Mozek a vesmír

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 10:43:57

Ten sem dokázal psát takový blbosti, že to bylo na pár facek (někde jsem ho nazval "ostudou Zenu":).


Ten mně nikdy nevadil,

aspon vo tom přemýšlel,

zatíco tupoidi se tím leda voblbujou,

ne tedy že by tím nebyl voblblej, ale aspon používal trošku mozek...
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Petra. » pát 08. led 2021 11:20:58

Pedriito píše:
Ono to není tak komplikované. I když spontánně to tak může připadat. :mrgreen:

Tak ti mám dojem Petro, že ten pojem "spontaneita" je fakt, nedotčen. Jinak bychom kvůli němu tak neblbli, no žejo?


Ale to se děje zcela spontánně, že blbnete. :D
Petra.
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod miroslav » pát 08. led 2021 12:45:36

Pedriito píše:Zlenivěl jsi na to, či snad pochopil že Jana je in, a my všichni Out? Jak to vidíš teď ty Miroslave?

Já jsem nezlenivěl ale jaksi nenacházím záchytný bod od něhož by se odvinula možnost něco sdělit.
Jana určitě není "in ".
Ty a Petr jste se zadrhli na tom, co tu furt popisujete a Petr nevybíravě hájí a překrucuje jiné pohledy.
Zdeněk je otevřenější hledání a nacházení, protože vychází z praxe, zkušenosti a ne jen z toho, co mu připadá logické nebo paradoxní.

Prostě vám splývá [induvidualita - Átman - Nadjá (jak to nazýva Brunton)] s egem. A tak se nemůžete dostat dál. Jaksi vám v tom rozum brání, že by mohlo být něco, co by nebylo egem. Opak je pravdou.
Tudle jsem četl v Ramanovi - to co popisuje moji a nejen moji zkušenost - "když zmizí ego, překvapivě je tu stále něco, co myslí, uvědomuje si, cítí atd."
Tak nějak to napsal.

Buddha učil tři na sebe navazující praxe (metodu) a nepopisoval žádný výklad světa, aby mnichové nesešli od praxe do planého teoretizování a předvádění se, kdo je chytřejší a podobně, jak to dnes můžeme mezi duchovňáky pozorovat.

"Kdysi Vznešený meškal v Kósambí v háji simpsapovém. Vznešný vzav do ruky jen
několik listů simpsapových, pravil mnichům: ,,Mnichové, co myslíte, čeho je více,
těchto několik simpsapových listů, které jsem vzal do ruky, či je více těch, které jsou
tam nahoře v simpsapovém háji?“
,,Pane, těch několik simpsapových listů, které Vznešený vzal do ruky, jest málo,
ale mnohem více je listů, kolik jich je tam nahoře v simpsapovém háji.“
,,Mnichové, zrovna tak je mnohem více toho, co jsem poznal, co však jsem vám
nezvěstoval, ale jen málo toho, co jsem vám zvěstoval.
A proč jsem vám to, mnichové nezvěstoval? Mnichové, proto, že to nepřináší zisk, nevede k čistému životu,
k odvrácení od života, k odstranění vášní, k zničení utrpení, ke klidu, k poznání,
k osvícení, k nibbánu."
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3490
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 12:57:06

Petra. píše:
Pedriito píše:
Ono to není tak komplikované. I když spontánně to tak může připadat. :mrgreen:

Tak ti mám dojem Petro, že ten pojem "spontaneita" je fakt, nedotčen. Jinak bychom kvůli němu tak neblbli, no žejo?


Ale to se děje zcela spontánně, že blbnete. :D


My ale blbnem až do úplný vyblblosti, a tam na nás čeká moudrost. Jen nevím, co si pak počnem, až budem mít hubu samej zub moudrosti. Radši jdu schovat zrcadlo, pač tuším, že ten úsměv mě odrovná.
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 13:09:57

A ta "druhá" o který píšu, je jako píseň ducha.


Jo ty myslíš tudlenctu :

1969 Jiří Grossmann a Miluška Voborníková - Pupáková píseň lásky

https://www.youtube.com/watch?v=VU24BOMUHiM

vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 13:12:27

vostal petr píše:Klec to může být jen pro ty, co se uvnitřnují,

ti jsou v kleci sebeoblbnutí a nic se jich nedotýká,

svět je pro ně jen sen a iluze...

"Svoboda je klec, která není" (hergot, už zas cituju)!
Kdo ten paradox rozluští a vysvětlí, dostane řád klece, co zmizel.
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod vostal petr » pát 08. led 2021 13:19:11

http://basne.webzdarma.cz/prevert_jak_delat_podobiznu.html
vostal petr
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. led 2021 13:51:42

Vzpomněl jsem si teďko na Filipa Sklenáře, který nějak v tuto dobu před deseti lety spáchal sebevraždu. Diskutovali jsme tenkrát ještě na christnetu, navážel se nevybíravě jako buzík do Ježíše, tak jsem mu to dával nevybíravě sežrat.
Sklenář na netu či veřejně šil a dělal si srandu z kdekoho, tak když proběhla zpráva o jeho smrti, nevěřil tomu ani psychiatr MUDr. Remeš, měli to za další jeho trik. Ale já jsem nějak věděl, že to je pravda. Pochopitelně mě to mrzelo, tak jsem mu složil alespoň báseň:

Sral mě
kdybych ho potkal
asi bych mu jí vyťal

ale tam na dně moře
kde vody jsou ztemnělé
byli jsme přátelé


p.s.
na rozdíl od tebe Sklenář úroveň měl, Vostále...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05


Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 13:57:05

miroslav píše:
Pedriito píše:Zlenivěl jsi na to, či snad pochopil že Jana je in, a my všichni Out? Jak to vidíš teď ty Miroslave?

Já jsem nezlenivěl ale jaksi nenacházím záchytný bod od něhož by se odvinula možnost něco sdělit.
Jana určitě není "in ".
Ty a Petr jste se zadrhli na tom, co tu furt popisujete a Petr nevybíravě hájí a překrucuje jiné pohledy.
Zdeněk je otevřenější hledání a nacházení, protože vychází z praxe, zkušenosti a ne jen z toho, co mu připadá logické nebo paradoxní.

Prostě vám splývá [induvidualita - Átman - Nadjá (jak to nazýva Brunton)] s egem. A tak se nemůžete dostat dál. Jaksi vám v tom rozum brání, že by mohlo být něco, co by nebylo egem. Opak je pravdou.
Tudle jsem četl v Ramanovi - to co popisuje moji a nejen moji zkušenost - "když zmizí ego, překvapivě je tu stále něco, co myslí, uvědomuje si, cítí atd."
Tak nějak to napsal.

Buddha učil tři na sebe navazující praxe (metodu) a nepopisoval žádný výklad světa, aby mnichové nesešli od praxe do planého teoretizování a předvádění se, kdo je chytřejší a podobně, jak to dnes můžeme mezi duchovňáky pozorovat.

"Kdysi Vznešený meškal v Kósambí v háji simpsapovém. Vznešný vzav do ruky jen
několik listů simpsapových, pravil mnichům: ,,Mnichové, co myslíte, čeho je více,
těchto několik simpsapových listů, které jsem vzal do ruky, či je více těch, které jsou
tam nahoře v simpsapovém háji?“
,,Pane, těch několik simpsapových listů, které Vznešený vzal do ruky, jest málo,
ale mnohem více je listů, kolik jich je tam nahoře v simpsapovém háji.“
,,Mnichové, zrovna tak je mnohem více toho, co jsem poznal, co však jsem vám
nezvěstoval, ale jen málo toho, co jsem vám zvěstoval.
A proč jsem vám to, mnichové nezvěstoval? Mnichové, proto, že to nepřináší zisk, nevede k čistému životu,
k odvrácení od života, k odstranění vášní, k zničení utrpení, ke klidu, k poznání,
k osvícení, k nibbánu."

Ty vole, ale jsme na fóru, a buď se spolu bavíme jako u oběda, což je asi rozumější, bavit se o chuti, vůni a barvě, jak to ten mistr kuchaříček božsky ukuctil. Než tahat z náprstní kapsi pinzetu a lupu a hnípat se v jídle, chca vyjevit že někde v levý ctvrti talíře, je nějaká nesouměrnost a podezřelá gramáž... Anebo se spolu, k čemuž duchovně zaměřené fórum určuje, o ingrediencích, a o ingrediencích těch ingrediencí, až k jejich základně. Ta vyznaní, ať už o vůni a chuti, či prapůvodně čistému talíři, maj charakter inspirace. Když to nevidíš, přidáváš hodnotu poučky, jak žrát, jak držet příbor, kde začít, jak si to rovnat na jazyk... Atd.
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 14:10:37

Zdeněk píše:Vzpomněl jsem si teďko na Filipa Sklenáře, který nějak v tuto dobu před deseti lety spáchal sebevraždu. Diskutovali jsme tenkrát ještě na christnetu, navážel se nevybíravě jako buzík do Ježíše, tak jsem mu to dával nevybíravě sežrat.
Sklenář na netu či veřejně šil a dělal si srandu z kdekoho, tak když proběhla zpráva o jeho smrti, nevěřil tomu ani psychiatr MUDr. Remeš, měli to za další jeho trik. Ale já jsem nějak věděl, že to je pravda. Pochopitelně mě to mrzelo, tak jsem mu složil alespoň báseň:

Sral mě
kdybych ho potkal
asi bych mu jí vyťal

ale tam na dně moře
kde vody jsou ztemnělé
byli jsme přátelé

p.s.
na rozdíl od tebe Sklenář úroveň měl, Vostále...



Myslím že se jednou setkáte, a dáte si zas par facek..

Každý jsme ostrov, který s ostatními ostrovy pojí moře. Komunikace mezi námi jsou papíry v lahvích s etiketou "duchovno"...
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. led 2021 14:30:52

Pedriito píše:
Petra. píše:
Pedriito píše:Tak ti mám dojem Petro, že ten pojem "spontaneita" je fakt, nedotčen. Jinak bychom kvůli němu tak neblbli, no žejo?


Ale to se děje zcela spontánně, že blbnete. :D


My ale blbnem až do úplný vyblblosti, a tam na nás čeká moudrost. Jen nevím, co si pak počnem, až budem mít hubu samej zub moudrosti. Radši jdu schovat zrcadlo, pač tuším, že ten úsměv mě odrovná.


:D Jo, šílíte dost. Holt jste každej o sobě přesvědčenej, že to víte správně, někdy i že to víte líp než ten druhej. Prostě takový normální lidský, neosvícený. :yeah:
Návštěvník
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 14:38:18

Ty a Petr jste se zadrhli na tom, co tu furt popisujete a Petr nevybíravě hájí a překrucuje jiné pohledy.
Zdeněk je otevřenější hledání a nacházení, protože vychází z praxe, zkušenosti a ne jen z toho, co mu připadá logické nebo paradoxní.


Pomni jak absurdní je tohle psát. Neže bych já třeba k tý absurditě taky občas nesklouz. Tady má každý něco za sebou, a ty, já, kdokoliv, neví přesně co. Proč by ale to "nevím" mělo být líhništěm předsudků? Já třeba Janu ani tebe, nikoho, nechtěl a nechci rozebírat, ale vaše reakce k tomu prostě dokopou. Nedělejte to, pokud nechcete být rozebírani, hodnoceni... A pokud chcete, tak to dělejte.
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 14:47:31

:D Jo, šílíte dost. Holt jste každej o sobě přesvědčenej, že to víte správně, někdy i že to víte líp než ten druhej. Prostě takový normální lidský, neosvícený. :yeah:
na

Čestný pionýrský že já si to nemyslím. Já chci od druhých slyšet inspirace, a to bez trkanců. Ale na trkance mám tykadla, a je nutnost pak naznačit splašenýmu, že je kokot.. Ale měl by se tak nazvat sám, páč v tom vzkazu po vlnách to tak nezní.
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 15:02:03

Já se umím nazvat kokotem, když vidím že jsem přestřelil. A řeknu ti milý navstevníku ;-) tajemství. Smát se napřed sám sobě, tomu svýmu egu... Dělat si z něj (sebe) prdel..
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. led 2021 15:33:41

Pedriito píše:
miroslav píše:
Pedriito píše:Zlenivěl jsi na to, či snad pochopil že Jana je in, a my všichni Out? Jak to vidíš teď ty Miroslave?

Já jsem nezlenivěl ale jaksi nenacházím záchytný bod od něhož by se odvinula možnost něco sdělit.
Jana určitě není "in ".
Ty a Petr jste se zadrhli na tom, co tu furt popisujete a Petr nevybíravě hájí a překrucuje jiné pohledy.
Zdeněk je otevřenější hledání a nacházení, protože vychází z praxe, zkušenosti a ne jen z toho, co mu připadá logické nebo paradoxní.

Prostě vám splývá [induvidualita - Átman - Nadjá (jak to nazýva Brunton)] s egem. A tak se nemůžete dostat dál. Jaksi vám v tom rozum brání, že by mohlo být něco, co by nebylo egem. Opak je pravdou.
Tudle jsem četl v Ramanovi - to co popisuje moji a nejen moji zkušenost - "když zmizí ego, překvapivě je tu stále něco, co myslí, uvědomuje si, cítí atd."
Tak nějak to napsal.

Buddha učil tři na sebe navazující praxe (metodu) a nepopisoval žádný výklad světa, aby mnichové nesešli od praxe do planého teoretizování a předvádění se, kdo je chytřejší a podobně, jak to dnes můžeme mezi duchovňáky pozorovat.

"Kdysi Vznešený meškal v Kósambí v háji simpsapovém. Vznešný vzav do ruky jen
několik listů simpsapových, pravil mnichům: ,,Mnichové, co myslíte, čeho je více,
těchto několik simpsapových listů, které jsem vzal do ruky, či je více těch, které jsou
tam nahoře v simpsapovém háji?“
,,Pane, těch několik simpsapových listů, které Vznešený vzal do ruky, jest málo,
ale mnohem více je listů, kolik jich je tam nahoře v simpsapovém háji.“
,,Mnichové, zrovna tak je mnohem více toho, co jsem poznal, co však jsem vám
nezvěstoval, ale jen málo toho, co jsem vám zvěstoval.
A proč jsem vám to, mnichové nezvěstoval? Mnichové, proto, že to nepřináší zisk, nevede k čistému životu,
k odvrácení od života, k odstranění vášní, k zničení utrpení, ke klidu, k poznání,
k osvícení, k nibbánu."

Ty vole, ale jsme na fóru, a buď se spolu bavíme jako u oběda, což je asi rozumější, bavit se o chuti, vůni a barvě, jak to ten mistr kuchaříček božsky ukuctil. Než tahat z náprstní kapsi pinzetu a lupu a hnípat se v jídle, chca vyjevit že někde v levý ctvrti talíře, je nějaká nesouměrnost a podezřelá gramáž... Anebo se spolu, k čemuž duchovně zaměřené fórum určuje, o ingrediencích, a o ingrediencích těch ingrediencí, až k jejich základně. Ta vyznaní, ať už o vůni a chuti, či prapůvodně čistému talíři, maj charakter inspirace. Když to nevidíš, přidáváš hodnotu poučky, jak žrát, jak držet příbor, kde začít, jak si to rovnat na jazyk... Atd.

Příště se ti Míra místo altruistické snahy vysere na hlavu tyvole... :D
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod lklknml » pát 08. led 2021 15:35:28

Pedriito píše:Myslím že se jednou setkáte, a dáte si zas par facek..

Tos to špatně pochopil. :|
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 15:38:26

Číhej o co mi celou dobu jde. - Když někoho nevyžádaně jdu poučovat, nějakej ten šťouch na úvod, stavím se nad jeho úroveň. - Chápeš, jak je to směšný? A pokud si to "chudák" nenechá líbit, tak mi to vrátí. Vidíš tu směšnost! Chci někoho poučit, páč mě, neidetifikovatelné postacě v nějaký prdeli s nějakou minulostí, na někom cosi neštymuje... Vidíš tu kokotárnu? Hrrrrr, ty jsi takovej a ty makovej, a ja jsem Napoleon, či dokonce Choholoušek.
:D
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 15:41:24

Pedriito píše:Číhej o co mi celou dobu jde. - Když někoho nevyžádaně jdu poučovat, nějakej ten šťouch na úvod, stavím se nad jeho úroveň. - Chápeš, jak je to směšný? A pokud si to "chudák" nenechá líbit, tak mi to vrátí. Vidíš tu směšnost! Chci někoho poučit, páč mě, neidetifikovatelné postavě v nějaký prdeli s nějakou minulostí, na někom cosi neštymuje... Vidíš tu kokotárnu? Hrrrrr, ty jsi takovej a ty makovej, a ja jsem Napoleon, či dokonce Choholoušek.
:D

To bylo pro Návštevníka :)
Pedriito
 

Re: Mozek a vesmír

Nový příspěvekod Pedriito » pát 08. led 2021 15:45:59

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Myslím že se jednou setkáte, a dáte si zas par facek..

Tos to špatně pochopil. :|

Pochopil. Mluvím o (dalekém) budoucnu.
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků