Mozek a vesmír

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 07. led 2021 23:57:22

vostal petr píše:
Čistá touha bezezbytku.


Jaká touha ???

Co s ní a k čemu to ???

Ty vaše stříbrný větry nemaj nic společnýho s meditací, meditace je naopak uvolnění od jakékoliv touhy...

Vždy to ten šmok Budha říká, že touha musí vodpadnout (jen nevím kde páč nakecal volovin na dvě tuny)

Twl, ty už přes ty svý stříbrný větry taky hovno vidíš. Já jsem to psal jasně, čistý přání. Co na tom vidíš? Leda nějakej svůj pičomrdus. Čistý přaní = spontánní přání = ,, no koukám že to je docela magie. Ne není. Jeto jen proutek nestrannosti...
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 07. led 2021 23:58:16

A víš co je serfování když už to používáš ???

No to je přece serfování na vlně svý touhy, tedy koncentrace která přešla v posedlost objektem koncetrace...

Jana serfuje na štěstí a já na hovnech,

páč hovno za hovno...
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 0:07:28

Čistý přaní = spontánní přání =


A kdes to nabral ???

Je snad tvůj růst čistý přání, je snad sexuální pud nějaký čistý přání ?

Spontání nemá nic společnýho s nějakým přáním,

děti si hrají spontánně, ne že mají nějaký čistý přání si hrát...
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 0:08:42

Leda nějakej svůj pičomrdus.


Leda nějakej tvůj pičomrdus.
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 0:13:19

vostal petr píše:A víš co je serfování když už to používáš ???

No to je přece serfování na vlně svý touhy, tedy koncentrace která přešla v posedlost objektem koncetrace...

Jana serfuje na štěstí a já na hovnech,

páč hovno za hovno...

No co bych nevěděl, no a co? A kolektivní koncentraci do mě neser, to já nedělám. No možná to je naopak, ty serfuješ na štěstí a Jana na hovnech, "cesty páně jsou nevyzpytatelné" ..
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 0:22:09

No co bych nevěděl,


To nebylo na tebe, ale na Zdenka,

tys tam jen před mou reakci na něj šoupnul svou reakci
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. led 2021 0:22:25

Pedriito píše:Čistá touha bezezbytku.

Je-li člověk na cestě, nemůže mít vědomí cíle, není tam (a tedy ani nemůže sám určit prostředky k němu). Tvoje mysl si vytváří představu čisté touhy bezezbytku, ale to je z tohoto důvodu fikce.
Proto je dobré se opřít o tradici, o velikány, kteří už cestu prošli. Pokud se ovšem (podobně jako Vostál) za velikána nepovažuješ:). Pak se vydáš cestou svojí.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. led 2021 0:29:37

vostal petr píše:V meditaci nic nedržíš ale vše samo odpadá, tak jakej předmět meditace ty budhistickej neználku,

to je koncentrace...

Nauč se základy at se můžeš bavit s dospělejma šašku...

Nelze se obejít bez nějakého předmětu meditace, a to i po mnoho roků, než se mysl zklidní natolik, aby jej mohla odložit (a neupadnout do transu či spánku či toho tvého surfování). U obou stavů se pochopitelně koncentruješ. To je evidentní, pokud meditaci cvičíš (což ovšem neznamená Vostálovu mentální onanii).

Ale ty se tu jen puberťácky vytahuješ a svými nadávkami zaháníš hrozbu reálné praxe (která má ovšem za následek konec puberťáka). Trochu smutné, při tvém věku. Podobně jako úděl dědka na nádraží, co oplzlým pohledem sleduje mladé holky (rozmluva s ním by měla podobný průběh).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 0:35:19

vostal petr píše:
Čistý přaní = spontánní přání =


A kdes to nabral ???

Je snad tvůj růst čistý přání, je snad sexuální pud nějaký čistý přání ?

Spontání nemá nic společnýho s nějakým přáním,

děti si hrají spontánně, ne že mají nějaký čistý přání si hrát...

Jakej pud tyvole, ... No řeknu ti jedno. Osvěta pojmů si s tebou asi taky pěkně pohrála, že i takovej pojem jako je nezištně si přát.. Což je totéž, co "zaklepat na bránu", já tomu říkám čistý přání. A ty tomu třeba říkej nečistý nepřání. Spontánní je jen přání od toho nahoře, co se jaksi šťepí do přání nás všech. Hlavně pochop, že ze spontaneity rostou i přání...
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 1:24:22

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Čistá touha bezezbytku.

Je-li člověk na cestě, nemůže mít vědomí cíle, není tam (a tedy ani nemůže sám určit prostředky k němu). Tvoje mysl si vytváří představu čisté touhy bezezbytku, ale to je z tohoto důvodu fikce.
Proto je dobré se opřít o tradici, o velikány, kteří už cestu prošli. Pokud se ovšem (podobně jako Vostál) za velikána nepovažuješ:). Pak se vydáš cestou svojí.

Ale hovno Zdenku, ja i vostál se považujeme za maličkosti. Fakt nevím, kde ty a Miroslav furt vidíte hroby, balónky i alegorické vozy,... Dokud velikány nepustíš k vodě, budou tě poutat!
Napřed musíš pochopit základ, postupně si buduješ i budeš sám svou vlastní cestou, a nic tě nespoutá. Nevěříš si? A o co ti jde? Jednou budeš na marách a ti, kterýms věnoval roky života, se ti snažili celou dobu říct, buď sám sebou, vše je v tobě, čerpej ze sebe... Ježíšmarjá! O co v tom duchovnu asi jde...
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 1:33:04

jenže vopak je pravdou, svoboda je dannost že nemůžeš vůbec nic...

To říkám furt, svoboda je klec, která není..
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 2:04:46

Ono to není tak komplikované. I když spontánně to tak může připadat. :mrgreen:

Tak ti mám dojem Petro, že ten pojem "spontaneita" je fakt, nedotčen. Jinak bychom kvůli němu tak neblbli, no žejo?
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Jana » pát 08. led 2021 7:51:49

Pedriito píše:To říkám furt, svoboda je klec, která není..


:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7003
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 8:10:50

Pedriito píše:
jenže vopak je pravdou, svoboda je dannost že nemůžeš vůbec nic...

To říkám furt, svoboda je klec, která není..



Proč by to měla bejt klec ?

To že nemůžeš nic není vězení, ale naopak otevřenost a uvolněnost od připoutaností, chtění a nechtění,

to jen někomu se to jeví jako klec a vede kecy v kleci...
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 8:28:57

Klec to může být jen pro ty, co se uvnitřnují,

ti jsou v kleci sebeoblbnutí a nic se jich nedotýká,

svět je pro ně jen sen a iluze...
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. led 2021 9:32:08

Pedriito píše:
Zdeněk píše:
Pedriito píše:Čistá touha bezezbytku.

Je-li člověk na cestě, nemůže mít vědomí cíle, není tam (a tedy ani nemůže sám určit prostředky k němu). Tvoje mysl si vytváří představu čisté touhy bezezbytku, ale to je z tohoto důvodu fikce.
Proto je dobré se opřít o tradici, o velikány, kteří už cestu prošli. Pokud se ovšem (podobně jako Vostál) za velikána nepovažuješ:). Pak se vydáš cestou svojí.

Ale hovno Zdenku, ja i vostál se považujeme za maličkosti. Fakt nevím, kde ty a Miroslav furt vidíte hroby, balónky i alegorické vozy,... Dokud velikány nepustíš k vodě, budou tě poutat!
Napřed musíš pochopit základ, postupně si buduješ i budeš sám svou vlastní cestou, a nic tě nespoutá. Nevěříš si? A o co ti jde? Jednou budeš na marách a ti, kterýms věnoval roky života, se ti snažili celou dobu říct, buď sám sebou, vše je v tobě, čerpej ze sebe... Ježíšmarjá! O co v tom duchovnu asi jde...

Taky jsem si něco podobnýho myslel, proto o tom zde dost píšu (tady, tady...).

Nicméně, zkušenost je nepřenositelná. Nechť si tedy každý chytrý nabije pusu sám :-)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 9:39:34

Nicméně, zkušenost je nepřenositelná.


Ach jo,

zkušenost je jednak minulost a druhák je uvědomění,

tak to pust klidně k vodě...
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. led 2021 10:16:52

Jinak co je zajímavé (jak jsem už někde psal), je Ryunina zkušenost. Ten sem dokázal psát takový blbosti, že to bylo na pár facek (někde jsem ho nazval "ostudou Zenu":). Nemyslím, že by dnes nějak své názory příliš měnil. Ale přesto v tom jeho proslovu slyším vskutku významný pokrok (jiná věc je, jak tu svojí zkušenost interpretuje jeho mysl). Právem mu přísluší titul mistra Zenu, má moji poklonu :-).

Praxe Zenu a théravády je si v mnohém podobná, a Ryunin poctivě cvičil tradiční zenovou meditaci. Bez toho rétorika nemá vůbec žádný smysl, vede leda k Vostálovu zmatení pojmů (čili k otočení směrovek na cestě). Neboli k nekonečnému bloudění, až do zblbnutí mysli. Pokud někdo za ta léta vidí dnes ve Vostálově cestě pokrok, prosím, každému dle jeho ctěné chuti :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 10:33:26

Jenže mě nějaký zkušenosti a uvědomění nezajímaj,

tím se klidně blamuj a třid si nějaký pokroky a pády,

a interpretuj si to svou myslí klidně do zblbnutí,

jsou to jen hovadiny pro tvé sebevoblbování...


Seš trouba co nerozumí paradoxům, logickej školáček co se honí za nějakou touhou,

páč mu to přijde logický jako přijde logický i psovi honit se za buřtem,

mistr buřtíků...

Prostě kolektivistickej trouba, kdyby nebyl budhismus, tak třeba komunismus nebo nějaký jiný svinstvo,

hlavně nebejt svůj...
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 10:37:35

vede leda k Vostálovu zmatení pojmů (čili k otočení směrovek na cestě). Neboli k nekonečnému bloudění, až do zblbnutí mysli.



:D :D :D

Ty vole, ty máš IQ houpací koně,

ty sis asi pří ty zahleděnosti do těch svých mistrů nevšimnul, že já počítám vždycky do tří,

a ne jako ty nablblo pouze do dvou,

ty umíš jen jak ten pes pouze chtění a nechtění...


Jed do Barmy a běž meditovat, at se už naučíš počítat do tří...
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků