Mozek a vesmír

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 20:21:16

Pedriito píše:
vostal petr píše:No to je pěkný, jenže na druhou stranu s ním ta meditace také neexistuje,

poznání nepotřebuješ a uvědomění realizace také nepotřebuješ,

důvod je prostý,

UV je prostě superego...

Nesmíš jim baštit ta poznání a uvědomění, to má vskutku ego

Jenže to ber tak, že ego tu prostě je. Jako mnohovrstva clona tvýho Já. A z toho vychazíme. Kdyby tu nebylo, tak není odkud vycházet ani kam. To poznaní se týká zcela přirozeně jen tohoto, poznání ega, tý clony. Tím to hasne. Další už není na tobě, ale na tý spontaneitě ducha, co se díky tomu uvolní. Ego je prostě matjoška, jedna figurka v druhý, až k ty nejmenší... A v tý je Já.

Uvnitř je prostě "Já", ty vrstvy kolem jsou "Jsem" (od jemného až po hrubé). "Já" bez "Jsem", je duch, co neví. "Já Jsem" je duch, co ví. "Jsem" bez "Já", je Ego (já).
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 20:33:22

vostal petr píše:
Pedrito píše:"Vědci odhalili fascinující skutečnosti. Zjistili strukturální podobnosti mezi lidským mozkem a vesmírem"

https://m.instory.cz/veda/1458-vedci-od ... .sznhp.box


Ale kdyby se zjistila strutuární podobnost mezi lidským hovnem a nejen mozkem a vesmírem,

byl by to nezvratný důkaz že žijeme holografickém vesmíru...

:D
To my připomělo Krytona z Červanýho trpaslíka..

Kryton: Jinak to byla docela klidná směna, až na jeden menší šok před pár hodinami, kdy jsme si všimli invazní flotily mimozemšťanů na pravoboku. Díky bohu se ukázalo, že to je starý kýchanec pana Listera, který zaschl na monitoru.

Tyjo, ale že mi citovat taky jde?
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 20:37:32

vostal petr píše:
Jenže to ber tak, že ego tu prostě je.


Já s egem problém nemám,

jen to poznání a uvědomění dávám k tomu egu a ne jinam...

No a kam jinam asi. Stačí když usneš, a kde je veškerý vědění, včetně celýho vesmíru...
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 07. led 2021 20:52:20

To nevím, já ho tedy nehledal...

To mně zase připomnělo Forresta Gumpa :

Forreste, už jsi našel Ježíše ?

Já nevěděl, že ho mám hledat...
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 21:31:36

No i tvý vědění, tedy "já jsem" je v tom chrápaní v trapu. Po probuzení zas naběhne, jméno, minulost, vztahy, zájmy, vědomosti, a jsi zas tu i s celým vesmírem. Už se neprobudit, ve smyslu nebýt, tak utrum.. žádné Já, žádné Jsem, žádná meditace, žádný wu wei, žádný kafe ani cígo, žádný fórum a žádná Jana ani Miroslav..... Ani nic.
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 21:35:45

Kryton: Chtěl jsem se zeptat pane Eso Rimmere, asi tak před půl rokem nám došly zásoby alobalu. Neměl byste navíc jednu bundu, ve které bychom mohli upíct kuře?
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod lklknml » čtv 07. led 2021 21:42:57

Pedrito píše:
O čem je, Pedrito, podle tebe Meditace. ?


Prostě o uvolnění, dáš absolutní svobodu svému nitru, všemu v něm, sobě.. Pustíš vše, co sis dosud držela, jako své.

Pak pochopitelně převezmou moc vnitřní závislosti, lásky a nenávisti, které se tě ptát nebudou, jestli je chceš pouštět, protože jsi s nimi v ten okamžik nevědomě identifikován, čili vůči nim bezmocný. A tak místo abys meditoval, prožíváš to souznění s tou holkou tenkrát pod stanem, atd., atpod.

Čili uvolnění ano, ale nikoli Vostálovo surfování. Trvá mnoho let, než člověk alespoň částečně při meditaci přestává surfovat, čili kontinuálně udrží předmět meditace (byť i tak ono surfování na pozadí zcela neustává). A pak se jakoby husté mraky začnou rozplývat a začne prosvítat obloha (ve které ty mraky jsou, ale která nebyla skrze ně vidět).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 21:59:54

Zdeněk píše:
Pedrito píše:
O čem je, Pedrito, podle tebe Meditace. ?


Prostě o uvolnění, dáš absolutní svobodu svému nitru, všemu v něm, sobě.. Pustíš vše, co sis dosud držela, jako své.

Pak pochopitelně převezmou moc vnitřní závislosti, lásky a nenávisti, které se tě ptát nebudou, jestli je chceš pouštět, protože jsi s nimi v ten okamžik nevědomě identifikován, čili vůči nim bezmocný. A tak místo abys meditoval, prožíváš to souznění s tou holkou tenkrát pod stanem, atd., atpod.

Čili uvolnění ano, ale nikoli Vostálovo surfování. Trvá mnoho let, než člověk alespoň částečně při meditaci přestává surfovat, čili kontinuálně udrží předmět meditace (byť i tak ono surfování na pozadí zcela neustává). A pak se jakoby husté mraky začnou rozplývat a začne prosvítat obloha (ve které ty mraky jsou, ale která nebyla skrze ně vidět).

Ale prdlajz, dycky říkám, že je to o čistý Touze. Jinak vůbec se k nějaký meditaci nikdo ani nepřiblíží. Nepustí ho to prostě Zdenku, ani kdyby se zvencnul. Kdo si sere do hlavy svatý hovno, tak žije z jeho smradu (vlastní prd nesmrdí).. Čistý přání, možná to zní divně, u mě ale platí, jsem však jinej kraj i mrav..
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod lklknml » čtv 07. led 2021 22:00:33

Jana píše:Třeba Ti to píšu taky v dobrém rozmaru a s nadsázkou.

:)

To je možné, že to Pedriitovi píšeš v dobrém rozmaru s nadsázkou, jenomže to nikterak nevyvrací jeho výtku o tvém nedostatku intuitivní pozornosti (já bych řekl empatie). Tvoje SČA je spojena s ignorancí - čím více roste, tím je ta ignorance větší.
Je to jako když se z někoho známého postupně stává jakýsi blažený robot, mimoň. Co dokola opakuje nějaká slova. Tak s ním začneš třást, nebo i fackovat, aby se vzpamatoval. Příp. jako Vostál do něj kopat, protože prostě jeho stav budí obavu a máš s ním soucit.

Tenhle pocit jsem z onoho mnicha, který mě pravděpodobně zachránil před sebevraždou, neměl, právě naopak. Nějak jsem si uvědomil, že on nějak zná mou mysl. A i když si pak později moje zbloudilá mysl něco na něj našla, nemohl jsem se na něj zlobit, prostě to nešlo, mohl jsem se zlobit jenom na sebe. Tak u tebe tenhle pocit nemám, spíše naopak. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod lklknml » čtv 07. led 2021 22:06:51

Pedriito píše:Ale prdlajz, dycky říkám, že je to o čistý Touze.

Pokud myslíš čistou Touhou např. Buddhovu touhu po ukončení koloběhu znovuzrozování, tak ano.

Pak to ale bude konec básníka.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 22:36:49

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Ale prdlajz, dycky říkám, že je to o čistý Touze.

Pokud myslíš čistou Touhou např. Buddhovu touhu po ukončení koloběhu znovuzrozování, tak ano.

Pak to ale bude konec básníka.

Čistá touha bezezbytku. Něco jako přání bez přání, něco jako zápálná šňůra, k dynamitu...

Tolik je směrů starýho Buddhy, kdo vůbec ví, co on původně říkal, kdesi mezi stromy dyhtivým uším? Stejně jako evangelia ti před tebe nepostaví Ježíše, v celý svý "kráse".. Z buddhismu se mi kdysi dostal do rukou parádní text, chudoba mysli, a to pro mně reprezentuje buddhismus. Vše navíc, je navíc. Ježíš u mě končí slovy: Já jsem v Otci, Otec je ve vás, a vy jste ve mě. Vše navíc, je navíc. Atd.
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 22:43:42

Pak to ale bude konec básníka.

Nejen jemu. Tak užívej, dokud to jde, (matka) země se bouří.
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 23:01:31

No, pak i to, co píše Jana, je spontaneita.
Tak nevím, co s tím máte furt za problém.


No zeptej se na tu samou otazku sám sebe před pár lety. O tolik jsi poktočil? Už snad bys moh vědět ve svym věku, co to je spontánní a co umělé... Ve smyslu, že někdo směruje k Pravdě, a jinej jen k.. kdoví k čemu. ..
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 23:15:14

Tara píše:Díky, Pedrito, to co jsi psal v noci, se mě dotklo, ale od rána jsem byla mezi čísly, "musím" mít na to svůj klid, tak se k tomu ještě vrátím... :-)

Nemáš zač, u tebe ta inspirace přichází pozvolníčka...
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 23:28:05

Pedriito píše:
No, pak i to, co píše Jana, je spontaneita.
Tak nevím, co s tím máte furt za problém.


No zeptej se na tu samou otazku sám sebe před pár lety. O tolik jsi poktočil? Už snad bys moh vědět ve svym věku, co to je spontánní a co umělé... Ve smyslu, že někdo směruje k Pravdě, a jinej jen k.. kdoví k čemu. ..

Hodils ji za hlavu, nebo ji ještě někdy zkusíš?
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 23:35:07

Zlenivěl jsi na to, či snad pochopil že Jana je in, a my všichni Out? Jak to vidíš teď ty Miroslave?
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 07. led 2021 23:39:40

Čili uvolnění ano, ale nikoli Vostálovo surfování. Trvá mnoho let, než člověk alespoň částečně při meditaci přestává surfovat, čili kontinuálně udrží předmět meditace (byť i tak ono surfování na pozadí zcela neustává). A pak se jakoby husté mraky začnou rozplývat a začne prosvítat obloha (ve které ty mraky jsou, ale která nebyla skrze ně vidět).


Co to meleš za nesmysly ???

Víš jakej je aspon rozdíl mezi koncentrací a meditací ???

V meditaci nic nedržíš ale vše samo odpadá, tak jakej předmět meditace ty budhistickej neználku,

to je koncentrace...

Nauč se základy at se můžeš bavit s dospělejma šašku...
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 07. led 2021 23:42:50

Čistá touha bezezbytku.


Jaká touha ???

Co s ní a k čemu to ???

Ty vaše stříbrný větry nemaj nic společnýho s meditací, meditace je naopak uvolnění od jakékoliv touhy...

Vždy to ten šmok Budha říká, že touha musí vodpadnout (jen nevím kde páč nakecal volovin na dvě tuny)
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 07. led 2021 23:49:33

kontinuálně udrží předmět meditace (byť i tak ono surfování na pozadí zcela neustává). A pak se jakoby husté mraky začnou rozplývat a začne prosvítat obloha (ve které ty mraky jsou, ale která nebyla skrze ně vidět).


To je koncentrace a to co začne prosvítat je tvoje sebevoblbnutí a hypnoza,

a hop, a je zde duchoidiot co se tak hezky voblbnul a zhypnotizoval,

ale je štastnej,

každej zhypnotizovanej blb je obvykle štastnej...
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 07. led 2021 23:52:32

Pedriito píše:
Tara píše:Díky, Pedrito, to co jsi psal v noci, se mě dotklo, ale od rána jsem byla mezi čísly, "musím" mít na to svůj klid, tak se k tomu ještě vrátím... :-)

Nemáš zač, u tebe ta inspirace přichází pozvolníčka...



To se dá urychlit duchovní zkratkou,

jedna rána palicí do palice,

a zcela spontánně se jí rozsvítí

a bude mít inspiraci jak Brno...
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků