To očkování mi dalo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. čer 2021 12:07:52

Pedriito píše:

Spíš pořád se v druhých plete. Jeho elitní pocit nadřazenosti mu všechno zablokoval, zřejmě i to, co měl kdysi už odblokované. Ale s tím se nedá nic dělat. Je k tomu svému pocitu nadřazenosti zcela připoutaný. :(


Plete se když je hodnotí,


A hodnotí je právě z toho svého pocitu nadřazenosti. Vůbec si neuvědomuje, jak ten pocit nadřazenosti v něm všechno duchovní ničí.

Kdo ví, jestli E.Tomášovi duchovně nepomohlo to, že všechen společenský úspěch nástupem komunistů ztratil. Jak je vše pomíjivé a nemá cenu na tom lpět. :)
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. čer 2021 12:09:47

Pedriito píše: Nemyslím si že tohle učil E. Tomáš, natož Buddha... Roztočili a udržují kolotoč jehož vrzotu se pak diví... Co je na tomhle duchovního?


No nic právě. :(
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » stř 16. čer 2021 12:34:40

Pedriito píše:
Zdeněk píše:
Pedriito píše:Divil by ses kdo všechno byl ve svazcích, které projistotu po "sametový" vyhořely.
Jsou dva druhy spolupracovníků, ti kteří to vzali dobrovolně a s nadšením.. a ti kteří
k tomu byli agresivitou, kterou si nedokážeš představit donuceni, psychický i tělesný teror.
Kdo to ustál, byl dál brutálně pronásledován, vězněn, mučen, vyhoštěn, či popraven...

Jsou lidi, který to přiznali, jako byl Bondy, a undergroun jim odpustil.
A jsou lidi, kteří nepřiznali dodnes, ti nadšení a dobrovolní... A mnozí z nich nám vládnou.

Egon Bondy byl především trockista resp. maoista, neboli blbec, to je podstata z které se pak další jeho život logicky vyvíjí.

Od 70tých (krycí jméno „Mao“) a dalších letech, když jsi držel hubu (a dělal v kotelně), tak ti dali pokoj, Tao v Klementinu jsi si klidně študovat mohl.

Bondy měl svý mouchy, nikdo ho tu neidealizuje, ale pár lidí se ho jalo odsoudit. Nehrál si na osvícence.
Sám řekl, že netrpí přílišnou odvahou, ale nantolik ji aspoň měl, že estébáky vodil úspěšně za nos.
Spolu s kamarádama z dizentu inscenovali, co jim říkat. Proto třeba Plastici, i další, mohli odehrát
spoustu koncertů, který by jinak neodehráli. A mohlo proběhnout spoustu přednášek zakázaných osobností, atd...

Ty vole Bondy byl v opozici jenom proto, že jeho marxističtí kolegové ve vládě nebyli dostatečně marxističtí. Pro mne má kulturní přínos jako běženec z Afriky. Jako chápu že třeba tenhle kulturní obohacovač je kulturnější než ten z vedlejšího kmene, protože zajatého nepřítele před snědením alespoň usmrtí. No a?!
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » stř 16. čer 2021 12:39:54

Pedriito píše:

Spíš pořád se v druhých plete. Jeho elitní pocit nadřazenosti mu všechno zablokoval, zřejmě i to, co měl kdysi už odblokované. Ale s tím se nedá nic dělat. Je k tomu svému pocitu nadřazenosti zcela připoutaný. :(


Plete se když je hodnotí, v tomhle jsou se Zdenkem za jedno. A kdo hodnotí, koleduje si o hodnocení. A od těch, co si nedělaj servítky i o něco jinýho. Nemyslím si že tohle učil E. Tomáš, natož Buddha... Roztočili a udržují kolotoč jehož vrzotu se pak diví... Co je na tomhle duchovního? Co je tohle za přístup?

Neodsuzování ti splývá se strkáním hlavy do písku. Aby ses neviděl a nemusel sám sebe soudit.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod miroslav » stř 16. čer 2021 12:45:01

Pedriito píše:Plete se když je hodnotí, v tomhle jsou se Zdenkem za jedno. A kdo hodnotí, koleduje si o hodnocení. A od těch, co si nedělaj servítky i o něco jinýho. Nemyslím si že tohle učil E. Tomáš, natož Buddha... Roztočili a udržují kolotoč jehož vrzotu se pak diví... Co je na tomhle duchovního? Co je tohle za přístup?


Já se ničemu nedivím.
Já nehodnotím ani nikoho neodsuzuji, jen hledám jaké jsou příčiny jevů.

Akorát Vostál furt hodnotí a odsuzuje (Buddhu, Ježíše, Tomáše, Janu atd. To jste slepí, že to nevidíte?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. čer 2021 13:02:43

Ty vole Bondy byl v opozici jenom proto, že jeho marxističtí kolegové ve vládě nebyli dostatečně marxističtí. Pro mne má kulturní přínos jako běženec z Afriky. Jako chápu že třeba tenhle kulturní obohacovač je kulturnější než ten z vedlejšího kmene, protože zajatého nepřítele před snědením alespoň usmrtí. No a?!


No a? No a co? Kolikrát to mám opakovat, že Bondy není žádná duchovní autorita. Byl to marxista, spisovatel a myslitel. Co psal svý názory, ovlivněné pokřivenou epochou. A buď to tak bereš, nebo ne. Copak tu někoho, přesvědčuju aby ho četl a vzal si z něj příklad? Já nejsem Bondista, i když to byl můj přítel... Byl to občas děsnej cvok. No a? I Magor byl občas blázen, ale jsem rád že jsem mu moh říkat vole, ač nejsem Jirousista. Neuvěřitelné jaká něžná poetická duše se skrývala pod tou hrubou slupkou... A kde byly tenkrát všichni ti, co dnes odhodlaně oslavují demokracii???
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. čer 2021 13:05:07

Zdeněk píše:
Pedriito píše:

Spíš pořád se v druhých plete. Jeho elitní pocit nadřazenosti mu všechno zablokoval, zřejmě i to, co měl kdysi už odblokované. Ale s tím se nedá nic dělat. Je k tomu svému pocitu nadřazenosti zcela připoutaný. :(


Plete se když je hodnotí, v tomhle jsou se Zdenkem za jedno. A kdo hodnotí, koleduje si o hodnocení. A od těch, co si nedělaj servítky i o něco jinýho. Nemyslím si že tohle učil E. Tomáš, natož Buddha... Roztočili a udržují kolotoč jehož vrzotu se pak diví... Co je na tomhle duchovního? Co je tohle za přístup?

Neodsuzování ti splývá se strkáním hlavy do písku. Aby ses neviděl a nemusel sám sebe soudit.


Jasně, jakou jinou reakci od tebe čekat... :-)
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod miroslav » stř 16. čer 2021 13:18:57

Pedriito píše: Neuvěřitelné jaká něžná poetická duše se skrývala pod tou hrubou slupkou...


Něco jako Vostál.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod miroslav » stř 16. čer 2021 13:44:51

Když byl Vostál zabanovanej, tak tady byla pohodová diskuse.
Tu agresivitu sem i jinam přináší a svým příklade v lidech vzbuzuje Vostál.
Na inspiruj má pro tyhle svoje diskusní projevy vytvořené forum. Ale tam ho to nebaví. Nemá tam komu nadávat.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. čer 2021 14:15:22

Vždyť ty seš tím Vostálem úplně posedlej... Podívej se na Janu, jakej má k němu pěknej vztah, většinou na něj nereaguje. Nechceš si z ní vzít příklad?
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. čer 2021 14:33:21

Tohle není spekulace, jen otázka, neděláš ty Miroslave v nějaké vládní instituci? Vyšší post?
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. čer 2021 14:33:48

Pedriito píše:Vždyť ty seš tím Vostálem úplně posedlej... Podívej se na Janu, jakej má k němu pěknej vztah, většinou na něj nereaguje. Nechceš si z ní vzít příklad?


Je rozpolcenej. Když Petr odjede do Prahy a nemá internet, tak se po něm shání, kde je. :D
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. čer 2021 15:40:38

Proč nevidět v každém to lepší? Copak je někdo bez chybičky? To jsou dva způsoby nahlížení na druhé a komunikace s nimi.
Jak druhého pochopit a být s ním v pohodě, když je mu od počátku předkládaná nějaká závada, co na něm někdo "odhalil".
Tohle si může dovolit Mistr k svému žákovi, protože on má o to zájem, prosí ho o to. Nebo dobří kamarádi, kde vládne vděk a úcta. Ale ne neznámí lidé, co staví svá přesvědčení k druhým, na dohadách a pocitech poplatným svým pojetími Cesty. Z toho jsou jen nekončící kolotoče osobních přstřelek, tam kde by moh být prostor pro inspiraci a právě proto nedestruktivní pochopení... Tohle prostě začínají ti, co se považují za mistry a ty ostatní za žáky. A ne a ne se smířit s tím, když tuhle pomýlenou hru s nimi druzí odmítají hrát...
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » stř 16. čer 2021 16:05:12

Pedriito píše:Proč nevidět v každém to lepší? Copak je někdo bez chybičky? To jsou dva způsoby nahlížení na druhé a komunikace s nimi.
Jak druhého pochopit a být s ním v pohodě, když je mu od počátku předkládaná nějaká závada, co na něm někdo "odhalil".
Tohle si může dovolit Mistr k svému žákovi, protože on má o to zájem, prosí ho o to. Nebo dobří kamarádi, kde vládne vděk a úcta. Ale ne neznámí lidé, co staví svá přesvědčení k druhým, na dohadách a pocitech poplatným svým pojetími Cesty. Z toho jsou jen nekončící kolotoče osobních přstřelek, tam kde by moh být prostor pro inspiraci a právě proto nedestruktivní pochopení... Tohle prostě začínají ti, co se považují za mistry a ty ostatní za žáky. A ne a ne se smířit s tím, když tuhle pomýlenou hru s nimi druzí odmítají hrát...

Nekňourej a vzmuž se! Líbivé řečičky vyprávěj dívkám.

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. čer 2021 17:36:21

Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. čer 2021 18:17:18

Pedriito píše:Proč nevidět v každém to lepší? Copak je někdo bez chybičky? To jsou dva způsoby nahlížení na druhé a komunikace s nimi.
Jak druhého pochopit a být s ním v pohodě, když je mu od počátku předkládaná nějaká závada, co na něm někdo "odhalil".
Tohle si může dovolit Mistr k svému žákovi, protože on má o to zájem, prosí ho o to. Nebo dobří kamarádi, kde vládne vděk a úcta. Ale ne neznámí lidé, co staví svá přesvědčení k druhým, na dohadách a pocitech poplatným svým pojetími Cesty. Z toho jsou jen nekončící kolotoče osobních přstřelek, tam kde by moh být prostor pro inspiraci a právě proto nedestruktivní pochopení... Tohle prostě začínají ti, co se považují za mistry a ty ostatní za žáky. A ne a ne se smířit s tím, když tuhle pomýlenou hru s nimi druzí odmítají hrát...


:yes:
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » stř 16. čer 2021 18:44:01

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Proč nevidět v každém to lepší? Copak je někdo bez chybičky? To jsou dva způsoby nahlížení na druhé a komunikace s nimi.
Jak druhého pochopit a být s ním v pohodě, když je mu od počátku předkládaná nějaká závada, co na něm někdo "odhalil".
Tohle si může dovolit Mistr k svému žákovi, protože on má o to zájem, prosí ho o to. Nebo dobří kamarádi, kde vládne vděk a úcta. Ale ne neznámí lidé, co staví svá přesvědčení k druhým, na dohadách a pocitech poplatným svým pojetími Cesty. Z toho jsou jen nekončící kolotoče osobních přstřelek, tam kde by moh být prostor pro inspiraci a právě proto nedestruktivní pochopení... Tohle prostě začínají ti, co se považují za mistry a ty ostatní za žáky. A ne a ne se smířit s tím, když tuhle pomýlenou hru s nimi druzí odmítají hrát...


:yes:

Asi tu budeš mít Pedriito, tajemnou ctitelku:)

Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. čer 2021 19:28:14

Tajemnou ctitelku :) :) :)
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. čer 2021 20:09:49

Vždyť o duchovnu už bylo vše "tisíckrát" řečeno. Stačí zajít do knihovny nebo zagooglit, a člověk si najde vše, co zrovna potřebuje. Zdeněk dokonce našel Kabira, za což jsem mu, myslím nejen já, vděčný.
Je tu stovky autorizovaných Učitelů, stačí si jen vybrat sobě vhodného. Nebo čerpat třeba ze všech...
O čem se tu můžem tedy bavit než o svých názorech na to a na to? Ale nejde prostě nevidět tu "pošramocenost" toho názorování osobními výpady - upřednostňovaní "svého". Já jsem například velmi potěšen přístupem Jany, s kterou jsem měl v minulosti hodně nesvárů. Ale původně to byla souhra, původ je důležitý, prvotnost. Ne to co ji názorově překrývá, jako ta oblaka, která se "záhadně" objevují a mizí. To prvotní je zázrak, a to je i to konečné. Ne silný řeči o tom a o tom. Pojmy maj sílu, když jdou ze srdce, obrazy, sochy, básně... I když Petr mě s tím pošle doprdele, Zdeněk řekne že si vylívám city, a Miroslav, že sním... Kdo měl pro tohle vše pochopení, byl Josef, kterýho ani Petr nepochopil, páč do něj taky začal šít. Moc mě naučil, i když ne vše. Byl jsi můj průvodce světem dizkuzí a trpělivý rádce... I to mlčení mezi mnou a tebou je fajné. Díky brachu za vše. A pokud se ti někdy jeví, že moc kecám, dělej jakoby nic.
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod vostal petr » stř 16. čer 2021 20:39:43

Zdeněk píše:Kdo si myslí že Tao te ťing popírá stát, vyzdvihuje anarchii,
tak je prostě magor.


Tak si to laskavě přečti ty budhistickej kreténe...
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron