Pro Pedrita

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Oprava

Nový příspěvekod Vari » čtv 13. kvě 2021 21:19:26

Ne každý
Vari
 

Re: Pro Pedrita

Nový příspěvekod Pedriito » pát 14. kvě 2021 0:31:39

jasan

já se pletu furt, už ani nemá cenu to uznat :mrgreen:
Pedriito
 

Re: Pro Pedrita

Nový příspěvekod Vari » pát 14. kvě 2021 11:43:31

Vari píše:
petr vostál píše:
nebo taky: vím, že nic nevím.


Máš to blbě,

správně to má být naopak,

nebo ještě jinak...

((tak se ukaž jak jsi pružnej a nelepivej))


jo Nevím, že vím!
To je ještě lepší.



Horší a tady poměrně frekventovaná varianta je "nevím, že nevím". Ta brání jakémukoliv dalšímu posunu. Napadá mě slovo ustrnutí.
Projevuje se to horečnatým ukazováním že "vím, že vím" dalšími projevy je degradace ostatních diskutujících, osobní útoky nebo zalití ostatních do medu, to podle nátury.
Vari
 

Re: Pro Pedrita

Nový příspěvekod Pedriito » pát 14. kvě 2021 11:55:10

Vari píše:Horší a tady poměrně frekventovaná varianta je "nevím, že nevím". Ta brání jakémukoliv dalšímu posunu. Napadá mě slovo ustrnutí.
Projevuje se to horečnatým ukazováním že "vím, že vím" dalšími projevy je degradace ostatních diskutujících, osobní útoky nebo zalití ostatních do medu, to podle nátury.

tak tak, a je dobré to vyjevit a vidět, ne jako "já", kterého se to, jako by netýká, myslejc si že jsem "nad tím"
ale jako toho, kterého se to týká totálně
Pedriito
 

Re: Pro Pedrita

Nový příspěvekod vostal petr » pon 24. kvě 2021 22:09:22

Horší a tady poměrně frekventovaná varianta je "nevím, že nevím". Ta brání jakémukoliv dalšímu posunu. Napadá mě slovo ustrnutí.
Projevuje se to horečnatým ukazováním že "vím, že vím" dalšími projevy je degradace ostatních diskutujících, osobní útoky nebo zalití ostatních do medu, to podle nátury.


To že "nevím, že nevím" bych asi chápal trošku jinak, než že jsem blbec kterej neví, že nic neví a má pocit že ví...
vostal petr
 

Re: Pro Pedrita

Nový příspěvekod miroslav » úte 25. kvě 2021 9:34:01

Slova už jsou tady,
je jich plno všady.

Žvanday žvandy žvandy
naší staré Mandy.

Teoretizovat o duchovnosti (vytříbeně žvanit o duchovnosti, o tom co je a co není a jak to je) přináší jisté uspokojení. To si všimněte. Jinak by to člověk nedělal.
Ale k osvobození to nevede, spíše naopak.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Pedrita

Nový příspěvekod vostal petr » úte 25. kvě 2021 9:42:31

Ale k osvobození to nevede, spíše naopak.


Nezáleží na činnosti,

záleží pouze na tom, jestli koncentrace přejde ve stav meditace...
vostal petr
 

Re: Pro Pedrita

Nový příspěvekod Vari » úte 25. kvě 2021 12:19:14

vostal petr píše:
Horší a tady poměrně frekventovaná varianta je "nevím, že nevím". Ta brání jakémukoliv dalšímu posunu. Napadá mě slovo ustrnutí.
Projevuje se to horečnatým ukazováním že "vím, že vím" dalšími projevy je degradace ostatních diskutujících, osobní útoky nebo zalití ostatních do medu, to podle nátury.


To že "nevím, že nevím" bych asi chápal trošku jinak, než že jsem blbec kterej neví, že nic neví a má pocit že ví...


Jo dá se to chápat i jinak, zvířátka taky neví, že neví. Mnozí lidé, kteří nějaké vím či nevím neřeší... Ta skupina co to prezentuje jako "vím, že vím" je toho podmnožinou. Obecně malou, tady na poradně poměrně podetnou nebo aspoň hlasitou.
Vari
 

Re: Pro Pedrita

Nový příspěvekod vostal petr » úte 25. kvě 2021 12:54:22

Jo jistě,

zvířata nemaj ego, ale i člověk když spí, tak také neví že neví, ego prostě není činné...

Ale nechápu, proč vím, že vím by mělo být podmnožinou tohoto stavu ???

To je přece stav činného ega,

vím, že nic nevím je pak stav "filozofujícího ega"

nevím, že vím je pak Sokratův démon (intuice)

a nevím, že nevím je budto spánek nebo meditace,

meditace je to proto, protože i podstatou stavu tamasu je vědomí,

vědomí prostě je...

A transformovány by měly být všechny tři stavy mysli (guny)
vostal petr
 

Re: Pro Pedrita

Nový příspěvekod Vari » úte 25. kvě 2021 21:47:54

Když, to takto rozložíš, tak to tam nezapadne.

Když, jsem to psal prvně, tak nějak bez těch rozkladů a bez přemýšlení.
Tak tím "nevím, že nevím", jsem měl taky namysli stav aktivního ega. Ega, které ještě ani nemá šajn, o tom, co všechno neví. A tak tu horečnatě rozkládá a skládá střípky toho, co někde pochytilo, má pocit jak tomu všemu rozumí, předkládá to jako hotovou věc, přes, kterou nejede vlak. A vypadá to jako puzzle, kam někdo nacpal nějaké dílky násilně kam nepatří a jinde jsou zase díry. Tak nějak zdálky je to nějaký obdélníkový obrázek, celkem i sedí kde je louka, kde je les, kde je řeka. No ale při pohledu blíž je vidět, že to prostě nesedí.

Tak jsem utek do úplně jiného příměru.
Vari
 

Re: Pro Pedrita

Nový příspěvekod vostal petr » úte 25. kvě 2021 22:41:27

Když, to takto rozložíš, tak to tam nezapadne.


Bez obav, zapadne to,

protože to co píšeš to je mysl malého dítě,

případně mysl toho zenového "začátečníka"

Jen jsem nevěděl co tím myslíš...
vostal petr
 

Re: Pro Pedrita

Nový příspěvekod Vari » úte 25. kvě 2021 23:22:52

vostal petr píše:
Když, to takto rozložíš, tak to tam nezapadne.


Bez obav, zapadne to,

protože to co píšeš to je mysl malého dítě,

případně mysl toho zenového "začátečníka"

Jen jsem nevěděl co tím myslíš...


Jo,
to co jsem psal, k tomu na podruhé, to o zvířátkách, tak to jo.
Ale to ze mě vypadlo až po té té poznámce.
Původně jsem to tak nemyslel a popravdě, chtěl jsem si jen tak rýpnout.

Doufám, že si rozumíme, protože to, co jsem psal o tom puzzle, to není mysl dítěte, to je mysl ... no on by se tu takový někdo našel. Ono to totiž trčí každému někde jinde nějak jinak. A asi nebudu vyjimka, i když si samozřejmě myslím, jak to nemám srovnaný.

Víte, že existují i puzzle, kde se dají prohodit 2 dílky na nebylo to poznat. To byly ty starší, kdy ještě všechny dílky měly stejný tvar.
Vari
 

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků