Zprávy ze světa

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. úno 2022 15:16:41

Neznám státy, kterých tajné služby, armády, další mocenské složky, by nepáchali svinstva.

Informace, které o tom všem kolují veřejným sektorem nemusí být a těžko jsou přesné, autentické. Tady nastupuje intelekt, cit lidí, kteří se o to zajímají. Aby si to mohli náležitě osvojit, dokonale pochopit, argumentovat o tom po hospodách, firmách, diskuzních fórech.

Nejspíš si myslí, že tím vyargumentují světový mír. Nebo aspoň ten svůj, když svými jistotami přehluší, umlčí názory, ne zcela totožné s těmi svými, kterým většinou ani neporozuměli.

Borci :yes:
Návštěvník
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 15:32:23

Petra. píše:američtí agenti vnikli do ciziho státu - samozřejmě bez jeho souhlasu - začali střílet ve vile plné dětí a zajali Osamu Bin Laden. Toho následně zabili a mrtvolu hodili do moře.

Daleko horší je však zabití generála ve službě Qasema Soleimaniho (druhého nejmocnějšího muže v Íránu), když byl na oficiální návštěvě sousedního Iráku.

USA válku Íránu nevyhlásili, ale Trumpovi se prostě zachtělo.
Chabě protestovali jen jacísi intelektuálové.

Kdyby Putin raketou zabil nějakého představitele těchto UA fašounů, to by bylo v západním tisku řevu...
Y
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod salmo1cz. » sob 05. úno 2022 15:36:52

Zdeněk píše:
Petra. píše:Ale v Rakouku jsem se setkala s čilskýmu uprchlíky z Pinochetova fašistického režimu, který byl podporován USA. Tisíce brutálně umučených lidí. Myslela jsem si, že si to komunisté vymýšleli. Bohužel ne.

Je to tak, podobné je to na Ukrajině – Američané tam budou podporovat třeba i fašisty, pokud to bude vyhovovat jejich geopolitickým zájmům (a až svůj úkol splní, dopadnou jak Kurdové).
Ze stejného principu Putin podporuje Lukašenka.

Ostatně, náš blbeček Lipavský se dostal k moci zřejmě také z geopolitických zájmů... nikoli ovšem nutně našich... :)

Je to tak a potvrdil mi to kluk, Ukrajinec který v Donbasu žil a pracoval.Průmysl který tam je vybudovali Rusové kteří tam žijí od nepaměti.Nikdy nebyl problém Rus i Ukrajinec pracoval rameno vedle ramene a nic neřešil.
Problém nastal až když do toho začal šťourat Kyjev a začal Ruskou enklávu na Ukrajině utlačovat.
Říkal jsem Ukrajinec, ale rozumím tomu co Rusové dělají dělal bych to také tak ... mimochodem vysoké školy má dvě.
Nemysli oni všichni Ukrajinci nejsou pracovití, pracovití jsou východní a Kyjev jenom kecá a ruce jím stojí.
salmo1cz.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » sob 05. úno 2022 15:46:49

Návštěvník píše:Neznám státy, kterých tajné služby, armády, další mocenské složky, by nepáchali svinstva.



A přitom prohlašují: To my ne, to jen ti druzí. :D A chtějí, aby tomu lidé věřili. :(
Petra.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. úno 2022 15:59:40

Petra. píše:
Návštěvník píše:Neznám státy, kterých tajné služby, armády, další mocenské složky, by nepáchali svinstva.



A přitom prohlašují: To my ne, to jen ti druzí. :D A chtějí, aby tomu lidé věřili. :(

To jo. Jsou to vždy války mocenských zájmů a pár zpitomělých civilů, co to žerou. Obyčejní lidé, kterých je většina, nemají jeden s druhým problém, ať je to američan, rus, ukrajinec, číňan..... o žádné války nestojí.
Návštěvník
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Petra. » sob 05. úno 2022 16:03:57

Návštěvník píše:
Petra. píše:
Návštěvník píše:Neznám státy, kterých tajné služby, armády, další mocenské složky, by nepáchali svinstva.



A přitom prohlašují: To my ne, to jen ti druzí. :D A chtějí, aby tomu lidé věřili. :(

To jo. Jsou to vždy války mocenských zájmů a pár zpitomělých civilů, co to žerou. Obyčejní lidé, kterých je většina, nemají jeden s druhým problém, ať je to američan, rus, ukrajinec, číňan..... o žádné války nestojí.


:)
Petra.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 16:47:51

salmo1cz. píše:
Zdeněk píše:
Petra. píše:Ale v Rakouku jsem se setkala s čilskýmu uprchlíky z Pinochetova fašistického režimu, který byl podporován USA. Tisíce brutálně umučených lidí. Myslela jsem si, že si to komunisté vymýšleli. Bohužel ne.

Je to tak, podobné je to na Ukrajině – Američané tam budou podporovat třeba i fašisty, pokud to bude vyhovovat jejich geopolitickým zájmům (a až svůj úkol splní, dopadnou jak Kurdové).
Ze stejného principu Putin podporuje Lukašenka.

Ostatně, náš blbeček Lipavský se dostal k moci zřejmě také z geopolitických zájmů... nikoli ovšem nutně našich... :)

Je to tak a potvrdil mi to kluk, Ukrajinec který v Donbasu žil a pracoval.Průmysl který tam je vybudovali Rusové kteří tam žijí od nepaměti.Nikdy nebyl problém Rus i Ukrajinec pracoval rameno vedle ramene a nic neřešil.
Problém nastal až když do toho začal šťourat Kyjev a začal Ruskou enklávu na Ukrajině utlačovat.
Říkal jsem Ukrajinec, ale rozumím tomu co Rusové dělají dělal bych to také tak ... mimochodem vysoké školy má dvě.
Nemysli oni všichni Ukrajinci nejsou pracovití, pracovití jsou východní a Kyjev jenom kecá a ruce jím stojí.

No, tenhle ukrajinskej vykuk dělá v současnosti ministra zahraničí...

Petra Procházková, kterou z rusofilie podezírat nelze, někde píše, že sibiřané jí v rozhovoru tvrdili, že když už jim má někdo vládnout, jsou radši pro primitivní Rusy než pro vykutálené Číňany.
Rusové jsou, jaksi, přímější.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod salmo1cz. » sob 05. úno 2022 18:10:31

Možná mě ukřižujete, předem podotýkám že mi to je jedno a na pohledu to nic nezmění.
Prezident Zeman vyzval Fialu ke zdrženlivosti stran Ukrajiny.
Prezident Zeman ať je vožralej nebo jenom podřimuje má na záležitosti kvalitnější názor než zbytek politiků a to nejenom stran Ukrajiny.Po pravdě mě to trochu znervózňuje.Neznervozňuje mě Zeman, ale právě ten zbytek.Tady fakt není ještě alespoň jeden normální člověk který by mohl dělat politiku?
salmo1cz.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod miroslav » sob 05. úno 2022 19:13:30

Mně to přijde trochu jako když tady v podstatě vládli Rusové od padesátých let, když zahraničním pilotům při výsleších dávali za vinu: "Bombardovali jste naše německé soudruhy".
Co takhle Okamura, ten se ti nelíbí. Našemu zedníkovi (antivaxerovi) se líbí.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3574
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 21:17:56

salmo1cz. píše:Možná mě ukřižujete, předem podotýkám že mi to je jedno a na pohledu to nic nezmění.
Prezident Zeman vyzval Fialu ke zdrženlivosti stran Ukrajiny.
Prezident Zeman ať je vožralej nebo jenom podřimuje má na záležitosti kvalitnější názor než zbytek politiků a to nejenom stran Ukrajiny.Po pravdě mě to trochu znervózňuje.Neznervozňuje mě Zeman, ale právě ten zbytek.Tady fakt není ještě alespoň jeden normální člověk který by mohl dělat politiku?

Zajímavou tezi přináší Bobošíková – Lipavský coby prosazovatel Magnitského zákona.

Je pravda, že kdyby Putin oligarchy nezkrotil, tak by se mu Rusko rozpadlo. Což se jistě ne každému oligarchovi líbilo. A tak se Bill Browder raději pokouší zkrotit Putina.



Což dává zajímavý pohled na dynamiku politického soupeření velmocí – US křídlo není striktně řízeno, iniciativám (pokud jsou v souladu s geopolitickými zájmy) se meze nekladou. Což má i své nevýhody (Bill Gates to s tou vakcínou ale pěkně dokurvil).

Zeman je bohužel dnes již troska naivně se upínající na Rusko (což asi nějaký zhrzený důvod mít bude - napadá mě paralela s Benešem).

Není lepší ilustrací naší politické kultury než Jan Farský – stáž v USA je cennější než poslanecký mandát (který byl jen pro sichr, kdyby to nevyšlo). Holt obraz naší společnosti. A budoucí karmy.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. úno 2022 21:19:28

miroslav píše:Co takhle Okamura, ten se ti nelíbí. Našemu zedníkovi (antivaxerovi) se líbí.

Líbí nelíbí co můžeš dělat. Máš něco lepšího? No tak vidíš.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod salmo1cz. » sob 05. úno 2022 22:18:52

Okamura mě až zase tak nezajímá, to je spíše vnitřní populistická politika.Jednou dostane kost důchodec a podruhé třebas hospodský.
Mezinárodní vnější politika je už trochu jiný level.
salmo1cz.
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. úno 2022 16:20:48

„Nejsme suverénní zemí, nýbrž provincií superstátu,“ říká náš první místopředseda Petr Štěpánek. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se rozpovídal nejen o našem členství v EU

„O našich věcech se nerozhoduje u nás doma, ale v Bruselu, respektive v Berlíně. [...]

Co je politika? Hájení zájmů. Hájí naši politici naše vlastní zájmy? NIKOLI. Jak poslušní ocáskové krvácíme za velmocenské, obchodní i jiné zájmy jiných zemí.
Jen jsme se vysoukali z moskevské řiti, už se noříme do té bruselské, berlínské či washingtonské!

My nevoláme po tom, aby naše země zpřetrhala veškeré vazby se sousedními či obecně s evropskými státy. My nikam z Evropy neodcházíme. Země Koruny české vždy v Evropě byly, jsou a budou.
Jedna věc ovšem je ekonomická spolupráce, respektive spolupráce ve všech možných oblastech, kde nám to vyhovuje a kde je to pro nás přínosné – a úplně jiná věc je totální podřízení naší země nikým nevoleným bruselským byrokratickým strukturám.“

Česká republika musí být svobodný a suverénní stát!

Celý rozhovor: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... GK2FIxpfEU
Návštěvník
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. úno 2022 21:21:44

Návštěvník píše:„Nejsme suverénní zemí, nýbrž provincií superstátu,“ říká náš první místopředseda Petr Štěpánek. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se rozpovídal nejen o našem členství v EU

„O našich věcech se nerozhoduje u nás doma, ale v Bruselu, respektive v Berlíně. [...]



Čechy Čechům, že jo.´
Zkrátka vypatlanej mozek.
Bohužel jich u nás není zas tak málo.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3574
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. úno 2022 23:30:02

My si tu nadáváme, lámeme si hlavu.
Ale s písní na rtech je to prosté:

https://www.facebook.com/702098968/vide ... 968697480/
Návštěvník
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » úte 08. úno 2022 2:07:39

miroslav píše:
Návštěvník píše:„Nejsme suverénní zemí, nýbrž provincií superstátu,“ říká náš první místopředseda Petr Štěpánek. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se rozpovídal nejen o našem členství v EU

„O našich věcech se nerozhoduje u nás doma, ale v Bruselu, respektive v Berlíně. [...]



Čechy Čechům, že jo.´
Zkrátka vypatlanej mozek.
Bohužel jich u nás není zas tak málo.

Pouč se od učitele národů:
Jan Amos Komenský píše:Věřím i já Bohu, že po přejití vichřic hněvu, hříchy našimi na hlavy naše uvedeného, vláda věcí tvých k tobě se zase navrátí, ó lide český!

V tomto smyslu Čechy Čechům, Indie Indům (a nikoli Britům), Thajsko Thajcům (jakkoli mi jejich vízová politika dost komplikovala pobyt tam).

Nebo by měl Senegálec určovat, co si máš zasadit na zahrádce a kdo tam bude stanovat?

Proto budu volit Japonce do sněmovny, protože ty to Němče zjevně nemáš v hlavě v pořádku.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. úno 2022 8:01:37

Zemský červe, a co být nesmírný vesmírný?
Návštěvník
 

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » úte 08. úno 2022 9:33:17

Návštěvník píše:Zemský červe, a co být nesmírný vesmírný?

To však neznamená, že se zemský červ tím stane zemskou chobotnicí, jak se např. zdejší Jana připitoměle domnívá.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod miroslav » úte 08. úno 2022 13:32:12

Jihlava Jihlavanům !
O tom jaké budeme mít u nás ve městě dopravní předpisy se nebude rozhodovat v Praze !!
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3574
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zprávy ze světa

Nový příspěvekod lklknml » úte 08. úno 2022 13:53:50

miroslav píše:Jihlava Jihlavanům !
O tom jaké budeme mít u nás ve městě dopravní předpisy se nebude rozhodovat v Praze !!

To je jedno, pokud se v Jihlavě i v Praze identifikují jako jeden subjekt.

Miroslavy už jsme tu měli:


Vy nám prostě nedáte pokoj, že?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků