Zprávy ze světa

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod miroslav » pát 04. úno 2022 20:41:56

Tara píše:Dubisko vzdoruje. A dubisko, to sú naši, Slovania. Máme azda niečo lepšie?

Slovani jsou super. I Rusové, Ukrajinci, Slováci, Poláci atd.
Nikolivěk Putin, Brežněv, oligarchové a pod.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3585
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Réza » pát 04. úno 2022 21:01:56

Ještě tu někdo napište, že ta ruská vojska na ukrajinskou hranici poslalo NATO.

Je hezké, že by Putin chtěl, aby se Nato stáhlo za linii bývalé železné opony.
Ale ty země, Česka a Solovensko mezi nimi si ten vstup do NATO samy zvolily. A zaplať pánbu za to.
Že byla doba, kdy si o sobě rozhodovaly samy. A ne velký bratr.

Pro mě bratrská pomoc v 1968, měla po letech tragické osobní dopady, takže díky bratři, podruhé raději ne.

Ale tu informační válku mají zmáknutou dobře, to klobouk dolů.
Réza
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod miroslav » pát 04. úno 2022 21:09:45

Rézo, koukám že i mezi duchovňákama se díky Bohu vyskytují i normální lidé.

Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3585
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » pát 04. úno 2022 21:48:50

Tara píše:z FB:

Rok 2022 – rok dobrých správ: Vojna nebude!


2. Bohužiaľ, to, že Rusko mieni svoju požiadavku vážne a to, že Západu ani nenapadne mu vyhovieť, vedie k tomu, že sa ľudia boja vojny. Ako inak by sa dal tento spor vyriešiť? Tento strach je ešte umocňovaný obrovskou dezinformačnou kampaňou prichádzajúcou zo Západu. Neustále melú o tom, že Rusko každú chvíľu napadne Ukrajinu. V skutočnosti to Rusko ani nenapadne. Jednak nikdy v dejinách nezaútočilo ako prvé, jednak by z toho nič nemalo. Západ sa rozsýpa sám od seba, a to veľmi rýchlo. Rusku stačí pár mesiacov počkať. Jediné, čo musí robiť, je dávať pozor, aby ho zdochýnajúca kobyla na poslednú chvíľu nekopla.



Válka bude.
Když USA s NATEM válku na Ukrajině chtějí, tak tomu nikdo nezabrání. A odnesou to jako obvykle obyčejní lidé - tentokrát Slované.
Petra.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Réza » pát 04. úno 2022 22:04:01

Díky Miroslave.
No , zas až tak normální nejsem.
Jen by se dalo říct, že si udržuju přehled, zkoumám nejen informace, ale i zdroje. A taky se pohubuju v různých soc. bublinách. Což , když je člověk v jedné, tak je to pak fakt těžké.
A to jak se proruské desinformace chytají v esoterických kruzích sleduji už mnoho let, ještě před koronou.
Mě totalitní režimy: nacismus a komunismus hrubě zasáhly do osudů obou rodů i rodů mého muže. A ač se to v duchovňáckých kruzích moc nenosí politika mě vždycky zajímala. No ale já jsem vlastně prd duchovňák, jen mám prostě kliku (velkou milost) a moje cesta je dost nestandardní - ojedinělá.

Odborník na mezinárodní vztahy, bývalý velvyslanec v Moskvě, nazval v tomto rozhovoru Rusko puberťákem.
dopuručuji shlédnout
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ ... kolar.html
Réza
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » pát 04. úno 2022 22:38:33

Tara píše:z FB:

Rok 2022 – rok dobrých správ: Vojna nebude!

4. Spojeným štátom zostalo už len jediné východisko: rozpútať vojnu medzi Ukrajinou a Ruskom. Veľmi rýchlo a za každú cenu. Vtedy budú mať akú-takú šancu zopakovať rok 1992 a v nastavšom zmätku začať opäť vykrádať ruské zdroje. To by im ešte mohlo pomôcť postaviť sa na nohy. Rusi to, samozrejme, veľmi dobre vedia. A práve preto im na to nenaletia. Za nenapadnú Ukrajinu žiadnu cenu.



To je každému inteligentnímu člověku, který už pár let sleduje politiku USA a NATA, jasné, o co jim jde. Oni se už ve své aroganci ani nesnaží to pořádně zastírat. Většinu lidí proto neudivilo, že se v Iráku žádné chemické a bilogocké zbraně hromadného ničení nenašli. Věděli, že to je kec, jak se dostat k vykrádání iráckých zdrojů.

Rusové už dávno vědí, co USA a NATO na území Ukrajiny plánuje, a proto se rozmístili u ukrajinských hranic.
Petra.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Réza » pát 04. úno 2022 23:09:49

Áha,
naštěstí tyto manipulativní řeči typu. "každý inteligentní ...", na mě neplatí,
a o své inteligenci nepochybuju.

Tak o co NATO šlo, že odmítlo Ukrajinu přijmout přímo jako člena a nabídlo jí jen partnerství?!?
Klidně si mou inteligenci nechej odmyšlenou a vysvětli mi to po lopatě.
Réza
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Réza » pát 04. úno 2022 23:12:16

Já si právě myslím, že to takhle jasně mohou vidět jen sledovači proruských webů, či mailových řetězců.
Neb opakování je matka moudrosti.
Réza
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » pát 04. úno 2022 23:24:48

Réza píše:Díky Miroslave.
No , zas až tak normální nejsem.
Jen by se dalo říct, že si udržuju přehled, zkoumám nejen informace, ale i zdroje. A taky se pohubuju v různých soc. bublinách. Což , když je člověk v jedné, tak je to pak fakt těžké.
A to jak se proruské desinformace chytají v esoterických kruzích sleduji už mnoho let, ještě před koronou.
Mě totalitní režimy: nacismus a komunismus hrubě zasáhly do osudů obou rodů i rodů mého muže. A ač se to v duchovňáckých kruzích moc nenosí politika mě vždycky zajímala. No ale já jsem vlastně prd duchovňák, jen mám prostě kliku (velkou milost) a moje cesta je dost nestandardní - ojedinělá.

Odborník na mezinárodní vztahy, bývalý velvyslanec v Moskvě, nazval v tomto rozhovoru Rusko puberťákem.
dopuručuji shlédnout
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ ... kolar.html

Svět se mění, není co býval před 50 lety. Kdo v postsovětské době rozpoutal pod falešnou záminkou loupeživou válku v Iráku (dovedeš si představit, co to válka je)? Kdo zavírá na neurčito lidi bez soudu? Kdo zabíjí (neboli vraždí) vrcholné představitele státu bez vyhlášení války/soudního procesu?

Bombardování Srbska se událo bez mandátu OSN. Majdan byl organizován ze zahraničí a v ozbrojených složkách UA jsou skuteční fašisté. V Oděse 2014 promajdanovští aktivisté upálili kolem 50 Rusů. Nikdy se nic nevyšetřilo.

Rusové na rozdíl od USA v Sýrii porazili ISIS s 10x menším voj. rozpočtem. Bez Ruského odhodlání by Hitler válku nejspíše vyhrál (při osvobozování ČR jich padlo 10x více než našich). Rusové si jistě zaslouží i kritiku, ale nazýval je puberťáky je zkrátka chucpe.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. úno 2022 0:19:07

miroslav píše:
Tara píše:Dubisko vzdoruje. A dubisko, to sú naši, Slovania. Máme azda niečo lepšie?

Slovani jsou super. I Rusové, Ukrajinci, Slováci, Poláci atd.
Nikolivěk Putin, Brežněv, oligarchové a pod.

Asi tak:

To máš tak, jako když někdo řekne "Já se z toho picnu"
No, a nepicne se.

Ric pic bum. Všechno je láska.
Návštěvník
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » sob 05. úno 2022 0:22:27

Réza píše:Tak o co NATO šlo, že odmítlo Ukrajinu přijmout přímo jako člena a nabídlo jí jen partnerství?!?
Klidně si mou inteligenci nechej odmyšlenou a vysvětli mi to po lopatě.


Vysvětlit se ti to nedá. Ty nesnášíš Rusy. Moje máma nesnášela Němce. Obě k tomu budete mít své důvody. Ale vysvětlovat něco lidem, kteří v sobě mají nějakou nesnášenlivost, nemá cenu.

Spousta lidí začali nenávidět po 68. roce Rusy. Hlavně to byli mladší lidé, kteří nezažili, když náš Rusové v 45. roce osvobozovali od Němců.

Co si pamatuju, tak jsem se začla v Československu cítit opravdu špatně až od roku 1971 - to začala "normalizace", ale tu nedělali Rusové, nýbrž Češi. Ty tzv. "prověrky" dělali Češi, ne Rusové. V té době začalo do KSČ vstupovat hodně lidí bez komunistického přesvědčení (spousta přesvědčených komunistů byla ze strany vyloučena nebo vyškrtnuta - ten rozdíl si už nepamatuji - protože neschvalovali příjezd vojsk Varšavské smlouvy) a tím byla normalizace, čím dál horší. Nedalo se tam dýchat - aspon pro mne to tak bylo.

Ukrajinský prezident Janukovyč to patlal na obě strany, a proto se NATU a EU nehodil. Potřebovali na Ukrajině figurku, která bude jen ne jejich straně. Samozřejmě, že to zase Rusům nevyhovuje - mají s Ukrajinou společnou hranici, a tak si nepřejí, aby tam byly vojenské základny nepřátelského NATA.
Bylo celkem jasné, že lidé budou Janukovyče volit dál, a tak se musel nějak odstranit, aby ho už nebylo možné volit. A pak už se dali lidem k volení jen prozápadní politici.
Pamatuji si, že v té době se objevil ve zprávách telefonní rozhovor významné ukrajinské političky (měla cop), v kterém říká, že nenávídí Rusy a že by je ráda z Ukrajiny odstranila. Potom bylo na Krymu referendum a většina lidí (Rusů) se rozhodlo zase patřit k Rusku. Chtěli to už při rozpadu SSSR, ale tenkrát je Rusko - zaplat' pánbůh pro nás všechny - obětovalo za jaderné zbraně.
Jedna moje známá, která nesnáší Rusy, se strašně divila, proč chtějí lidé na Krymu patřit k Rusku, které podle ní je chudé a ve srovnání s EU jim nemá co nabídnout. Ta naivka si myslela, že EU pomůže ukrajinkým obyvatelům. :D Naopak, tím že se přidali k Rusku, měli hned nárok na 2x tak větší penzi, než byla na chudé Ukrajině.

Podle mne - kdyby USA, NATO a EU nestrkali na Ukrajinu nos, tak by ještě měli Krym, žádnou válku na Donbasu a lidem by se tam dařilo podstatně lépe než ted'. Proto si myslím, že proti Rusku z nich většina bojovat nebude. Chtějí už jen mít klid.
Petra.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Tara. » sob 05. úno 2022 0:25:31

Díky.
Tara.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » sob 05. úno 2022 0:26:24

Réza píše:Já si právě myslím, že to takhle jasně mohou vidět jen sledovači proruských webů, či mailových řetězců.

Znáš nějaký proruský web? Velmi ráda bych si nějaký přečetla. Jsou mi důležíté informace z obou stran. Pořád ta samá propaganda - typu jako dřív Rudé právo - je opravdu nanic. :(
Petra.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. úno 2022 0:32:50

Zdeněk píše:
Réza píše:Díky Miroslave.
No , zas až tak normální nejsem.
Jen by se dalo říct, že si udržuju přehled, zkoumám nejen informace, ale i zdroje. A taky se pohubuju v různých soc. bublinách. Což , když je člověk v jedné, tak je to pak fakt těžké.
A to jak se proruské desinformace chytají v esoterických kruzích sleduji už mnoho let, ještě před koronou.
Mě totalitní režimy: nacismus a komunismus hrubě zasáhly do osudů obou rodů i rodů mého muže. A ač se to v duchovňáckých kruzích moc nenosí politika mě vždycky zajímala. No ale já jsem vlastně prd duchovňák, jen mám prostě kliku (velkou milost) a moje cesta je dost nestandardní - ojedinělá.

Odborník na mezinárodní vztahy, bývalý velvyslanec v Moskvě, nazval v tomto rozhovoru Rusko puberťákem.
dopuručuji shlédnout
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ ... kolar.html

Svět se mění, není co býval před 50 lety. Kdo v postsovětské době rozpoutal pod falešnou záminkou loupeživou válku v Iráku (dovedeš si představit, co to válka je)? Kdo zavírá na neurčito lidi bez soudu? Kdo zabíjí (neboli vraždí) vrcholné představitele státu bez vyhlášení války/soudního procesu?

Bombardování Srbska se událo bez mandátu OSN. Majdan byl organizován ze zahraničí a v ozbrojených složkách UA jsou skuteční fašisté. V Oděse 2014 promajdanovští aktivisté upálili kolem 50 Rusů. Nikdy se nic nevyšetřilo.

Rusové na rozdíl od USA v Sýrii porazili ISIS s 10x menším voj. rozpočtem. Bez Ruského odhodlání by Hitler válku nejspíše vyhrál (při osvobozování ČR jich padlo 10x více než našich). Rusové si jistě zaslouží i kritiku, ale nazýval je puberťáky je zkrátka chucpe.


:)
Návštěvník
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Réza » sob 05. úno 2022 0:39:43

Sputnik, aeronet, parlamentní listy, Xaver je taky pravděpodobně financovaný z Ruska.
Řetězové mauly, trollí farmy na fb taky udělají své.

Jedna finská novinářka to dost rozkryla a teď, sby se bála o život. Ruští agenti operují bez stychu i na cizích územích, viz Skripal.
To si dva kluci s elitním vojenským výcvikem zajdou podívat se na kostel v zapomenutém anglickém městě, a náhodou hned na to umře nekso na ozravu novičokem.
Pohádkový svět plný synchronicit.
Réza
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » sob 05. úno 2022 0:46:47

Réza píše:Sputnik, aeronet, parlamentní listy, Xaver je taky pravděpodobně financovaný z Ruska.
Řetězové mauly, trollí farmy na fb taky udělají své.

Jedna finská novinářka to dost rozkryla a teď, sby se bála o život. Ruští agenti operují bez stychu i na cizích územích, viz Skripal.
To si dva kluci s elitním vojenským výcvikem zajdou podívat se na kostel v zapomenutém anglickém městě, a náhodou hned na to umře nekso na ozravu novičokem.
Pohádkový svět plný synchronicit.


Ty tomu všemu věříš? Nikdy ses ani nezamyslela, jestli to je opravdu pravda?
No, je to jednodušší a asi se potom cítíš lépe. :what:
Petra.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. úno 2022 0:50:11

Réza píše:Áha,
naštěstí tyto manipulativní řeči typu. "každý inteligentní ...", na mě neplatí,
a o své inteligenci nepochybuju.

Tak o co NATO šlo, že odmítlo Ukrajinu přijmout přímo jako člena a nabídlo jí jen partnerství?!?
Klidně si mou inteligenci nechej odmyšlenou a vysvětli mi to po lopatě.


Rézo, já tu nebudu psát, že všichni inteligenti si myslí opak, co ty. Já ti to napíšu příjmo:
Jsi úplně blbá.
To je prece jasné, jak facka. Kdyby NATO přijalo Ukrajinu jako člena, tak by ji nemohli napadnout. V NATO jsme šikulky. Jen je škoda, že Rusko zabralo Krym. Mohlo na nás jako člena nato kousek taky zbýt. Kousek pobřeží bychom si zasloužili, když jsme leností praorce Čecha zůstali bez moře. Ale zas máme vroubek, že neplatíme ty příspěvky, jak jsme slíbili. Tak bůh ví, co bychom z té kořisti dostali.
Návštěvník
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Réza » sob 05. úno 2022 1:03:10

Petra. píše:
Réza píše:Sputnik, aeronet, parlamentní listy, Xaver je taky pravděpodobně financovaný z Ruska.
Řetězové mauly, trollí farmy na fb taky udělají své.

Jedna finská novinářka to dost rozkryla a teď, sby se bála o život. Ruští agenti operují bez stychu i na cizích územích, viz Skripal.
To si dva kluci s elitním vojenským výcvikem zajdou podívat se na kostel v zapomenutém anglickém městě, a náhodou hned na to umře nekso na ozravu novičokem.
Pohádkový svět plný synchronicit.


Ty tomu všemu věříš? Nikdy ses ani nezamyslela, jestli to je opravdu pravda?
No, je to jednodušší a asi se potom cítíš lépe. :what:

Nevím, co máš konkrétně namysli.
Ty věříš např. tomu, že ti muži si tam fakt jeli prohlédnout ten kostel? To jsou jejich slova.
Jedou z Ruska na výlet do Británie. V Londýně se anu neohrejí. Asi turističtí fajnšmekři. Je to jako, kdyby přijeli turisti do Čech a nezajímala je Praha, ani Český Krumlov nebo Třebíč, ale je by naotočku do Kolína.
Víš já bych tu otázku mohla otočit, ty ses nad tím někdy zamýšlela. Ani to nechci posouvat, že si tim zjednodušuješ život. Ale nemůže to být naopak? Není to zloděj, který volá a to velice nahlas, promyšleně a efektivně chyťte zloděje?
Réza
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » sob 05. úno 2022 1:04:21

Réza píše:Sputnik, aeronet, parlamentní listy, Xaver je taky pravděpodobně financovaný z Ruska.


Aha, to zřejmě ty ostatní jsou financované z EU nebo USA.

Když mně kdysi jeden rakouský probuzený tvrdil, že sametová revoluce v Česku byla organizovaná a připravená ze Západu ( považoval to za velkou chybu), tak jsem mu nevěřila a opravdu jsem si myslela, že si to lidé "vyzvonili". Dneska si myslím, že měl pravdu. :(
Petra.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » sob 05. úno 2022 1:05:47

Réza píše:Ty věříš např. tomu, že ti muži si tam fakt jeli prohlédnout ten kostel? To jsou jejich slova.


No, hlavně nevěřím, že by Rusové měli tak neschopné agenty. :D
Petra.
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot], Paradox a 81 návštevníků