Houby

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Houby

Nový příspěvekod P.N » sob 14. lis 2020 6:25:11

Tak jsem byl letos na houbách o dovolený u Kobeřic, asi tři nebo čtyři kiláky do lesa ze vsi. Kolem taková nudná krajina, pole, srázy, vinice. Jak tenkrát chvilku chcalo a pak byly ty hice. Les plnej komárů, takový hejna ještě neviděl, měl na sobě nános repelentu, že ten smrad musel odpuzovat všechno možný, ale ty svině komáry ne. A nejspíš i ty houby se z toho smradu zahrabaly do země, páč za tři hodiny viděl jen dvě zcvrklý babky vysušený jak škvarky. I ty stromy ňáký povadlý, ani ptáčci necvrlikali, nakonec byl rád že se odtud vymotal ven a spláchl to v tamní hospůdce na zahrádce pivem. A šel hned pryč, páč lidi se po mě otáčeli, co jim to tam smrdí.
P.N
 

Re: Houby

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 14. lis 2020 6:58:58

Návštěvník
 

Re: Houby

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 14. lis 2020 7:20:28

"Můžu dát svojí příhodu s lysohlávkama. Já mám ten statek v Prostředním Vydří. To je mezi Dačicemi a Telčí, a tam začíná Jihlavsko a dál, kde jich roste nepřeberně. To už je řadu let… Začátkem listopadu vyrašily lysohlávky a já jsem si vzal takový igelitový pytlík, ne pytel, ale takový menší, a mohl jsem ho mít plnej. A říkal jsem si: „Nesmíš to žrát syrový!“, to jsem si umiňoval. Když jsem se probral, lez jsem po čtyřech a byl jsem přesvědčenej, že jsem vlkodlak. A v tom pytli jich bylo po dně. Začal jsem se teda probírat, uslyšel jsem zvuky aut a došel jsem na silnici. A byl jsem u Stonařova, to je od Prostředního Vydří vzdušnou čarou takovejch třicet kilometrů. Já vůbec nemám ponětí, kolik jsem toho po těch čtyřech nachodil, v domnění, že jsem vlkodlakem. Ve Stonařově byl výčep a pinglové byli moji kamarádi. Tak jsem tam přišel a říkám kluci, já jsem byl na houbách, tak jsem si sebou nevzal prachy, dáte mi dvě tři pivka a nějakýho toho panáka na sekyru? A oni na to: „Magore běž se umejt.“ Tak říkám: „Počkej, co to je za manýry, dáte mi na sekáč, nebo ne, vole, proč bych se měl kvůli tomu mejt?“ „No běž se umejt.“ No, tak jsem šel. A na záchodě u zrcadla: tady na tváři přilepená snítka smrku na pryskyřici, tady kus lysohlávky a támhle… Já jsem ve finále, zřejmě v domnění, že jsem vlkodlakem, to žral asi přímo ze země hubou. Byl to zážitek pěknej. No tak, to aby čtenáři věděli, že o lysohlávkách taky něco vím."

-Ivan Magor Jirous-
Návštěvník
 

Re: Houby

Nový příspěvekod P.N » sob 14. lis 2020 7:36:10

Hahahahahhah, tak to je pěkný. Ty vole, to se mi stát nemůže, vůbec nevim jak ty lysohlávky vypadaj. Když byl malej tak chodili na houby na Áleje u Stonařova. A že jich tam sakra bylo. Jen tu kosu. A to je všechny znal, krom lysohlávek. Ale nějak se mi to vše vypařilo z hlavy. Bych už nepoznal hříbka od satana. Tak už jen babky, bedly a klouzky. A žampióny z lídlu.
P.N
 

Re: Houby

Nový příspěvekod P.N » čtv 19. lis 2020 20:32:24

Sakra, tak mám pytlík zmraženejch hub. A mám na ně chuť. Kdo mi poradí co s nima?
P.N
 

Re: Houby

Nový příspěvekod P.N » čtv 19. lis 2020 20:47:09

No dáván je píct s anglickou a nivou, ta vůně je ale dost... Tak ahoj zas onehdy
P.N
 


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků