Zprávy ze světa

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 1:22:24

Réza píše:Ruští agenti operují bez stychu i na cizích územích, viz Skripal.

Ruští agenti operují i na cizích územích, věřím, že Litviněnka otrávili, nese to jejich rukopis. KGB byla po Mossadu nejúspěšnější tajná služba.
Akce Skripal však byla tak zfušovaná, až je to směšné. Na rozdíl od jejího mediálního pokrytí (mimochodem, kde studoval Koudelka?).

Lidi maj holt propagandou vymytý mozky.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 1:33:55

Pro přiblblé naivky doporučuji prostudovat např. operaci CIA Splinter Factor. Totiž nejenom Stalin má podíl např. na vraždě naší Milady Horákové.
Ale to bych asi po našich havloidech a sluníčkářích s jejich jednoduchým světozorem chtěl asi moc :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 8:49:52

Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak!
Republiku si zkrachovalci, placenými Západem, rozvracet nedáme!

Ahoj Rézo
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 8:53:00

Podle oficiálních dat OSN za vlády Tálibánu poklesla produkce opia v Afghánistánu téměř k nule.
Za vlády USA se Afghánistán stal opiovou velmocí.

Zajímavé je, že takové množství je nutné zpracovat a zejm. dopravit na trhy, jinak to nemá smysl. Ani v době satelitů se tohle USA za 10 let nepodařilo rozklíčovat. Přitom USA schopní jsou, po naprostém šoku z útoku na NY dvojičky se dokázaly během pár dní vzpamatovat a najít důkazy jasně prokazující vinu Afghánistánu.
Inu, mysteriózní, tihle Afghánci.

Obrázek
Obrázek

Jestli spíš ona nebude mysteriózní blbost některých občanů našich vezdejších.
A tak huš! Na čtvrtou dávku.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. úno 2022 10:25:30

Vy jste měli jít dělat politiku a né duchovno :D

Dát všichni duchovňáci Zdeňkovi hlas, mohl by být skvělým prezidentem :yes:
Návštěvník
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod miroslav » sob 05. úno 2022 11:30:37

Zajímavé je, že v mojí sociální bublině (bývalí spolužáci, kamarádi, rodiče, děti) jsou samí exaktně vzdělaní vysokoškoláci.
A s názory jako tady - s těmi konspiracemi atd. se naprosto nesetkávám. I do Jílového jezdívali převážně vysokoškoláci.
Jediný s kým jsem se osobně setkal kdo byl v zajetí dezinformací byl náš zedník, taky antivaxer a ten dostal covida s dost těžkým průběhem a poškozením plic. V té mojí sociální bublině jsou všichni očkovaní, zdraví, někteří se také nakazili, (napřed jejich děti ve škole a školce a od nich se nakazili rodiče), ale všichni s velice mírným průběhem.
U koho převažují emoce nad zdravým rozumem, ten je nejspíš náchylný na ty dezinformace.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3585
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 11:48:46

miroslav píše:Zajímavé je, že v mojí sociální bublině (bývalí spolužáci, kamarádi, rodiče, děti) jsou samí exaktně vzdělaní vysokoškoláci.
A s názory jako tady - s těmi konspiracemi atd. se naprosto nesetkávám. I do Jílového jezdívali převážně vysokoškoláci.
Jediný s kým jsem se osobně setkal kdo byl v zajetí dezinformací byl náš zedník, taky antivaxer a ten dostal covida s dost těžkým průběhem a poškozením plic. V té mojí sociální bublině jsou všichni očkovaní, zdraví, někteří se také nakazili, (napřed jejich děti ve škole a školce a od nich se nakazili rodiče), ale všichni s velice mírným průběhem.
U koho převažují emoce nad zdravým rozumem, ten je nejspíš náchylný na ty dezinformace.

A nějaké argumenty ad rem (tj. k věci samé), ne toliko a hominem, by nebyly?
Já vím, nebyly. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 12:00:43

Návštěvník píše:Vy jste měli jít dělat politiku a né duchovno :D

Dát všichni duchovňáci Zdeňkovi hlas, mohl by být skvělým prezidentem :yes:

Prezidentem cynik? No, to by to dopadlo.

Já bych navrhoval Martinu Kociánovou. Je to umělec s brilantním myšlením, umí se pohybovat v médiích a na rozdíl ode mě je hezká (což je celkově divný, vždyť muž to není, ale tak jsou různé nevysvětlitelné záhady & mystéria přírody atpod.).

Sama do toho nepude ale když by nás bylo víc tak se nechá jakože ukecat... měla by větší šanci než Janeček a ten by jí na to mohl dát prachy.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Réza » sob 05. úno 2022 12:28:34

Další diskuze pri mne nemá smysl.
Nevím, jestli se bavit k tématu. Nebo komentovat diskuzní manipulativní technuky, kterýxh nevím, jestli se dopouštíš záměrně nebo ti nic neříkají logické posrupy.
Např. řeknu-li tyro míčky jsou bílé
Tak to neznamená, že ostatní jsou černé. Ani z toho neplyne, že ostatní míčky jsou různých barev, ale nejsou bílé. Z té věty neplyne o statnich míčcich vůbec nic. Nenechám se zatáhnout do diskuze o něčem, co jsem neřekla..
Ani neskončím aniž by se objasněnilo jesni k něčemu dalšímu vzdálené sozvisejícímu.

A vlastně ani nevím, co psát, třeba k tomu že ruští agenti operují na cizím území a jsou schopni tam i zabíjet.

Tys dospělá k větě
No, hlavně nevěřím, že by Rusové měli tak neschopné agenty.

O čem se chceš bavit? Jestli jsou schopni zabíjet.
Jestli dělají chyby? Třeba, že měli do té Británie jet na dýl a obrazit nejdřív několik turistických cílů.
Že nejsou schopni udělat fatální chybu a použít dvakrát stejné krytí?
Réza
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Réza » sob 05. úno 2022 12:47:05

Co dřív vyvracet? Že,
Nejsem inteligentní
Zjednodušuju si život.
Nesnáším Rusy.

Napíšu raději na čem se shodneme, nebo možná nenevo třeba jeb s někým.
Válka nebude.

Před několika lety, když boje na východní Ukrajině začínali.,mi jedna Ruska říkala, že válka nabude, protože Rusko na to nemá peníze, že v Rusku je velká bída peo mnoho lidí. Že dělá jen ranwna hlavně, aby se ukázal hako silný kvůli vnitrostátní piluruce.
Ta holčina měla stejný názor na světovou politiku jako já a v mych očích byla inteligentní. Měla 2 vysokoškolské tituly, mluvila několika jazyky, včetně češtiny, učila na Karlově univerzitě.
Réza
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 12:56:40

Réza píše:Třeba, že měli do té Británie jet na dýl a obrazit nejdřív několik turistických cílů.

:D ženská, moc se díváš na bondovky.

Legrační, jak jsou tihle tzv. duchovňáci mimo realitu.

A z té své mentální bubliny by dokonce někteří chtěli zakládat duchovní školy (podobně jako by někdo s 20 dioptriemi chtěl učit střelbu, ahoj Miroslave:-).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. úno 2022 13:01:06

Nevím, jestli se bavit k tématu. Nebo komentovat diskuzní manipulativní techniky, kterých nevím, jestli se dopouštíš záměrně nebo ti nic neříkají logické postupy.


Milovníci dezinformací, konspirací, manipulací; nejlepší učitelé :D

Všechno ví, a strašně rychle se množí. Hned posunou nestrannost na vyšší level :)

to je pěkné, né? Ahá smysl :idea:
Návštěvník
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 13:08:05

Návštěvník píše:
Nevím, jestli se bavit k tématu. Nebo komentovat diskuzní manipulativní techniky, kterých nevím, jestli se dopouštíš záměrně nebo ti nic neříkají logické postupy.


Milovníci dezinformací, konspirací, manipulací; nejlepší učitelé :D

Všechno ví, a strašně rychle se množí. Hned posunou nestrannost na vyšší level :)

to je pěkné, né? Ahá smysl :idea:

Podobně jako Miroslavovi, chybí ti věcné argumenty.
Ale tak co můžeš chtít po ovci, no. Leda tak stádní bééé. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. úno 2022 13:10:26

Legrační, jak jsou tihle tzv. duchovňáci mimo realitu.
Návštěvník
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » sob 05. úno 2022 13:31:40

Réza píše:Další diskuze pri mne nemá smysl.


No, nemá. Ty jen opakuješ, co píšou "uznávaná" media.

Mimochodem - ty si myslíš, že agenty mají jen Rusové? To by mne fakt pobavilo. :D
Petra.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » sob 05. úno 2022 13:45:39

Réza píše:Válka nebude.



Váílka bude, USA ji za každou cenu chtějí.

Kdysi jsem na USA věřila - na svobodnou zemi nekonečných možností. V mém mládí jsem měla možnost se tam podívat. Nádherná země. Ale v Rakouku jsem se setkala s čilskýmu uprchlíky z Pinochetova fašistického režimu, který byl podporován USA. Tisíce brutálně umučených lidí. Myslela jsem si, že si to komunisté vymýšleli. Bohužel ne. To bylo první vážné nakrachnutí pohledu na USA. :(
Petra.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 13:49:52

Réza píše:Před několika lety, když boje na východní Ukrajině začínali.,mi jedna Ruska říkala, že válka nabude, protože Rusko na to nemá peníze, že v Rusku je velká bída peo mnoho lidí. Že dělá jen ranwna hlavně, aby se ukázal hako silný kvůli vnitrostátní piluruce.

To ti říkala velice správně.
Potíž s Rusama je, že když se naštvou, dokáží se uskromnit mimo naše možnosti. A k tomu teď prostě není důvod. Důvod by byl, pokud by Kyjev začal válku s rebelantskými republikami, jak se nedávno začal chystat, proto se tam Rusáci začali stahovat.

Válka by vyhovovala USA, protože by vyškrtla konkurenta. V Sýrii se bojovalo jenom kvůli plynovodům.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » sob 05. úno 2022 13:56:50

Zdeněk

Potíž s Rusama je, že když se naštvou, dokáží se uskromnit mimo naše možnosti. A k tomu teď prostě není důvod. Důvod by byl, pokud by Kyjev začal válku s rebelantskými republikami, jak se nedávno začal chystat, proto se tam Rusáci začali stahovat.

Válka by vyhovovala USA, protože by vyškrtla konkurenta. V Sýrii se bojovalo jenom kvůli plynovodům.

To vidím stejně.
Petra.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 14:27:55

Petra. píše:Ale v Rakouku jsem se setkala s čilskýmu uprchlíky z Pinochetova fašistického režimu, který byl podporován USA. Tisíce brutálně umučených lidí. Myslela jsem si, že si to komunisté vymýšleli. Bohužel ne.

Je to tak, podobné je to na Ukrajině – Američané tam budou podporovat třeba i fašisty, pokud to bude vyhovovat jejich geopolitickým zájmům (a až svůj úkol splní, dopadnou jak Kurdové).
Ze stejného principu Putin podporuje Lukašenka.

Ostatně, náš blbeček Lipavský se dostal k moci zřejmě také z geopolitických zájmů... nikoli ovšem nutně našich... :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » sob 05. úno 2022 14:36:50

Vždycky se mi moc líbily filmy a seriály Star Trek. Mám stejný pohled jako Mr. Spoke ve filmu Star Trek: Do temnoty (2013) - totiž, že jakýkoliv zločinec musí být předveden před soud, a ne být bez soudu zavražděn. Tedy ve vyspělých zemí. A tak jsem so připadala jak ve špatném filmu, když jsem se dověděla ze zpráv, že američtí agenti vnikli do ciziho státu - samozřejmě bez jeho souhlasu - začali střílet ve vile plné dětí a zajali Osamu Bin Laden. Toho následně zabili a mrtvolu hodili do moře. Merkelová - dcera farárě - jim k tomu gratulovala.
Šok.

Myslím si, že ho možná nezabili, ale že ho dali na svoji základnu na Kubě - Guantánamo. Tam mohou - a dělají to - provádět jakákoliv zvěrstva. Je mimo americký zákon.
Když jsem četla o Guantanamo na německé vikipédií, tak mě překavapilo, že tam drželi mimo jiné 22 teroristů - činských Uigurů.
Petra.
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštevníků