale že zde není žádné přiblblé uvědomění,

to je snad něco zcela jiného...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » úte 10. lis 2020 10:44:16

vostal petr píše:
48
Ať byl ten snový svět jakýkoliv, ať se v něm třeba jevilo, že nic není OK, tak s probuzením je jasné, že všechno je OK.


Už jsem ti to psal,

je mně u prdele co je ti jasné,

nebot uvědomění má pouze ego...


O tom se s Tebou nemíním přít, může se to tak jevit. Nicméně může se objevit jasno, že ego je fikce, iluze, a to, co zůstává dál, je uvědomění toho, co je. Tedy uvědomění je jen stav vědomí, je kvalitou vědomého vědomí.

S projekcí ega se uvědomění jeví jako vědomí něčeho. Bez projekce ega je uvědomění samotného vědomého vědomí bez projekce. Proto sat-čit-ánanda. Kdyby to nebylo vědomé, tak by to nemělo vůbec žádný šmak života, Bytí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7151
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » úte 10. lis 2020 10:47:36

vostal petr píše:
No a když se od všeho uvolníš a nic si o tom nemyslíš, je něco, co by nebylo OK?


Já ale nepíšu o tom, že si nic nemyslíš, ale že zde není žádné přiblblé uvědomění,

to je snad něco zcela jiného...


Aby tady mohlo být uvědomění něčeho - tedy subjekt a objekt, aby tady mohla být iluze dvojnosti - ego, tak tady musí být ztotožnění s myslí: "Já jsem někdo, kdo si uvědomuje něco."

Bez připoutanosti k mysli tady projekce mysli může být dál, ale je jasné, že tady je jen uvědomění toho, co je a bez projekce mysli je vědomí zcela čisté, prázdné, samo sebe si vědomé.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7151
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod lklknml » úte 10. lis 2020 11:01:49

Jana píše:pohled na to, že Ty jsi OK, já jsem OK, všechno je OK, a OK je i to, že něco není OK, ten nejucelenější, nejsvobodnější

Ježíš farizeům neříká, že jsou OK, právě naopak. Máš ucelenější, svobodnější pohled než On?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod lklknml » úte 10. lis 2020 11:08:38

intago píše:všímej si rozdílů mezi tím, jak se Kristus choval a co se mu dělo a tím, jak si to představuješ. Rozhodně žádná selanka u něj nebyla, hodně kritizoval, byl hodně napadán a jeho Cesta byla těžká do samého konce... Říkal snad Kristus že vše je OK? To ne, spíš nadával všem, i vlastním učedníkům, že ani neumí vyléčit nemocné! A jak ještě dlouho musí být mezi nimi...
To si představujeme asi podobně, souhlasím s tím, jak Ježíše popisuješ. Není třeba se ze zvyku vlamovat do všech dveří Intago, někdy mohou být i otevřené. :)

intago píše:http://intago.sweb.cz/Glum.htm

Zážitky mohou být dobré, povznášející, jako berličky na cestě mrzáka k Absolutnu. Ale jsou to jen berličky, není třeba se do nich zamilovávat.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod Jana » úte 10. lis 2020 11:11:07

Zdeněk píše:
Jana píše:pohled na to, že Ty jsi OK, já jsem OK, všechno je OK, a OK je i to, že něco není OK, ten nejucelenější, nejsvobodnější

Ježíš farizeům neříká, že jsou OK, právě naopak. Máš ucelenější, svobodnější pohled než On?


V rámci té hry, kdy má dobro zvítězit nad zlem, jim to říká. Při odchodu do Božího království všem všechno odpouští, nemá to už rozděleno na farizeje a ty ostatní. I ten největší lump má přístup do Božího království, když poznává pravdu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7151
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 11:13:32

A co se hádat s Vostalem, nemá to cenu...


No já nevím vo čem se chceš hádat,

to co tady popisuješ jako zážitek je pro mě jednoduchým prožitkem myšlení,

proto mě zážitky nezajímaj, dokážu to pochopit pouhým myšlením...

Prostě se jen podívám a vidím a mysl to pak popíše....


A pokud narazím na nějaký problém a nejsem schopen to pochopit myšlením, tak prostě použiju intuici,

zaměřím na daný problém pozornost a pak se od toho uvolním, odpověd se dostaví....


Intuice je jedna ze schopností ega,

stejně jako myšlení nebo cítění nebo emoce...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » úte 10. lis 2020 11:29:23

Zdeněk píše:
intago píše:všímej si rozdílů mezi tím, jak se Kristus choval a co se mu dělo a tím, jak si to představuješ. Rozhodně žádná selanka u něj nebyla, hodně kritizoval, byl hodně napadán a jeho Cesta byla těžká do samého konce... Říkal snad Kristus že vše je OK? To ne, spíš nadával všem, i vlastním učedníkům, že ani neumí vyléčit nemocné! A jak ještě dlouho musí být mezi nimi...
To si představujeme asi podobně, souhlasím s tím, jak Ježíše popisuješ. Není třeba se ze zvyku vlamovat do všech dveří Intago, někdy mohou být i otevřené. :)

Tak proč se metody Krista nedržíš? :hm: měl snad řeči jaké tu vedete? Přijímal Vůli Boha

intago píše:http://intago.sweb.cz/Glum.htm

Zážitky mohou být dobré, povznášející, jako berličky na cestě mrzáka k Absolutnu. Ale jsou to jen berličky, není třeba se do nich zamilovávat.


Jak to víš, že jsou to jen berličky? Jsou daleko víc. Jsou přijetím Boha to je v duchovností to hlavní neposlouchat jen vlastní myšlenky, ale dát prostor Bohu, aby mohl ve mne zesílit.
Už od počátku meditací jsem zjištoval, jak se mi po nich daleko lépe komunikuje s božským a jak i víc Ho pak v sobě cítím. Copak to není účel mystiky? Odměnou jsou ti Dary Ducha. Ty jsou důkazem správnosti přístupu.
Bůh přece není nějakým exotickým mýtem či Absolutnem, ale živým konkrétním Učitelem se Svou Vůlí, kterou dává najevo těm, co Mu jsou ochotni naslouchat a přijímat...
Ale je to marné někomu dokola to stále vysvětlovat. tak jasnou a logickou věc... Já o voze a vy o koze :confused:
Slyším tohleto to copak mi to připomíná?
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 11:30:23

U tebe mám Intago ovšem dojem,

že ty dost často zaměnuješ za intuici i své pocitování,

což není až zas tak zvláštní a vyjímečné....
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod lklknml » úte 10. lis 2020 13:36:29

Jana píše:
Zdeněk píše:
Jana píše:pohled na to, že Ty jsi OK, já jsem OK, všechno je OK, a OK je i to, že něco není OK, ten nejucelenější, nejsvobodnější

Ježíš farizeům neříká, že jsou OK, právě naopak. Máš ucelenější, svobodnější pohled než On?


V rámci té hry, kdy má dobro zvítězit nad zlem, jim to říká. Při odchodu do Božího království všem všechno odpouští, nemá to už rozděleno na farizeje a ty ostatní. I ten největší lump má přístup do Božího království, když poznává pravdu.

Považovat zlo za hru, to není dobrá karma Jano. Je to právě ono pozření ovoce ze Stromu poznání dobrého a zlého.

Nejde zde o znalost, jde o nové Bytí. To nelze získat vysvětlováním, ale obětováním starého, neboli smrtí.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 13:40:48

Jak to víš, že jsou to jen berličky?


Jak ty víš že jsou mnohem více ?

Co když ti prostě jen jebe v bedně ?
Co kyž boží vedení vypadá a funguje zcela jinak než píšeš ?
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod lklknml » úte 10. lis 2020 13:41:45

intago píše:Tak proč se metody Krista nedržíš? :hm: měl snad řeči jaké tu vedete? Přijímal Vůli Boha
Myslíš cesty křížové? To máš pravdu, jsem laxní.
O Bohu však Ježíš diskutoval a já zde taky.

intago píše:Jak to víš, že jsou to jen berličky?
Protože pravý Bůh přebývá v nepřístupném světle (viz 1. Timoteovi 6, 16).
To neznamená, že není, ale že zkušenost Jeho nemohou osvětlit žádné zážitky ani myšlení ani zření dokonce do té míry, že ani tohle není pravda ale důkaz mé chiméry.

intago píše:Odměnou jsou ti Dary Ducha. Ty jsou důkazem správnosti přístupu.
Dary nejsou Dárce.
Co bys tomu řekl, kdybys své milované daroval náušnice, a ona tě pak za ně považovala? :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » úte 10. lis 2020 14:37:48

Zdeněk píše:
intago píše:Tak proč se metody Krista nedržíš? :hm: měl snad řeči jaké tu vedete? Přijímal Vůli Boha
Myslíš cesty křížové? To máš pravdu, jsem laxní.
O Bohu však Ježíš diskutoval a já zde taky.

intago píše:Jak to víš, že jsou to jen berličky?
Protože pravý Bůh přebývá v nepřístupném světle (viz 1. Timoteovi 6, 16).
To neznamená, že není, ale že zkušenost Jeho nemohou osvětlit žádné zážitky ani myšlení ani zření dokonce do té míry, že ani tohle není pravda ale důkaz mé chiméry.

intago píše:Odměnou jsou ti Dary Ducha. Ty jsou důkazem správnosti přístupu.
Dary nejsou Dárce.
Co bys tomu řekl, kdybys své milované daroval náušnice, a ona tě pak za ně považovala? :)


To je přesně to, co jsem dal na vědomí tou skladbou Máj od Support Lesbiens. Hodně lidem se líbí, ale mě se líbí tato

vnímáš ten rozdíl? Já jo...
1.O Bohu přece podle NZ diskutovali i farizejové a saducejové ale Kristu se nelíbilo co říkají. Myslíš, že se dá vyhnout cestě kříže?
2.Neviděli a nekomunikovali snad mystikové s Kristem? Nevnímal a nekomunikoval snad Kristus s Bohem Otcem?
3.Dar přece symbolizuje dárce. Jaký dárce, takový dar...
To už snad stačí, nebo tu mám psat donekonečna? :hm:
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 15:07:40

To už snad stačí, nebo tu mám psat donekonečna?


Piš do nekonečna...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » úte 10. lis 2020 15:20:53

vostal petr píše:
To už snad stačí, nebo tu mám psat donekonečna?


Piš do nekonečna...


Jistě víš kde je: Marnost. Všechno je marnost a trápení ducha :)
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod lklknml » úte 10. lis 2020 15:27:22

intago píše:vnímáš ten rozdíl? Já jo...
No tak jasně, nebe a dudy (ten Máj od Support Lesbiens jsem ani nedoposlouchal do konce).

intago píše:O Bohu přece podle NZ diskutovali i farizejové a saducejové ale Kristu se nelíbilo co říkají. Myslíš, že se dá vyhnout cestě kříže?
Nemyslím, že je možné se vyhnout cestě křížové.

Po třech dnech jej nalezli v chrámě, jak sedí mezi učiteli, naslouchá a dává jim otázky. Všichni, kteří ho slyšeli, divili se rozumnosti jeho odpovědí. Když ho rodiče spatřili, užasli a jeho matka mu řekla: „Synu, co jsi nám to udělal? Hle, tvůj otec a já jsme tě s úzkostí hledali.“ On jim řekl: „Jak to, že jste mě hledali? Což jste nevěděli, že musím být tam, kde jde o věc mého Otce?“ (Lukáš 2, 46-49)
Čili tvé vnímání života a cesty Ježíše z Nazaretu zdá se poněkud ploché. Bible však dostatečně nepokrývá Ježíšovo dospívání. Pěkně o něm vypovídá Edgar Cayce v podání Mc Millina.

intago píše:Dar přece symbolizuje dárce. Jaký dárce, takový dar...
Záměna symbolu za realitu je podstatou fikce. Symbol symbolizuje, poukazuje na realitu, není však tím, co symbolizuje. Ukazatel LONDÝN není Londýn, je reálný, ale není to realita Londýna. Reálně nám může pomoci dojet do Londýna a bez něj bychom byli nejspíše ztraceni.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 15:29:50

To víš, někdy je nekonečno marnost a jindy zase bůh...
vostal petr
 

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod intago » úte 10. lis 2020 16:10:43

Jo Zdeňku. Mě se taky z toho Máje dělalo špatně. A co Lísa? Nevyvolala u tebe mystický stav jak u mě? Ne? TOS o hodně přišel.
Kdybys mystické stavy měl věděl bys že Tam je realita symbolem a symbol realitou. Proto Kristus stále mluvil v podobenstvích.
Ale kdo nezažil neuvěří.
O mystických stavech je tahle debata. Ne o planem filozofování
intago
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned 06. led 2019 18:50:13

Re: Vlastní mystická zkušenost je ta nejlepší zkušenost

Nový příspěvekod vostal petr » úte 10. lis 2020 16:47:56

A co Lísa?


Kýč a komerční nuda,

archetypálně nevyvážené,

něco jako Fredy bez Královny,

stejně tak Lisa bez Mrtvých tanečníků
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 návštevníků