To očkování mi dalo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » sob 12. čer 2021 10:18:48

Ve třictvrtě na vosum startuju elektroběžku směr píchanec, ujedu pár metrů a prd, rupla zadní guma... Tak letím s kolobrndou zpátky domů a v 7:51 vybíhám na hruškáče (tam je očkovací centrum). Mám tam být v 8:10. No jestě že znám zkratku, kterou jsme tam za mlada chodívali na pivo. V 8:05 jsem se hlásím na příjmu. Ale upocenej a ufuněnej jako prase po maratónu! A sestřika prej, pane, jste v pořádku? Povidám, tfuj jooo, jenom jsem po noční a právě jsem zaběhl rekord z březinek na hruškáče... A dorazila mě tim, že říká, no to jste nemusel, ten čas je jen orientační, vakcína vám neuteče.
:crazy:
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. čer 2021 10:38:34

Takže už i ty? Co tě k tomu vedlo?
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » sob 12. čer 2021 11:10:17

Fanatické reklamy na straně odmítačů i přimítačů, a hození bobka na oboje
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Réza » sob 12. čer 2021 11:52:20

Pedriito píše:Fanatické reklamy na straně odmítačů i přimítačů, a hození bobka na oboje


:)
Dík.
To je zatím ta nejlepší odpověď na toto téma, co jsem slyšela: Hodit na to bobek. :)
Zatím tuto hitparádu vedl můj muž, na otázku vládních opatření: "Přijde mi nesmysl, aby nějakou nemoc řídila vláda".
Ono se to dá vyložit různě, ale já vím, jak to myslel. :)



Já na otázku, proč ještě nejsem naočkovaná, odpovídala, že ještě nepřišel ten impuls. Ale minulý týden přišel, kamarád dal na fb nabídku, že jeho žena obvoďačka má kvůli zdržení dodávky vakcín, která dorazila teď, kdy zas lidi plánují dovolené, volné vakcíny. Takže bylo by to na pohodu, věděla bych jako vakcínou...Hned druhý den na to jsem potkala společnou kamarádku a zas na to přišla řeč.

No ale protože se učím impovizaci (ano i takový paradox je možný: učit se improvizaci), tak vím, že ne každý impuls se dá následovat, tak uvidím...
Réza
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Réza » sob 12. čer 2021 11:53:55

Pedriito píše:Fanatické reklamy na straně odmítačů i přimítačů, a hození bobka na oboje


:)
Dík.
To je zatím ta nejlepší odpověď na toto téma, co jsem slyšela: Hodit na to bobek. :)
Zatím tuto hitparádu vedl můj muž, na otázku vládních opatření: "Přijde mi nesmysl, aby nějakou nemoc řídila vláda".
Ono se to dá vyložit různě, ale já vím, jak to myslel. :)



Já na otázku, proč ještě nejsem naočkovaná, odpovídala, že ještě nepřišel ten impuls. Ale minulý týden přišel, kamarád dal na fb nabídku, že jeho žena obvoďačka má kvůli zdržení dodávky vakcín, která dorazila teď, kdy zas lidi plánují dovolené, volné vakcíny. Takže bylo by to na pohodu, věděla bych jako vakcínou...Hned druhý den na to jsem potkala společnou kamarádku a zas na to přišla řeč.

No ale protože se učím impovizaci (ano i takový paradox je možný: učit se improvizaci), tak vím, že ne každý impuls se dá následovat, tak uvidím...
Réza
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Stopař » sob 12. čer 2021 11:55:34

Tak napiš, až budeš umět psát všemi dvanácti. :D
Stopař
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. čer 2021 13:43:06

Taky hážu bobek na každou kravinu, co si někdo vymyslí :crazy:
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. čer 2021 13:52:01

Lukáš Pollert, v současné době lékař ve FN v Motole, jehož odbornost snad nikdo nemůže zpochybnit, k očkovacímu nátlaku:

"Včera odpoledne jsem slyšel v rádiu imunologa Hořejšího komentovat úmrtí v domově seniorů. Zemřel starší člověk na covid, který byl po očkování (obě dávky). Nákaza se našla u několika lidí, včetně pečovatelky, která nebyla očkovaná. A profesor už jí má za viníka!
To, že i očkovaní jsou sami přenašeči, neboť nemají slizniční imunitu, vůbec nesdělil, stejně tak, že i očkovaní mohou na covid zemřít. Pečovatelka měla respirátor a negativní testy. A stejně tak se mohla nakazit od očkovaného. Nevadí, profesor má jasno. Bohužel pokud už takto veřejně komunikuje odborník, není možné čekat nějaký posun v racionálním vnímání celé situace.
Dnes se to komentuje jako neúmyslné zabití, zítra to bude vražda a co bude pozítří už z dějin známe dobře."

Lukáš Pollert velmi dobře trefil hřebík na hlavičku. Jen těžko se daří skrýt, že celé to šílenství s očkováním je přehnané a neefektivní. K čemu tedy je nutné tak vydírat lidi, když efektivita očkování je malá? Dokonce očkování onemocní, umírají a nemoc mohou i šířit. proč tedy musíme neprověřenou vakcínou očkovat i lidi, kteří nejsou ohroženi a vystavovat je riziku nežádoucích účinků?
Kdo má rozum v hlavě, umí si odpovědět, zase jde jen o peníze. Sledujme, kdo jak mluví a pamatujme si, kdo je ochoten logické argumenty a zodpovědný přístup vyměnit za mrzký peníz. Je to o to tragičtější, že na základě propagandy jsou zbytečně vystavováni lidi rizikům závažných nemocí a smrti.
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. čer 2021 15:31:30

V Rakousku jsou první případy delta varianty (indické). Lidé si ji přivezli z cest - Italie, Malediven, Rusko, Nepál, El Salvador.

https://www.heute.at/s/delta-variante-b ... -100146835
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod vostal petr » sob 12. čer 2021 15:34:54

Já na otázku, proč ještě nejsem naočkovaná, odpovídala, že ještě nepřišel ten impuls. Ale minulý týden přišel, kamarád dal na fb nabídku, že jeho žena obvoďačka má kvůli zdržení dodávky vakcín, která dorazila teď, kdy zas lidi plánují dovolené, volné vakcíny.


No já ti nevím, nebyl to spíše impuls k opačnému směru, tedy k neočkování,

když ted v době dovolených nikdo nechce očkování aby bez problémů mohl k moři ???

Čeho se to furt bojíte, vždyt v nejhorším můžete leda umřít, což vás stejně tak jako tak nakonec čeká...

:what:
vostal petr
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Réza » sob 12. čer 2021 15:44:09

vostal petr píše:
Já na otázku, proč ještě nejsem naočkovaná, odpovídala, že ještě nepřišel ten impuls. Ale minulý týden přišel, kamarád dal na fb nabídku, že jeho žena obvoďačka má kvůli zdržení dodávky vakcín, která dorazila teď, kdy zas lidi plánují dovolené, volné vakcíny.


No já ti nevím, nebyl to spíše impuls k opačnému směru, tedy k neočkování,

když ted v době dovolených nikdo nechce očkování aby bez problémů mohl k moři ???

Čeho se to furt bojíte, vždyt v nejhorším můžete leda umřít, což vás stejně tak jako tak nakonec čeká...

:what:


No imlups je impuls. Dá se následovat dá se jít pro ti němu. Dá se od něj utéct,...
Psala jsem, že uvidím.

Po vzoru Pedrita na to házím bobek a uvidím co se stane.
Jak je vidět pro dost lidí na to hodit bobek, je dost těžké.

Pak se třeba dočtu o nezpochybnitelném Polertovi, viděla jsem ho jednou v TV a myslím, a v mých očí ho zpochybnil už ten klobouk, co měl na hlavě a to byl rozhovor ve vevnitř ve studiu.
Nevím čeho se tu, kdo bojí. Já se tedy teď hlavně bojím přecházet silnice.
Réza
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. čer 2021 15:50:06

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/j ... m-40363115
Jogínský guru prozřel a vyzývá k očkování. Sám jde příkladem

Nejznámější jogínský guru v Indii Baba Ramdev otočil o 180 stupňů a rozhodl se, že se nechá naočkovat. Stalo se tak jen pár týdnů poté, co pobouřil celou lékařskou veřejnost v Indii včetně ministra zdravotnictví, kdy mnozí lékaři volali po jeho zatčení.

Ještě 31. května na svém youtubovém kanálu, který má přes 100 miliónů odběratelů guru Ramdev, vlastním jménem Ram Kisán Jadáv kritizuje moderní lékaře za způsob, jakým bojují s covidem. Ve své videoseanci se jim například vysmívá, proč mají nedostatek kyslíku, když je všude okolo a stačí se nadechnout. Moderní medicínu označil za hloupou, předraženou a škodlivou.

Ramdev před necelými čtrnácti dny zpochybňoval také potřebu vakcíny. Proti covidu ho prý dostatečně ochrání kombinace jógy a ájurvédy, tedy tradiční indické medicíny. Svým sledujícím doporučoval speciální přípravky, po jejichž inhalaci prý ani nebudou muset nosit roušky a budou před covidem dokonale chráněni.

Zasáhl i ministr zdravotnictví
Ramdev je zároveň spoluzakladatelem značky Patanjali, což je jedna z největších firem zabývající se prodejem produktů tradiční indické medicíny. Ta zažívá během pandemie na jednu stranu nebývalý rozkvět, na stranu druhou se už několikrát ocitla v konfliktu s indickým ministerstvem zdravotnictví kvůli tomu, že se neprokázalo, že by měly léky, které prodává, inzerovaný účinek. Nejznámějším případem byl právě lék proti covidu Coronil.

I z toho důvodu se do Ramdeva po jeho květnovém prohlášení pustila řada lékařských autorit, které volaly po guruově zatčení. Lékaři uspořádali 1. června i celonárodní „černý den“ na protest proti Ramdevovým prohlášením.

Právě možnost zatčení podle spekulací indických médií mohla stát za otočkou, kterou Ramdev udělal. O změnu postoje ho otevřeně požádal i indický ministr zdravotnictví Harsh Vardhan.

Otočil o 180 stupňů
10. června tak Ramdev vydal prohlášení, kde vyzývá své stoupence, aby se nechali očkovat. „Sám se nechám očkovat co nejdříve oběma dávkami, kombinováno s jógou a ájurvédou je to ta nejlepší ochrana proti covidu,“ nechal se slyšet guru.

Zároveň ve svém projevu řekl, že určitě nechce být v sporu s jakoukoliv zdravotní institucí. „Lékaři jsou skutečnými posly božími na zemi. Dobří doktoři jsou skutečným požehnáním, jen občas jednotliví lékaři udělají špatná rozhodnutí,“ řekl o lidech, které ještě v květnu označil za hrabivé diletanty.

I o moderní medicíně výrazně upravil své prohlášení. „Co se týká první pomoci a operací, tak alopatie (tímto slovem označují zástupci alternativní medicíny medicínu moderní - pozn. red.) nemá konkurenci. O tom nemůže být sporu,“ řekl guru a popřel tím svá předchozí prohlášení.

Alespoň na Facebooku je už mazat nemusel. Společnost mu je totiž smazala sama kvůli šíření dezinformací o covidu-19.



Na ájurvédě se dá taky pořádně vydělat. :D
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. čer 2021 15:53:09

Réza píše:Nevím čeho se tu, kdo bojí. Já se tedy teď hlavně bojím přecházet silnice.


Já se bojím, aby na podzim zase nezačly lockdowny, až se lidé vrátí z dovolených. :(
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » sob 12. čer 2021 16:01:47

Vytváření protichůdných stran je koníčkem masy
a pro člověka past.
Ať tě vtáhne ta, nebo ta, stáváš se otrokem,
uteč.
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod miroslav » sob 12. čer 2021 16:32:01

Návštěvník píše:
Lukáš Pollert velmi dobře trefil hřebík na hlavičku. Jen těžko se daří skrýt, že celé to šílenství s očkováním je přehnané a neefektivní. K čemu tedy je nutné tak vydírat lidi, když efektivita očkování je malá? Dokonce očkování onemocní, umírají a nemoc mohou i šířit. proč tedy musíme neprověřenou vakcínou očkovat i lidi, kteří nejsou ohroženi a vystavovat je riziku nežádoucích účinků?



Chtělo by to se podívat na statistická data.
Vakcína nechrání na 100% a tak i očkovaný může onemocnět, případně zemřít. Záleží jak se vytvoří obranné látky po očkování - u některých lidí se nevytvoří (asi u 3%) Proto i po očkování je jistější dávat si pozor na možnou infekci.
Pravděpodobnost onemocnění a úmrtí na covid je po očkování nesrovnatelně menší. 290 x menší u Pfizeru (při účinnosti 97%)
Vedlejších účinků očkování bych se nebál - když mne bude bolet rameno, případně dostanu teplotu, tak mi to za to snížení rizika stojí. Ostatní vedlejší účinky jsou velice vzácné a vyskytují se v jednotkách nebo desítkách oproti milionu očkovaných.


MUDr. Lukáš Pollert
Anesteziologie a resuscitace
Praha 5 - Motol
Ale hlavně špičkový sportovec. Takže ten tomu rozumí nejlépe. Hlavně že má svůj náázor.

Lukáš Pollert: Koronavirus mě zklamal, jako lékař jsem se na něj těšil


Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3400
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » ned 13. čer 2021 12:12:56

Vakcínu AstraZeneca by zdravotníci neměli dávat ani lidem starším 60 let, uvedl zástupce EMA.

Na vývoj i této klasické vakcíny bylo totiž málo času. Natož na vývoj doposud toliko experimentální mRNA vakcíny. Že přepis DNA skrze RNA (reverzní transkripce) je možný se ví již dávno. Teprve nedávno vědci odhalili, že "This can lead to both cancer and neurodegenerative disease".

Ostatně i lékařka Höschlová (v rozhovoru který jsem sem někde dával) vyjádřila obavy z následků očkování, jakkoli pro její válečné mise mezi muslimské fanatiky u ní asi těžko můžeme předpokládat úzkostlivý přístup k životu.

Neboli jak je vidět v tom hrají roli těžké prachy a podvědomý strach lidí ze smrti (zamlžující myšlení), jakkoli se tu Miroslav dušuje a Pedriito hází bobek. :-)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod miroslav » ned 13. čer 2021 12:28:47

Zdeněk píše:
Na vývoj i této klasické vakcíny bylo totiž málo času. Natož na vývoj doposud toliko experimentální mRNA vakcíny. Že přepis DNA skrze RNA (reverzní transkripce) je možný se ví již dávno. Teprve nedávno vědci odhalili, že "This can lead to both cancer and neurodegenerative disease".


To co se píše v článku, nemá s mRNA nic společného. Není to celá RNA, která by mohla nějak fungovat. Jen provokuje imunitní systém. Na rozdíl od covidu, který je zcela funkční a množí se v těle může páchat v těle nejrůznější poruchy a změny.
Třeba virus (nějaký) způsobuje rakovinu děložního čípku, tak se proti němu dnes mladé dívky očkují. Mohou ho chytit při styku.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3400
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » ned 13. čer 2021 12:43:09

miroslav píše:To co se píše v článku, nemá s mRNA nic společného.

Co má mRNA společného s RNA? RNA.

Je to neprobádaná oblast Miroslave ("a new layer", "a fascinating layer of information and regulation of our genes").
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 13. čer 2021 12:49:12

Včera jsem po tom vpichu cejtil ruku, asi jako bolest svalů po posilování. Dnes už nic. Tetanovka bolí víc a dýl.
U nás v práci už je to hodně proočkovaný, a už žádnej covid dlouho, takže to asi funguje.
A hurá, už nebudu muset chodit na ty přiblblý šťourotesty :yeah:
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » ned 13. čer 2021 12:58:32

Jo, pro srovnání psychiky je to dobré (někde jsem četl vědeckou studii, která odhalila pozitivní vliv placebo efektu na účinnost i u běžných léků v řádově desítkách procent, neboli psychika hraje podstatnou roli). A imunitu bys měl taky nějakou získat.

Tak ať ti to vydrží :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron